Nokia Lumia 920 İnceleme & Merak Edilen Sorular

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sinatt_28

sinatt_28

Üye
merhaba güzel yazı teşekkürler ön celikle benim tavsiyenize ihtiyacım var telefon alacağım bu telefonu beklemelimiyim sizce yada samsung galaxy s3 mü almalımıyım bu telefonlada ilgili olarak cok sorun okudum yazılanları dikkate almalımıyım bu konuda yardımcı olursanız saygılarımla
ya l920 al one x+ al kardeş

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
merhaba güzel yazı teşekkürler ön celikle benim tavsiyenize ihtiyacım var telefon alacağım bu telefonu beklemelimiyim sizce yada samsung galaxy s3 mü almalımıyım bu telefonlada ilgili olarak cok sorun okudum yazılanları dikkate almalımıyım bu konuda yardımcı olursanız saygılarımla

okuduğun sorunları yazar mısın kardeşim,çözelim :)

- - - Eklendi - - -

Soru 1) Bilindigi uzere wp 7/5 surumunde sistemi pc ye baglayabilmek icin ; pc deki isletim sisteminin windows 7 olmasi gerekmekteydi ( xp isletim sistemiyle calismiyordu) wp8 ile bu durum duzeldimi?

Soru 2) Gene ayni sekilde wp 7/5 da telefon uzerinden internetten bir film indirildiginde Eger film ekran cozunurlugune uygun degilse ; filmi once pc ye atip , pc den zune programi vasitasiyla filmi ; zune programinin telefonun ekran cozunurlugune gore cevirmesini beklememiz gerekliydi bu durum wp8 de degistimi?

Soru 3) Wp 7/5 tango surumunde bilindigi uzere multitaskink 8 programla sinirliydi ( 8 programdan sonra 9. programi actiginizda Sistem otamatik olarak acik olan bir uygulamayi kapatirdi) wp 8 de multitaskink gelistimi?

Not : biliyorum sordugum sorular lumia 920 ile alakali degil ; ama wp8 ile alakali oldugundan ve sizinde wp8 hakkinda baya bir arastirma yaptiginizi dusundugumden , sorularim wp8 hakkinda oldu ; sorularima kaynak belirterek cevap verirseniz sevinirim. Iyi forumlar dilerim......

1) Böyle biz zorunluluk yok,Windows 7 cihazın driverlarına sahip olduğundan cihazı direk görüyor,Windows xp ye de cihazın driverlarını manuel olarak kurarsanız cihazınızı görüyor.

2)Final sdk sı yayınlanmadığı için bu bilgi mevcut değil ama sanırım bu zorunluluk giderildi,Wp7 deki düşük çözünürlüklü oyunların wp8 li cihazların 720p hd ekranına portlanışını düşünerek bunu söylüyorum ki bunun nasıl yapıldığını Microsoft hariç kimse bilmiyor.

3)Wp 8 de Multitasking gelişti uygulama sayısı hakkında henüz net bir bilgi mevcut değil dediğim gibi final sdk daha yayınlanmadı ama buradan fikir edinebilirsiniz;

http://www.maxicep.com/windows-phone-genel-destek/wp8-gelisiyor-710258.html

Purgatory-

Purgatory-

Üye
:tşk:

XperiaNeoV

XperiaNeoV

Üye
yakın zamanda XboX oyunları uyarlanacakmış ve telefonun internet bağlantısı(4G,3G,Edge veya Wi-Fi) üzerinden çok oyunculu(multiplayer) oyun desteği gelecekmiş. Forumlarda yazanlar bunlar. sanırım yeterli cevap olur :)
evet yeterli :D

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
Konuya olan ilginiz için teşekkürler. Akşam soru ve cevaplarınızı konuya ekleyeceğim. Aynı zamanda konuda derlemelerde yapacağım. Siz sorulara devam edebilirsiniz. Akşam cevapları alacaksınız. Konu içerisinden can ve ali kemal abi sizlere yardım olacaklar. :)

caglar b

caglar b

Üye
lumia 820 hakkında bilgi verirmisin 920 çok büyük :(

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
1- Kimse kimsenin konusuna giripte locked diyemez.
2- Konu aynı değil ise, içinde farklı bir paylaşım var ise, anlatım ve yardımlaşma değişik ise açık kalır.
3- Sen kendi konuna yönel ilgilen, arkadaş kendi konusu ile ilgilensin, kimse senin konuya gelipte taş atmamış ve kapatılmasını istememiş.
4- Arkadaş telefonu bire bir incelemesini konuya aktarmış,yapılan inceleme diğer incelemelere göre farklı editörlerin incelemesi değil.
5- Yöneticilerimiz taraflı davranmazlar bunu ima etmeniz yanlış olmuş, hangi hakla hangi gerekçeyle ?
Konuyu açık bırakıyorum, Wave 2 kullanıcısıyım, her telefon hakkında bilgim vardır tarafsız biriyimdir, tartışması uzamış hakaret içeren bir konu görünce kilitlerim, bire bir içeriği aynı olan bir konu görünce kilitlerim, üyeleri rahatsız eden biri olursa uyarırım,
Doğruyu yanlışı, iyiyi kötüyü, haklıyı haksızı biraz daha mantıklı düşünerek eleştirinizki haksız druma düşmeyesiniz anlayış ve saygı çerçevesinde ilerleyelim.
Gereksiz mesajlar kaldırıldı.
Keyifli forumlar.

• Beğen
Tepkiler: MrCommanDTr
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Helal be Ezgi:yuruOkuldan arkadaşım olan Ezgi de girebilse tam kanka olurdunuz onunla.

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
CommanDTr;5421735]

okuduğun sorunları yazar mısın kardeşim,çözelim :)

- - - Eklendi - - -

1) Böyle biz zorunluluk yok,Windows 7 cihazın driverlarına sahip olduğundan cihazı direk görüyor,Windows xp ye de cihazın driverlarını manuel olarak kurarsanız cihazınızı görüyor.

2)Final sdk sı yayınlanmadığı için bu bilgi mevcut değil ama sanırım bu zorunluluk giderildi,Wp7 deki düşük çözünürlüklü oyunların wp8 li cihazların 720p hd ekranına portlanışını düşünerek bunu söylüyorum ki bunun nasıl yapıldığını Microsoft hariç kimse bilmiyor.

3)Wp 8 de Multitasking gelişti uygulama sayısı hakkında henüz net bir bilgi mevcut değil dediğim gibi final sdk daha yayınlanmadı ama buradan fikir edinebilirsiniz;

http://www.maxicep.com/windows-phone-genel-destek/wp8-gelisiyor-710258.html
[/QUOTE]

Kardesim cevaplar icin tesekkur ederim ; yalnız ilk sorunun cevabından eminmisin , daha onceden Ali Kemal beyle bu konuyu gorustugumde bana pc deki sisteminizin windows 7 olması gerekli demisti ; hatta sagolsun bilgisayara windows 7 kurabilmem icin bir arkadasıyla irtibata gececekti ama ben istememistim . Tango surumuylemi bu ozellik geldi acaba ?

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Haberim yok ne zaman geldiğinden ama driverları kurduğunuzda çalışıyor onu biliyorum sadece :)

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
Haberim yok ne zaman geldiğinden ama driverları kurduğunuzda çalışıyor onu biliyorum sadece :)

Anladım kardeşim ;) demekki güzel gelişmeler var wp da. 3,4 seneye tam oturur tahminimce sistem. O zaman birtane alırım.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Anladım kardeşim ;) demekki güzel gelişmeler var wp da. 3,4 seneye tam oturur tahminimce sistem. O zaman birtane alırım.

Windows Phone 8 çıksın bakalım ne eksikleri var hala görelim ondan sonra kestiririz ne zaman oturacağını :)

avcitalip

avcitalip

Üye
eline sağlık güzel inceleme,l920 aslında çok güzel telefon fakat bana biraz ters :evet:

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
Konuyu düzenliyorum bakalım. :)

Why Always Me

Why Always Me

Üye
Telefon çok güzel aslında benim hoşuma gitti gelsede bi incelesek yahu :D

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
Telefon çok güzel aslında benim hoşuma gitti gelsede bi incelesek yahu :D

Gelse zaten direk konuyu güncelleyip var olanları yazacağım. :ehe

- - - Eklendi - - -

Konu güncellemesi tamamlandı. Sorular ve cevaplar eklendi.

Teşekkür eden arkadaşlara ise; sağ olu. :op:

Why Always Me

Why Always Me

Üye

Gelse zaten direk konuyu güncelleyip var olanları yazacağım. :ehe

- - - Eklendi - - -

Konu güncellemesi tamamlandı. Sorular ve cevaplar eklendi.

Teşekkür eden arkadaşlara ise; sağ olu. :op:

Sabırsızlıkla bekliyorum bu telefonun gelmesini cezbedici bi cihaz tasarım falan baya hoşuma gitti açıkçası :D

• Beğen
Tepkiler: Placebo-
SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
biraz derli toplu olmuş.. iyi iyi :D

• Beğen
Tepkiler: Placebo-
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...