Macbook almaya değer mi?

Sponsorlu Bağlantılar

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Macbook almaya değer mi?
Merhaba arkadaşlar bu kasım yeni laptop alacağım. Aklımda Msi laptop vardır ancak bugün mağazada macbook laptop'larını inceledim ve tasarımı çok hoşuma gitti.
Bütçem = 3000 TL

tasarımı hoşuma gitti ancak işletim sistemi çok karışık geldi bana. Sizce Macbook alsam hemen alışabilir miyim ? , Msi mi tavsiye eder siniz , yoksa Macbook mu

Bilgisayarda yaptığım tek şey internet'te gezinmek ve dizi izlemek bunları da Macbook karşılıyor.
Hız konusunda hangisi daha hızlı?

Joker.

Joker.

Üye
Oyun oynamam diyorsan MacBook.Hız konusunda MacBook tabikide.

• Beğen
Tepkiler: KAYIP-ADAM

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Oyun oynamam diyorsan MacBook.Hız konusunda MacBook tabikide.
teşekkürler. Almaya karar verdim özelliklerini okuyunca tamamen hoşuma gitti. Alışmam uzun sürecek gibi ama zaten kasımda alacağım. O Sırada mağazalarda bakıp kullanarak alışırım diye düşünüyorum teşekkürler :)

Joker.

Joker.

Üye
teşekkürler. Almaya karar verdim özelliklerini okuyunca tamamen hoşuma gitti. Alışmam uzun sürecek gibi ama zaten kasımda alacağım. O Sırada mağazalarda bakıp kullanarak alışırım diye düşünüyorum teşekkürler :)
Eğer hazırda bir bilgisayarın varsa hackintosh kurarak alışma sürecini hızlandırabilirisin

• Beğen

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Eğer hazırda bir bilgisayarın varsa hackintosh kurarak alışma sürecini hızlandırabilirisin
bilgisayarım var ancak başka bir işletim sistemi kuramam çünkü bilgisayarlar bana ait değil. Macbook ilk bilgisayarım oalcak.

Birde Apple'ın magic mouse adlı mouse'u mevcut.

bunu nereden bulabilirim?
tamam buldum vatan'da mevcutmuş :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bende O Kadar Para Veremiyorum Cihaza İşte :hmmmDonanım Zaten Yok Cihazlarında Yazılımda Değişik Ben kullanamam Gibime Geliyor :hmmm

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Aklım karmakarışık oldu apple macbook seçmek gerçekten çok zor bir şey.
İnternette Gezinmek , Dizi/film izlemek için alacağım arada app store'den uygulama da indirebilirim ama onlar sınırlı. Sevdiğim küçük oyunlar mevcut.

en az 4000 TL'ye patlıyor 13 inç , 128 gb olanı oda 8 GB Ram dan kaynaklı. Ram çok önemli birşey'mi , uygulamaları açık bırakırım genellikle yani 4GB almak yerine 8 GB almak gerekli mi gerçekten. Biglsiasyarın taşınabilir olması çok önemli birşey benim için ağırlık olmaması iyi olur.

Ayiryetten magic mouse ekipmanını alınca 4000 TL'te çıkıyor alabilirim almasına ama 128 GB ta hemen dolar diye korkuyorum ve işlemci 1.6 Ghz olduğu için kasmadan korkuyorum. Grafik işleriyle uğraşmam.
Dizi/Film izleyip , İnternette Gezinirken ısınma olur mu?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Elmada Rame Filan Gerek YOk Zaten Adamlar Sistemi Ona Göre Ayarlıyor 4 GB RAm Yeterli gelir Sana Zaten Oyun Oynaman Çok Zor O Makinelerle Onu Unut O Yüzden 4 GB RAm İle Sınırlandırılmış

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Elmada Rame Filan Gerek YOk Zaten Adamlar Sistemi Ona Göre Ayarlıyor 4 GB RAm Yeterli gelir Sana Zaten Oyun Oynaman Çok Zor O Makinelerle Onu Unut O Yüzden 4 GB RAm İle Sınırlandırılmış
teşekkürler. ama yinede pahalıya giriyor magic mouse ekipmanı araya girince yaklaşık 3750 tl arası vs. 8 GB rami alavbilirsem alacağım oyun zaten laptop'ta oynamam oyun için konsolum mevcut :)
flash desteği var mı macbook'ta flash isteyen internet tabanlı oyunlar nasıl oynanıyor ?

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Oyunla çok alakan yoksa kesinlikle değer :oke:

• Beğen
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Macbook'a Windows kuruluyor. Şirketlerde mac kullananlar domain yapısına dahil edebilmek için Windows Pro versiyonlarını satın alıp bootcamp ile kuruyorlar. Ancak tavsiye etmem, Mac alıp Windows kurmayı düşünüyorsan. Sonuçta Mac yazılım alanında gelişmiş ve donanımı çokta iyi sayılmaz. Apple'ın işletim sistemlerinin optimizasyonu iyidir. Ancak gerçekten internete girmek için alacam diyorsan o para verilmez 1000 liraya bir laptop alıpta girebilirsin sonuçta.

• Beğen

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Macbook'a Windows kuruluyor. Şirketlerde mac kullananlar domain yapısına dahil edebilmek için Windows Pro versiyonlarını satın alıp bootcamp ile kuruyorlar. Ancak tavsiye etmem, Mac alıp Windows kurmayı düşünüyorsan. Sonuçta Mac yazılım alanında gelişmiş ve donanımı çokta iyi sayılmaz. Apple'ın işletim sistemlerinin optimizasyonu iyidir. Ancak gerçekten internete girmek için alacam diyorsan o para verilmez 1000 liraya bir laptop alıpta girebilirsin sonuçta.
ben laptop alıcaktım ama artık vazgeçtim ipad air 3 ü düşünüyorum şuanda çıkınca alıcam

Üst Alt