Tavsiye lumia 1020 aldım ve yüksek kalitede fotoğraf çekemiyorum yardım...

Sponsorlu Bağlantılar

murat_tapan

Üye
    Konu Sahibi
lumia 1020 aldım ve yüksek kalitede fotoğraf çekemiyorum yardım...
Arkadaşlar bu gün lumia 1020 aldım hemen fotoğraf çekmeye başladım ama fotoğraflar 1.1 1.7 mb lık fotolar kalt
İte istenilen seviyede değil arkadaşlarada rezil olduk laftanda anlamıyorlar ayarları nasıl yapmalıyım? yüksek kaliteli fotolar nerede oluyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekürler...

4MaGuS

4MaGuS

Üye
nokia kamerada ayarlar kısmına girdiğinde resim modu olarak (5MP+34MP) olan seçenek var bunu seç daha sonra resim çektiğinde resmi iki türlü çekiyor ve bunu sen görmek için sol üste butona tıkalyıp çekilen resimler içerisinden bakarsan resim 5mp olarak gözükür ancak resme bir defa tıklayıp sol altta nokia camera içerisinde aç diye bir şey çıkıyor o zaman 34mp resmi görürsün veya dosyalar diye biir uygulama kurarak da cepte görürsün o kısımda aynı resim 2 defa gözükür yüksek kaliteli olan highres olandır pc ye taktığında aynı bu şekilde 2 resim gözükür

murat_tapan

Üye
    Konu Sahibi
Cevabınız için teşekür ederim bu gün bir sıkıntı daha oldu akşam flash ile foto çekecektim resimde bir ışık patlaması olıyor bu neden acaba?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Cevabınız için teşekür ederim bu gün bir sıkıntı daha oldu akşam flash ile foto çekecektim resimde bir ışık patlaması olıyor bu neden acaba?

Flaşlı çekim her ortama uymayabilir.
Bazı ortamlarda flaşlı çekimler, parlamalı ve solgun sonuçlar ortaya çıkarabilir.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
onun çözümüde var makro çekim ise ışığı kısmak için denklanşör hızını 1/16000 yani en kısık seviyeye alın flash açıkken yakın çekimde biraz dengeler normalde bu kadar arttırılmaz 1020 dev gibi flaş olunca anca etkiliyor, uzak çekimler için ise 1/2000 civarı yeterli olur diye düşünüyorum onuda olmazsa sırayla düşüre düşüre deneme yapmanız gerekiyor, bunu yaparsanız aynı zamanda çoğu zaman renğide hem doğru hem flaş patlamamış gibi aydınlık çekebilirsiniz çok nadir ortam renk ayar yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız

murat_tapan

Üye
    Konu Sahibi
onun çözümüde var makro çekim ise ışığı kısmak için denklanşör hızını 1/16000 yani en kısık seviyeye alın flash açıkken yakın çekimde biraz dengeler normalde bu kadar arttırılmaz 1020 dev gibi flaş olunca anca etkiliyor, uzak çekimler için ise 1/2000 civarı yeterli olur diye düşünüyorum onuda olmazsa sırayla düşüre düşüre deneme yapmanız gerekiyor, bunu yaparsanız aynı zamanda çoğu zaman renğide hem doğru hem flaş patlamamış gibi aydınlık çekebilirsiniz çok nadir ortam renk ayar yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız

Cevabınız için yeniden teşekür ederim bu dediğinizde oldu. Yavaş yavaş çözmeye başladım son merak ettiğim bir şey daha var güneşli ortamlsrda nasıl çekmeliyim yada güneşe bakan fotolarda?

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Cevabınız için yeniden teşekür ederim bu dediğinizde oldu. Yavaş yavaş çözmeye başladım son merak ettiğim bir şey daha var güneşli ortamlsrda nasıl çekmeliyim yada güneşe bakan fotolarda?
o kısımda tam olarak ne istiyorsunuz güneşi tam hatları ile çekmek ise olabildiğince karanlık çekin deklanşör hızını 1/500 falan deneyin parlaklıpıda belki biraz eksiye alabilirsiniz yok ben güneşi parıltılı istiyorum diyorsanız da normal çekerseniz sorun yaşamazsınız ancak güneşte renk ayarlarını kontrol edin birde microsoft kamerada tofograf modlarında arkadan aydınlatma modu var oda bazen güzel çekebiliyor güzel bir resim ekliyeyim dedim şuan bulamadım bulursam bununla ilgili örnek resim eklerim arşivden

bu resim otomotik modda çekilde serviste giderken ama resim söylediğim ayarları yapmadım ama güzel resim örnek olsun diye göndereyim dedim sizin bundan daha güzel resimler çekilebilir, resimde oynama yaptım cep telefonu üzerinden

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Evi -0,7 ye Filan Alip ÇEk Yakın Mesafede Yada -1,7 Filan

braayn

braayn

Üye
o kısımda tam olarak ne istiyorsunuz güneşi tam hatları ile çekmek ise olabildiğince karanlık çekin deklanşör hızını 1/500 falan deneyin parlaklıpıda belki biraz eksiye alabilirsiniz yok ben güneşi parıltılı istiyorum diyorsanız da normal çekerseniz sorun yaşamazsınız ancak güneşte renk ayarlarını kontrol edin birde microsoft kamerada tofograf modlarında arkadan aydınlatma modu var oda bazen güzel çekebiliyor güzel bir resim ekliyeyim dedim şuan bulamadım bulursam bununla ilgili örnek resim eklerim arşivden

bu resim otomotik modda çekilde serviste giderken ama resim söylediğim ayarları yapmadım ama güzel resim örnek olsun diye göndereyim dedim sizin bundan daha güzel resimler çekilebilir, resimde oynama yaptım cep telefonu üzerinden

selam
aşağıda oynanmış olan fotoyu hangi uygulamada bu resmi elde ettin hoş olmuş ?

4MaGuS

4MaGuS

Üye
selam
aşağıda oynanmış olan fotoyu hangi uygulamada bu resmi elde ettin hoş olmuş ?
lumia crative studyoda renk ayarlayıp güneş kısmını netleme yapıp diğer yerleri bulanık yaptım ama çok fazla değil az bir şey

• Beğen
Tepkiler: braayn

murat_tapan

Üye
    Konu Sahibi
Hocam Yardımlarınız için teşekür ederim yavaş yavaş foto çekmeyi öğreniyorum...

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Hocam Yardımlarınız için teşekür ederim yavaş yavaş foto çekmeyi öğreniyorum...
telefona alışmak zordur başta böyle bir kaç ipubu güzel gelir bir yerden sonra kamera yetersiz gelir daha iyi çekmek ister o zamanda kendiniz kurcalıya kurcalıya öğrenirsiniz tabiki yardımcı olabilirsem yine olurumda insan her zaman foruma falan giremiyor, bu arada bir şey daha önermiş olayım gündüz hareketli arkadaşlarınızı falan çekerken deklanşör hızını 1/250 civarında çekerseniz daha hızlı net resim çeker ama yine çektiğiniz resmi kontrol edin ne olur olmaz

Son düzenleme:

Üst Alt