Karşılaştırma lg g2 nin kamerasi mi s4 un kamerasi mi guzel

Sponsorlu Bağlantılar

SİVASLİ58050

SİVASLİ58050

Üye
    Konu Sahibi
lg g2 nin kamerasi mi s4 un kamerasi mi guzel
Selamin aleykum arkadaslar bende g2 var bilen bilir kamerasini fps dusuklugu karanlikta berbat olusu kumlanma yapmasi felan acaba s4 nasil kamera yonunden s4 e gecmeyi dusunuyorum

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
AS Sırf Kameradan Dolayımı? Bence Gereksiz Aradığın Şeyi Bulabileceğini Sanmıyorum Zira Neredeyse Aynı Senenin Cihazları Sensörleri Eskimiş

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
g2 nin kamerası beni de hayal kırıklığına uğrattı

dediğiniz sorunları bende yaşadım hemde telefon ilk aldığımdan beri

yani sensörden olan bi şey değil
genel bi sorun

ama s4 e geçmeye değmez

Son düzenleme:
boyabatlı

boyabatlı

Üye
S4 ün kamerası güzel fakat bilinen odurki ışık ne kadar bol olursa çekim o kadar net oluyor

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
aynı ışık ortamında s4 veya başka telefonlarda böyle bi sorun yok

g2 siyah bi yüzey görünce hemen iso yükseltiyor ve genel bi kasma ve ısınma problemi oluşuyor

yani menü bile kasıyor o anda ve cihaz 5dkda baya ısınıyor 4.4.2 sürümünde daha kötüydü son 5.0.1 güncellemesi ile birazcık daha düzeldi ama hala çok kötü durumda

bence LG istese çözebilir ama cihaz eskidiği için uğraşmak istemiyor sanırım

SİVASLİ58050

SİVASLİ58050

Üye
    Konu Sahibi
G2 daha performanslı ama s4 daha stabil bence kontrolsuz guc guc degıldr g2 de olay bu yazılım olarak iyi degil aynı donanımda samsung modelleri kat kat daha iyi
G2 ye bir türlü ısınamadım ama o yanma derecesine kadar ısınıyor ayrıyeten

turancen

turancen

Üye
s4 yerine birazdaha katar g3 yada s5 alırdım daha iyi, aynı segmentte olan bir telefondan pek bir farklılık göremezsin. Tavsiyem üst modellere bakmanı öneririm

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
G2 daha performanslı ama s4 daha stabil bence kontrolsuz guc guc degıldr g2 de olay bu yazılım olarak iyi degil aynı donanımda samsung modelleri kat kat daha iyi
G2 ye bir türlü ısınamadım ama o yanma derecesine kadar ısınıyor ayrıyeten

S4 mü stabil? Yavaş.

G2'nin karşısına güncel Samsung modellerini koy G2'ye 2/3 senelik cihaz demezsin.

Evet iyi ışık aldığında kemarası harika ama fps düşmesinden dolayı kameradan nefret ediyorum.
Bunu bir nebze nasıl çözeriz derseniz xcam uygulaması ile isoyu 1600'e sabitleyerek bir nebze fps artışı sağlanabilir tabi bu ortamdaki ışık durumuna göre kaliteyi de etkiler.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: ıRagnaRı
SİVASLİ58050

SİVASLİ58050

Üye
    Konu Sahibi
xcami yukledim fps yi cozdum ama fotograf ta asiri kumlanma var cok sacma oluyor bu kadar niye kasiyor anlayamiyorum

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
xcami yukledim fps yi cozdum ama fotograf ta asiri kumlanma var cok sacma oluyor bu kadar niye kasiyor anlayamiyorum
iso düşünce fotoğraf bozulur
bu bozulmayı düzeltmek için telefon filtreleme yapar

işte bu noktada g2 bu filtreyi yaparken çok kasıyor

SİVASLİ58050

SİVASLİ58050

Üye
    Konu Sahibi
Bende nasil oluyorsa iso yuksek fotograf berbat bitane atayim buraya normalmi bi bakin fotograflar atalim ornek
Bide jelly beana rom nasil yuklenir xcam var xdabbeb modu onu yuklesem slow motion 4k filan geliyor iso 1600 e cikiyor onu yuklesem yeter biyerde gordum root atilip root browserle odex ve apk lari degistiriyo izin filan veriyo da anlamadim

csbaz

csbaz

Üye
S4 bu konuda her türlü önde gidiyor :).

SİVASLİ58050

SİVASLİ58050

Üye
    Konu Sahibi
iste dedigim gibi yazilim konusunda samsung
S4un donanimsal ozellikleri birebir g2 ile ayni olsaydi 0 fiyati ne kadar olurdu g2 den pahali olurdu bence

Aybars1979

Aybars1979

Üye
iste dedigim gibi yazilim konusunda samsung
S4un donanimsal ozellikleri birebir g2 ile ayni olsaydi 0 fiyati ne kadar olurdu g2 den pahali olurdu bence
ne s4 nede lg g2 in kamerası sizi tatmin edecek resimler vermez. Dolayısı ile adam akıllı resim çekemeyen kameralardan doğru düzgün video çekmesini beklemek abes olur. Demem odur ki lg g2 den s4 geçerseniz eşekten inmiş ata binmiş olmazsınız bir eşekten inip diğerine binmiş olursunuz. Mantıken bir düşünün 2013 yılı sonunda çıkmış olan lg g2 de 16mp kamera varken. daha yeni 3000tl başlangıç fiyatına sahip iphone 6se de 12mp kamera var. ama g2 nin kamerasından şikayet edildiği kadar kimse iphone un kamerasından şikayet etmiyor. halbuki sıklıkla selfi çekip instigrama, twitter a resim koyan ünlüler hep iphone kullanıyor. Sizce de bu işte bir terslik yok mu?
Eğer kaliteli video çekimi istiyorsanız ve lg de devam edecekseniz g3 e bile elinizi sürmeyin en aşağı g4 e bakacaksınız.

İstediğiniz kadar uygulama yükleyin yada ayarları değiştirin (uygulama da zaten ayarları değiştirecek başka bişey yapmayacak) istediğiniz düzeltmeyi sağlayamazsınız bir nebze iyileştirmeyi deneme yanılma yolu ile belki bulursunuz ama bolca kurcalamanız lazım ayarları yinede bana göre g2 nin fotoğraf çekimleri bile çok kötü iken videodan bir medet ummak hayal olur.

SİVASLİ58050

SİVASLİ58050

Üye
    Konu Sahibi
ben yaklasik 6 aydir g2 kullaniyorum bundan once galaxy k zoom vardi ondan buna gecince beni baya bir hayal kirikligina ugratti

En azindan boyle olmasini beklemiyordum

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
ne s4 nede lg g2 in kamerası sizi tatmin edecek resimler vermez. Dolayısı ile adam akıllı resim çekemeyen kameralardan doğru düzgün video çekmesini beklemek abes olur. Demem odur ki lg g2 den s4 geçerseniz eşekten inmiş ata binmiş olmazsınız bir eşekten inip diğerine binmiş olursunuz. Mantıken bir düşünün 2013 yılı sonunda çıkmış olan lg g2 de 16mp kamera varken. daha yeni 3000tl başlangıç fiyatına sahip iphone 6se de 12mp kamera var. ama g2 nin kamerasından şikayet edildiği kadar kimse iphone un kamerasından şikayet etmiyor. halbuki sıklıkla selfi çekip instigrama, twitter a resim koyan ünlüler hep iphone kullanıyor. Sizce de bu işte bir terslik yok mu?
Eğer kaliteli video çekimi istiyorsanız ve lg de devam edecekseniz g3 e bile elinizi sürmeyin en aşağı g4 e bakacaksınız.

İstediğiniz kadar uygulama yükleyin yada ayarları değiştirin (uygulama da zaten ayarları değiştirecek başka bişey yapmayacak) istediğiniz düzeltmeyi sağlayamazsınız bir nebze iyileştirmeyi deneme yanılma yolu ile belki bulursunuz ama bolca kurcalamanız lazım ayarları yinede bana göre g2 nin fotoğraf çekimleri bile çok kötü iken videodan bir medet ummak hayal olur.
g2 13mp bu arada

ayrıca iphone se daha kaç kişide var
daha 1 aylık cihaz
g2 2.5 yıllık telefon

iphone se yi de görürüz 2.5 yıl sonra ne durumda olacak

SİVASLİ58050

SİVASLİ58050

Üye
    Konu Sahibi
Yukledigim resme baktinizmi
Yemin ederim s3 mini boyle cekmiyor
Ha birde 4k video cekimi ve slow motion cok guzel oluyor

Aybars1979

Aybars1979

Üye
g2 13mp bu arada

ayrıca iphone se daha kaç kişide var
daha 1 aylık cihaz
g2 2.5 yıllık telefon

iphone se yi de görürüz 2.5 yıl sonra ne durumda olacak
evet yanlış yazmışım 13mp olacak ama fark etmez. amiral gemi g2 den sonra çıkan iphone 6 8mp 6s ise 12mp. 2gb ram li iphone 6s 4gb ramli s7 ye nal toplatıyor. 6s 326ppi ken bazı akıllılarımız 400ppi dan 500ppi a çıkınca farkı hissettiğini söylüyor. Android tarafında yazılım pazarlanamadığı için dönüp donanım üzerinden pazarlama yapılıp cihaz satılıyor büyük oranda bu sefer başlanıyor atışlara yok 6gb ram, bilmem kaç mp kamera falan filan.

işin özü yazılım satılan donanımların ayarında değil. üstelik bu yarışta öne çıkmak içinde olmayan özellikler kağıt üzerinde şişiriliyor. örneğin iyi bilinen bir marka ön kamera için 5mp ifadesi kullanmış ama üzerindeki işlemci ön kamera için maks desteği 2mp. ondan sonra elinizdeki 2mp ön kamera 5mp ön kameradan daha iyi fotoğraf çekiyor.

Teknolojinin hızını takip etmek o kadar zor ki doğal olarak bize servis edilenleri bilinçsiz bir şekilde tüketiyoruz. 1-2 yıl öncesinin amiral gemisi modelleri sistem güncellemesi alamıyorken bugünün alt seviye cihazları en son sürüm androidle geliyor. Bir ürünü üretmekten çok ürettiğiniz satmak meseledir. maalesef koreliler bu işte çok iyi gayet güzel şişirip pazarlıyorlar. tabi bunu onlardan çinlilerde öğrendi. Japonlar dayanamayıp mecburen onlarda uymak zorunda kaldı.
Yukledigim resme baktinizmi
Yemin ederim s3 mini boyle cekmiyor
Ha birde 4k video cekimi ve slow motion cok guzel oluyor
o kamera ile gece çekiminden hiçbirşey anlamazsınız üstelik gece açıkalan çekimi hiç yapmasaınız daha iyi zaten ancak günlük güneşlik açık bir alanda çektiğiniz resimlerden bir şey anlayabilirsiniz.
Telefon ile fotoğraf çekimi yapacaksanız ona göre bir model seçeceksiniz. sonuçta bunlar nihayetinde telefon ve herşeyi ile 4*4 lük model beklemeyin. illa kaliteli resim çekeceğim diye telefon istiyorsanız ona göre bir model seçmek daha mantıklı olur. Ortalamada android tarafında sony ve htc nin modelleri kamera çekim yönünden daha tatminkar olması lazım. HTC zaten çoğu modellerinde özellikle kamera vurgusu yapıyor. maksimum 1000tl civarında aklıma foto çekimde htc desire eye, xperia z3 ama en önemlisi ise lumia 830 gelir. bunların arasından l830 ise açık ara sıyrılan telefon olur. kağıt üzerinde ki verilere göre g2 ninde sizin gönderdiğiniz örnekteki kadar kötü fotoğraf çekmemesi lazım ama bende de g2 var ve maalesef foto çekimler çok kötü işin komiği foto çekiminde bendeki l520 gibi başlangıç seviye telefon bile ondan daha iyi foto çekiyor(gündüz çekimleri tabi l520 de gece çekemiyor zaten flaşıda yok).

Size önerim telefon değiştirmeden önce özellikle gece çekim çok fazla yapmayacaksanız googleda telefonunuz için specifik ayarları aratıp bulmanız. İngilizceniz varsa muhtemelen rahat bulursunuz diye tahmin ediyorum.

SİVASLİ58050

SİVASLİ58050

Üye
    Konu Sahibi
simdi ozellikleri biliyorum degisecem zaten diyafram acikligi buyuk olan var sensor boyutu da buyuk olan bir cihaz alacagim nokia 808 pureviev i bilen bilir isin sirri sensorde
g4 f1.8. s7 f 1.7 zenfone 2 f2.0
bir de g2 nin pixel boyutu cok kucuk en azindan s4 donanimsal olarak onde kamerada lumia 1020 de olabilir onunda batarya sorunu var
adamlar 13 mp i tasiyacak sensor koyamamis 1 mp e alinca guzel cekebiliyor geceleri aslinda

Luck Star

Luck Star

Üye
G2'nin kamerası berbat. Kim ne derse desin iyi diyen varsa fanboydur. Tamam kaliteli net çekiyor ama soluk çekiyor. Işık azalmaya başladığında hepten can sıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: RetaXter