Telefon Tavsiyesi Samsung Galaxy S4 mü LG G2 D802 mi

Sponsorlu Bağlantılar

mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S4 mü LG G2 D802 mi
Öncelikle Konuyu doğru yere mi açtım mı bilmiyorum.Yanlış yerdeyse kusura bakmayın.
Merhaba arkadaşlar bütçem için iki uygun 1500 TL civari ve bu iki telefonda indirim var.
İnternetten almayı düşünüyorum.Benim için önemli olan internet tarayıcı.uygulamaların ve oyunlarin performansi ve kalitesi tabiki de.
Ancak kafama takılan bu ikisi arasında kaldım?
Samsung Galaxy S4 mü LG G2 D802 mi?
Samsungun bildiğiniz gibi kronik problemleri vardı.Batarya şişmesi,donmalar veya kasmalar.
Android 4.2 ile yüklü gelen bazi telefonların 4.3'e gücellendiğinde sorun çıkarmasi bazılarının.
Samsung'un artısı ise çok tutulan ve garantisi güvenilir olan yani kendi Distrübütor garantisi sunan telefon.
LG G2 in avantajlari ise ekranı LCD olup daha az pil tüketimi sağlayan,İşlemci hızı 2.26 Ghz quad core Samsung ise 1.9 quad core pek fazla önemi yokta olsun.Ramlar ikisindede ayni.
LG nin eksisi hafiza artırılmıyor.Paraler ithalat yapıyor.Pek güvenilir değil.
Tüm özelleri Burda:

Invoke

Invoke

Üye
G2.

enterneoll

enterneoll

Üye
ben s4'ü tercih ederim lg o tuş ve ses kalitesiyle benden uzak dursun müzik dinleyen birine göre değil o telefon

Invoke

Invoke

Üye
Bu arada özellikler biraz yanlış S600 demiş S4 için. Tamam öyle bir S4 var da o S4 Türkiyedeki S4 değil.

mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada özellikler biraz yanlış S600 demiş S4 için. Tamam öyle bir S4 var da o S4 Türkiyedeki S4 değil.
Dostum özellikler doğru sıkıntı yokta S600? derken neyin özellikliğini bahsettin anlamadim
Özellikleri her yerde aynı pek fark etmiyor zaten.

Invoke

Invoke

Üye
Dostum özellikler doğru sıkıntı yokta S600? derken neyin özellikliğini bahsettin anlamadim
Özellikleri her yerde aynı pek fark etmiyor zaten.

I9505 modeli Snapdragon 600 çipsetini kullanıyor. Türkiyedeki model I9500 Exynos işlemcili.

boran9999

boran9999

Üye
S4 Donanım olarak G2 ye rakip olamaz. Ses kalitesinin S4 den daha geride olduğu görüşünede katılmıyorum özellikle kit olarak gelen kulaklık samsung'unkine göre ileri düzeyde kaliteli sayılabilir. Tavsiyem G2

MaxipmaN

Üye
ses tuşları yanda olsaydı g2 her türlüde bu durumda ikisini de seçmem

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Kesinlikle G2...

LimePie

LimePie

Üye
güncelleme yönünden s4 tuşları yanda hafıza kartı arttırılıyor s4te ama lg g2 de iyi bir telefon ama genede sana kalmış

PriZm

PriZm

Üye
Ses kalitesi,ekran,hafıza ve touchwiz özellikleri hariç her türlü G2.

• Beğen
Tepkiler: enterneoll
Mustafa-26

Mustafa-26

Üye
Herşeyiyle Lg G2 Alırsan Pişman Olmassın :spr

MaxipmaN

Üye
Ses kalitesi,ekran,hafıza ve touchwiz özellikleri hariç her türlü G2.
g2nin ekranının daha kötü gözükmesi arayüz renklerinden olduğunu söylemişti forumda bir üye aşağı kalır yanı yok bence ekran konusunda

PriZm

PriZm

Üye

Samoled - IPS

Gerçi S4 de pentile panel var ama yinede G2 den renk ve kontrast olarak daha iyi.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
enterneoll

enterneoll

Üye

Samoled - IPS

Gerçi S4 de pentile panel var ama yinede G2 den renk ve kontrast olarak daha iyi.
1920x1080p ekranda pentile ekran fark edilmiyor bile ve kesinlikle en iyi ekran samsunglarda ayrıca ses kalitesi olarakda yine samsung lg'den çok ileride

boran9999

boran9999

Üye
Kesinlikle katılmıyorum amoled aydınlatmalı ekranların IPS ekrandan daha kaliteli olduğuna 1 yıl kadar S2 kullandım 1 yıl kadar S3 kullandım suan ailemden birindede S4 birindede Note3 var. ''Bana göre'' amoled paneller tamamıyla yapay bir renk skalasına sahip gerçeği yansıtmıyor örneğin ; Yüksek renk ısılarına sahip bir resmi yada fotoğrafı yükleyin renklerin ral kodları aynı değerde vermeyecektir bazı renkleri gözleriniz muhtemelen çok koyu yada açık veya beyazları beyaz yerine mavi yeşil tonları arasında farklı bir renk olarak algılanacaktır. Bunu denemek çok kolay elinize bir tane ral kataloğu alın photoshop programından renk skalasını 9016 yapın o resmi herhangi bir amoled ekrana sahip bir cihaza gönderin sonra ral kataloğundakiyle kıyaslayın göreceksinizki hiç alakasız bir renk sizi karşılayacaktır. İyi forumlar diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: chun02
mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
    Konu Sahibi
Şaşırdım herkez Samsung yerine LG yi tavsiye ediyor.Zevk Meseleside.
Forumda bunun gibi bir konu daha vardı ondada LG tavsiye edilmiş.
İKisi arasında pek bir fark yokta Samsung bahsettiğim bu kronik sorunlari çıkacak diye güncelleme sorunu olsun,donmalar vs kasmalar,batarya şişmesi beni korkutuyor.
Şimdi benim ihtiyacım şu Oyun,Program ve Tarayıcı olsun en iyi verimi almak :)

boran9999

boran9999

Üye
Şaşırdım herkez Samsung yerine LG yi tavsiye ediyor.Zevk Meseleside.
Forumda bunun gibi bir konu daha vardı ondada LG tavsiye edilmiş.
İKisi arasında pek bir fark yokta Samsung bahsettiğim bu kronik sorunlari çıkacak diye güncelleme sorunu olsun,donmalar vs kasmalar,batarya şişmesi beni korkutuyor.
Şimdi benim ihtiyacım şu Oyun,Program ve Tarayıcı olsun en iyi verimi almak :)

Eğer performans istiyorsanız kesinlikle G2 tek eksik yanı artırılabilir hafızası yok 32 Gb rahatlıkla yeterli gelir. S4 de iyi bir cihaz ama G2 daha üst düzey donanıma sahip. Selamlar

PriZm

PriZm

Üye
Kesinlikle katılmıyorum amoled aydınlatmalı ekranların IPS ekrandan daha kaliteli olduğuna 1 yıl kadar S2 kullandım 1 yıl kadar S3 kullandım suan ailemden birindede S4 birindede Note3 var. ''Bana göre'' amoled paneller tamamıyla yapay bir renk skalasına sahip gerçeği yansıtmıyor örneğin ; Yüksek renk ısılarına sahip bir resmi yada fotoğrafı yükleyin renklerin ral kodları aynı değerde vermeyecektir bazı renkleri gözleriniz muhtemelen çok koyu yada açık veya beyazları beyaz yerine mavi yeşil tonları arasında farklı bir renk olarak algılanacaktır. Bunu denemek çok kolay elinize bir tane ral kataloğu alın photoshop programından renk skalasını 9016 yapın o resmi herhangi bir amoled ekrana sahip bir cihaza gönderin sonra ral kataloğundakiyle kıyaslayın göreceksinizki hiç alakasız bir renk sizi karşılayacaktır. İyi forumlar diliyorum.
Bu tamamen MDNIE ayarı ile ilgili birşeydir.Amoled panelin sorunu değil.Araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
boran9999

boran9999

Üye
Büyük bir çoğunluk ekranlarını defult ayarda kullanıyor. Ya kontraksı kısar enerji tasarufu için yada batarya günü çıkarıyorsa sonuna kadar açar.

Ayrıca öneriniz için saolun Ses ve görüntü konusunda oldukca donanımlı sayılırım ;)

Üst Alt