Telefon Tavsiyesi Samsung Galaxy S4 mü LG G2 D802 mi

Sponsorlu Bağlantılar

PriZm

PriZm

Üye
Samsunglarda kullanılan Amoled panelin "kişiye bağlı olarak" düzgün renk vermemesinin nedenini öğrenmek istiyorsanız şu konudaki yazımı herkesin okumasını tavsiye ederim.Ayrıca pRime'ın linkteki mesajlarına da bir göz atabilirsiniz.

Telefon Tavsiyesi - Note 2 Den Lg G2 Ye Gectım..sonucmu..okuyun Lutfen. | Sayfa 5

(Fotoğraf S4 ile çekilmiştir.Benim tel Note 2 ve G2.Note 2 standart MDNIE konfigürasyonunda.)

esmeran3

esmeran3

Üye
Arkadaşlar karşılaştırdığınız telefonların işlemcisi bile aynı segmentte değil @boran9999 abi tutupda s4 ü kötüleme aynı işlemcili telefonlar içinde en iyi telefonlardan.
note 3 ile g2 yi kıyaslayın bakalım sd800 işlemcili olana bakalım ? kim lider kim ezik belli oluyor.
lütfen tutupda aynı işlemcili telefonları karşılaştırın .

• Beğen
Tepkiler: boran9999
boran9999

boran9999

Üye
Örnek resimden bahsediyorsanız aşağı yukarı cihazlar arasında 5-6 derecelik açı farkı var 5'' panel 5.2'' den büyük görüküyor bu açı farkından dolayı kimseye fikir vermez aksine yanıltır insanları.

Türe

Türe

Üye
G2 derim ben şahsen.

Never Back Down

Never Back Down

Üye
Arkadaşlar karşılaştırdığınız telefonların işlemcisi bile aynı segmentte değil @boran9999 abi tutupda s4 ü kötüleme aynı işlemcili telefonlar içinde en iyi telefonlardan.
note 3 ile g2 yi kıyaslayın bakalım sd800 işlemcili olana bakalım ? kim lider kim ezik belli oluyor.
kaç konuda karşılaşıyoruz sürekli bi s4ü tepeye çıkarmalar falan uçuyorsun
adam note 3 ten bahsetmiyor s4 vs g2 diyor

• Beğen
Tepkiler: esmeran3
PriZm

PriZm

Üye
Hay hay.

esmeran3

esmeran3

Üye
  • Beğen
Tepkiler: SirChaqaL
SirChaqaL

SirChaqaL

Üye
Her Telefonun kendine has + lari ve - leri var bende cok ikilemde kaldım s4 mü g2 mi diye genel olarak iki cihazda isteklerinizi karsilar.Kişisel Haz Tasarim olarak incelemeniz lazım, bana göre s4 ün batarya ve sd kart destegi bana daha cazip geldi(tabiki sensörleride cok gelişmiş mesela duştayken müzik çalara pause,play,next,back gibi komutlar vererek kontrol edebilirsiniz, diger sensörlerden bahsetmiyorum bile (= ) g2 de cok güzel telefon.Ben bi teknosa ya felan gidip 2 cihazi elinize alip dikkatli biçimde incelemeniz taraftariyim umarım sizin için en iyi tercihi yaparsınız.

• Beğen
Tepkiler: mahmut-kys ve esmeran3
enterneoll

enterneoll

Üye
ben aynı işlemcili telefonları karşılaştırın diyorum! kardeşim
o zaman karşılaştırma olmaz :D aynı segment olsun yeter
ve bu arada ben lg g2'yi performans olarak kesinlikle kötülemiyorum ama multimedya olarak geliştirilmeli s4 multimedyada daha iyi

boran9999

boran9999

Üye

Ben kötülemedimki :) Aksine iyi bir cihaz dedim sadece donanım olarak aynı segmentte değiller onu demek istedim sevgili kardeşim. ;)

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
Ses meselesine gelirsek ilk sayfadaki yazıyı yenileyerek tekrar yazıyorum.

"Ses kalitesi,ekran,hafıza ve touchwiz özellikleri hariç her türlü G2."

Ses kalitesi olarak S4 daha iyidir.Ayrıca hoparlör ses çıkışı da G2 den bariz öndedir.Malum G2 de stereo hoparlör olmasına rağmen çok az ses çıkıyor.

Ses kartları:

LG-G2: Qualcomm WCD9320
S4: Wolfson WM5102

boran9999

boran9999

Üye
o zaman karşılaştırma olmaz :D aynı segment olsun yeter
ve bu arada ben lg g2'yi performans olarak kesinlikle kötülemiyorum ama multimedya olarak geliştirilmeli s4 multimedyada daha iyi

Bunda yanılıyorsunuz mesela ben 2k 24 fbs de video izleyebiliyorum sizi denedinizmi kaç fbs alıyorsunuz?

Edit : 4K video 18-21 Fbs dede izlenebiliyor.
Ses meselesine gelirsek ilk sayfadaki yazıyı yenileyerek tekrar yazıyorum.

"Ses kalitesi,ekran,hafıza ve touchwiz özellikleri hariç her türlü G2."

Ses kalitesi olarak S4 daha iyidir.Ayrıca hoparlör ses çıkışı da G2 den bariz öndedir.Malum G2 de stereo hoparlör olmasına rağmen çok az ses çıkıyor.

Ses kartları:

LG-G2: Qualcomm WCD9320
S4: Wolfson WM5102

G2 de tek hoperlör bulunuyor ve sizinde dediğiniz gibi vasat bir hoparlör. Yanlız G2 24 bit/192kHz Hi-Fi playback sese sahip size bu cihazda Flac dosyalarını dinlemenizi tavsiye ederim eminimki görüşleriniz tamamıyla değişecektir.

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
Bunda yanılıyorsunuz mesela ben 2k 24 fbs de video izleyebiliyorum sizi denedinizmi kaç fbs alıyorsunuz?

Edit : 4K video 18-21 Fbs dede izlenebiliyor.

G2 de tek hoperlör bulunuyor ve sizinde dediğiniz gibi vasat bir hoparlör. Yanlız G2 24 bit/192kHz Hi-Fi playback sese sahip size bu cihazda Flac dosyalarını dinlemenizi tavsiye ederim eminimki görüşleriniz tamamıyla değişecektir.
Birde şunu düşünmek gerekirse;

Dünyadaki çoğu insan kulağı 48000 Hz üzerini duyamıyor.Ancak Audiophile dediğimiz insanlar duyabiliyor.Ki bende onlardan biriyim. :D

Ancak şöyle 2 unsur var.

Flac boyutları aşırı derecede büyük.(50-150 mb arası)

O ses kalitesini duymak epey kaliteli kulaklık gerektirir.100-150 tl lik kulaklıklar kurtarmaz.

• Beğen
esmeran3

esmeran3

Üye
Arkadaşlar birde şunlar var fan felan değilim ama yazıyorum sırası ile .

- Bir kamerada çift çekim özelliği
- Video da yakınlaştır izle özelliği
- Görüntü takip
- Ve sensörleri neden resmen s4 gibi ?

boran9999

boran9999

Üye
Birde şunu düşünmek gerekirse;

Dünyadaki çoğu insan kulağı 48000 Hz üzerini duyamıyor.Ancak Audiophile dediğimiz insanlar duyabiliyor.Ki bende onlardan biriyim. :D

Ancak şöyle 2 unsur var.

Flac boyutları aşırı derecede büyük.(50-150 mb arası)

O ses kalitesini duymak epey kaliteli kulaklık gerektirir.100-150 tl lik kulaklıklar kurtarmaz.

Haklısınız bende çok seçiciyim bu konuda az ve öz bir arşivim var uzun seyahatlerimde onları dinlerim kulaklık takıntımda yok değil suan shure se425 kullanıyorum ama hayalim Shure se846 inşallah bir kaç aya sahibi olacam :)

• Beğen
esmeran3

esmeran3

Üye
shure se425 abi bu boş kalırsa bana gönder ya :) transformers gibi kullaklık :)

• Beğen
Tepkiler: boran9999
Never Back Down

Never Back Down

Üye
esmeran3
konuda s4mü g2mi denmiş
g2 diyince zoruna gidiyor yahu

• Beğen
mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim Kardeşlerim fazla takılmayin ikiside işini görür görüntü ses olsun ikiside hakkıni veriyor.Samsung daha fazla tululuyorr o kadar.
Önemli olan performansi benim için uygulama ve oyunlarda özellikle 0 kasma ve donma :)
Yoksa birbirini göre cazip özellikleri var tabi :)

• Beğen
esmeran3

esmeran3

Üye
esmeran3
konuda s4mü g2mi denmiş
g2 diyince zoruna gidiyor yahu

yooo zoruma gitmiyor :) kardeş g2 hızlı ben her zaman diyorum bunu ama :)

Aynı segmentte bile değil :) hahaha adamların aklı hala almıyor ya işlemci aynı değil ayın değil aynı değil ama her zaman demişimdir g2 s4 çakması :)

Üst Alt