[kurtuluş40] N8 Belle Refresh 111.040.1511 v1.1-27-10-2012

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Pcdende denenmiştir sağlam :oke:

mirzasinan

mirzasinan

Üye
arkadaşlar bir sorum olacak kurtuluş ustanın yaptıgı cfw n8 refresh yurtdışı cıkışlı ve her renk n8'e yüklenebilirmi

Enola19

Üye
Ya kurtulus bey bu soruna ancak sen çare bulabilirsin atiisx'in hiçbir teması bu refresh versiyonuna kurulamıyor benimde en çok sevdiğim tema clearblack VII by atiisx acaba bu temayı uda'ya yada rofs2'ye gömmek mümkünmü mümkünse dosyalarını gönderebilirmisin bir türlü kuramıyorum temayı sis halinden tema bozuk diyor:ağlarım:

birde sadece senin cfw'nde e-mail widget'ı normal diğerlerinde simsiyah acaba bu widget'ın dosyalarınıda paylaşabilirsen çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ya kurtulus bey bu soruna ancak sen çare bulabilirsin atiisx'in hiçbir teması bu refresh versiyonuna kurulamıyor benimde en çok sevdiğim tema clearblack VII by atiisx acaba bu temayı uda'ya yada rofs2'ye gömmek mümkünmü mümkünse dosyalarını gönderebilirmisin bir türlü kuramıyorum temayı sis halinden tema bozuk diyor:ağlarım:

birde sadece senin cfw'nde e-mail widget'ı normal diğerlerinde simsiyah acaba bu widget'ın dosyalarınıda paylaşabilirsen çok sevinirim şimdiden teşekkürler
bende var birtane ama aynisimi bilmiyorum ekran goruntusu bu ama ekran kayidi siyah

Ekli dosyalar

lemaynak

lemaynak

Üye
merhaba Kurtuluş bey
güzel bir çalışma olmuş eline sağlık akılını ve fikrini kutluyorum.
*ilk yüklediğimde galeriye bir türlü girememiştim, siyah bir ekranda kalıyordu, sonradan kapatıp açınca düzeldi.(kamera hafıza kartını kullanacak şekilde ayarlamıştım, sanırım karat ulaşmakta sıkıntı çekti)
*müzik çalar da biraz sıkıntılarım var; daha önceki sürümünü kullanıyordum onda ana sürücüde bulunan "music" klasörü içindekileri müzikleri çalıyordu, bu bir yandan çok iyi oluyordu. ama faklı bir dosyada ki klasörde bulunan müzikleri topluca oynatamazsınız(yada yolu var ben bilmiyorum)
"Nokianın müzik çalar programında sadece belirttiğiniz klasör içindekileri toplu şekilde çalamıyor sadece "Music" klasöründe ne varsa onu çalıyor. Yani yenile dediğinizde sadece o klasörde bulunanları buluyor"
bu şekilde olunca haliyle canım hangi tür müzik dinlemek isterse "Music" klasöründekileri taşıyıp sadece dinleyeceğimi klasöre atardım.

Şimdiki Reflesh versiyonunda ise MÜZİK ÇALAR da yenile dediğimde ana sürücüdeki tüm dosyaları tarıyor, haliyle oyunLarın müzİklerini bile gördü, Nokia nın kendi müziklerini bile geldi listeye :)
bunu düzeltemezmisiniz.

* herhangi bir program içinde rakam girişi yani değer vereceğim zaman rakamlar gelirken ki slayt biraz sanki eksik veya karışık olmuş gibi geldi bana.
normalde ana ekranda iken arama ya bastığınızda sayı ekranı slaytı dönerek karşınıza çıkıyor.
örnek olarak mobil veri izleyicisinde veri kotası girişi yaparken slayt, sayı ekranı aynı anda sanki sağdan soldan üstten alttan gelir gibi yapıyor sonra geri gidiyor, sonra hangi yönden geliyor anlayamıyorum zaten..
daha kısa bir örnek olursa "Radyo kullanarak çal" özelliğinde Frekansa tıklayın anlarsınız ne demek istediğimi.
ama yinede geliyor...

* program geçiş slaytları güzel ve hoş olmuş, ama ana ekranlar geçişi pek hoşuma gitmedi, benim düzeltme şansım olamaz değilmi?
yoksa diğer efektler güzel.

* appstop bu sürümünde yoktu. Bende appsinator yükledim.
müzik dinliyordum appsinator açtım her şeyi kapadı. yalnız hala müzik çalmaya devam etti :) arka plana baktım Müzik Çalar görünmüyordu. tekrar müzik çaları açtım kesti müziği normale bindi.
tekrar denedim aynı hata ile karşılaştım.
sonra Menü içinde senin "uygulaması durdur" adı altında programı gördüm onu denedim oda aynı hatayı verdi.
sonra appsinator ü kaldırdım. teli kapatıp açtım düzeldi...:)

başka türlü bir sorunla karşılaşmadım herşey çok güzell..

ByMeho

ByMeho

Üye
o kadar bu konuları takip ediyorum ama bir türlü cfw ye yükleyemedim. bunu anlatan biri var mı öğrenip bu "kurtulus40" cfw sini telefonuma yüklemek istiyorum. marka n8 arkadaşlar :(

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
o kadar bu konuları takip ediyorum ama bir türlü cfw ye yükleyemedim. bunu anlatan biri var mı öğrenip bu "kurtulus40" cfw sini telefonuma yüklemek istiyorum. marka n8 arkadaşlar :(
Buradan indirdiğiniz dosyalar ile Bu konudaki anlatımla yükleyebilirsiniz

ByMeho

ByMeho

Üye
tşkler ama bunda nasıl flash atılacağı anlatılıyor. yani orjinale döndürme oluyor galiba. Navifirm 1.7 olan programı da pc ye indiriyorum açılmıyor direk hata veriyor neden olabilir acaba. bide daha güzel anlatan bir arkadaş var mı acaba bildiğiniz. direk bu cfw leri yükleyip anlatan??

- - - Eklendi - - -

tşkler ama bunda nasıl flash atılacağı anlatılıyor. yani orjinale döndürme oluyor galiba. Navifirm 1.7 olan programı da pc ye indiriyorum açılmıyor direk hata veriyor neden olabilir acaba. bide daha güzel anlatan bir arkadaş var mı acaba bildiğiniz. direk bu cfw leri yükleyip anlatan??

lemaynak

lemaynak

Üye

- - - Eklendi - - -

merhaba
eğer yapmak istediğin NOKIA N8 e kurtuluş40 ı yüklemekse şöyle oluyor;
1- pc suite ile telefonunda silinmesini istemediğin dosyaların yedeğini al.
(rehber-mesajlar vs....)
2- kurtuluş40 dosyalarını pc ne yükle, inen dosyaları rar dan çıkararak "RM-596" adında bir klasör açarak içine at.
3- phoenix programını indir, pc ne kur, kurulumdan sonra pc ne reset at
4- RM-596 klasörünü "hedef sürücü:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\" içine at
5- usb ile telefonunu pc ye bağla, diğer ara usb kablolar var ise çıkar, cd varsa çıkar, telefon hafıza kartını çıkar, varsa virus programlarını deaktif et (işlem sırasında bir sıkıntı olmasın diye tedbir)
6- phoenix çalıştır
7- connections bölümünden telefonun bağlı olduğu usb yi seç (rm-596)
8- file>scan product e tıkla ve altta telefonuna ait sürüm versiyon bilgilerinin gelmesini bekle geldiyse
9- Flashing>Firmware ubdate ye tıkla
10- açılan yeni pencerede Product Code kısmındaki sekmeye tıklayarak kendine ait çıkan telefon kodunu seç
11- aşağıdaki ubdate software ye tıkla
3-4 dak bekle bitince uyarı verir
telefonun yeniden açılır
BİTTİ

dobelardo

Üye
telefonun yeniden açılır
BİTTİ

Ben refurbish olarak tıklayarak yükleniyor diye biliyorum.

Bu arada Kurtuluş hocamın ellerine emeğine sağlık, bu son sürüm çok güzel olmuş. Telefonu eşime vermiştim, şimdi benim S3 gibi televizyon ile DLNA bağlantı kurması bile on puanı tek başına alıyor...

Teşekkürler.

ByMeho

ByMeho

Üye
merhaba
eğer yapmak istediğin nokia n8 e kurtuluş40 ı yüklemekse şöyle oluyor;
1- pc suite ile telefonunda silinmesini istemediğin dosyaların yedeğini al.
(rehber-mesajlar vs....)
2- kurtuluş40 dosyalarını pc ne yükle, inen dosyaları rar dan çıkararak "rm-596" adında bir klasör açarak içine at.
3- phoenix programını indir, pc ne kur, kurulumdan sonra pc ne reset at
4- rm-596 klasörünü "hedef sürücü:\program files\nokia\phoenix\products\" içine at
5- usb ile telefonunu pc ye bağla, diğer ara usb kablolar var ise çıkar, cd varsa çıkar, telefon hafıza kartını çıkar, varsa virus programlarını deaktif et (işlem sırasında bir sıkıntı olmasın diye tedbir)
6- phoenix çalıştır
7- connections bölümünden telefonun bağlı olduğu usb yi seç (rm-596)
8- file>scan product e tıkla ve altta telefonuna ait sürüm versiyon bilgilerinin gelmesini bekle geldiyse
9- flashing>firmware ubdate ye tıkla
10- açılan yeni pencerede product code kısmındaki sekmeye tıklayarak kendine ait çıkan telefon kodunu seç
telefonun yeniden açılır
bitti
çok teşekkür ederim şimdi dediğin hepsini uygulamaya başliyorumm

- - - Eklendi - - -

Ya arkadaşlar ben telefonu nokia suite olarak bağlıyorum "phoenix" programında görmüyor telefonu nasıl yapabiliriz acaba bilginiz var mı? diğer bağlantı türlerini de denedim (depolama,medya aktarımı.. gibi) ama yine phoenix te hiç birşey bağlı gözükmüyor. ve haaliyle de "scan product" aktif olmuyor???

lemaynak

lemaynak

Üye
bak bu başıma gelmemişti hiç.
ama senin sorunun gibi buna benzer konular vardı diye hatırlıyorum.
*programı kaldır tamamen pc nden sonra son sürümünü yükle, son sürümse eskilerden birini dene 2011-2010 falan

* yada şuraya bak bi;
http://www.maxicep.com/symbian-3-cihaz-destek/phoenix-2011-n8imi-gormuyor-2-553412.html

* yada
http://www.maxicep.com/symbian-3-yazilim-destek/phoenix-sorunu-689537.html

yada
http://www.maxicep.com/modifikasyon...mi-resimli-anlatim-28-342731.html#post5266200

biraz araştır bulursun nette...

Enola19

Üye

bende var birtane ama aynisimi bilmiyorum ekran goruntusu bu ama ekran kayidi siyah
yok bu değil bunun güncellenmiş hali simgeler çok daha güzel.
Ama daha önemlisi şu email widget ının dosyalarını paylaşırsan benim için çok ii olur refresh lerin hepsinde email widget ı simsiyah hiçbişey okunmuyor :(

- - - Eklendi - - -

Bymeho bilgisayarında virüs programı varsa önce onu kapat

the.reds

the.reds

Üye
bazı temalarda hata veriyor yüklüyor ama tema seçerken tema bozuk diye hata veriyor ve temayı uygulamıyor
örneğin şu temalar bazıları
clearblack sersinin tamamı
Vision of Pureness

ferhat1983

Üye
kurtuluŞ abi cOk güzeL olmuşta giriş ekranı sadece bir tane var sürüklediğimde hiç yok nasıl eklicem ekran olarak

lemaynak

lemaynak

Üye
kurtuluŞ abi cOk güzeL olmuşta giriş ekranı sadece bir tane var sürüklediğimde hiç yok nasıl eklicem ekran olarak
ekranın sağ alt köşesinde bir şekil var ona tıkla Yeni Giriş Ekranı Ekle var. oradan ekleyebilirsin.