[kurtuluş40] N8 Belle Refresh 111.040.1511 v1.1-27-10-2012

Sponsorlu Bağlantılar

TurcpoweR

Üye
kurtuluş hocam bize de bi cevap versen keşke. Yoksa yok de :D

kuduruklaz

kuduruklaz

Üye
merhaba
eğer yapmak istediğin NOKIA N8 e kurtuluş40 ı yüklemekse şöyle oluyor;
1- pc suite ile telefonunda silinmesini istemediğin dosyaların yedeğini al.
(rehber-mesajlar vs....)
2- kurtuluş40 dosyalarını pc ne yükle, inen dosyaları rar dan çıkararak "RM-596" adında bir klasör açarak içine at.
3- phoenix programını indir, pc ne kur, kurulumdan sonra pc ne reset at
4- RM-596 klasörünü "hedef sürücü:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\" içine at
5- usb ile telefonunu pc ye bağla, diğer ara usb kablolar var ise çıkar, cd varsa çıkar, telefon hafıza kartını çıkar, varsa virus programlarını deaktif et (işlem sırasında bir sıkıntı olmasın diye tedbir)
6- phoenix çalıştır
7- connections bölümünden telefonun bağlı olduğu usb yi seç (rm-596)
8- file>scan product e tıkla ve altta telefonuna ait sürüm versiyon bilgilerinin gelmesini bekle geldiyse
9- Flashing>Firmware ubdate ye tıkla
10- açılan yeni pencerede Product Code kısmındaki sekmeye tıklayarak kendine ait çıkan telefon kodunu seç
11- aşağıdaki ubdate software ye tıkla
3-4 dak bekle bitince uyarı verir
telefonun yeniden açılır
BİTTİ

bende aynı dediğin gibi yaptım ama nokia suite de ne hata varsa aynısını phoenix de de yaşıyorum bunun yok mu bi ilacı

TurcpoweR

Üye
  • Beğen
Tepkiler: kuduruklaz
hizan

hizan

Üye
hazır seni yakalamışken :) dead flash nasıl onuda bilmyorum ki phoenix de yapılıyor mu bi göstersen cennetlik olacan :D

arkadaşım masa üstünde isen dead flash nasıl atılır, hangi durumlarda atılır öğreteyim bana özelden pm at.

TurcpoweR

Üye
hazır seni yakalamışken :) dead flash nasıl onuda bilmyorum ki phoenix de yapılıyor mu bi göstersen cennetlik olacan :D

phoneixle yapabilirsin zor değil. İndirdiğin dosyaları RM-596 klasörüne kopyala sonra e hafızasını biçimlendir sonra telefonu bilgisayara tak phoneixi aç sol üstteki seçenekte no connection yazması lazım sonra menüden file/open product a tıkla açılan pencereden rm-596yı seç sonra yine menüden flashing/firmware update ye tıkla gelen küçük pencereden yükleyeceğin yazılımı seçeceksin önce (RM-596 klasörüne başka bir şey atmadıysan sadece euro ile başlayan tek bir seçenek olacak). Sonra dead phone flash yazan bi kutucuk var ona tik koy sonra refurbish e bas. Bi uyarı gelecek o gelince telefon kablosunu çıkar açma/kapama tuşuna 8sn basılı tut(telefon 3 kere titreyip kapanacak) sonra kabloyu tekrar takıp tamama bas 'firmware update succeed' yazısı çıktıktan sonra telefonun açılmasını bekle ve geçmiş olsun :) yardımcı olabildiusem ne mutlu :)

- - - Eklendi - - -

no connection yazmıyorsa usb-1 yazan yeri no connection yapacaksın yanlışlık olmasın :P

• Beğen
Tepkiler: kuduruklaz
kuduruklaz

kuduruklaz

Üye
phoneixle yapabilirsin zor değil. İndirdiğin dosyaları RM-596 klasörüne kopyala sonra e hafızasını biçimlendir sonra telefonu bilgisayara tak phoneixi aç sol üstteki seçenekte no connection yazması lazım sonra menüden file/open product a tıkla açılan pencereden rm-596yı seç sonra yine menüden flashing/firmware update ye tıkla gelen küçük pencereden yükleyeceğin yazılımı seçeceksin önce (RM-596 klasörüne başka bir şey atmadıysan sadece euro ile başlayan tek bir seçenek olacak). Sonra dead phone flash yazan bi kutucuk var ona tik koy sonra refurbish e bas. Bi uyarı gelecek o gelince telefon kablosunu çıkar açma/kapama tuşuna 8sn basılı tut(telefon 3 kere titreyip kapanacak) sonra kabloyu tekrar takıp tamama bas 'firmware update succeed' yazısı çıktıktan sonra telefonun açılmasını bekle ve geçmiş olsun :) yardımcı olabildiusem ne mutlu :)

- - - Eklendi - - -

no connection yazmıyorsa usb-1 yazan yeri no connection yapacaksın yanlışlık olmasın :P

tşekkür ederim sorun çözüldü artık refresh güncellemesi tlfnumda şimdi sıra geldi hacklemeye :)

ahmet147

Üye
cfw den istediğimiz proğramı nasıl çıkartabiliriz

free_hido

Üye
Sadece resmine bakıp güzele benziyormuş bu TEMA dedim. Yüklemeye karar verdim. sonra tema olmadığını öğrendim. Nasıl yükleyeceğimi araştırdım, telefona flash atmasını öğrendim. Yükledikten sonra telefonum bariz şekilde daha hızlı çalışmaya başladı. Bu çabandan ve emeğinden dolayı teşekkür ederim. Bence nokia mühendislerini işten atıp yerine seni almalı. Son olarak bir sorum olacak. uygulama yüklemek için tekrardan hacklemek gerek mi?

• Beğen
Tepkiler: Kurtuluş40
Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sadece resmine bakıp güzele benziyormuş bu TEMA dedim. Yüklemeye karar verdim. sonra tema olmadığını öğrendim. Nasıl yükleyeceğimi araştırdım, telefona flash atmasını öğrendim. Yükledikten sonra telefonum bariz şekilde daha hızlı çalışmaya başladı. Bu çabandan ve emeğinden dolayı teşekkür ederim. Bence nokia mühendislerini işten atıp yerine seni almalı. Son olarak bir sorum olacak. uygulama yüklemek için tekrardan hacklemek gerek mi?
tesekkur ederim cumlelerinizden dolayi.
tekrar hack yapmaniza gerek yok romdan hack'lidir formatta dahi gitmiyecek derecede.

iyi forumlar

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Kurtuluş kardeş n8 için yeni bir cfw yapmayı düşünüyormusun.sleepscreen yüklenebilen vede orjinal ikonların olduğu.

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

TurcpoweR

Üye
kurtuluş hocam müzikçalara arama seçeneği ekleyebiliyor muyuz ?