Bakın fotoğraf makinesi aldım... modeli: W800i

Sponsorlu Bağlantılar

Ayna ayna söyle bana w800i / k750i'den iyi çekebileni var mı bu dünyada...

• N90 bunun yanında varya, rezalet...

Kullanılan: 0 0.0%
  • Nokia varken SE'ye sümük sürülmez zaten

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    49
FrontmaN

FrontmaN

Üye
Bir önceki mesaja bakarsan 7610 ilei lgili mesajı görebilirsin

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
f205 durdun durdun bi konu actın warya bi hafta daha gider bu w800 furyasi :D

slayer

Üye
telefonun işletim sistemi ve hızı bence şu aşamada çok çok da önemli değil sanki... hatta şimdi w800i'nin açma tuşuna basıp da telefonun hemen açılması öyle hoşuma gidiyor ki... yıllarca nokia yüklesin diye beklemekten hal olmuşum...
sana göre tabiki.... ama benim için önemli
P4 3.0 ghz alet alacak paran varken; P2 700mhz almak gibi bişey....

f205

f205

Üye
    Konu Sahibi
Biraz hafıza tazeliyelim;

1). 6630, çekim güneş ışığında olmadıkça çok kötü fotoğraf çeker... Görelim;
<< 6630 << 7610

2). 6630, yazı vs gibi (text photographing mi ne diyor gavur buna) yakın çekimlerde olağan üstü kötüdür.. Görelim;
<< 6630 << 7610
<< 6630 << 7610

3). 7710&#39;un kamerasının yazılımla 1mp&#39;den 1.3&#39;e yükseltildiğini, bunun da aynı fotoğrafın sadece boyut olarak büyütülmesi anlamına geldiğini, haliyle netliğin her zaman daha bozuk olacağı sonucunu doğurduğunu biliyor muyduk? Elbetteki biliyorduk... 6630 kaç mp? 1.3... lensi neden 7610 ile aynı?... Hmm...

[/url] buyrun girin bakın hatırlayanınız varsa bu telefon 1mp olarak çıktı.. şimdi 1.23 yani genel olarak 1.3 denen mp boyutuna geldi...

Evet 6630 nokia&#39;nın en hızlı telefonudur, hatta 6680&#39;den de hızlıdır, n90&#39;dan kat kat hızlıdır, fotoğrafı şak diye çeker, çok şahanedir o konularda ama çekilen fotonun kalitesi düşük olduktan sonra ne kadar hızlı çektiği beni enterese etmiyorki.. sizi de etmemeli hatta... bir tek güneş ışığında kaliteli çekecek diye kamerasına iyi denmez ki... ancak "senin telefonun 6630 olduğu için böyle diyorsun herhalde" denir...

mp3 konusuna nereden geldik ki? hadi konu w800&#39;ün çektiği fotoğraftı, oradan 6630&#39;a geldi, oradan 7610&#39;un 6630&#39;dan iyi olması derken, sanıyorum 7610&#39;un 6630&#39;dan iyi olduğu ortaya çıkınca dümen kırıldı mp3 çalamıyora geldi konu... ama konu mp3 değildi zaten...

kaldı ki 1mp&#39;den yazılımla 1.23&#39;e büyütülüp adına 1.3mp denmiş bir fotoğrafın, kendiliğinden 2mp olan bir kamera ile yarışması, 3,16 BMW&#39;nin Ferrariyi geçeceğini iddia etmekten farklı bir şey değildir. N90&#39;ında kamerası gerçek anlamda 2mp olmadığı için w800 ve k750&#39;nin gölgesinde kalmıştır.

Nokia&#39;nın en büyük kan kaybı, benim gibi fanlarını kaybettiği nokta bu olmuştur. Ha şimdi bu yazıyı okumadan sadece resimlere bakarak cevap veren olursa da ciddiye almam baştan söyliim.

f205

f205

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by DeLmIrA@Oct 25 2005, 12:50 AM
f205 durdun durdun bi konu actın warya bi hafta daha gider bu w800 furyasi :D
[post=198563]Quoted post[/post]​

ya benim kaderim bu hep böyle oluyo :)

f205

f205

Üye
    Konu Sahibi
ingilizce bilen varsa okusun, 7710&#39;un kamerasının 1mp den 1.3mp&#39;ye yazılımla nasıl büyütüldüğü tartışılıyor. [/url]

özetle şu deniyor;
lensin gördüğü alanı pixel olarak büyütüp, jpg&#39;ın kalitesini daha az bozarak kaydeden bir yazılım bulduklarında o kameraya 1.3mp diyorlar... yani siz herhangi bir fotoğrafı photoshop&#39;da açıp 120% büyüp kaydettiğiniz zaman bu 6630/6680/7710 gibi özünde 7610 ile aynı kamerayı taşıyan telefonun yaptığı işlemi yapmış oluyorsunuz.

Dolayısı ile isar etmenin, iddia etmenin bir anlamı yok. bunlar gerçekler, üzerine farazi yaklaşım yapmak yersiz. "2+2=4" olayı bu... Elinizdeki telefonun ne olduğunu iyi bilmek lazım arkadaşlar...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Abi senin tüm topicler olay oluyor.. :ehe:

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Originally posted by van_hoijdonk@Oct 25 2005, 05:11 PM
[post=198919]Quoted post[/post]​
adam biliyorda yazıyor kulaktan dolma bilgiler değil bire bir denemiş

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye

k750 ;;) arkası neden bulanık diye sormayın çünkü makro çekiminde yakındaki resim net olur

f205

f205

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by BebekLesHi+Oct 25 2005, 05:18 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(BebekLesHi &#064; Oct 25 2005, 05:18 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-van_hoijdonk@Oct 25 2005, 05:11 PM
[post=198919]Quoted post[/post]​
adam biliyorda yazıyor kulaktan dolma bilgiler değil bire bir denemiş
[post=198930]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

estağfurullah, araştırıyorum sadece. :) Çok seviyorum teknolojiyi, ama adamların stratejilerini ve tüketiciyi nasıl pençesine aldığını da inceliyorum. Taa zamanında 6600&#39;in 3650&#39;den çok daha kötü fotoğraf çektiğini söylediğimde neredeyse evimi basmaya geleceklerdi. Oysa dediğimin doğru olduğu 6600&#39;ın modası geçtikçe ortaya çıktı. Esasında ortaya çıkmadı insanlar bunu görmeye başladı.

Şimdi de aynı durum var, nedenlerini araştırınca bulmak çok da zor olmuyo esasında.

Otomobil örneğini vericem yine çok hızlı giden bir araba sattıklarını iddia ediyorlar ama gazladığınız yol bomboş olunca neye göre hızlı gittiğinizi bilmiyorsunuz ve bir vosvos&#39;un (3650) bir ferrariden (6600)dan hızlı gideceğine inanmıyorsunuz...

Sonra yan yana gazladığınızda anlıyorsunuz ki dışı ferrari ama içine motor koymamış adamlar...

Olay hep bundan ibaret...

Ve şimdi piyasayı eline geçirmeye çalışan sony bu konuda kandırmacaya girme şansı olmadan atakta. Nokia&#39;nın böyle bir durumu yok ne dese insanlar bayılıyor zaten. Sony piyasaya ele geçirince aynı şeyi onlar da yapabilir belli olmaz bunlar hep stratejidir. Dandik malı pahalıya sattıkları zaman kar ediyorlar, ama iş ki o malın müşterisi gözü kapalı onu alacak raddeye gelsin.

metintekin

Üye
ellerinize sağlık.f205 and Bebekleshi :P

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
teşekkür ederim sizLeri bilgilendirmekten şeref, onur, kıvanç duyarım :D

abuvice

abuvice

Üye
f205
aziz dostum seni kutluyor ve gözlerinden çokça öpüyor,başarılarının dewamını diliyorum :D SE yi insanlar çok daha iyi gözlemlediler ve fikir edindiler sayende.. eh benimde eskilerden açtığım topiclerle çorbada tuzum olduysa ne mutlu bana... :D insanların gerçekleri görmesinden büyük haz alıyorum :D... &#39;&#39;ulan ne cümleler kurdum he..&#39;&#39; :D

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Şu fotoğraf makinası almam için Dersanede ilk 5&#39;e girmem lazım. :oku:

-->SEİDS

-->SEİDS

Üye
he nokia sulu boya ile yapilmis resim gibi foto cekio ve cok yüksek boyutta.
1.3 mp kamera 720 kb resm ceker mi yaw.ama gelgelelim resim bulanik.renkler birbirine girmis.ama se gercek netlik sergiliyor we resim boyutlari insanin mantigina göre ayni.mesela bu resim en fazla 400 kb olur diebilioruz.erikson telefon yaparken nokia TERLIK yapiodu.nokia nin laptopu,tw si,müzik calari,dgtal foto makinasi,wb warmi la.
teknolojisi zayif iste.yapamio.

--------------- Ekleme ---------------

yalan mi arkadaslar.f205 tebrikler.kaliteden anliosun.

lugar

Üye
arkadaşlar bn yeni üye oldum ama asıl bn nokia ya sümüğümü atmm harika bir tf varsa harika bir foto çeken bir tf arıyorsanız sony üstüne tanımamm...:konus::konus:

--------------- Ekleme ---------------

bu arada w810i kullanıyorum

muro19_06

Üye
kardeş bende satio var sonynin 12mp süpper fotoda videoda

GSCASSİO

GSCASSİO

Üye
yuh bee konuya bakk :d::d:

hoss

hoss

Üye