Wave Ekranında Sorun, Eminim Bir Çok Kişide Vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
Wave Ekranında Sorun, Eminim Bir Çok Kişide Vardır.
Dün telefonuma *#0*# kodunu girdim ve sırayla kırmızı, yeşil ve mavi renkleri seçtim. Mavi ekrana geldiğimde ekranın üstündeki saat ve pil göstergesinin olduğu ince gri barın olduğu bölümün silüetini mavi ekranda gördüğümde ekranın burn-in denilen olaya maruz kaldığını anladım. Yani sürekli aynı görüntüyü göstermekten dolayı o bölüm, tabiri caizse yanmıştı. Daha önce bu tür ekranların ekranın sabit kalmasından dolayı yandığını duymamıştım. Telim yaklaşık 3 aylık... yeni alınan tellerde bu sorun henüz oluşmamış olabilir ama emin olun zamanla oluşacaktır. Ben daha da ilerlemesinden korkuyorum, çünkü çok çirkin bir görüntü oluşturacağına eminim. Sizlerde de bu sorun mevcut mu? Bu sorunu görebilmek için tam ekran mavi renkte iken saat ve pil göstergesinin bulunduğu en üste bakmanız gerekiyor, eğer silüet şeklinde izler görüyorsanız sizin de ekranınız benimkisi gibi yanmış demektir. Aynı sorunu yaşayanların cevaplarını bekliyorum. Elbette görebilmek için çok dikkatli bakmanız gerekiyor.

Alın size yanmış bir amoled ekran resmi

--------------- Ekleme ---------------

benim telde de aynı orun var teli alalı 3 aya yaklastı belli belirsiz şarj saat gibi simgelerin izi görünüyor

Bazıları iddia etse de boş konuşan değil yaşayan bilir demişler. Farkettiğiniz olay burn-in yani ekran yanma olayıdır. Ayrıntılı bilgiye aşağıda vereceğim linkten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu amoled ekranların yanmasıyla ilgili pdf formatında yetkili kaynağı da aşağıda verdim. Herkesin boş konuşmalarına kulak asmayın. Ekranda yanma oluşuyor belli bir süre sonra...

İngilizcesi olmayanlara yardmcı olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: M3L!H

silver021

silver021

Üye
yok bende öyle bir sorun.
ekranında üretim hatası oluşmuş olabilir.
ben 1aydır kullanıorum çok şükür ekranında tek çizik yada göze batan bir renk değişimi oluşmadı.

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
bir aydır kullanıyorsan daha oluşmamıştır. çünkü zamanla oluşan bir sorun bu... Bir kaç yabancı forumda 3 ay ya da daha fazla kullanan bazı wave sahiplerinde de bu sorunun oluştuğu yazıyor.

silver021

silver021

Üye
hımmm olabilir belki ilerde. süper amoled ekran hataları samsungun başını şişirmesinden kaynaklı yeni wave modellerinde süper amoled teknoloji üretimini durdurduğunu açıkladı.

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
Desene olan bizlere oldu. :(

Noks

Noks

Üye
hımmm olabilir belki ilerde. süper amoled ekran hataları samsungun başını şişirmesinden kaynaklı yeni wave modellerinde süper amoled teknoloji üretimini durdurduğunu açıkladı.

2 yıl garantisi var mecbur yapacaklar :)

:::burak:::

Üye
Dün telefonuma #*0#* kodunu girdim ve sırayla kırmızı, yeşil ve mavi renkleri seçtim. Mavi ekrana geldiğimde ekranın üstündeki saat ve pil göstergesinin olduğu ince gri barın olduğu bölümün silüetini mavi ekranda gördüğümde ekranın burn-in denilen olaya maruz kaldığını anladım. Yani sürekli aynı görüntüyü göstermekten dolayı o bölüm, tabiri caizse yanmıştı. Daha önce bu tür ekranların ekranın sabit kalmasından dolayı yandığını duymamıştım. Telim yaklaşık 3 aylık... yeni alınan tellerde bu sorun henüz oluşmamış olabilir ama emin olun zamanla oluşacaktır. Ben daha da ilerlemesinden korkuyorum, çünkü çok çirkin bir görüntü oluşturacağına eminim. Sizlerde de bu sorun mevcut mu? Bu sorunu görebilmek için tam ekran mavi renkte iken saat ve pil göstergesinin bulunduğu en üste bakmanız gerekiyor, eğer silüet şeklinde izler görüyorsanız sizin de ekranınız benimkisi gibi yanmış demektir. Aynı sorunu yaşayanların cevaplarını bekliyorum. Elbette görebilmek için çok dikkatli bakmanız gerekiyor.

arkadasim o kod *#0*# olmasin ,sen eminmisn o koddan:naughty:

ve sana bir bilgi oled ekranlarin yesil gosterme omru ortalama 25 yil maviyi gosterme omru ortalama 7 yildir(kaynak wikipedia) yani bu kadar cabuk ekran yanmaz,arkadaslar bu bilgi gercekten onemli cunku telefonuzun hangi rengi kullanacagini siz belirliyosunuz bunu unutmayin ,ekran omrunude siz belirliyosunuz

bide birsey sorcam telefonundaki ayarlar asagida belirtigim sekildemiydi?

Battery:
Turn on backlight when screen is tapped or when button is pressed [yes]
Turn off backlight when not used for [60 seconds]
Turn off device when not used for [2 min]

External Power:
Turn off device when not used for [5 min]

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
arkadasim o kod *#0*# olmasin ,sen eminmisn o koddan:naughty:

ve sana bir bilgi oled ekranlarin yesil gosterme omru ortalama 25 yil maviyi gosterme omru ortalama 7 yildir(kaynak wikipedia) yani bu kadar cabuk ekran yanmaz,arkadaslar bu bilgi gercekten onemli cunku telefonuzun hangi rengi kullanacagini siz belirliyosunuz bunu unutmayin ,ekran omrunude siz belirliyosunuz

bide birsey sorcam telefonundaki ayarlar asagida belirtigim sekildemiydi?

Battery:
Turn off device when not used for [2 min]

External Power:
Turn off device when not used for [5 min]

Ben şimdi yalan mı söylüyorum yani. çoğu kimse göremiyor ya da dikkat etmiyor olabilir ancak dikkatli kişiler görebiliyor. yabancı bir çok forumda da bu sorun tartışılıyor. mavi için yedi yıl demişsiniz ancak üç ayda burn-in oluştu. demek teoride geçerli olan bazı söylentiler pratikte doğru olmuyor. saygılarımla

silver021

silver021

Üye
aslında biraz banada rivayet gibi gelior ama herneyse.
yabancılarda çıkmış türklerde nie hiç yok.
O kadar sitede gezindim durdum. waveden bir allahın kulu şikayet etmemiş.
Edenlerse küçücük 10 11 yaşındaki çocuklar.
hayret bişey :D

senam38

Üye
bende baktım bendede yok arkadaşım seninki versiyonla alakalıda olabilir bence bi yeni versiyon yükle derim öyle birşey olası bana çok saçma geldi dediğin olay doğrudur belki ama üretim hatası olan ekranlarda gerçekleşebilir

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
aslında biraz banada rivayet gibi gelior ama herneyse.
yabancılarda çıkmış türklerde nie hiç yok.
O kadar sitede gezindim durdum. waveden bir allahın kulu şikayet etmemiş.
Edenlerse küçücük 10 11 yaşındaki çocuklar.
hayret bişey :D

41 yaşındayım ve 1990 senesinden beri yani yaklaşık 20 yıldır bilgisayar kullanıyorum. Aynı zamanda ileri derecede İngilizce biliyorum. Bir çoğunuz daha doğmamışken ben bilgisayar programı yazıyordum. Neyin ne olduğunu da gayet iyi biliyorum. Bilmem anlatabildim mi? Bu arada fotosunu çekebilirsem koyacağım.Telefonu temmuzda satın aldım. Yani yaklaşık 4 ay oldu. Sizlerin de telefonunda bir kaç ay sonra aynı sorun oluştuğunda ben de sizlerle dalga geçeceğim. O zaman görüşürüz. Ne yazık ki fotosu çekilmiyor, çünkü çok yakından dikkatle bakmak gerekiyor. Sakın ekran görüntüsü alıp yayınla demeyin, çünkü hata amoled ekranın kendisinde olduğu için bu mümkün değil.

Üye
Ben şimdi yalan mı söylüyorum yani. çoğu kimse göremiyor ya da dikkat etmiyor olabilir ancak dikkatli kişiler görebiliyor. yabancı bir çok forumda da bu sorun tartışılıyor. mavi için yedi yıl demişsiniz ancak üç ayda burn-in oluştu. demek teoride geçerli olan bazı söylentiler pratikte doğru olmuyor. saygılarımla

dostum sen yalan soylemiyon arkadaslar bu olay cogunun basina gelmis evet dogru ama soyle bi gercek var bu kadar cabuk bitmesi mavi rengin mumkun degil bu kesinlikle urunde sorun var demektir,benim size yazdigimi dikkatle okuyun

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
dostum sen yalan soylemiyon arkadaslar bu olay cogunun basina gelmis evet dogru ama soyle bi gercek var bu kadar cabuk bitmesi mavi rengin mumkun degil bu kesinlikle urunde sorun var demektir,benim size yazdigimi dikkatle okuyun

Üründe sorun varsa, yeni ekran da taktırsak bu sorun yine oluşacaktır. Az önce eşime ve oğluma da gösterdim, onlar da gördüler. Şimdi değiştirmeye versem aynı sorun yine oluşacak. Ne yapacağımı şaşırdım.

silver021

silver021

Üye
41 yaşındayım ve 1990 senesinden beri yani yaklaşık 20 yıldır bilgisayar kullanıyorum. Aynı zamanda ileri derecede İngilizce biliyorum. Bir çoğunuz daha doğmamışken ben bilgisayar programı yazıyordum. Neyin ne olduğunu da gayet iyi biliyorum. Bilmem anlatabildim mi? Bu arada fotosunu çekebilirsem koyacağım.Telefonu temmuzda satın aldım. Yani yaklaşık 4 ay oldu. Sizlerin de telefonunda bir kaç ay sonra aynı sorun oluştuğunda ben de sizlerle dalga geçeceğim. O zaman görüşürüz. Ne yazık ki fotosu çekilmiyor, çünkü çok yakından dikkatle bakmak gerekiyor. Sakın ekran görüntüsü alıp yayınla demeyin, çünkü hata amoled ekranın kendisinde olduğu için bu mümkün değil.

bende 20 yaşındayım. çok şükür bizim ewde 95 ten beri bilgisayarın bi uzmanıda benim. ne yani burda sidikmi yarıştırıyoruz.
bekleyelim görelim. ancak ben olucağını pek sanmıorum.
telefonu ne kadar temiz kullandığına bağlı diye düşünüorum.

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
bende 20 yaşındayım. çok şükür bizim ewde 95 ten beri bilgisayarın bi uzmanıda benim. ne yani burda sidikmi yarıştırıyoruz.
bekleyelim görelim. ancak ben olucağını pek sanmıorum.
telefonu ne kadar temiz kullandığına bağlı diye düşünüorum.

Sidik falan yarıştırmıyorum burada. Konuşma tarzınız alaycı ve dalga geçer bir şekilde olduğu için uyarıyorum. Haddinizi bilin. Böyle bir sorunum olmasaydı paylaşmazdım sizinle merak etmeyin. Sizler de alay ederek çok güzel yardımcı oldunuz bana bunun için de ayrıca teşekkür ederim. Siz temiz kullanıyorsunuz teli biz de yerden yere vuruyoruz öyle mi? Başınıza geldiğinde ben sizin gibi dalga geçmeyeceğim, hoş başınıza geldiğinde paylaşacak cesaretiniz olur mu bilemem. Saygılarımla.

Üye
Sidik falan yarıştırmıyorum burada. Konuşma tarzınız alaycı ve dalga geçer bir şekilde olduğu için uyarıyorum. Haddinizi bilin. Böyle bir sorunum olmasaydı paylaşmazdım sizinle merak etmeyin. Sizler de alay ederek çok güzel yardımcı oldunuz bana bunun için de ayrıca teşekkür ederim. Siz temiz kullanıyorsunuz teli biz de yerden yere vuruyoruz öyle mi? Başınıza geldiğinde ben sizin gibi dalga geçmeyeceğim, hoş başınıza geldiğinde paylaşacak cesaretiniz olur mu bilemem. Saygılarımla.

arkadasa katiliyorum biraz saygi gosterelim yani burda durduk yere kimse sorun yaratmak icin acmaz bu konuyu arkadasin gercekten olduki bizi uyariyor,dostum sana ayriyetten tesekkurler,umarim bende olmaz bu sorun sen yinede bir git degistir ekrani yeni ekran saglam cikarsa sorun yoktur zaten

almirabugra

Üye
benim telde de aynı orun var teli alalı 3 aya yaklastı belli belirsiz şarj saat gibi simgelerin izi görünüyor

senam38

Üye
bu demek oluyorki arkadaşlar 3 ay geçtikten sonra hepsinde bu meydana gelecek artık ne yapalım kısmet bizim cihazlaraymış samsung bir çaresine bakar sanırım:ağlarım::ağlarım::ağlarım::ağlarım::ağlarım::ağlarım:

silver021

silver021

Üye
bu demek oluyorki arkadaşlar 3 ay geçtikten sonra hepsinde bu meydana gelecek artık ne yapalım kısmet bizim cihazlaraymış samsung bir çaresine bakar sanırım:ağlarım::ağlarım::ağlarım::ağlarım::ağlarım::ağlarım:

birşey olmaz. sen keyfine bak. rahat rahat kullan.
ben çoğu forum sitelerinde dolanıorum denildiği gibi bir olay yok.

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
Alın size yanmış bir amoled ekran resmi

--------------- Ekleme ---------------

Bazıları iddia etse de boş konuşan değil yaşayan bilir demişler. Farkettiğiniz olay burn-in yani ekran yanma olayıdır. Ayrıntılı bilgiye aşağıda vereceğim linkten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu amoled ekranların yanmasıyla ilgili pdf formatında yetkili kaynağı da aşağıda verdim. Herkesin boş konuşmalarına kulak asmayın. Ekranda yanma oluşuyor belli bir süre sonra...

İngilizcesi olmayanlara yardmcı olabilirim.

Ayrıca diğer forumları da daha düzgün gezin. İşte bir link:

Üst Alt