Wave Ekranında Sorun, Eminim Bir Çok Kişide Vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

reis061

Üye
dostum sorun varsa telefonunda daha yeniymiş garantisi var yolla tamiri yapılsın yada yenisini alırsın sonucta kullanıcı hatası değil

cbalim

Üye
Bendede aynı sorun var bugun aldığım yere gittim. Orda tanıtım amaçlı waveden baktım onda herhangi bir sorun görmedim. Söyledim elemana böyle böyle diye bayram sonu getirin yollayalım servise dediler

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
Bendede aynı sorun var bugun aldığım yere gittim. Orda tanıtım amaçlı waveden baktım onda herhangi bir sorun görmedim. Söyledim elemana böyle böyle diye bayram sonu getirin yollayalım servise dediler

Bayram sonrası sonucu bekliyoruz. Umarım garanti kapsamındadır bu sorun.

yusuf-35

yusuf-35

Üye
veeeee sonunda bahsettiğiniz sorun bendede ortaya çıkıyo yavaş yavaş :) saatin yerinde ve alt sabit menu tuşlarının bulunduğu yerlerde renk solmasına benzer izler çıkmaya başladı.lakin çalışm esnasında oralarda çalışan uygulamalar olduğu için herhangibir sorun teşkil etmiyor:) sonuçta üst tarafta saatin altında alt taraftada menunun altında var.ilerde artış olursa garantiye veririm ama şuan kesinlikle en ufak birahatsızlık vermemekte

BarcinSurmeli

BarcinSurmeli

Üye
serviste illaki yapmak zorundalar bu sorunu arkadaşlar ben bu ekran için 800 lira saydıysam ister seve seve ister .... .... yapacaklar bunu :D

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
serviste illaki yapmak zorundalar bu sorunu arkadaşlar ben bu ekran için 800 lira saydıysam ister seve seve ister .... .... yapacaklar bunu :D

Servise telefonu bırakmadan konuşması kolay benim gözümde de telefonum ve samsung servis ağı mükemmeldi yalnız telefonun arızası çıkana kadar ! servise; karşı tarafın sesi cızırtılı geliyor diye bıraktım telefonumu iki kere kulaklık değişti yine sorunum çözülmedi telefonumun anteni zayıf çeker oldu menülerde donma oldu tekrar götürdüm format atmışlar telefon daha beter oldu sürekli kendi kendine reset atıyor bluetooth, kamera vs... derken en son samsung apps e girerkende reset atmaya başladı ya adamlarla başım belaya girecekti ya da kurtulmalıydım telden şu an onu satıp yeni bir wave aldım

yanma sıkıntısına gelince bizzat şahit olduğum olayı sizlerle paylaşıyorum şimdi !!!!

daha 3 gün önce adana da büyük bir alışveriş merkezinde telefon standında galaxys inceliyordum *#0*# yaptım ekrana bi baktım kii pil göstergesi çekim göstergesi vs.. ekranın alt tarafındaki kutucuk şeklindeki göstergeler... sanki hepsinin rontgen filmi çekimişti :)))) ekranda karartı şeklinde izleri kalmıştı

aybarsceyhun

aybarsceyhun

Üye
aynı sorun bendede mecut fakat mavı ekranda bellı oluyor bunun dısında tel normal calısırken ekranda herhangı bır sıkıntı yok...tel 3 aylık hemen hemen...

memMmet

Üye
diyelımkı boyle bır sorun olustu ki inşallah olusmaz (cünkü telefonumu cok sevıyomm) bu sorunun bıze ne zararı olabılır...yanı telefonun menusu falan hep bırbırıne karısırmı yoksa bahsettıgınız kodu gırdıgımızdemı sadece gorucez?

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
bende baktım öle bi sorun yok.

cpt_jewels

Üye
ben 4 aydır kullanıyorum.bendede izler var maalesef.yapcak bişi yok.

--------------- Ekleme ---------------

merhabalar.bende wave sahibiyim.telefonla ilgili bilgilerinizin fazla oldugunu dusunuyorum. yorumlarınızı okudum. samsung u aradım demissiniz. acaba geri dondulermi? benimde ekranımda aynı sorun var cunku. hayalperest e ozellikle bu sorum.

Trackmania

Trackmania

Üye
Telefon samsung wave değil Galaxys s

--------------- Ekleme ---------------

Ulan telefon wave bile değil :D:D galaxys s demiştim o da değil :D:D hay allah :D 2.ci rsimde ne wavede nede samsung galaxys s de öle bir yazı yazmıyor 2 telefonda elimden geçti öle bir yazıya rastlamadım ?

BarcinSurmeli

BarcinSurmeli

Üye
Benim telefonda da bu ekran sorunu oluşmuştu servise götürdüm önce yazılım güncelleyip geri verdiler bende bunun yazılımsal değil donanımsal bir hata olduğunun farkındayım ya telefonu değiştirin ya ekranı değiştirin yada paramı geri verin dedim. Bir sonraki gün ekran değişti (yani bu gün :D ) şu an her şey tertemiz.

feyzammm

feyzammm

Üye
benimki dört ayı geçti o dediği renklerdede denedim her hangi bişey yok ilk günki gibi

brain_omer

brain_omer

Üye
telefonum 7 aylık genelde hep siyah ve mavi tema kullandim burn - in hic fark etmedim bu konu üzerine acaba bendede varmi dedim *#0*# tuşladim mavi renki sectim bu batarya şarj yeri ve telefon şebeke göstergesine baktim o kadar zor anlaşılıyorki bir solukluk var yani batarya göstergesinin gölgesi kalmiş orda sanki hatta şebeke alarm ve 3g ninde görüntülerinin gölgeleri vardi telefon 7 aylıktır.

berkcombil

Üye
Bu sorun kesinlikle tüm Wave'lerde olacaktır.Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.Yalnız ekran ışığı daha fazla açık kalanlarda yani telefonu daha çok kullananlarda sorunun çıkış süresi daha çabuk olacaktır.Bu Amoled ekranların kendi karakteristik özelliği diyebiliriz.Bu yüzdendir ki Samsung Wave 2 modelinde Amoled kullanmadı.Daha başka açıklaması var mı?Şimdilik tek teselliğimiz Amoled ekranın diğer cep telefonu ekranlarına göre bariz daha parlak ve net görüntü vermesidir.Umarız bu sorun göze batar bir hale dönüşmez.

BarcinSurmeli

BarcinSurmeli

Üye
O zaman bu sorun her çıktığında o ekranı değiştirecekler arkadaşım başka yolu yok =) ben verdim 2 günde değişti 3 ayda 1 tekrarlıcaz artık

mavrick

mavrick

Üye
Bu sorun kesinlikle tüm Wave'lerde olacaktır.Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.Yalnız ekran ışığı daha fazla açık kalanlarda yani telefonu daha çok kullananlarda sorunun çıkış süresi daha çabuk olacaktır.Bu Amoled ekranların kendi karakteristik özelliği diyebiliriz.Bu yüzdendir ki Samsung Wave 2 modelinde Amoled kullanmadı.Daha başka açıklaması var mı?Şimdilik tek teselliğimiz Amoled ekranın diğer cep telefonu ekranlarına göre bariz daha parlak ve net görüntü vermesidir.Umarız bu sorun göze batar bir hale dönüşmez.

evet baska bir acıklaması var samsung wave s8530 da amoled kullanmadı çünkü samsung samoledleri yetiştiremedi ve yeni bir fabrika yapıyor bunu ben daha öncede yazdım kimse sallamamış heralde,samsung şuanda 30 milyon samoled ekran yapıyor bu yeni fabrikayla,ve senin açıklama gelirse samsung tablarda amoled ekran var ,hatttaa kocaman led ekranlar var su anda samsungun yenimodellerinin hepsinde wave s8530 hariç amoled var, zaten amoled ekranı sadece samsung yapmıyo sony de yapıyo ve i lk yapan sony,o zman niye böyle bir sorun çünkü samsung wave içerisinde 500 milyona yakın elektronik devre elemanı vardır bunların için birisi düzensiz çalışırsa diğer elemanları etkler bunu anlamak cok basit ve bazı telefonlarda çevre şartlarına bağlı olarak yada kullanıma bağlı olarak ömrü değişir o yüzden bu sorun kişisel ,ama led ekranların rakamsal olarak zayıf oldugu gercektir ,mesela mavi renk resmi olarak 7 yıl dayanma garantsi vardır sarırenk12 yıl yeşil renk 15 yıl

size bir tavsiyem beyaz ekranı azkullanın çünkü en fazla o yanmayasebeb olur ,sebebi bütün renklerin karışımı oldugu için ve beyaz renkim dbsi fazla oldugu için şarjı korkunç harcar ,wave temalar bu yüzden siyahtır

KafKefEmrE

Üye
Bende de var bu sorun. Çözümü ne olabilir ki ?

BarcinSurmeli

BarcinSurmeli

Üye
Bende de var bu sorun. Çözümü ne olabilir ki ?

Servise yolla arkadaşım. Bende de olmuştu servise yolladım ekranımın değişmesini istiyorum dedim aynı hafta içerisinde aldım telefonu.

aybarsceyhun

aybarsceyhun

Üye
bende 2 gun once servise verdim oradaki arkadaş ekranda renk yelpazesi olusmuş dedı ıkonların golgesi belli oluyordu ve ekranın sag ust kısmından asagıya kadar 1 cm lık serıt seklınde golge vardı bakalım cozum ne olcak :)

Üst Alt