Wave Ekranında Sorun, Eminim Bir Çok Kişide Vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

carpediem81

Üye
arkadaş doğru söylüyor bende de var.gördüm...

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
arkadaş doğru söylüyor bende de var.gördüm...

Keşke yanılsaydım ve kimsede olmasaydı ama maalesef doğru dostum. Zamanla ne kadar ilerleyeceğini hep birlikte göreceğiz. Umarım daha kötü olmaz.

silver021

silver021

Üye
tamam saolun bilgilendirmeniz için. ben wavei çöpe attım pressledim bile bunu duyar duymaz. :D

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
tamam saolun bilgilendirmeniz için. ben wavei çöpe attım pressledim bile bunu duyar duymaz. :D

Dostum hala kafa buluyorsun... Artık diyecek bir sözüm yok. Gerçek bu... sen kabul etsen de etmesen de bu gerçek değişmeyecek. Sen eğlenmene devam et...

silver021

silver021

Üye
Dostum hala kafa buluyorsun... Artık diyecek bir sözüm yok. Gerçek bu sen kabul etsen de etmesen de bu gerçek değişmeyecek. Sen eğlenmene devam et...

tamam abi tamam :D kafa bulmak bi yana amoled ekranlar çok yeni. süper amoled hiç denenmemiş birşey zaten. fabrikasyon hatalı olma olasılığı çok çok yüksek. wavelerin ısınmasıda ekranları kötü boyutlarda etkiliyor oda bir gerçek.
ama birşeyide bil isterim. bu cebi ben 6 aydır inceliyorum. daha türkiyeye gelmeden önce haberim vardı.
okumadığım dolanmadığım site kalmadı. çok azınlıkta bir kaç kişide senin gibi aynı problemlerden müzdarip. ancak azınlığa müstahak bu tür şeyler.
Git değiştir ekranını. ver garantisine. telpa ve başarı güvencesinde hiç durma bir dakika bile.
yeni çıkan güncellemeleri yükle. ısınma problemini en aza indiren jh1 sürümünde kullanmaya başla.
Eminim sorunun düzelicektir.
Ben oluşmaz die düşünüorum. Çok şükür wave hakkında yazılanı çizileni çok iyi takip ediorum.
Daha fazla yaygara koparmanın burda bi alemi yok.

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
yaygara koparmıyorum ben. Başıma gelen bir sorunu sizlerle paylaşıyorum. Burası sorunlarımızı paylaşabileceğimiz bir forum. yoksa öyle değil mi? neyse ben de daha fazla uzatmayacağım. Yeteri kadar bu konuyu açıkladığımı düşünüyorum. Zaten benim gibi bu sorunu yaşayanlar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu sorun garanti kapsamında mı değil mi ben de bilmiyorum. Ama biraz daha beklemeyi düşünüyorum. Sonuç olarak her 3 ayda bir ekran değiştiremem.Ayrıca firmware sürümüm zaten jh1 ısınma problemim de yok. Bu sorun olmasaydı telimi çok seviyordum. Hala seviyorum ama biraz canım sıkıldı hepsi bu.

BarcinSurmeli

BarcinSurmeli

Üye
Bu problem bende biraz daha bariz şekilde var arkadaşlar. Yani dikkatli bakmaya gerek yok ekranda Yanıtlamak İçin Dokunun kısmı apaçık ortada hafif sararmış bir şekilde. özellikle beyaz renk üzerinde çok belli. Servis bu işe el atarmı ?

yusuf-35

yusuf-35

Üye
şükür benimkinde yok umarım sizinkinlerde yazılımsal bi olaydır.

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
şükür benimkinde yok umarım sizinkinlerde yazılımsal bi olaydır.

maalesef yazılımsal değil... Telefonunuz yeni olduğu için oluşmamış olabilir. Ama 3 ya da 4 ay içinde oluşacaktır. Bugün başka amoled ekranları inceleme fırsatı buldum ve ne yazık ki onlarda da aynı sorun var. Amoled ekranların genel bir sorunu bu...

hayatperest

hayatperest

Üye
tartışmaların hepsini okudum arkadaşlar. onları es geçiyorum. ben de yaklaşık 4 aydır kullanıyorum telefonu. bu sorun var mı? derseniz. malesef evet var. ama çok hafif ve yalnızca test ekranında mavi renkte belli oluyor. lcd ekranlarda daha sık olarak rastlanan bir durum. ama lcd ekranlar bu kadar parlak olmadığı için pek dikkat çekmiyordu. hatırlarsanız eğer eski dijital saatlerde belli bir süre sonra aktif olmayan bölgelerde kararmaya başlar. o ekranlar lcd nin atasıdır. çalışma mantığı aynıdır. led de sabit renk hatası dediğimiz bu durum oluşması bana önce imkansız geldi ama benim telefonumda da var.

sizi bilmem ama şimdiki aklım olsa ve bu hatanın oluşacağını bilsem ki, bu arada benim telefonum bu güne kadar 2 kere servise gitti, yine wave alırım. olay şu olacak bu olacak değil. kafaya takmamak lazım bu gibi sorunları. iphone sahipleri napsın :d: 4G de 3g ile başka telefonla görüşemiyorlar. iki yıl nokia pointlik yaptım bütün modellerin kendine has problemi var. örneğin 5800 xm sorunlarından dolayı özel ekip tarafından yalnız ist. ve ank. da işlem görebiliyor. hepimiz yaklaşık 1000 tl verdik bu cihaza tabiki ufak bir çizik bile canımızı sıkabilir. problemi yaşayan arkadaşlar yarın ilk iş samsung telpa servisini arayp bilgi alıp sorun hakkında bilgi vereceğim size.

çözüm basit, bozulduysa servise...

yusuf-35

yusuf-35

Üye
maalesef yazılımsal değil... Telefonunuz yeni olduğu için oluşmamış olabilir. Ama 3 ya da 4 ay içinde oluşacaktır. Bugün başka amoled ekranları inceleme fırsatı buldum ve ne yazık ki onlarda da aynı sorun var. Amoled ekranların genel bir sorunu bu...

telefonum 3 aylık dikkatli inceledim 4-5 defa baktım öle bisorun yok.telefondan çok memenunum bide şu konuşma esnasında ses gidip gelmese 3-4 sene kullanırdım bu teli banada servis yolu görünüyor sanırım

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
telefonum 3 aylık dikkatli inceledim 4-5 defa baktım öle bisorun yok.telefondan çok memenunum bide şu konuşma esnasında ses gidip gelmese 3-4 sene kullanırdım bu teli banada servis yolu görünüyor sanırım

Ben 4 ay kullandıktan sonra farkına vardım. Kullanmana da bağlı... Ben günde yaklaşık 10-12 saat aralıksız kullanıyorum. Biraz hastasıyımda. Neyse umarım ilerde sende olmaz. Uzun süreli kullanımlarda oluşma riski var.

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
inşallah bizim telefonların başına gelmez bir dünya para verdik yine mi başka cihaza koşacağız

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
inşallah bizim telefonların başına gelmez bir dünya para verdik yine mi başka cihaza koşacağız

Araştırmalarım neticesinde amoled ekranların ne yazık ki çok çabuk yandıklarını öğrendim. Benim ekranda bu izler var. Sizlere tavsiyem ekranınızı 30 saniyede kapanmaya hatta daha az sürelerde kapanmaya ayarlayın. Özellikle de şarj esnasında kapalı olmasında fayda var. Her güzelin bir kusuru vardır. Bu ekranların da kusuru bu. Iphone firmasının neden amoled kullanmadığının sebebi budur diyenler var, ne kadar doğrudur bilemem ama artık amoled ekranların bu soruna sahip olduklarını çok iyi biliyorum. Hem yaşadım hem de internette yüzlerce bu soruna sahip kişinin yazdıklarını okudum ve hem de amoled ekranların yapısını anlatan resmi dokümanları inceledim. Bu kadar inceleme ve yazıdan sonra kimse kalkıp da şimdi bana amoled ekranlar yanmaz demesin. Kahkalarla gülerim. Okuyun araştırın ezbere atıp tutmayın.

alemc71

Üye
mavi ekranda çok dikkatli bakınca bendede aynı izler gözüküyor tel. 3 aylık ne yapmamız gerekiyor...telefonu 3 gün önce ikinci el olarak aldım..

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
mavi ekranda çok dikkatli bakınca bendede aynı izler gözüküyor tel. 3 aylık ne yapmamız gerekiyor...telefonu 3 gün önce ikinci el olarak aldım..

Sanırım hayatperest nickli arkadaşımız bu konuyla ilgili bilgiyi yakında verecek bizlere...

yusuf-35

yusuf-35

Üye
temennimiz oluşmaması yönünde ama olurda oluşursa götürür garantisine veririm bidaha yanarsa para iadesi veya yeni tel talebinde bulunurum.butür şeylerle uğraşmak hiç değil tabiki fakat olacaksada çok canınızı sıkmadan servise vermek en mantıklı yol gibi gözüküyor

hayatperest

hayatperest

Üye
0212 444 77 11 numaralı samsung mobile hattını aradım. wave hakkında teknik bir sorunla ilgili bilgi almak istediğim söyledim. sorunu sorunla ilgili düşüncelerimi aldılar en kısa sürede araştırılıp cevap verileceğini söylediler. arayacaklardır eminim daha önce bir kaç defa böye sorun bildirdim geri dönmüşlerdi. bekleyeip göreceğiz bakalım ne diyecekler.

progenic

Üye
resimdeki telefon Wave değil ? HTC ?

BuSyMaN

Üye
    Konu Sahibi
resimdeki telefon Wave değil ? HTC ?

Resimdeki telefonun wave olduğuna dair ağzımdan tek bir kelime çıkmadı. Amoled ekranların yanmasına örnek teşkil ettiği için koydum. Dikkatli okuyun yazdıklarımı... Saygılarımla.

Üst Alt