Usb Şarj Aleti Yapımı (Resimli Anlatım) JaR MaStEr Farkıyla

Sponsorlu Bağlantılar

bbeerrkkaann

bbeerrkkaann

Üye
Güzel paylaşım ama denemeyeceğim.

muhammet966

Üye
evet yaptım 6600 da işe yarıyor ayrıca bu usb girişli şarj aletlerinden de şarj olur. Paylaşım için sağol...

Astrosman

Astrosman

Üye
Süpermiş

SuSKuN2010

SuSKuN2010

Üye
Son resimde telefona giden kablo ile pcye giden kablo birleşik değil :) kandırıyırsun bizi :D

qarabasan

Üye
mümkün değil olmaz denedim sonuç alamadım zaten şarj için yapılmış o uç.diğer ucu usb bile olsa direkt telefonun şarj kısmına gider bağlantı yani telefonun hafıza kart bilgilerine kadar gitmez. mantıklı değil.

jejep

jejep

Üye

Piyasada onlarca ürün var böyle

Ns_Lion

Ns_Lion

Üye
Beyler zaten USB ye bağlayınca tefonu zati şarj oluyor :D

ChatLaqqCocuk

ChatLaqqCocuk

Üye
5800 oLmadı.

Ademg1

Üye
USB girişinden şarj olmayan telefonların kendi içinde şarj aletindeki gibi şarj kontrol devresi bulunmaz.
O yaptığınız kabloyu telefona takınca şarj oluyor diye uyarı verir, çıkarıp biraz bekletip tekrar takınca şarj göstergesi hareketlenir, ama şarj oluyor uyarısı gelmez.
Ama şarj aletini istediğiniz kadar takıp çıkarın her seferinde şarj oluyor der.
O alet zamanla bataryanıza zarar verir.
Şarj kontrolü için şu devreyi USB fişinin içine yerleştirin.

olcur

Üye
ben yıllardır kullanıyorum.
kolay basit ve sorunsuz bu işlerm arkadaşlar.
tabi el işinizebağlı..

HakanLJ

HakanLJ

Üye
Evet Arkadaşlar Usb Şarj Aleti Yapımını Anlatacağım alıntı değildir beim kendi anlatımımdır.

Malzemeler:
1 Adet Usb Kablosu
1 Adet şarj aleti yeni veya bozulmuş yeterki telefona uysun
1 Adet siyah bant
1 Adet kablo soymaya maket bıçağı yada özel kablo soyucu

Resim 1 :Usb Kablosu

RESİM 2

Evet Arkadaşlar usb kablomuzun pc ye giren değilde öbür tarafını kesiyoruz
ve 4 kablo çıkar ama biz siyah ve kırmızıyı kullancaz öbürkileri keselim ve siyah ve kırmızının uçlarını açalım
Resim 3

ARKADAŞŞLAR ŞARJ ALETİNİN TELEFONA GİREN KISMINI DEĞİLDE ÖBÜR ALETTEN ÇIKAN KABLOYU KESELİM VE KIRMIZI VE SİYAH KABLOLARI AÇALIM.GÖRECEKSİNİZ ORDA.
Resim 4

Şarj Aleti Kablosu
Resim 5

Şarj Aleti Kablosunun Ucunu AÇınca çıkan Kablolar

Arkadaşlar bundan sonra şarj kablosunun ve usb kablosunun kırmızı kablosunu kırmızıya yani birbrine siyah kabloyu siyah kabloya bağlıcaz ve ilk kırmızı bağlayınca siyah bantla birleştikleri yeri bantlıyıacağız siyahı da öyle sakın bantlamayı unutmayın çünkü kımızıyla siyah usb takılıyken değerse telefonunuzu veya pc nizin usb girişlerini yakabilir ondan bantlayın ikisini ayrı ayrı bantlayın.

Resim 6

ve son hali
Bir Teşekkür Yeter Konu Sabitlenirse Ne mutlu Bana :bye2:
riskli bence
o yaptıgın aletin çıkış voltajı kaç ?
çıkış amperi kaç ?
çıkız hertz i kaç ?
ve son olarak her telefonun bu değerleri farklı yakma riski var ve bataryanın ömründen ömür gider tavsiye etmiyorum şahsen ben emeğine saglık yinede ama sıkıntı olur bence ugrasma o işlerle basit gelir önce sonra bakarsın batarya ölmüş sonrasında tel boşver yani
:nono:

- - - Eklendi - - -

denemeyin hocam elektronikçiyim her iddasına girerim sorun cıkartır :D
1.si kalitesiz şarj yapar tabi voltaj ları birbirine yakın ise degilse zaten telefon yanar
2.si voltaj ölçümü , amper ölçümü , hertz ölçümü yok bu degerler tüm telefonlarda farklı

Scuderia.

Scuderia.

Üye
Güzel düsünülmüs gercekten saolasın.

onurca06

onurca06

Üye
yapanlar videosunu koysunda görelim :D

xmehmetx42

Üye
Arkadaşlar hic bir sorun ckmaz.ben bunun gbi cok yptm.onemli olan sadce kbloları yanlş baglmamak...tbi voltaj da önemli bataryanın saglğı icin,d.d

hançer

hançer

Üye
güzel bir paylaşım eline sağlık

Parimli

Parimli

Üye
1. Nesil telefonlarda oluyor USB ile şarj işlemi. C6-01 C7 N8 E7 X7 E6 gibi telefonlarda oluyor. Bence pekte gerekli bişey değil telefonu alınca zaten hem USB hemde şarj aleti beraberinde geliyor. Ama yine de çalışma için teşekkürler emeğine sağlık kardeşim.

somurtukk

somurtukk

Üye
:tşk:

mecitusta01

Üye
varol başkan harikasın

Üst Alt