Püf Noktası Lumia 920 Kasasını Değiştiriyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 Kasasını Değiştiriyoruz
Merhaba arkadaşlar, bu konuda her ne kadar çok geç kalmış olsak da Lumia 920 için kasa değişimini adım adım anlatmaya çalışacağız. Her ne kadar düşündürücü bir iş de olsa doğru şekilde hareket ettiğiniz takdirde çok kolay ve sorunsuz bir şekilde cihazınızın kasasını değiştirebileceksiniz.

Haydi başlayalım :eller:

Arkadaşlar ilk olarak kendi aldığım parçalara sizlere göstermek istiyorum, bu parçalardan yola çıkarak kendi malzemelerinizi temin edebilirsiniz.

İlk olarak kasadan başlayalım. Arkadaşlar ihtiyacınıza göre tam set, sim kızağı ve kablosuz şarj kısmı olmayan, sim kızağı olmayan ve kablosuz şarj desteği sunan kasalar bulunmakta. Benim tercihim ve sizlere önerim tam set diye tabir ettiğim tüm parçaları içinde barındıran kasa.

Almış olduğum kasa
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Yukarıda da göreceğiniz gibi kasa üzerinden flaş, sim kızağı, kablosuz şarj kısmı vs. gibi parçaların tümü mevcut.

Peki kasayı sökmek ve birleştirmek için bizlere ne gerekli?

Arkadaşlar kasayı sökmek ve toplamak için bir adet T5 tornavida ve ince, düz uçlu bir tornavida.

T5 tornavidayı cihazın altında bulunan iki adet vidayı sökmek için, ince, düz uçlu tornavidayı ise şarj kısmını eski kasadan ayırmak için kullanacağız.

T5 tornavida

Evet arkadaşlar artık eski kasayı söküp çöp atma aşamasına geçebiliriz :good:

İşe aşağıdaki vidalarımızı sökmek ile başlayalım

Vidaları söktükten sonra sizi biraz zorlayacak ancak sizin cihazı fazla zorlamamanız gereken kısım var sırada; cihazı kasadan ayırmak.

Evet arkadaşlar bu aşamada cihazınızın vidalarının bulunduğu kısımlardan biraz kastırmanız ve cihazı kasadan çıkartmanız gerekli. Burada çok çok küçük bir güç uygulamanız gerekli, fazla büyük sıkıntılara yol açabilir aman dikkat :ünlem:.

Kasayı ilk zorlamanızda ilk fotoğraftaki kadar kasadan ayrılacak daha sonra son kez kastırmak sureti ile ikinci fotoğraftaki konuma getireceksiniz.

Buradan sonra yapacağımız işler artık kolay ancak dikkat gerektiren işlemler. Cihazın ana bileşenlerinin toplandığı gövdeyi yavaşça kasadan ayırıyoruz burada dikkatli olunması gerekli zira cihazınızın hassas olan şarj kablosuna zarar verebilirsiniz.

Evet arkadaşlar şimdi hassas davranmanız gereken asıl yere geldik. Cihazınızın eski kasa üzerindeki usb soketini gerekli malzemeler kısmında belirttiğimiz ince, düz uçlu tornavida ile yavaş bir şekilde eski kasadan ayırıyoruz, aman kabloya dikkat. (Eğer fazla dikkat etmek istemezseniz usb kısmı kablo ile set haline satılabilmekte :kıskıs: )

Eski kasayı söktük, çöpe attık. E sıra artık yeni kasaya geçmekte. Buradan sonra artık yapacağımız başka hiçbir şey yok; USB soketini tak, kasayı düzgün şekilde kapat, vidaları sık, sim kartı tak ve cihazı çalıştır.

Arkadaşlar şimdi USB soketimizi yeni kasaya dikkatli bir şekilde takıyoruz arkadaşlar, nasıl çıkardıysak o şekilde.

Ve daha sonra kasayı önce cihazın üst kısmı olmak sureti ile ve aktarım kablosu düzgün olacak şekilde kasaya oturtmaya başlıyoruz, daha sonra vidaları sıkıp bu süreci tamamlıyoruz.

Peki Lumia 920 ve camgöbeği ikilisi nasıl duruyor? İşte cevabı

Evet arkadaşlar Lumia 920 kasasını değiştirmek aslında bu kadar basit, yeter ki gerekli malzemeler elinizde bulunsun.

Yazıyı sonlandırmadan son bir hatırlatma yapmak istiyorum. Cihaz gövdesini yeni kasaya oturturken USB soketi kasanın oturmasına engel olabilir bunun için kasanın alt kısmına çok küçük bir kuvvet uygularsanız şak diye oturacaktır gövde yerine.

Kırmızı ile işaretlenmiş kısım engelleyebilir.

Arkadaşlar benim aldığım kasa ve el aletleri setine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Satıcılara referans değilim.

Kasa

Kullandığım set

Arkadaşlar sadece kasa değiştirmek için bu kadar detaylı bir set almanıza gerek yok, daha küçük setlerde satılmakta.

Bazı kısımlarda gerekli netlikte görseller alınamadığı için yeni kasaya ait fotoğraflar kullanılmıştır. Orijinal kasa siyah renklidir.

Uyarı: Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakabilir.
Uyarı: Bu işlem sonucu cihazınızda oluşabilecek sorunlarda sorumluluk size aittir.

İçerik maxicep.com'a aittir izinsiz kullanılamaz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: pirenuri, DarkredBlue61, Sensation ve 4 diğerleri

StRonK

StRonK

Üye
Bunun işlemi 930 için yapabileceğimiz bi kaynak var mı acaba şu siyah kasayı gri olanla değiştirmem gerek :)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Eline sağlık kardeşim, oldukça güzel ve faydalı bir konu olmuş.

Konu biraz genelde dursun, daha sonra cihaz destek kısmına taşıyalım.

• Beğen
Tepkiler: Bay H
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Çok teşekkür kardeşim,bu açıklama gerçekten çok güzel ve faydalı olmuştur,eğer imkanın var ise bunu 1520 içinde isteriz,ellerine sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Bay H
Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Eline sağlık kardeşim, oldukça güzel ve faydalı bir konu olmuş.

Konu biraz genelde dursun, daha sonra cihaz destek kısmına taşıyalım.
Teşekkürler abi :tebessüm:

------------------

Bu arada arkadaşlar toz ve kirlilik oranı için kusura bakmayın :ehe

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece

caner1010

Üye
konu için çok teşekürler..tamda bugünlerde 2,5 yıldır kullandığım 920' nin kasasını değiştirmek istiyordum..İki sorum olacak bu kasasıyı Türkiyeden alabileceğim bir yer varmı..İkincisi kasa ile beraber bataryayı da değiştirmeyi düşünüyorum..Bataryayıda kendim değiştirbilirmiyim??

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
konu için çok teşekürler..tamda bugünlerde 2,5 yıldır kullandığım 920' nin kasasını değiştirmek istiyordum..İki sorum olacak bu kasasıyı Türkiyeden alabileceğim bir yer varmı..İkincisi kasa ile beraber bataryayı da değiştirmeyi düşünüyorum..Bataryayıda kendim değiştirbilirmiyim??
Kasayı Türkiye'den alabileceğiniz yerler var elbette ancak biraz bekleyebilirseniz eğer dışarıdan ücretsiz kargo ile almanız çok daha ucuza gelecektir sizin için.

Ayrıca pili de kendiniz değiştirebilirsiniz fakat pilin üretilme tarihi burada önemli nokta. Ben uzun süredir 2012 pillere denk geliyorum ve bu seri piller bekledikleri için ömür kaybetmekteler. Sağlam pil için biraz araştırmanız gerekli.

ulabuneya

Üye
Merhaba arkadaşım bende 920 nin kasasını değiştirmeyi düşünüyorum. Bende mavi renk düşnüyorum sence mavi renk 920 ye yakıştı mı ?
Ayrıca bu seti alırken yanında tornavida seetini hediye ediyorlarmı yoksa onu haricen mi alıyoruz.
Sahibnden sitesinde aynı senin fotoğrafını koyduğun mavi kasayı 65 liraya satıyorlar. Ama cihazın arkasında nokia yerine carl zeiss yazıyor , yani kasa orjinal değil yan sanayi oluyormuş.
Orjinal kasayla oratılarsan kasada oturmama boşluk veya yan tuşlarda zor basma vss oluyor mu ?
Kasanın işçiliği ve malzeme kalitesi nasıldır , orjinalden bir farkı varmıdır ?
Birde kasa mat renkmi yoksa parlak mavimi onu öğrenmek isterim.

Cevapların için teşekkürler.

Son düzenleme:
Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba arkadaşım bende 920 nin kasasını değiştirmeyi düşünüyorum. Bende mavi renk düşnüyorum sence mavi renk 920 ye yakıştı mı ?
Ayrıca bu seti alırken yanında tornavida seetini hediye ediyorlarmı yoksa onu haricen mi alıyoruz.
Sahibnden sitesinde aynı senin fotoğrafını koyduğun mavi kasayı 65 liraya satıyorlar. Ama cihazın arkasında nokia yerine carl zeiss yazıyor , yani kasa orjinal değil yan sanayi oluyormuş.
Orjinal kasayla oratılarsan kasada oturmama boşluk veya yan tuşlarda zor basma vss oluyor mu ?
Kasanın işçiliği ve malzeme kalitesi nasıldır , orjinalden bir farkı varmıdır ?
Birde kasa mat renkmi yoksa parlak mavimi onu öğrenmek isterim.

Cevapların için teşekkürler.
Merhabalar;

Birinci mesajın son kısımlarında cihazın arkadan ve önden camgöbeği ile nasıl göründüğüne dair görseller mevcut oradan nasıl durduğuna sizde bakabilirsiniz. Benim şahsi görüşüm telefon şimdi kendini göstermeye başladı, daha önce siyah kullanmaktaydım ve değiştirdiğim için çok memnunum.

Seti aldığım sırada paket içeriğinde tornavidanın gönderileceği ibaresine rastlamadım ya da gözümden kaçtı ancak paketin içerisinden bir tane küçük T5 tornavidası çıktı. Ben ileride farklı çalışmalar için birinci mesajın sonundaki seti aldım.

Bunlar 1:1 üretim dedikleri dışarıda üretilen mallar, zaten orijinal deyip satanların çoğu böyle.

Oturmama gibi bir sorun olmadı ancak fotoğraf tuşu sanki eskisine nazaran biraz daha içeride ya da benim el eski kasaya alıştığı için öyle geliyor.

Kasa sağlamlık hissi veriyor, eskisinden bir farkı yok gibi geldi bana.

Kasa parlak renkli, mat değil.

İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
camgöbeği rengi her ne kadar güzel görunsede şahsen orjinallikten yanayım
lumia 925'ide açar anlatırsanız sevinirim

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Fotoğrafları hangi cihaz ile çektiniz?

arsenaygun

arsenaygun

Üye
Nfc ve kablosuz şarj çalışıyor mu yeni aldığınız kasa ile onu merak ettim açıkcası. bende değiştirmeyi düşünüyorumda

emrelives2

Üye
bende sarı renkli kasa var, tercihen siyah renk ama başka renklerde olabilir takas etmeyi düşünen var mı? kozmetik olarak 10 üzerinden 9.5 her hangi bir vuruğu, kırığı, çatlağı, çiziği yok.. düşünen olursa özelden yazsın..

Üst Alt