Download mode girmeyen teli download moda sokma

• 30 Temmuz 2014
  • 2957 Okunma
  • 0 Cevap

1. SOFT (YARIM) BRICK OLMUS TELEFONUNUZU TEKNIK SERVISE GITMEDEN DIRILTMEYE YARAR. AYRICA FIRMWARE VEYA ROOT YAPTIGINIZDA TELEFONUNUZDA SAYAC ARTMAKTADIR. BU CIHAZ SAYESINDE SAYACINIZI SIFIRLAYABILIRSINIZ. BOYLECE TELEFONU TEKNIK SERVISE GONDERDIGINIZDE TELEFONUNUZ GARANTI DISI SAYILMAZ VE GARANTI KAPSAMINDA TAMIR EDILIR. AYRICA 3 TUS PROBLEMI OLAN TELEFONLARI BU CIHAZ ILE DOWNLOAD MODUNA ALABILIRSINIZ.
    Malzemeler;
    1-Bir adet Micro Usb kablo sakın benim gibi şarj aletinden denemeyin samsungun kendi usb si olması lzm dikkat edelim arkasaında samsung yazar

2-300 k ohm luk dirençtir ancak ben 300 k ohm bulamadım 3 adet 100 k ohm aldım bu şekilde yapabilirsiniz.Dikkat edin 330 veya 270 lik almayın tam 300e tamamlamanız gerekiyor.

İlk önce usb kabloyu kesiyoruz ve şu hale getiriyoruz
    < Resmi açmak için tıklayın >

Ve ardından dirençleri birbirine lehimliyoruz ama sizin lehimlemenize gerek yok birbirine seri halde bağlamanız yeterli

Ben bu şekilde yaptım ilk başta ama sonradan söktüm kabloyu ama yeşil kabloya ihtiyacımız yok

ilk önce usb kablodan çıkan parçayı takıyoruz telefonumuza (telefon kapalı durumda olucak)

onun ardından fotoğraftaki gibi 4. ve 5. ayaklara dirençlerin uçlarını değdiriyoruz 1-2 saniye tutucaz aynı şekilde ancak değdirirken eldiven veya bir yalıtkan ile tutmanızda fayda var vücudunuzun direncide katılırsa değer farklılığından farklılıklar ortaya çıkabilir

Tuttuğunuzda iki bacakta aynı taraftadır.

ve ardından telefon download modda açılacaktır benim parça normalde bu şekilde

Kırmızı kabloyu ek olarak öylesine taktım onada gerek yoktur

Ama estetiğe önem verdiğim için bu şekilde yaptım ve takarken yalıtılmış şekilde oluyor hemde< Resmi açmak için tıklayın >

İnşallah yardımcı olabilmişimdir Usb jigi sipariş verseniz size gelişi 20 Tl yi bulacaktır o yüzden kendiniz doğru parçalarla (Micro Usb kablo 5 Tl dirençler en fazla 50 kuruştur) kendi< Resmi açmak için tıklayın >
    niz yapabilirsiniz kendim yaparken çok uğraştım 2 kablo israf ettim ama birisi şarj aletiydi diğeride nokianın usb kablosuymuş ikisinede para vermedim o ayrı konu ama pert ettim ikisinide

Herkese Hayırlı Forumlar.

Arkadaşlar yapma işlememiz bittiğinde telefona takıyoruz usb jig imizi telefon download moda geçince çıkarıp normal usb kablosunu takıp yazılım atabilirsiniz < Resmi açmak için tıklayın >

Alıntıdır!!!

Buda video video ingilizce ama konuşmasını duymanıza gerek yok < Resmi açmak için tıklayın >
    izlemeniz yeterlidir

Yazan: seyrengah
    AHKE bunu beğendi.
Yüklüyor...
15/12/2018 - 12:43