Telefonların Arka Kısmı da Dokunmatik Olacak

• 13 Mart 2013
  • 923 Okunma
  • 26 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Google'ın yeni patent başvurusuna bakılırsa telefonların arkasınında dokunmatik olacağı beliriyor.

Bundan 7 sene önce 2006 yılında akıllı telefonların arka kısmının da dokunmatik olarak kullanılmasını sağlayabilecek bir patent alan Apple, aradan geçen 7 yıla rağmen hiçbir ürününde bu özelliği kullanmadı. Apple’dan sonra ise bu işe kafayı yoran bir diğer isim Google oldu.

< Resmi açmak için tıklayın >

Google’ın patent girişimi yaptığı teknoloji sayesinde telefonların veya tabletlerin arka kısmı da dokunmatik panel ile kaplanacak ve bir takım temel kontroller bu bölgeden sağlanabilecek. Örneğin galeride gezinirken fotoğraf değiştirme, elektronik kitaplarda sayfa geçişi, bir sonraki şarkıyı çalma gibi işlemler bu dokunmatik panelden sağlanabilecek.
    Şimdilik sadece girişim aşamasında da olsa böylesi bir girişimin hayata geçirilmesi mobil dünyada yeni bir trendin başlamasına öncülük edebilir. Bu sayede farklı senaryolar ve hatta üçüncü şahıs yazılımlar ile kullanışlılık – mobilite ölçeğinde heyecan verici ürünler ile karşılaşabiliriz.

Yazan: Mad EagLe
  2. Ps vita? Haberiniz var mı?

3. 2. dokunmatik panel daha fazla para demek yok kalsın

4. Bize yararı ne olacak ?

5. Şey yapsalar güzel olur. Mesela telefonun arka kapağına ekranı kilitleme, kilit açma gibi özellikler olsa iyi olur.

6. Nasıl bi mantık ya

7. ben telefon üretsem böyle iki ekranlı yaparım bi ekranda android işletim sistemi kullanırım diger ekranda windows phone kullanırdım böylece tek telefonda iki deneyim yaşatırdım nasıl fikir patlaması ama :D

8. arkada ekran koyarlarsa istedigimiz gibi tasarlariz bence hos olur

9. Değişiiik :hmmm

10. şarj hiç tutmaz artık

11. İNCELE
    Bu haber konusunu yazan arkadaşa 2.bölümü yeni bir özellik tanitircasina ps vitadan habersizce yazdığı için en içten küfürlerimi iletiyorum. Paylaşan mad eagle değil :oke:

12. Kafam karıştı nasıl bir şey olabilir :hmmm

13. O kadar mesaj yazıyorum ve nasıl birşey? Psvitadakini telefona uygulayacaklar.

14. bu teknoloji nereye gidiyor böyle :hmmm

15. Telefonu neresinden tutcaz ayrıca bi ekranla şarj yetmiyor iki ekran nasıl olcak artık aküyle dolaşırız

16. ondeki gibi ekran olmicak heralde. bunu dusunemicek durumda degiller ona gore biseyler yaparlar

17. Gençler allah aşkına psvitayi elinize alın inceleyin

18. çok gereksiz diyorum ve konudan ayrılıyorum,ayrıca konuya açan arkadaşa :tşk:

Mad EagLe bunu beğendi.
  19. yoksa nasıl kullanacağız :aha:

20. Vita'da olan bir sistem. Gelse fena olmaz.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/11/2018 - 16:20