Telefonların Arka Kısmı da Dokunmatik Olacak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Telefonların Arka Kısmı da Dokunmatik Olacak
Google'ın yeni patent başvurusuna bakılırsa telefonların arkasınında dokunmatik olacağı beliriyor.

Bundan 7 sene önce 2006 yılında akıllı telefonların arka kısmının da dokunmatik olarak kullanılmasını sağlayabilecek bir patent alan Apple, aradan geçen 7 yıla rağmen hiçbir ürününde bu özelliği kullanmadı. Apple’dan sonra ise bu işe kafayı yoran bir diğer isim Google oldu.

Google’ın patent girişimi yaptığı teknoloji sayesinde telefonların veya tabletlerin arka kısmı da dokunmatik panel ile kaplanacak ve bir takım temel kontroller bu bölgeden sağlanabilecek. Örneğin galeride gezinirken fotoğraf değiştirme, elektronik kitaplarda sayfa geçişi, bir sonraki şarkıyı çalma gibi işlemler bu dokunmatik panelden sağlanabilecek.
Şimdilik sadece girişim aşamasında da olsa böylesi bir girişimin hayata geçirilmesi mobil dünyada yeni bir trendin başlamasına öncülük edebilir. Bu sayede farklı senaryolar ve hatta üçüncü şahıs yazılımlar ile kullanışlılık – mobilite ölçeğinde heyecan verici ürünler ile karşılaşabiliriz.

aleranol

aleranol

Üye
Ps vita? Haberiniz var mı?

tapatalk

tapatalk

Üye
2. dokunmatik panel daha fazla para demek yok kalsın

umitgul18

umitgul18

Üye
Bize yararı ne olacak ?

fk555897

fk555897

Üye
Şey yapsalar güzel olur. Mesela telefonun arka kapağına ekranı kilitleme, kilit açma gibi özellikler olsa iyi olur.

emreli01

emreli01

Üye
Nasıl bi mantık ya

meme4

meme4

Üye
ben telefon üretsem böyle iki ekranlı yaparım bi ekranda android işletim sistemi kullanırım diger ekranda windows phone kullanırdım böylece tek telefonda iki deneyim yaşatırdım nasıl fikir patlaması ama :D

mcnpl4

mcnpl4

Üye
arkada ekran koyarlarsa istedigimiz gibi tasarlariz bence hos olur

Legendary.

Legendary.

Üye
Değişiiik :hmmm

MaxipmaN

Üye
şarj hiç tutmaz artık

aleranol

aleranol

Üye

Bu haber konusunu yazan arkadaşa 2.bölümü yeni bir özellik tanitircasina ps vitadan habersizce yazdığı için en içten küfürlerimi iletiyorum. Paylaşan mad eagle değil :oke:

Akıncı

Akıncı

Üye
Kafam karıştı nasıl bir şey olabilir :hmmm

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
bu teknoloji nereye gidiyor böyle :hmmm

Symbianize

Symbianize

Üye
Telefonu neresinden tutcaz ayrıca bi ekranla şarj yetmiyor iki ekran nasıl olcak artık aküyle dolaşırız

mcnpl4

mcnpl4

Üye
ondeki gibi ekran olmicak heralde. bunu dusunemicek durumda degiller ona gore biseyler yaparlar

aleranol

aleranol

Üye
Gençler allah aşkına psvitayi elinize alın inceleyin

avcitalip

avcitalip

Üye
çok gereksiz diyorum ve konudan ayrılıyorum,ayrıca konuya açan arkadaşa :tşk:

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Türe

Türe

Üye
Vita'da olan bir sistem. Gelse fena olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt