Tablet Bilgisayar Önerilerinizi Rica Ediyorum

Sponsorlu Bağlantılar

FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
Boşver Kardeş Seni Şimdilik İdare Eden Tablet(Artes D821) Android Tablet Al Sonra Android Bir Telefon Alırsın Zaten Millet 250 Yada 300:tl: Alıyor Fazlasınıda Almıyorlar Tablette Demişsin Çinde Başka Marka Olup Ülkemizemi İthal Ediyorlar Diye Hayır Çinden Neyde Üretilmiyor Marka Değistirilmiyor Var Bazı Tabletlerde Çin Malı Ama Onlar Zaten Kendini Belli Ediyor Ya Ukrayna yada Polonya Gibi Ülke Mallarından Üretiliyor Sana Tavsiyem Artes D821 Zaten Çin Malı Değil Araştır Bulursun ;)

Bugün baya gezindim Teknosa, Bimeks, Vatan Bilgisayar, Satürn ve Gold Bilgisayar'a bakındım tabletlere bakındım yani doğru düzgün tablet yok buralarda açıkçası. Bir tek Teknosa'da "PolyPad 8216" var. O da benim gördüğüm kadarıyla Artes D 821'den tek farkı fiyatı (100 TL fazla). Parayı tamamlayınca Exa Bilgisayara gidip alacağım kısmetse. Carrefour'da Artes D 821 olsaydı çok iyi olacaktı aslında ama yokmuş maalesef. :)

Bu 8" tabletler gayet iyi boyut açısından ama ben bilgisayarda fotoğraflarına bakarken daha büyük zannediyordum benim hayalimdeki boyut 9" miş. Ancak 9" olup bütçeme uygun ve güzel donanımı olan pek tablet göremedim ben. Artes D 821 iyidir. :)

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
;) Aynen Birde Media Marka Bakın Orda Vardı Polypad Vs. Markalar

• Beğen
Tepkiler: FormpR
FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
;) Aynen Birde Media Marka Bakın Orda Vardı Polypad Vs. Markalar

Medya Markt ve Darty'e gidip bakmayı düşünmüştüm. Sitesine baktım Darty'de baya tablet var ama Artes yok. Medya Markt'ın sitesinde gördüğüm kadarıyla bir kaç tablet var fazla yok o bir kaç tablet içerisinde de Artes yok. Mağazaya gitmedim ama internet sitelerinde durum böyle. Yani yüz yüze alabileceğim en iyi yer şuan için Exa Bilgisayar gibi.

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Medya Markt ve Darty'e gidip bakmayı düşünmüştüm. Sitesine baktım Darty'de baya tablet var ama Artes yok. Medya Markt'ın sitesinde gördüğüm kadarıyla bir kaç tablet var fazla yok o bir kaç tablet içerisinde de Artes yok. Mağazaya gitmedim ama internet sitelerinde durum böyle. Yani yüz yüze alabileceğim en iyi yer şuan için Exa Bilgisayar gibi.

Yarın Alıcaksın Değil mi ?

FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
Yarın Alıcaksın Değil mi ?

Yok kardeşim 1-2 gün daha gecikecek. Ayın 25'inden sonra bir gün gideceğim ama net bir tarih veremiyorum şimdi en geç pazar günü olur diye düşünüyorum. Sana bir şey sormak istiyorum;

Bu Turkcell Vınn falan var ya Usb modemler. Bunların içine Sim Kart takılabiliyor mu? Videoda ki Usb'ler onlardan mı yani? Yoksa farklı mı?

Bu videoda 39. Saniyeden sonra arkasını çıkartıyor sim kart takılan kısmı gösteriyor.

Biliyorsun Artes D 821'e direk Sim Kart takılamıyor. Bu Usb araçlardan alsam Otg Kablo vasıtasıyla tablete bağlasam acaba internet kullanabilir miyim Hattım üzerinden?

D.N: Sanırım bunlar onlardan ama emin değilim senin cevabını bekliyorum...

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Evet O Türdende 3G Modemler Var Ama Ülkemizde Fazla Yok Yani Bilinmiyor Hen Kullansan Bile İnternette Donmalar ve Yavaşlık Söz Konusu Onun İçin Bende Artes D821 alacağım İçin Nokıa C6-01 Telefonu Kablosuza Çeviricem JoikuSpot Premium 2012 ile Hem İnternete Girerim Hem İşime Bakarım Yani Tablette Birtek Wifiden İyi Olur internet Sana Tavsiyem Android Kullanmıyorsun Zaten Nokıa s60v5 veya ^3 lü Bir Telefon Bulmak Yada En Kolayı Wifi Bulmak Yinede Sen Bilirsin Ama Dediğim Gibi Yavaşlık Ve Donmalar Olur Kaç Lira Baktın mı fiyatı ?

• Beğen
FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
Bende de Nokia 5800 var. Dediğin olayı biliyorum o da iyi bir yöntem. Aklımdan tamamen çıkmış. Sen hatırlatınca benimde aklıma yattı.

Usb Modemlerin fiyatlarını sorduysan bakmadım.

ugur1000

ugur1000

Üye
7208 bende var memnunum gayet iyi jelly bean gelecek tek sorunu batarya iyi değil ama hızı iyi benchmarklara bakarsanız harika :) 320 tl şu an ama bence polypadı alın bu tablet ünlüdür şu açıdan aynı tablete bir sürü marka yapıştırılarak satımlıştır miumiu , polypad , ramos kameraya takılma yani tablette fotopğraf mı çekecen :) ekranıda iyi hdmi filan var 8 gb öneririm hatta teknosaya gidin hemen alın yada hepsiubradadan siparişinizi verin :)

- - - Eklendi - - -

hatta jb 1 -2 ay içinde kesin gelecek

YORUMUM KAYNAMIŞ GİTMİŞ :nono: O kadar dedik insan bi teşekkür eder !! :(

• Beğen
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Şok tada Yeni Bir Tablet Gelmiş Fiyata Göre İyi Ama Özellikler Bana Yetersiz 512Mb DDR3 4Gb Dahili Hafıza Ve Tasarım Kötü Şok un Önünden Geçerken Gördüm İşinizi Görmez Boşverin :D

• Beğen
FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
7208 bende var memnunum gayet iyi jelly bean gelecek tek sorunu batarya iyi değil ama hızı iyi benchmarklara bakarsanız harika :) 320 tl şu an ama bence polypadı alın bu tablet ünlüdür şu açıdan aynı tablete bir sürü marka yapıştırılarak satımlıştır miumiu , polypad , ramos kameraya takılma yani tablette fotopğraf mı çekecen :) ekranıda iyi hdmi filan var 8 gb öneririm hatta teknosaya gidin hemen alın yada hepsiubradadan siparişinizi verin :)

- - - Eklendi - - -

hatta jb 1 -2 ay içinde kesin gelecek
YORUMUM KAYNAMIŞ GİTMİŞ :nono: O kadar dedik insan bi teşekkür eder !! :(

Teşekkür ederim ama ben 8" aşağısı tablet almak istemiyorum. İnternet ve oyun için kullanacağım ağırlıklı olarak kamera falan çok önemli değil.

Şok tada Yeni Bir Tablet Gelmiş Fiyata Göre İyi Ama Özellikler Bana Yetersiz 512Mb DDR3 4Gb Dahili Hafıza Ve Tasarım Kötü Şok un Önünden Geçerken Gördüm İşinizi Görmez Boşverin :D

Aynen bence de özellikleri düşük ama fiyatına göre uygundur.

A-101'e gelecek tablet internet sitesinde ki Aktüel Ürünler köşesinde yerini bulmuş. 4.1 güncellemesi var mı bilemiyorum ama Ekranı Artes D 821'den daha büyük, İşlemci hızı biraz daha fazla. Gayet iyi gibi duruyor ne düşünüyorsun?

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Teşekkür ederim ama ben 8" aşağısı tablet almak istemiyorum. İnternet ve oyun için kullanacağım ağırlıklı olarak kamera falan çok önemli değil.

Aynen bence de özellikleri düşük ama fiyatına göre uygundur.

A-101'e gelecek tablet internet sitesinde ki Aktüel Ürünler köşesinde yerini bulmuş. 4.1 güncellemesi var mı bilemiyorum ama Ekranı Artes D 821'den daha büyük, İşlemci hızı biraz daha fazla. Gayet iyi gibi duruyor ne düşünüyorsun?

Güzel Tablet Yalnız Ne Malıysa Kafama Takıldı Birde Garanti Servisi Tutuluyormu Tereddütteyim 10x Multitouch Dokunmatik IPS Ekran Var Bu Özellik Artes D821 Den Çok Çok İyi Yalnız Dediğim Gibi Ne Malıysa :hmmm

FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
Güzel Tablet Yalnız Ne Malıysa Kafama Takıldı Birde Garanti Servisi Tutuluyormu Tereddütteyim 10x Multitouch Dokunmatik IPS Ekran Var Bu Özellik Artes D821 Den Çok Çok İyi Yalnız Dediğim Gibi Ne Malıysa :hmmm

Öğrendiğim kadarıyla bu tableti Türkiye'ye getiren şirket Trium, şirketin sitesi;

Aynı zamanda Hi-Level marka tabletleri de bu şirket getirmekteymiş. Hi-Level tablet kullanıcıları da garanti servislerinden oldukça şikayetçi. Çoğu zaman muhatap olacak kişi bulamıyorlarmış. Ancak Volar 9.7" tableti alacak olursak garanti konusunda bir sıkıntı yaşamayız diye düşünüyorum. Çünkü biz A-101'e götüreceğiz tableti, sorunumuz şikayetimiz ne ise söyleyeceğiz, fişimizi alacaklar bakacaklar garantiye gönderecekler. Alırsak A-101'den alacağımız için garanti konusunda bir sıkıntı olmaz belki ama Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin geleceğini sanmıyorum veya yazılımsal bir sorun varsa sıkıntı olabilir. Ben pek sıcak bakmıyorum.

Ben tableti Hi-Level HLV-T9701'e çok benzettim. Bilmiyorum tabi ne kadar benzerdir değildir. Çünkü Volar 9.7" tabletin bütün özelliklerini yazmamışlar. Diğer özelliklerini de söyleseler güzel olacak. Bende bu yüzden pek sıcak bakmıyorum.

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Adamın Biride A-101 in Önünde Telefonla Anlatıyor Tableti Amoled Ekranmı Diye IPS Halbuki Amoled den Daha Parlak Ama Pil Ve Güç Gerektiriyor IPS Ekranlar Telefonlarda Zaten Lumia 920 de IPS Ekran Kullanıyor Oda Çok Güç Gerektiriyor Tablet ve Telefon Alırken Bunada Dikkat Edilmesi Lazım Sen Emin Ol D821 Piyasadaki Bu Fiyatlardaki İnce Hafif Tasarım Konusunda Çok İyi Bir Marka Şirket Bu Volarda Garantide Hala Şüpheliyim

FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
Adamın Biride A-101 in Önünde Telefonla Anlatıyor Tableti Amoled Ekranmı Diye IPS Halbuki Amoled den Daha Parlak Ama Pil Ve Güç Gerektiriyor IPS Ekranlar Telefonlarda Zaten Lumia 920 de IPS Ekran Kullanıyor Oda Çok Güç Gerektiriyor Tablet ve Telefon Alırken Bunada Dikkat Edilmesi Lazım Sen Emin Ol D821 Piyasadaki Bu Fiyatlardaki İnce Hafif Tasarım Konusunda Çok İyi Bir Marka Şirket Bu Volarda Garantide Hala Şüpheliyim

Aynen bende senin gibi düşünüyorum. Artes D 821 bütçemize göre şuan ki F/P ürünü. Volar'da güzel görünüyor ama Grafik İşlemci hakkında bir bilgi yok, batarya hakkında bir bilgi yok ve daha bir sürü özellikleri hakkında bilgimiz yok. Tableti de ilk defa duyduk, kimse bilmiyor. Teknik servis vb. konularda iyi midir değil midir hiç bir bilgi yok. 9.7" boyut güzel olurdu gerçekten ama net bilgiler olmadığı için durum karışık bir hal alıyor. Şu tabletle ilgili bilgiler için biraz daha göz atacağım bakalım.

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Şuan Pahalı Olan En İyi Tablet Ve İnç Bakımından İ Pad Mini Param Olsa Alırdım Tek Kötü Yanı Ram Ve Popup Play Birde Kalem, Süper Tablet Olurdu Ama Şuan Benim Gözümde En İyisi Note 10.1 Ekran Birazcık Küçük Olsa 10 üzerinden 10 Alırdı Ama Pahalı Alamıyoruz 1.499:tl:

FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
Zaten bütçemize göre yazmıştım. :D

Artes D 821 "bütçemize göre" şuan ki F/P ürünü.

->

Artes D 821 ile Volar 9.7" Tablet arasında ufak bir karşılaştırma yaptım. Tabi Volar Tablet ile ilgili bir çok belirsizlik var. Karşılaştırma;

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Afişte Yazıyordu Volar Arm Cortex A10 Sen A9 Yazmışşın Birde Volar da 5000 civarı Pil Var Yani 5200 De Olabilir Yarın Volara A-101 de Bakacak mısın Gidipte ?

• Beğen
Tepkiler: ayran3883
gs_1991_apo

gs_1991_apo

Üye
Yok kardeşim 1-2 gün daha gecikecek. Ayın 25'inden sonra bir gün gideceğim ama net bir tarih veremiyorum şimdi en geç pazar günü olur diye düşünüyorum. Sana bir şey sormak istiyorum;

Bu Turkcell Vınn falan var ya Usb modemler. Bunların içine Sim Kart takılabiliyor mu? Videoda ki Usb'ler onlardan mı yani? Yoksa farklı mı?

Bu videoda 39. Saniyeden sonra arkasını çıkartıyor sim kart takılan kısmı gösteriyor.

Biliyorsun Artes D 821'e direk Sim Kart takılamıyor. Bu Usb araçlardan alsam Otg Kablo vasıtasıyla tablete bağlasam acaba internet kullanabilir miyim Hattım üzerinden?

D.N: Sanırım bunlar onlardan ama emin değilim senin cevabını bekliyorum...
arteslerde usb otg kablo ile cıkabiliosn kardesm i9702 ile denedm simkartsız modeline turkcell e177 modemim var onun yazılımını güncelledm wına avea hattımı taktım 3g avea yazdı alt tarafta rahatca girdim nete. ama dediğim gibi belli başlı modelleri tanıyor

• Beğen
FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
Afişte Yazıyordu Volar Arm Cortex A10 Sen A9 Yazmışşın Birde Volar da 5000 civarı Pil Var Yani 5200 De Olabilir Yarın Volara A-101 de Bakacak mısın Gidipte ?

Afişe bir daha baktım A9 yazıyor. Volar'da bahsettiğin pil seviyesi varsa bence kötü. Ekranın hem 9.7" olması sebebiyle hemde IPS Panel olması sebebiyle en az 7000 mAh pil seviyesi lazım diye düşünüyorum. Gidip bakmak istiyorum yarın ama gidemeyebilirim.

arteslerde usb otg kablo ile cıkabiliosn kardesm i9702 ile denedm simkartsız modeline turkcell e177 modemim var onun yazılımını güncelledm wına avea hattımı taktım 3g avea yazdı alt tarafta rahatca girdim nete. ama dediğim gibi belli başlı modelleri tanıyor

Yani destekleyen bir tane usb modem alırsak istediğimiz hattımızı takarak kullanabiliriz. Teşekkür Ederim.

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Afişe bir daha baktım A9 yazıyor. Volar'da bahsettiğin pil seviyesi varsa bence kötü. Ekranın hem 9.7" olması sebebiyle hemde IPS Panel olması sebebiyle en az 7000 mAh pil seviyesi lazım diye düşünüyorum. Gidip bakmak istiyorum yarın ama gidemeyebilirim.

Yani destekleyen bir tane usb modem alırsak istediğimiz hattımızı takarak kullanabiliriz. Teşekkür Ederim.

En İyisi Wifi Normal Modem Onun Hemen Arkasından 3G Modem 3. Olarakta Joiku Spot Premium En Sondada 3G Flas Modem Bazılarında Normal ile 3G Modemde de Oluyor

• Beğen
Tepkiler: ayran3883