Symbian'dan Vazgeçtim Android Telefon Alıp Aranıza Girmek İstiyorum Ama!

Sponsorlu Bağlantılar

suayb

suayb

Üye
    Konu Sahibi
Symbian'dan Vazgeçtim Android Telefon Alıp Aranıza Girmek İstiyorum Ama!
Arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi Nokia c6-01 alacaktım fakat boşa para vermek istemedim uzun zamandır araştırma yapıyorum hangi telefonu alayım diye Samsung Gio yu düşünüyorum, başka işlemcisi hızlı olan donmayan kullanışlı bi telefon önerebilir misiniz? Ace al diyen arkaşlarım olabilir şimdiden neden ace düşünmediğimi söyleyeyim, okuduğum kadarıyla;
-Pahalı olması
-android market bulunmaması
-gio nun ekran kalitesi daha iyi deniliyor.

Fakat artılarıda olabilir mesela: Ekranı büyük bu da uygulamalarda oyunlar da vs. kullanırken daha kullanışlı olabilir diye düşünüyorum eğer farketmiyorsa gio yeterli benim için.

Telefondan beklentilerim
-Gps in çook iyi olması
-Symbian kullanıcısı olduğum için uygulama yükleme silmenin rahat olması(Menü rahatlığı)
-Uygulama yelpazesinin geniş olması (bu yüzden android)

BİRDE ARKADAŞLAR ANDROİD TELEFONLAR HAKKINDA MUTLAKA BİLMEM GEREKENLER NELER MESELA SYMBİANLAR DA HACK OLAYI OOLUYORDU PROGRAM YÜKLERKEN BUNDA DA ÖYLE ŞEYLER VAR MI VEYA DEDİĞİM GİBİ MUTLAKA BİLMEM GEREKEN BİRŞEYLER ?

Şimdilik Aklıma Gelenler Bunlar

'Maxi Genç

'Maxi Genç

Üye
telefon tavsiyesiyle ilgili bi yardımım maalesf olamayack ama android gerçekten iyi bir seçim.ben turkcell t10 kullandım ve android'e hayran kaldım.onunla bile nette video izleyebiliyorum.

ama o telefonun donanım özellikleri açısından zayıf olması sebebiyle daha çok 5800 kullanmaktayım.

bu konu altına gelip symbian'ı öve öve bitiremeyenler olabilir ama onlara da sözüm:

Android kullanmayan bilemez.

hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: DYNAMIXX
suayb

suayb

Üye
    Konu Sahibi
:) bende t10 u kullanmdım ama pek hoşuma gitmedi biri çağrı bıraktı mı üstte kalıyor nokia gibi ekranda görünmüyor bu üstte sadece küçük bi alanda görünüyor buda gözden kaçabilir demektir.

telefon tavsiyesiyle ilgili bi yardımım maalesf olamayack ama android gerçekten iyi bir seçim.ben turkcell t10 kullandım ve android'e hayran kaldım.onunla bile nette video izleyebiliyorum.

ama o telefonun donanım özellikleri açısından zayıf olması sebebiyle daha çok 5800 kullanmaktayım.

bu konu altına gelip symbian'ı öve öve bitiremeyenler olabilir ama onlara da sözüm:

Android kullanmayan bilemez.

hayırlı olsun.

deli_oğlan

deli_oğlan

Üye
arkadaşım ben galaxy gio kullanıyorum...forumları iyi araştırırsan bu telefon fiyat/performans açısından en iyi telefonlardan biri...gps olarak telefonda yüklü gelen google haritalar vs. çok data harcıyor ücretli ama sitede igo diye ndrive gibi bi sürü navigasyon programı var onlar sayesinde çözebilirsin bu sorunu...uygulaması silmeside symbian gibi kolay bende bu telefondan önce 6680 kullandım oda symbiandı bence android işletim sistemi symbiandan daha hızlı ve daha güzel yinede karar sana kalmış....:hmmm

suayb

suayb

Üye
    Konu Sahibi
hatsıza almasak o gps programlarında kontör harcar mı?
arkadaşım ben galaxy gio kullanıyorum...forumları iyi araştırırsan bu telefon fiyat/performans açısından en iyi telefonlardan biri...gps olarak telefonda yüklü gelen google haritalar vs. çok data harcıyor ücretli ama sitede igo diye ndrive gibi bi sürü navigasyon programı var onlar sayesinde çözebilirsin bu sorunu...uygulaması silmeside symbian gibi kolay bende bu telefondan önce 6680 kullandım oda symbiandı bence android işletim sistemi symbiandan daha hızlı ve daha güzel yinede karar sana kalmış....:hmmm

nexpow

nexpow

Üye
öncellikle ikisinde marketi calıştıramassın market dedigim android market yoksa diger market uygulamaları calışıyor ben telefona kurdum googlenin yaptıgı android marketi fakat düzgün calışmıyor calışsada boş cünkü anlaşmalı operatör yok

ekrana gelirsek

gio 320 x 480 piksel, 3.2 inç 16 milyon renk TFT ekran
ace 360 x 480 piksel, 3.5 inç 16 milyon renk TFT ekran kapasitif dokunmatik

ayriyeten acede bu özellikler varmış

Accelerometer sensor for Ul auto-rotate
Dokunmaya duyarlı kontroller
TouchWiz v3.0 Ul

kemara ve flash vede acenin pahali olması gioya göre

Gps iyi

uygulama cok

uygulama silme yükleme kolay ayrıca yavaşladıgını düşündügün an görev yöneticisi / ram bellegi sil yap rami sıfırla

ayrıca illede android market (orjinali)istiyosan 2,3de calışıyor fakat raam kullanımı fazla oyüzden telefon kasar 2,3 de bu söylediklerim gözünü korkutmasın zaten 10 yakin belkide daha fazla market programı var başkalari tarafından yapilmmış kaliteliler

ama sen paran varsa galaxy s al benden demesi dahada cok paran varsa galaxy s2 al:d::d:

kaynak :

61semih

61semih

Üye
bu fıyat aralıgında işlemcısı ekran kalıtesı bukadar ıyı olan baska bır telefon yok cok memnunum kesınlıkle tavsıye ederım ace nın ekranı gıo dan sadece 0,3 ınc buyuk,sanbyanda hack android te root olayı var

mc_shekil

mc_shekil

Üye
hatsıza almasak o gps programlarında kontör harcar mı?
yok kardeş köntür gitmez İGO yu yüklersin çok iyi bi navigasyondur...

bide sybianda uygulama yüklemek için hack olayı var evet ama bunda öyle bi dert yok..bazı programlarda var root gerektiren onları yüklemen için root yetkisine sahip olman lazım.şöyle söyleyeyim yani symbianda hack bunda root yada windowsda administrator bunda root :) aynı şey..ama tabi illa telefonunu root yapman gerekmez tamamen sana kalmış bişey..sen o işlere girme hemen:ehe biraz kullanıp androidin tadını aldıktan sonra yaparsın:ehe

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Arkadaşlar tavsiye yapmış zaten.. Android süper bişi ya şimdiye kadar çok telefon değiştirdim çoğu nokiaydı windows mobile telefonda kullandım ama androide geçince diğer sistemlerin beş para etmez olduğunu anladım.. Androidle hiçbi sistem yarışamaz bence sadece ios yarışır onuda ilerleyen zamanlarda görecez yarışabiliyormu batıyormu :D

• Beğen
Tepkiler: nonamex
mc_shekil

mc_shekil

Üye
avatarımda da görüldüğü gibi android symbianı yer :d::d:

suayb

suayb

Üye
    Konu Sahibi
voovvv ace ekran konusunda gerçekten güzelmiş ben şimdi gio alırsam ace in ekranını bi kullansam gio dan soğurmuyum yani çok büyük bi fark görürmüyüm bir de ace biraz kaba geliyor gözüme ve elime geniş bi telefon yoksa glaxy s de vardı temiz 2. el 750 diyordu adam ama çook kaba hocam yaw gio kibar daha henüz elimde inceleyemesemde öle umuyorum
öncellikle ikisinde marketi calıştıramassın market dedigim android market yoksa diger market uygulamaları calışıyor ben telefona kurdum googlenin yaptıgı android marketi fakat düzgün calışmıyor calışsada boş cünkü anlaşmalı operatör yok

ekrana gelirsek

gio 320 x 480 piksel, 3.2 inç 16 milyon renk TFT ekran
ace 360 x 480 piksel, 3.5 inç 16 milyon renk TFT ekran kapasitif dokunmatik

ayriyeten acede bu özellikler varmış

Accelerometer sensor for Ul auto-rotate
Dokunmaya duyarlı kontroller
TouchWiz v3.0 Ul

kemara ve flash vede acenin pahali olması gioya göre

Gps iyi

uygulama cok

uygulama silme yükleme kolay ayrıca yavaşladıgını düşündügün an görev yöneticisi / ram bellegi sil yap rami sıfırla

ayrıca illede android market (orjinali)istiyosan 2,3de calışıyor fakat raam kullanımı fazla oyüzden telefon kasar 2,3 de bu söylediklerim gözünü korkutmasın zaten 10 yakin belkide daha fazla market programı var başkalari tarafından yapilmmış kaliteliler

ama sen paran varsa galaxy s al benden demesi dahada cok paran varsa galaxy s2 al:d::d:

kaynak :

nonamex

Üye
2. el LG Optimus Black bakmanızı tavsiye ederim. Gayet ince ve hoş duran bir telefon. Çevremde gösterdiklerimden aldığım yorumlar gayet olumlu.

samety500

samety500

Üye
gio al pişman olmassn.ace ile farkı camera ve flaş 0,3 ekran büyklüğü o kadr.

----------Eklendi @ 22:01:10 ---------- Yazıldı @ 21:59:37 ----------

hee birde ace in gorill glas ekranı var. gionn ekrandan daha sağlmdr. ama gio kullnan biri olarak öneririm.

61semih

61semih

Üye
voovvv ace ekran konusunda gerçekten güzelmiş ben şimdi gio alırsam ace in ekranını bi kullansam gio dan soğurmuyum yani çok büyük bi fark görürmüyüm bir de ace biraz kaba geliyor gözüme ve elime geniş bi telefon yoksa glaxy s de vardı temiz 2. el 750 diyordu adam ama çook kaba hocam yaw gio kibar daha henüz elimde inceleyemesemde öle umuyorum
senınde dedıgın gıbı gıo kıbar bır telefon ama bana kalırsa ace daha sert hatlara ahıp ben aceyı daha cok begendım tasarım olarak ama aradakı fıyat farkı coktu ozellıklerı hemen hemen aynı gıo nun ekranı 0,3 ınc daha ufak oldugu ıcın cozunurlugu rakamsal olsa bıle bu ufaklıktan dolayı gıo daha ıyı ekran konusunda.pixel başına dusen cozunurluk daha fazla oluyor yanı.işlemcı vs hersey aynı zaten bır kamerada megapixel farkı var.ama fıyattada ucurum var.gio al bak rahatına.cok uzun bır sure butun ıhtıyavclarını karşılar

nexpow

nexpow

Üye
bak ben diyorumki ikisinide almöa galaxy s al paranı topla bu ay alcaksan 1,2 ay sonra al ama galaxy s al hem adobe flash playeri calıştırır flash sitelere girersin hem 2,3 versiyon kullanıyo

1ghz işlemci 512 mb ram yani bak ben ace kullanıyorum cok memnunum gioda güzel fakat sen galaxy s al

samety500

samety500

Üye
bak ben diyorumki ikisinide almöa galaxy s al paranı topla bu ay alcaksan 1,2 ay sonra al ama galaxy s al hem adobe flash playeri calıştırır flash sitelere girersin hem 2,3 versiyon kullanıyo

1ghz işlemci 512 mb ram yani bak ben ace kullanıyorum cok memnunum gioda güzel fakat sen galaxy s al
root atmayı biliyomusn

guero

guero

Üye
HTC AL ben çok sevdim.

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Birgün herkes Androidli olacak !.. buraya yazıyorum:D

Yigit315

Yigit315

Üye
Hocam bizde kullandık 2-3 yıl smybian.Ama kasma ve takılmadan başka bişi göremedik.

Bu arada gio iyidir. Fiyat Performans açısından mükemmel.Ama bi öneride bulun derseniz Huwei x5 ideos' bakılmalı bence :):evet:

Üst Alt