Telefon Tavsiyesi 1000 Tl Civarı Telefon Önerisi(tartışma)

Sponsorlu Bağlantılar

Bladerock27

Bladerock27

Üye
    Konu Sahibi
1000 Tl Civarı Telefon Önerisi(tartışma)
Merhaba arkadaşlar, buradaki diğer konulara baktım fakat benim durumum biraz farklı. Telefondan gerçekten anlayan arkadaşlardan görüşlerini rica ediyorum.
Yine buradan aldığım tavsiyelerle satın aldığım emektar Gio'm artık vadesini doldurdu ve 5-6 ay sonra kendisini yenilemek istiyorum. Ha neden şimdi konu açıyorum? Şimdiden piyasaya girmem gerek. Gio için de hemen hemen aynısını yaptım ve o fiyata alabileceğim en iyi telefon olarak kendisini aldım.
Alacağım telefonun kulaklık ile ses kalitesi iyi olmalı,dahili hafıza konusunda sıkıntı çekmemeliyim,kesinlikle estetik bir tasarımı olmalı ve kamerası nispeten iyi olsa iyi olur.
Samsung istemiyorum.
Yani kullanacağım süre boyunca (3-5 sene) beni deli etmesin. Malzeme kalitesi konusunda iyi olmalı.
İşletim sistemi olarak android düşünüyorum fakat bu sistemin güvenlik açıkları çok var. Google bu gizlilik açığı gibi olaylarda çok gündeme geliyor ve bu firmanın herşeyinde mutlaka güvenlik sorunu oluyor(gmail hesapları dahil). Bu yüzden Windows phone da düşünebilirim.

Çok uzun yazdım yine ama az kaldı, benim adaylarım şunlar(İleride ucuzlayacaklarını varsayarak yazdıklarım da var :) )
-Sony Xperia L (Dahili hafıza sorunu var, 1gb kullanılabilir biçimde. Bu yüzden pek yakın değilim)
-Sony Xperia SP (En yakın olduğum telefon, yine de androidin kişisel verilerimi koruyacağına pek inanmıyorum. Şöyle de bir durum da var, 19 yaşında bir öğrencinin gizli bilgilerini ne yapsınlar :D İşte bu yüzden büyük ihtimal yine android alacam)
-Nokia Lumia 720 veya 820 ( 820 nin tasarımı daha hoş. Fakat uygulama desteği çok zayıf. Kamerası güzel. Ekran bir süre sonra sararma yapıyor diyorlar ne derece doğru? Oyun fazla oynamayacam fakat program desteği önemli. Şimdi yaptığım gibi, android yavaşlarsa rom atıp 1-1.5 sene daha kullanabiliyorum :) )
-Htc One Mini( Bu telefona hastayım. Fakat çok pahalı. Ama hak ediyor :) Minilerin üretimi durduruldu. Nokia ile patent davasını Nokia kazandı. Keşke one alabilsem :D )
-Htc nin one'dan düşük bir modeli var, ses kartını yine beats'in yaptığı. O hangisi bilmiyorum aydınlatırsanız sevinirim.

-İphone 4 ( Piyasadaki en sorunsuz telefonu yapan firma olduğu için. Fakat bu telefon çok kalın ya. Kalas gibi. 6 sı çıksa da 5 alsak :D . Ama bunlar da güvenlik konusunda çok kasıyorlar. Özgürlüğümü aşırı kısıtladıkları için buna uzağım. Zaten param da yetse yetse 8gb olanına yeter. 8gb olan da ne işime yarayacaksa :D Bizimle değıl)
Dediğim gibi arkadaşlar fazla oyun oynamam. Kendisini fazla kasmam ama program yüklerim. Ivır zıvır özellikler ilgimi çekmiyor. Yok kablosuz şarj yok şu yok bu.

Telefondan gerçekten anlayan dostlarımın fikirlerini bekliyorum. Gelin tanış olalım. Gelin tartışalım. Herkese ışık tutalım. (Fena kafiye oldu)
Samsung taraftarları da yazsın da bir güzel kapışalım. Haydin :)

delimatkap

delimatkap

Üye
dostum Lg nexus 4 e960 özellikler >>>>

4.7 inç True HD IPS Plus kapasitif dokunmatik ekran
Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
8 MP, 3264 x 2448 piksel, otofokus, LED flaş, touch focus, coğrafi konumlama, yüz tanıma, photo sphere, video 1080p@30fps, ikinci 1.3 MP kamera
dahili bellek 8/16 gb, 2 gb ram cpu Quad-core 1.5 ghz krait
batarya Li-Po 2100 mAh

fiyat biraz pahalı 1400 tl 2.el 900 alanlar varmıs yorumlarda öyle yazıyor

HTC One X+ özellikler >>>

4.7 inç spuer lcd2 kapasitif dokunmatik ekran
Android OS, v4.1.1 (Jelly Bean)
8MP, 3264 x 2448 piksel, otofokus, LED flaş, simultane HD video, imaj kayıt, touch focus, coğrafi konumlama, yüz tanıma, HDR, video 1080p@28ps, ikinci 1.6MP, 720p@30fps
dahili bellek 32/64 GB storage, 1 GB RAM
batarya Li-Ion 2100 mAh

buda aynı fiyat 1400 tl 2. el ne olur bilemem

Samsung Galaxy Express 2 özellikler >>>>>>

4.5 inç kapasitif dokunmatik ekran
Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
5mp, 2592x1944 piksel, otofokus, Led flaş
Dual-core 1.7 ghz işlemci
dahli bellek 8 gb hafıza kartı ile 64 gb kadar, 1.5 gb ram
batarya li-on 2100 mah battery

fiyat 499Ş olarak gösteriyor dolar herhalde
[TBODY] [/TBODY]

[TBODY] [/TBODY]

[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

esmeran3

esmeran3

Üye
Kardeşim Nokia lumia alabilirsin bu durumda nokiyaya güveniyorum hiç bir sorun çıkarmaz şahsen :)

Lumia da beğendiğin modeli kullan samsung kullanıcısıyım ama 5 sene dediğin için al dedim

avast

avast

Üye
Nokia 5 sene guven veriyormuki benimde
tasarimlari cok hosuma gidiyo ama yukleme yapamam diye cesaret edemiyorum

proter93

proter93

Üye
LG NEXUS 4 ALABİLİRSİN GÜZEL CİHAZ HAFIZA KARTI TAKILMIYOR 16 GB YETER DERSEN 2G RAM 4 ÇEKİRDEK İŞLEMCİ

Emrebali05

Emrebali05

Üye
kardesim xperia sp guzel bi telefon bana flash isigi yetersiz geldi ve bataryasi cikmadigi icin eledim simdi s4 miniye kafam yatti biraz daha ucuzlamasini bekliyorum nexus cihazlarida begeniyorum fakat hafiza sikintisi var

theeternal

theeternal

Üye
kardes one mini dicemde one mini beatsı kulaklıga vermıyor sadece hoparlore :/ para bırıktırebılırsen one al ama büyük .d

Üst Alt