Symbian neden sevilmiyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce Symbian'ın en sevilmeyen yönü nedir?

• Kullanılan toplam oy
    90
mcnpl4

mcnpl4

Üye

Evet symbian'ın kusurlarını yaşayanlar yaşamayanlara senin işletim sistemin de kasıyor, donuyor şu marka daha iyi, diye direttiği sürece kavga çıkacak ve sorun yaşamayan kullanıcı kendini savunmak zorunda kalacak...

kesınlıkle katılıyorum kendı yukledıım uyglamalarla her ısımı sorunsuz halledıyorum.. evde dızustu bılgısayar var ayda yılda bır acıyorum onda yaptıım ıslerı telefondan yapmak daha rahat gelıyo. takıyorum kulaklıgı hem mesajlaj hrm muzık dınle.. odevlerımle ılgılı arastırmalarımı da telefondan yapıyrum ve hıc bı sorun cıknıyor.m ama symbıan menusu, tarayıcısını fln kullandıımda cok kasma oluyor gercekten. ama kullanırsam tabı. sadce vıdeo ızleyecegım zaman

pRime.

pRime.

Üye
kesınlıkle katılıyorum kendı yukledıım uyglamalarla her ısımı sorunsuz halledıyorum.. evde dızustu bılgısayar var ayda yılda bır acıyorum onda yaptıım ıslerı telefondan yapmak daha rahat gelıyo. takıyorum kulaklıgı hem mesajlaj hrm muzık dınle.. odevlerımle ılgılı arastırmalarımı da telefondan yapıyrum ve hıc bı sorun cıknıyor.m ama symbıan menusu, tarayıcısını fln kullandıımda cok kasma oluyor gercekten. ama kullanırsam tabı. sadce vıdeo ızleyecegım zaman

Tarayıcı konusunda sonuna kadar katılıyorum ve opera mobile'i tercih ediyorum. Nokia'nın böyle aptallıkları da yok değil ama birilerinin bunu tüm sisteme mal etmesi sinir ediyor beni...

mcnpl4

mcnpl4

Üye

Tarayıcı konusunda sonuna kadar katılıyorum ve opera mobile'i tercih ediyorum. Nokia'nın böyle aptallıkları da yok değil ama birilerinin bunu tüm sisteme mal etmesi sinir ediyor beni...

evet aynen öyle... vaktim olsa kendi n8 ım htc desıre ve orjınal bı n8 i vıdeo karsılastırması yapıp cevapı vercem o ıfan ve fandroıdlere de... yok ıste

pRime.

pRime.

Üye
evet aynen öyle... vaktim olsa kendi n8 ım htc desıre ve orjınal bı n8 i vıdeo karsılastırması yapıp cevapı vercem o ıfan ve fandroıdlere de... yok ıste

Htc desirem olsa OS karşılaştırması bıle yaparım ama nerdee...

mcnpl4

mcnpl4

Üye
htc çok hosuma gıdıo gercekten ama bı zaman sonra sıkar benı dıye dusunuyorum. cunku sadece gorsellık sadec performans yetmıyo bana.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
evet radyo verıcı ve usb otg cok gzel ozellıkler. sarj suresını soylemeye gerek bıle yok zaten.. spb 3d ve anna cıksın bu androıd fanlarıyla tartısmaya bıle gırmıcm bı daha

koray1907

Üye
Yorumların çoğunu okudum , bazı arkadaşlar symbian ı övmüş illa android e ios a bi kötüleyici yön aramışlar ben tek bir şey sölemek istiyorum ben hep nokia kullanmış daha sonrasında android e geçmiş biri olarak şunu sölemek istiyorum.. 1. olarak iphone almama nedenim belirli kısıtlamalar ve artık her kamil in iphone alıp hava amacı gütmesi ve o parayı hak etmediğini düşünmem çünkü avrupada çok daha ucuz olduğu için tutuluyor o cihaz.. neyse ..

Şarz olayı ile ilgili konuşmuşlar mesela benin n80 im daha sonrada 5800 ım vardı zamanında..

n80 tam bir takozdu şortu bile düşürcek kadar ağır bir telefondu ve şarzıda 15-30 dk oyunda bitiyordu direk..yani kimse android in şarzı az dayanıo die laf yapmasın bence... 1 gün yeterde artar öle bir telefon kullanıosan eğer doğru düzgün özelliklerini kullanınca bir gün gidiyor ve bu yeterli bence ekranı kapat 10 gün sadece alo demek için aç ekranı yetio..

Bunun yanında symbian ağır ötesi heleki dokunmatik lerinde mesaj yazmak bir işkencedir..
Pazarlama piyasasında şöle bişey vardı herzaman bir yenilik yapman gerek müşteri gözü boyamalısın işte symbian hep bunu yaptı yıllardır.. aynı şeyin hep tipini deiştire deiştire sattı başkada bişey yapmadı..Şöle bişey var bazı arkadaşlar şunu sölemiş bence symbian benim işimi görüo demiş bakın symbianın sizin işinizi görüo olması symbian ın telefon piyasasında geride olmadığı anlamına gelmez..

Eğer sadece mesaj yazıp telefon ediyosan saten symbian bi telefon her işini görür bunda bi sorunumuz yok telefon olayında şöle bişey var telefon u sadece artistlik olsun die yeni model olsun die telefon a şarkı bile atmasını bilmeyen insanların kullanması telefon piyasasını bir nebze öldürüor..

Symbian - yavaş..
Symbian - hep aynı
Nokia - Kalitesiz üretim..
-------------------------
Şuan kullanmış olduğum telefon s5830
telefonun özelliklerindeki eksikleri bile bile aldım bu telefonu ve ben zamanında n8 almak için elektroworld e gidip baktım ve bu telefon gördüğüm gibi alınmaz dedim çünkü deişen bişey yoktu symbian 3 koyup göya yenilendik ayağı çekmeye çalışmışlar bence android piyasayı ele geçiricek ve hakkınıda vericeğine eminim çünkü google herzaman çalışmıştır ve çalışıcaktır ben eminim..

-----------------------

Kimse bana symbian ı savunmasın symbian sadece alo demek için kullanılabilicek bir telefondur bence artık nokia da öledir benim için...

------------------------

Ben kimsenin fan ı deilim ben telefondan anlayan biriyim sadece teknolojiden anlayan biriyim ve gerçekleri sölüorum bi boktan çakmayan 2 - 3 kişinin gelipte symbian demeside benim fikrime bi eklenti yapmaz.. bazı insanlar gözlem yapar öğrenir.. bazısı dinler öğrenir.. gözlem yapıp öğrenenler de dinleyenlere öğretir bölece dinleyenler bi boktan çakmaz sadece gözlemcilerin yolundan gider işte bu çok saçma bişeydir.. Buna benzer örnekler din vs içinde var dünya çok yanlış yollarda yürüyor ve her gün dünyaya bir yeni koyun geliyor.. sonumuz iyi olur inşallah..

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar konunun ve anketin amacı o, symbian'ın neden sevilmediğini bulmak.
ve kimse konuma gelip de şunları söylemesin:
................

symbian yavaş değil
(bal gibi de yavaş, kinetik kaydırmadan tut, klasörlerin açılışından uygulamalara kadar yavaş)

arayüz şöyle böyle, anna manna
(elinize bi s40 cihazı alın bir de n8 alın. Ne oldu? aynı arayüz. sizin şu nokia'nın 6 aydır ertelediği simge değişikliğini bekliyorsunuz)

uyglama desteği gelecek de gelecek
(vallaha 1 yıldır gelecek gelemedi gitti)

symbian neyi yapamıyor da diğerleri yapıyor?
(daha çok ev ekranı, sınırsız widgetlar, harika flash destekli web tarayıcıları, hiç donmama, ekranın sağa dönmesi, asfalt 5 ve asfalt 6'tı takılmadan oynatma, 3D google earth, yüzlerce hd oyun, harika arayüz... daha sayarım da...)

nokia'yı seviyorum samsung'u ve diğerlerini sevmiyorum
(sizi yıllardır kazıklayan firmayı seviyorsunuz evet,
400-500 lira civarı 2 markanın telefonlarından yaşanılmış bir olayı örnek vereyim

2 arkadaşım ve ben, ben 5800 aldım birisi c5-03 aldı diğeri de ikimizden de ucuza galaxy mini aldı...

biz nette ağır ağır gezerken o coştu,
biz youtube dışında video sitesi ararken o nette film izledi,
biz berbat ve çoğu 2d araba yarışı oynarken o NFS SHIFT HD oynadı,
biz cow crossing oynarken o angry birds oynadı,
biz assassins creed 2 boyutlu oynarken o 3 boyutlu oynadı
biz hergün ovi'ye girip, yeni bişey gelmemiş diye çıkarken o android marketten yeni uygulamaları denedi
biz tek ekranla yetinirken o 8 ev ekranıyla takıldı vs...)

• Beğen
Tepkiler: hoss
_ardaa

_ardaa

Üye
halen ağzıyla değilde başka yerleriyle konuşanlar mevcut, biz ne dedik sorun bizde değil sizde çekemediğiniz bir sistemi kötülemekle yetinmeyip hakaret ediyorsunuz 2 üstte ki nesneye sözlerini aynen iade ediyorum.

bu arada bilmem farkında mısınız ama halen uzatıyorsunuz biz susuyoruz tartışma uzamasın diye siz inatla uzatıyorsunuz.

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
çekemediğimiz sistemi kötülemek?
şöyle bi düşün.
android vs. varken... neyini çekemeyelim?

mesut1979

Üye
halen ağzıyla değilde başka yerleriyle konuşanlar mevcut, biz ne dedik sorun bizde değil sizde çekemediğiniz bir sistemi kötülemekle yetinmeyip hakaret ediyorsunuz 2 üstte ki nesneye sözlerini aynen iade ediyorum.

bu arada bilmem farkında mısınız ama halen uzatıyorsunuz biz susuyoruz tartışma uzamasın diye siz inatla uzatıyorsunuz.

ya arkadas daha neyi inkar ediyorsun ultrayer6 arkadasin dediginin hepsi gercek lütfen hakikatleri görelim artik.

_ardaa

_ardaa

Üye
peki amacın nedir? zamanın da içinde bir uhte kaldı onu dışarımı vuruyorsun nedir merak ettim. amacının insanları bilinçlendirmek olmadığı açık.

----------Eklendi @ 01:05:35 ---------- Yazıldı @ 01:04:49 ----------

ya arkadas daha neyi inkar ediyorsun ultrayer6 arkadasin dediginin hepsi gercek lütfen hakikatleri görelim artik.
evet evet haklısın.:oke:

nonamex

Üye
Ben kendim yazayım Symbian'ı neden sevmediğimi..

5-10 Tane HD oyunu kurdum, menü geçişleri eziyet gibi oldu. Her telefonu eline alıp oyunlar klasörüne girmek isteyen 2-3 kere basıyor klasör simgesine algılamadı herhalde bu diye..

Web tarayıcısını açıyorum, ekşi sözlüğe giriyorum yavaşlığından kasıntısından ve metni ekrana sığdırmadığından birşey okunmuyor bile.. Opera Mobile'e geçiyorum kullanıcı girişi dahi yapamadan Opera Mobile tak diye kapanıyor..

Mağazada hala telefonumu ilk aldığım günkü uygulamalardan başka birşey yok.

İşletim Sistemi zaten yavaş çalışıyor.

Oyunlar telefonu iyice yavaşlıyor, internet browsing işi sıkıntılı, telefon zaten hantal çalışıyor. Az zorlanınca da hemen reset atıyor.
Kısaca nesini seveyim ben Symbian'ın ?

1100 lira verdiğim cihazla metin tabanlı bir sitede bile gezemiyorum yahu şaka gibi.

.:ÇAĞLAR:.

.:ÇAĞLAR:.

Üye
Ben 5800dan sonra 1280de hayat buldum mesela İşin şakası ama simbiyan çekilir dert değil artık. 2 sene geriden geliyor donanım ol k.
Nokia sonuncu olmaya (akıllı pazarında) mahkum. Android çığ gibi büyüyor. Apple iphone nano çalışmaları yapıyor. Yani artık 2 telefon satacak ve sizce kaç milyon satacak? Symbianın gelişiminin de durdurulacağı söylendi. Az çok bu konularla ilgilenenler geleceği olmayan bir sistem almak istemezler. Yani ilerde gücü yeten ios, yetmeyen android alacak.
AKıllı telefon pazarından silinecekler. Hala inatla x7 gibi n8in yine kopyası bi telefon çıkarıyorlar. Kameralara otofokus bile koymuyorlar artık. Nelerine güveniyorlar hala anlamış değilim. Nokia 1280 kullanıyorum. Renkli telefonunu bir almam:bye2:

ozggurr

ozggurr

Üye
Ben kendim yazayım Symbian'ı neden sevmediğimi..<br />
<br />
5-10 Tane HD oyunu kurdum, menü geçişleri eziyet gibi oldu. Her telefonu eline alıp oyunlar klasörüne girmek isteyen 2-3 kere basıyor klasör simgesine algılamadı herhalde bu diye.. <br />
<br />
Web tarayıcısını açıyorum, ekşi sözlüğe giriyorum yavaşlığından kasıntısından ve metni ekrana sığdırmadığından birşey okunmuyor bile.. Opera Mobile'e geçiyorum kullanıcı girişi dahi yapamadan Opera Mobile tak diye kapanıyor..<br />
<br />
Mağazada hala telefonumu ilk aldığım günkü uygulamalardan başka birşey yok.<br />
<br />
İşletim Sistemi zaten yavaş çalışıyor.<br />
<br />
Oyunlar telefonu iyice yavaşlıyor, internet browsing işi sıkıntılı, telefon zaten hantal çalışıyor. Az zorlanınca da hemen reset atıyor.<br />
Kısaca nesini seveyim ben Symbian'ın ? <br />
<br />
1100 lira verdiğim cihazla metin tabanlı bir sitede bile gezemiyorum yahu şaka gibi.
<br />
<br />
nonamex telefonunda ciddi sorunlar var senin. Ben telefonu HDMI ile monitore baglayip, kulaklik girisine 2+1 ses sistemi takip, bluetooth fare kullanirken wifi ile internete baglanip Tv'den izler gibi ezel dizisini izledim dun. Ne donma, ne programdan atma ne de senin dedigin gibi basilan klasorlerce uzun sure bekleme gibi sikinti yasamiyorum ben.. Benim sistem pr1.1 hem de.. Sen hafiza karti dahil temiz bir virus taramasindan gecirsen telefonu, muhtemelen virus ya da yukledigin bazi programlar sistemine ciddi zarar vermis senin. Ben hem opera hem de kendi web tarayicisini ayni anda acinca da kapanma vs olmuyor hic... Sorun symbian'da olsa benimkinde de olmasi lazim, sorun senin sistemde ve muhtemelen virus vb sikinti...

saruman_me

saruman_me

Üye
ben yıllarca symbian kulanmış sonrasında n8 satıp optimus 2x almış biri olarak söliye bilirim ki bu polemik- çok yersiz eminim burda symbian kötülüyen kesimin çoğu eline ne android nede ios almıştır sırf laf olsun diye nokiyayı kötülemek nasıl bi ego tatmini olur bunuda anlamış değilim şu kadarını söliyeyim arkadaş sen git bi n8 al bi 5 ay kulan sonrada git en kralı samsungun galaxy 2 sini al sana idaa ediyorum 5 ay dahi kalmadan sıkılıcaksın ki ben görsliğe ve değişikliğe fazlasıyla önem veren biriyim android maketi o kadar poofpofladınızki orda sıunulan pro ların çoğu 5 para etmezen çok indirilenlere baktım çoğu cinsel içerikli prolar:)yani oda olmasa bu android hikaye uçkurumuzla ayakta duruyor:) uzun lafın kısası arkadaşlar elinizdeki değeri inan bilin sonra benim gibi dövünürsünüz..

• Beğen
Tepkiler: OzGuRKnowN
mcnpl4

mcnpl4

Üye
koray1907/ bu arkadaşın yaptıı yorumlardan bazılarını ustume alındım nedense.. symbıanı savunmadıgımı soylemıstım.. ısımı goruyor derken arama yapmak gelıyorsa aklına o senın bılecegın bısey kendını uzman olarak gormus sanırım. bnm elımdn kac akıllı telefn gectı.. bır telefondan ne bekledıımı ıyı bılırım ben..gereksız bı tartısma atesleyebılırsın o mesajınla.. bırde sarj marj gecmıs arada n80 de 20 30 dk oyun onanıo kımse androıde sarjı az dayanıo demesın gıbı bısey yazmısın. burda hıtap ettıgın kım bılemem ama bensem. kesınlıkle androıd telefonun sarjı dayanmıyo demedım. tarısma yaratıp sucu symbıan kullanıcılarına atmayın. kac kez soyledım symbıan kotu ama n8 ıstedıgm ozellıklerı sunuyo bana.. yoksa nıe kullanayım. bak arkadasım ben symbıanı savunmuyırum savunsam bıle boyle hıtap edemezsın.

----------Eklendi @ 09:09:21 ---------- Yazıldı @ 08:57:22 ----------

gorsellık onemlı ama tek basına yetmez.. htc, ıphone veya samsung alma sansım vardı para konusunda sıkıntı yoktu n8 aldıım zaman ama bır ay n8 bekledım yıne almadım cunku samsunglarıda kullandım ılk basta cık ılgı cekıo kullandıkca hevesım kacıo 34 ay sonra satıom 17 yasındayım ınanın 5-6 ayda bır telefon deıstırıyorum. her telefonumu da hakkını vererek kullanıyorumm.. hala nokıa kullanıyorsam bı sebebı vardır bılmıslık yapmayın bana. bu mesajdan symbıanı ovuo dıyee bı anlam cıkarmaz bazı zekı arkadaslar umarım:oke:

Jomolocco

Jomolocco

Üye
ios en iyi si diyebilirim tum isletim sistemlerini kullanarak. Tavsiyem n8den kurtulun baska bir sisteme mesela benim gibi galaksy 2 hakkını veriyor . telin kamerası sizin övündügünüz carl zeiss xenon flash cart curtundan kat kat iyi. Hem saglam bir browser hem oyun hem otg kısaca
destek kalite hız kusursuzluk + n8 = galaksi 2 arkadslar.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
ios en iyi si diyebilirim tum isletim sistemlerini kullanarak. Tavsiyem n8den kurtulun baska bir sisteme mesela benim gibi galaksy 2 hakkını veriyor . bırakın o nokyayı 8mp kamerası sizin övündügünüz carl zeiss xenon flash cart curtundan kat kat iyi. Hem saglam bir browser hem oyun hem otg kısaca
destek kalite hız kusursuzluk + n8 = galaksi 2 arkadslar.

tamam haklısın da baslıkla alakasız bısey deılmı dedıgın?

----------Eklendi @ 09:21:33 ---------- Yazıldı @ 09:20:16 ----------

nıe telefon karsılastırması yapılıyor burda anlamadım..

Üst Alt