Symbian neden sevilmiyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce Symbian'ın en sevilmeyen yönü nedir?

• Kullanılan toplam oy
    90
Cruzer_Contour

Cruzer_Contour

Üye
bugli dıyorsunki herkes özgür eyvallah saygım sonsuz ama özgürlüğü kullanarak bize ve kullandığımız sisteme hakaret etmek özgürlük değildir...

• Beğen
Tepkiler: Samsunspor

muratcan1905

Üye
uygulama yok ve telefonun özellikleri çok düşük ekran çözünürlüğü yetersiz

pRime.

pRime.

Üye
seviLiyor arkadaşLar neden seviLmesin .. hemen hemen hepimizin iLk göz ağrısıdır symbian ..

her işLetim sisteminin kendine has artıLarı eksiLeri vardır , yeter ki bu farkLıLıkLarı tartışmaya kavgaya dökmeden yorumLamasını biLelim .

meseLa bence , eski bir symbian kuLLanıcısı oLarak n95 8 gb' daki tadı şu an kuLLandığım iphone 4 ' ümde buLamıyorum . bu görüşLer kişiseLdir , göreceLidir . o yüzden her görüşe saygıLı oLalım ve ikiLi tartışmaLardan kaçınaLım . İyi ForumLar .

Nokia'nın tuşlu symbianları bambaşka Güven abi. :)

----------Eklendi @ 08:30:26 ---------- Yazıldı @ 08:27:31 ----------

Kendin söylüyorsun herkez düşüncesini ifade etmekte özgürdür diye tamam haklısın bu söylediğine bir sözüm yok. Çok doğru birşey söylemişsin.
Mesaj yazan adam hiç C7 veya N8 kullanmamış özellik olarak okumuş veya bi arkadaşında görmüş biraz inceleme fırsatı olmuş geliyor burda çamur atıyor. Böylede olmaz yani. Bende hiç android bir cihaz kullanmadım ama gidip onların andorid cihazlarına çamur atmıyorum. Bu tartışma çıkartma sevdası nedir anlamış değilim.

Dikkat ederseniz hep androidciler iphonecular kavga çıkartıyor, biz kendi halimizdeyiz oysa.

• Beğen
Tepkiler: Samsunspor
DeaDLoST™

DeaDLoST™

Üye
++++1111

zaten yapabildikleri en iyi şey hakaret emin ol kurallar olmasa ne hakaretler uçuşurdu hava da, hoş kurallar var ama pek işlemiyor maalesef.

retina ekran ile n8 amoled ekran arasında fark yok demedim nerenizle anlıyorsunuz merak ediyorum, retina ekranı kaç kişi farkedebilir dedim mesajım önceki sayfada duruyor bi zahmet okuyun da yorum yazın.

apple'ın kaç modeli var nokia'nın kaç modeli var?
apple'ın hitap ettiği kesim belli ama nokia her kesime hitap ediyor, bir çok işletim sistemi mevcut birçok modeli mevcut nokia telefonlarının model sayısı binleri geçmiştir, bi zahmet bırakın da 3 tane telefonu da düzgün yapsın apple.

Sen ne dedin bak apple 3 telefon yaptı bırakın onlarıda iyi yapsın. ben demiyorumki nokia butun tellerini iyi yapsın ama iyi yamaya calıstıgı telefona tam yapsın diıorm ztn 6700dan ne beklersn ama madem kafa tutacan telefon iPhone yap su n8 düzgn tmm her kesime hitap ediyor ama üst kesime yaptıklarını iyi yapsın diorum bnde:) ayrıca retina ile amoled arasın dağlar var bu kdrda yapmayın ya...

_ardaa

_ardaa

Üye
yahu halen amoled ile retina ekranını karşılaştırıyorsun ben hiçbir mesjaımda retina amoledden iyi demedim, hiç iphone görmemiş birine ekranını göster süper diyecek aynı şekilde hiç üst model telefon kullanmamış birine n8'in ekranını göster onada süper diyecek hangi birimiz aynı anda elimize n8 ve iphone alıp da ekranlarına bakarak satın aldık ki kaç kişi retina ekranı için iphone alıyor ve farkı biliyor benim anlatmak istediğim bu.

diğer konuda doğrudur daha iyi yapabilirdi ama yine aynı kapıya çıkıyor binlerde model çıkartıyor orta segment ve üst segment arasında çok da fark olmaması lazım, n8 de benim hoşuma gitmeyen şey biraz aceleye gelmesi, bazı parçalarında işçilik gerçekten de kötü yada şimdiye kadar gördüklerim hep öyle denk geldi, HDMI kapağı tam kapanmıyor dün gece 20 santimetreden halının üstüne düştü tabi çok aldırmadım ama bu sabah bi baktım HDMI kapağı çatlamış, ekran ile kasa arasında biraz fazla boşluk var, ama onun dışında telefonumdan çok memnunum zaten önemli olan da bu değil mi? yani telefonu başkalarıyla karşılaştırmak yada yarıştırmak için almıyoruz telefonumuzdan memnunsak isterse iphone bütün testlerde üstün olsun isterse samsung'un en dandik modeli n8'den kat kat üstün olsun hiç önemli değil.

ama şu var ki n8 birçok konuda ipohe 4'e kafa tutabiliyor bu bir gerçek ve iphone birçok teknolojisini nokia'dan çaldı biliyorsun yani sonuçta nokia'dan çalınan teknolojiyi kullanıyorsunuz bunu da unutmamak gerek birnevi iphone görünümlü nokia kullanıyorsunuz.

DeaDLoST™

DeaDLoST™

Üye
yahu halen amoled ile retina ekranını karşılaştırıyorsun ben hiçbir mesjaımda retina amoledden iyi demedim, hiç iphone görmemiş birine ekranını göster süper diyecek aynı şekilde hiç üst model telefon kullanmamış birine n8'in ekranını göster onada süper diyecek hangi birimiz aynı anda elimize n8 ve iphone alıp da ekranlarına bakarak satın aldık ki kaç kişi retina ekranı için iphone alıyor ve farkı biliyor benim anlatmak istediğim bu.

diğer konuda doğrudur daha iyi yapabilirdi ama yine aynı kapıya çıkıyor binlerde model çıkartıyor orta segment ve üst segment arasında çok da fark olmaması lazım, n8 de benim hoşuma gitmeyen şey biraz aceleye gelmesi, bazı parçalarında işçilik gerçekten de kötü yada şimdiye kadar gördüklerim hep öyle denk geldi, HDMI kapağı tam kapanmıyor dün gece 20 santimetreden halının üstüne düştü tabi çok aldırmadım ama bu sabah bi baktım HDMI kapağı çatlamış, ekran ile kasa arasında biraz fazla boşluk var, ama onun dışında telefonumdan çok memnunum zaten önemli olan da bu değil mi? yani telefonu başkalarıyla karşılaştırmak yada yarıştırmak için almıyoruz telefonumuzdan memnunsak isterse iphone bütün testlerde üstün olsun isterse samsung'un en dandik modeli n8'den kat kat üstün olsun hiç önemli değil.

ama şu var ki n8 birçok konuda ipohe 4'e kafa tutabiliyor bu bir gerçek ve iphone birçok teknolojisini nokia'dan çaldı biliyorsun yani sonuçta nokia'dan çalınan teknolojiyi kullanıyorsunuz bunu da unutmamak gerek birnevi iphone görünümlü nokia kullanıyorsunuz.
Yapma allah askına ilk dokunmatik nokiamı yaptı applemı patent olayında haksız olan nokiadır cunku ilk ztn apple üretti iphone 2gyi. ayrıca inanın suan dediklerinize inanmym iPhone 4 ztn donanım olarakta n8den üstn işletim sistemi olarakta nasıl oluyorda kafa tutyor anlamıs değilim:)

_ardaa

_ardaa

Üye
forum da konusu var bak istersen birçok teknolojisini nokia'dan çalmış iphone 600 milyon dolar tazminat ödeyecek, eğriye eğri doğruya doğru demeyi bilelim artık ben n8'in eksilerini kabul ediyorum ve yazıyorum, bana iphone'un n8 den üstün taraflarını yaz yani ipohe'nun yapıpta n8'in yapamadığı şeyleri sırala bizlerde görelim arada ki farkı madem iphone dünyanın en üstün telefonu diyorsun:)

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
dik klavye
30 fps 720p video
Süper hızlı
Ekran sağa dönebilir
Asfalt 5 ve asfalt 6 takılmadan oynatır.
Web tarayıcı harika
Yüzlerce hd oyun var
Retina yüksek çözünürlüklu hd ekran

Ayrıca herşey önce iphone için sonra android için çıkıyor. Az daha zorlarsan bada için çıkıyor symbian'a daha az çıkıyor.

DeaDLoST™

DeaDLoST™

Üye
forum da konusu var bak istersen birçok teknolojisini nokia'dan çalmış iphone 600 milyon dolar tazminat ödeyecek, eğriye eğri doğruya doğru demeyi bilelim artık ben n8'in eksilerini kabul ediyorum ve yazıyorum, bana iphone'un n8 den üstün taraflarını yaz yani ipohe'nun yapıpta n8'in yapamadığı şeyleri sırala bizlerde görelim arada ki farkı madem iphone dünyanın en üstün telefonu diyorsun:)
Bak iPhone 4 de Fifa 2011 var dimi buyursun n8 açsın bunu:)
iPhone uygulama sayısıyla n8in üretilen telefon sayısı nerdeyse eşit:) (bu arada mübalağa yaptım hemen ciddiye alma)
En önemli faktör telefonu ilk cıktıgından beri kullanıyorum bir kere donma demiorm takılma yasamadım 3gsdede aynı dudurm var:) n8 malum ztn
Hız örnegin bi mesj silme en basitinden n8de sin silerkn bn iPhoneda sil tıkladıgım anda tamamı ucuyo:) bu hızı bunla kısıtlama her konuda böle bu bi örnek:)
Çoklu dokunma:) şimdi dicen n8dede var ama multi touchdan bahsetmiyorum:) iPhone 4 4-5 dokunmayı aynı anda algılıyor:)
Web browser:) inanılmaz fark var ki bunu annayla ucursalar gene yetişemez iPhone 4e pc kdr hızlı acıyor nedeni ise wifi sistemiki suan hiç bir telde bu wifi yok:)
Ayrıca jb ile telefona kazandıracagın yüzlerce yeni özellik ole basit basit özelliklerde deil müthiş şeyler var:) sadece iosla sınırlı kalmıosun:)
Facebook twitter gibi uygulamalrda kullanım kolaylıgıyla n8deki sosyal ağlar tartışılmaz bile.
Ve tabiki TALKİNG TOMMMMM:)

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım n8 ile nokia dışındaki herhangi bir telefonun karşılaştırma videolarını izle birinde dahi n8 gerek hız gerek web tarayıcı vs. geçemez onları.

_ardaa

_ardaa

Üye
tartışmak anlamsız siz iphone ile mutlusunuz ben n8 ile, bu konuyu sayfalarca uzatmaya gerek yok doğrudur haklısınız en büyük iphone başka büyük yok.

DeaDLoST™

DeaDLoST™

Üye
tartışmak anlamsız siz iphone ile mutlusunuz ben n8 ile, bu konuyu sayfalarca uzatmaya gerek yok doğrudur haklısınız en büyük iphone başka büyük yok.
Bak ben demiorumki n8 kötü telefon bnmde n8im var ama iPhoneun yanına gelemez bnu neden kabul edemiyosunuz bunu anlamıyorum...

Uruloki

Uruloki

Üye
DeaDLoST™;3538274' Alıntı:
Bak ben demiorumki n8 kötü telefon bnmde n8im var ama iPhoneun yanına gelemez bnu neden kabul edemiyosunuz bunu anlamıyorum...

ya adam yazmış oraya iphone dan büyük telefon yok diye niye büyütüyorsun ki

pRime.

pRime.

Üye
Tamam. Multitasksiz, kişiselleştirmesiz, donanımsız, 1800tlden aşağıya satılmayan telefonlar en iyisi. :oke: kabul ediyoruz.

nonamex

Üye
Tamam. Multitasksiz, kişiselleştirmesiz, donanımsız, 1800tlden aşağıya satılmayan telefonlar en iyisi. :oke: kabul ediyoruz.

Şöyle düşünün, Multitasksiz, kişiselleştirmesiz, donanımsız, 1800tlden aşağıya satılmayan telefonlar pazar payını artırıyor. Bunları yapabilen 1000 liralık Nokia'lar pazar kaybediyor. Neden acaba ? İnsanların artık telefonlarından hız, stabilite ve uygulama konusunda beklentiye girdiği için olabilir mi ? :oke:

mcnpl4

mcnpl4

Üye
walla bnm nokia kullanmamın tek sebebi bnm gereksinimlerimi yerine getirmesi.. gerçi yavaş ve kullanışsız ama ben kendi yükledigim programlarla işimi görüyorum.. sorun şurda misal androidde tüm işler için tek bi tarayıcı işini görürken.. ben gezmek için opera video izleyecksem kendi tarayıcısını açıyırum. zorda olsa işimi görüyorum. kendi menüsünu bile kullanmıyorum. sbp mobile ek görsellerle kullanıyorum.. n8 i çekici yapan kamerası olmuştu bnm için ama sonra ögrndiim dınanımlar almama sebep oldu.. sadece kamerası var diyenlere de uyuz oluyorum..radyo verici kamera ve usb otg yi çok sık kullanıyorum ayrıca şarj suresi ve yetrince hafıza cok iyi.. dikey klavye de yükledim kendime göre duzen oluşturdum telefonda artık anna vr spb 3d yi bekliyorum.. bazen htc ler gözüme çarpıyo n8 imi almak icin uzun bi sure bekledim cünkü o aralar bazı sorunlar sebebiyle yoktu yinede htc almadım çünkü bana istediğım özellikleri şsunmuyordu.. ayrıca bada ve wave n8den daha iyi diyorlar hiç de öyle değıl.. nokia çok ıyı ama symbian deil el mahkum kullanıoz baska telefon alsam bnm gereksinimlerimi karşılayamayacaktı çünkü...

----------Eklendi @ 16:07:41 ---------- Yazıldı @ 15:58:48 ----------

bu arada konu karşılaştırma konularına döndü.. konunun amacı symbianın kötü yanlarını yazmak..

----------Eklendi @ 16:21:29 ---------- Yazıldı @ 16:07:41 ----------

Kendin söylüyorsun herkez düşüncesini ifade etmekte özgürdür diye tamam haklısın bu söylediğine bir sözüm yok. Çok doğru birşey söylemişsin.
Mesaj yazan adam hiç C7 veya N8 kullanmamış özellik olarak okumuş veya bi arkadaşında görmüş biraz inceleme fırsatı olmuş geliyor burda çamur atıyor. Böylede olmaz yani. Bende hiç android bir cihaz kullanmadım ama gidip onların andorid cihazlarına çamur atmıyorum. Bu tartışma çıkartma sevdası nedir anlamış değilim.

walla ben hiç android kullanmadım sadece iphone inceledim ama hiç eleştirmem çünkü bilmiyorum eksilerini ama gördüklerimden yola çıkarak çok güzel işletim sistmleri oldklarını söyleyebilirim. övüyorum üstüne. nokiayı savunsam para mı vercekler herkes kendi telefonuna baksın.. amma tek dediğim diger markalar iyi olsada bnm istedigim donanımlar yok..

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
galaxy s2'de var dostum usb on the go'sundan tut 1080p video çekimine kadar; 1,2 ghz çift çekirdeğinden tut 1gb ram'ine kadar herşey. Android üstelik. Şu an 1500 lira, ucuzlasın ben alacağım. :)

mcnpl4

mcnpl4

Üye
bunu biliyordum ama o zama gs2 daha türkiyedesatışta değildi

koc61

Üye
Nokia gerçekten kaliteli işler yaptığı kesin ama ne kadar teknolojiyi belirliyor bu tartışılırdı şimdi Microsoft la anlaştılar işletim sisteminde bir sorun yaşamazlar artık diye düşünüyorum

Üst Alt