Symbian neden sevilmiyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce Symbian'ın en sevilmeyen yönü nedir?

• Kullanılan toplam oy
    90
Jomolocco

Jomolocco

Üye
symbianı övenlere sadece sesim

mcnpl4

mcnpl4

Üye
symbianı övenlere sadece sesim

kesınlıkle sana kotu bırsey demıyorum yanlıs anlama dedıgınde haklısın ama baslık symbıanın kotu yanlarını soyleme sen boyle bırsey dıınce symbıancılarda symnıanı savunuo dogal olarak. sonra bazıları hala nıe symbıan savunuluyo dıye yazıp cızıyorlar. mıllet hıc sebep yokken savunmuyo ya.. ben tarafsız yorum yapmaya calısıyorum. yapabıldım mı bılemem ama yınede bana symbıan savumduumu ıma edenler oldu lutfen yrumlarım dogru duzgun okusunlar. her yorumumda symbıan kotu dıyorum hala symbıan savunuyo dıynler vvar

pRime.

pRime.

Üye
ios en iyi si diyebilirim tum isletim sistemlerini kullanarak. Tavsiyem n8den kurtulun baska bir sisteme mesela benim gibi galaksy 2 hakkını veriyor . telin kamerası sizin övündügünüz carl zeiss xenon flash cart curtundan kat kat iyi.

Allahını seversen gs2'nin kamerasının daha iyi olduğunu kanıtla lütfen

----------Eklendi @ 10:00:35 ---------- Yazıldı @ 09:56:38 ----------

Yine çok anlayan arkadaşlar basmış burayı çoklu işlem yapamayan, şarj dayanmayan, emulatörle çalışan, güvenlik sorunları olan işletim sistemini savunuyorlar. Dünyanın parasına satılan telefonları savunuyorlar, nokia'nın kazık attığını düşünüyorlar...:kop: Evet biz nokiadan kazık yiyoruz doğru iphonedan yememiz lazımdı o kazığı.:oke: Adamın biri nokiaya kalitesiz demiş. Be adam! Sen Nokianın telefonlarına kalitesiz diyosan sen telefondan zerre anlamıyosun demektir! Plastik samsunglar lgler htcler daha iyi tabi.:oke: Ultrayer çok sayarım demişsin say ben de sayarım symbian'ın üstünlüklerini!:oke:
Uygulamalar mı? Gördük android uygulamalarını, symbiandaki kullanışlı uygulamalarının yanına yaklaşamaz!
Arayüz mü? Kişiden kişiye değişir, sen android arayüzü seversin ben symbian arayüzü...
Hız mı? Tamam azıcık daha hızlı, boot da hızlı, uygulama yükleme de kabul ediyoruz linux tabanlı olmasının bir avantajı ama öyle bi abartıyosunuz ki sanki uçuyo sistem! Bi uygulama açılma efekti koyuyolar uygulamalar hızlı açılıyomuş gibi oluyo, şirket logosunda yarım saat bekliyosun! Aynı şey iosda da var. Symbianda göz boyama olmadığı için kasıyo donuyo olarak anılıyor.
Tarayıcı mı? Alternatiflerin var, opera mini, mobile, uc web... Açarsın operayı akıcı ve hızlı gezinirsin. Flash desteği de her androidlide yok! Varmış gibi söylemeyin her yerde!
Sertifika hack işi mi? Bi benzeri androidde de var, root atmak. Sertifikalamaktan hacklemekten kısa süren bir iş değil ayrıca symbian3te sadece bazı kırılmış uygulamalar imzasız. Bazıları kırık olduğu halde imzalı ve doğrudan yüklenebiliyo!
Klasörleme mi kötü symbianda? Ulan androidde o da yok! Ev ekranına koymuşlar klasörleri. Beklemesini istemiyorsan sen de androiddeki gibi yığ bütün uygulamalarını!
Ev ekranı mı daha iyi?
Hiçte değil! Tek artısı istediğin kadar ekleyebilmen ve uygulamaları serbestçe dağıtabilmen. Bana 3 tane yetiyo ayrıca anna güncellemesiyle 6 tane olacak ve betalabs çok kullanışlı bir ev ekranı uygulaması çıkardı.
Asphalta kasıyor diyorsunuz. Forumda bu oyunun neden kastığı defalarca anlatıldı hala asphalttan vuruyosunuz. Peki söyleyin bakalım, ondan çok daha iyi olan gt racing niye kasmıyor? Söylesenize.
Biri çıkıp iphone oyunlarını oynatamaz, fifa oynatamaz demiş. Oyunları geliştiriciler yapar eğer adamlar düzgünce oyunu yaparlarsa bal gibi de oynatır! İphone'undan androidinden soğursun. Zaten halihazırda bir sürü iphone oyunu portlandı ve aynı iphonedaki gibi oynanıyor! Siz s3'lü telefonları 680işlemci ve 256 ramden ibaret sanıyosunuz. Gpusuyla yapabildiklerini gördük görüyoruz.
Androidi daha güçlü batarya kullanmasına rağmen şarjı 1 gün dayanmıyo.
Android GERÇEK multitask yapamaz.
Widgetları olmazsa uğraştırır.
Aşırı ısınır.
Açılışta pin kodu sormayı unutabilir.
Symbiandaki gibi donar, siyah ekran yer.
Android ram düşmanı.
Çift çekirdek işlemcilerden eşit faydalanamaz.
Android 1ghz işlemcisiz ramsiz gpusuz yapamaz.
İos site açarken o mükemmel tarayıcısından atabilir.
İos mms alamaz.
İos kişiselleştirilemiyor!
İos bilgisayara bağımlı.
İos'un dosya yöneticisi, indirme yöneticisi yok!
İos'ta çoklu işlem gerçek değil!
İos'ta bluetooth kullanılamıyor.
İos 3g üzerinden görüşme yapılamaz. (facetime sadece iphone kullanıcılarıyla ve wireless üzerinden yapılır)
İos jailbreaksiz hiçbirşey yapamaz!
.
.
.
Symbian'ın da eksikleri var ama bu androidi veya iosu eksiksiz, mükemmel sistemler yapmaz. Yazarken destekli ve tarafsız yazın ki bilmeyen yanlış yönlendirilmesin. :oke:

• Beğen
Tepkiler: Del Rey ve OzGuRKnowN
ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
galaxy s2 1080p 30fps video çekerken, n8 720p 25fps video çekiyor.

Youtube'dan ikisiyle de çekilmiş videoları izle istersen.

Sonra yabancı forumlara gir, ikisiyle de çekilmiş fotoğraflara bak.

Al sana kanıt.

----------Eklendi @ 10:11:54 ---------- Yazıldı @ 10:09:56 ----------

ios tarayıcısından atabilir mi?

işte şimdi salladın.

Hiçbir şekilde donma/atma vs. Yok ama siz artık symbian'da bunu doğal gördüğünüz için diğerlerini de öyle sanmayın.

karasahinemre

Üye
anna ile 30 fps ye çıkacak ayrıca s2 n8 den daha sonra üretildiğinden donanım mutlaka bazı üstünlükler icerir

mcnpl4

mcnpl4

Üye
ya bukadar büyütmeyın tartısmayı.. cok gereksız ve taraflı tartısmalar..

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
ayrıca, n8'in tüm özelliklerini kullanmak için hack yapıyorsunuz da laf yok, biz tüm özelliklerini kullanmak için jailbreak yapıyoruz da niye laf oluyor?

Yazılım kırmak(mış)

Siz de o güzel yazılımınızın sertifika cart curt sorununu çözmek için yazılımınızı kırıyorsunuz.

pRime.

pRime.

Üye
galaxy s2 1080p 30fps video çekerken, n8 720p 25fps video çekiyor.

Youtube'dan ikisiyle de çekilmiş videoları izle istersen.

Sonra yabancı forumlara gir, ikisiyle de çekilmiş fotoğraflara bak.

Al sana kanıt.

----------Eklendi @ 10:11:54 ---------- Yazıldı @ 10:09:56 ----------

ios tarayıcısından atabilir mi?

işte şimdi salladın.

Hiçbir şekilde donma/atma vs. Yok ama siz artık symbian'da bunu doğal gördüğünüz için diğerlerini de öyle sanmayın.

Hayır canım sallamadım ios kullanan bırine çok iddialı bi laf attın maxicebe bilgisayar görünümüyle gırerken kaç defa attı.:oke: video kaydına bişey demiyorum ama foto işinde de çok güzel salladın :oke: ayrıca çoğu s^3 uygulaması kırık olmasına rağmen imzalı. Iosda androidde illaki kırcan telefonu. :oke:

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
ios kullanmasam inanacam neredeyse sana.

pRime.

pRime.

Üye
ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
iphone 4'te atmıyor. :hmmm arkadaşımda 3gs var onda deneyeceğim, eğer cidden atıyorsa garip bişey olmalı. Alışılmadık bi durum çünkü
(en azından ios için :aha:)

pRime.

pRime.

Üye
iphone 4'te atmıyor. :hmmm arkadaşımda 3gs var onda deneyeceğim, eğer cidden atıyorsa garip bişey olmalı. Alışılmadık bi durum çünkü
(en azından ios için :aha:)

Her iphoneda atacak diye bişey yok, sonra gelip burda yalancı muamelesi yapmayın...

Üst Alt