Symbian neden sevilmiyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce Symbian'ın en sevilmeyen yönü nedir?

• Kullanılan toplam oy
    90
pRime.

pRime.

Üye
Şöyle düşünün, Multitasksiz, kişiselleştirmesiz, donanımsız, 1800tlden aşağıya satılmayan telefonlar pazar payını artırıyor. Bunları yapabilen 1000 liralık Nokia'lar pazar kaybediyor. Neden acaba ? İnsanların artık telefonlarından hız, stabilite ve uygulama konusunda beklentiye girdiği için olabilir mi ? :oke:

Kabul ettik hala konusuyosunuz ama.:)

nexpow

nexpow

Üye
arkadaşlar neden tartışıyorsunuz anlamıyorum symbianın yetersiz kötü oldugunu söyleyenler hep symbiandan geçiş yapıyo android ve iosa yani bizlerde symbiancı idik fakat şimdi işler degişti artık symbian kullanıcılarını tatmin edmiyo cagın gerisinde kaldı neden bu olayı milli mucadeleye dönüştürüyonuz bizlerde symbian kullanıyoduk ama artık iyi degil bu bi gercek nokia ceosu bile bu şekilde düşünüyo

• Beğen
Tepkiler: ganster86, nonamex ve Samsunspor
pRime.

pRime.

Üye
arkadaşlar neden tartışıyorsunuz anlamıyorum symbianın yetersiz kötü oldugunu söyleyenler hep symbiandan geçiş yapıyo android ve iosa yani bizlerde symbiancı idik fakat şimdi işler degişti artık symbian kullanıcılarını tatmin edmiyo cagın gerisinde kaldı neden bu olayı milli mucadeleye dönüştürüyonuz bizlerde symbian kullanıyoduk ama artık iyi degil bu bi gercek nokia ceosu bile bu şekilde düşünüyo

Nokia ceosu zaten nokia için çalışmıyo... Symbian gayet yeterli sizin beklentiniz çok fazla bence ki burda çok memnun olan adamlar var onları da hesaba katın genelleme yapmayın! Milyonlarca memnun s^3 kullanıcısı olmasa tamam symbianın s'si kalmazdı ama beğeniliyo kı hala var, fonksyonel ki hala seviliyor. Gerçek multitask var ki hala hiç bir işletim sistemi yapamıyor! Sanki symbian bitmiş arkasından neden bitti tartışması yapılıyo.

nonamex

Üye
Nokia'nın Ceosunun amacı şirketi microsoftun satın almasını sağlamak gibi duruyor.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
bi daha böyle bi konu acılmasın öyle böyle kullanıoz beğenmesk almazdık dimi. herkes kendi telefonuna baksın lütfen.

pRime.

pRime.

Üye

nonamex

Üye
bi daha böyle bi konu acılmasın öyle böyle kullanıoz beğenmesk almazdık dimi. herkes kendi telefonuna baksın lütfen.

Telefonun kötü yönlerini de göstermek lazım diye düşünüyorum.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
iyi yanıyla kötü yanıyla kullanıoz..sen de haklısın ama yorumlara bakarsan anlrsın amaclarını.. almayı dusunen arkadaslara inceleme bolumlerı var bu konu gercek amacına ulassaydı bende snn gını dusnurdum ama oyle olmuyo..

----------Eklendi @ 21:07:36 ---------- Yazıldı @ 21:05:17 ----------

fırsatım olsa kendı n8 im le orjinal ayrda bı n8 i vıdeo karsilaştırmasıyla gosterıp farkı anlatırdım da vktim yok. kullanmayı bılene cok ıyı bı telefon

Big K

Üye
yepyeni symbianlı n96'm çökmüştü...8 ayın çalışması telefon defteri yok oldu...bana symbian demeyin...

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bi konum daha kapansın istemiyorum, her konum tartışmalar yüzünden kapanıyor. Konu açarken de belirttim. Tartışmayın lütfen...

• Beğen
Tepkiler: mehmet_gsgs
pRime.

pRime.

Üye
arkadaşlar bi konum daha kapansın istemiyorum, her konum tartışmalar yüzünden kapanıyor. Konu açarken de belirttim. Tartışmayın lütfen...

Kusura bakma da her konun tartışma çıkabilecek nitelikte...

----------Eklendi @ 22:17:42 ---------- Yazıldı @ 22:16:46 ----------

yepyeni symbianlı n96'm çökmüştü...8 ayın çalışması telefon defteri yok oldu...bana symbian demeyin...

N96 zaten s60v3lerin en sorunlu telefonu.

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
symbian kullananlar sürekli gözlerini gerçeklere kapatıp bu kusurları görmezden geldikleri sürece tabii ki tartışma çıkar.

dangerouz

dangerouz

Üye
Stabil çalışmıyor, güvenilir değil.Her an her şey olabiliyor ve çözümü teknik servis.5800 xpress music ile deneyim yaşadım ve uygulama bile yüklemediğim halde stabil değildi (versiyon 51' li birşeydi).Tüketici olarak uzun ömürlü, sorunsuz ve hızlı bir ürün tercih etmem gayet doğal.Bu nedenle nokia' dan da işletim sisteminden de soğudum.

berkcombil

Üye
++++1111

zaten yapabildikleri en iyi şey hakaret emin ol kurallar olmasa ne hakaretler uçuşurdu hava da, hoş kurallar var ama pek işlemiyor maalesef.

retina ekran ile n8 amoled ekran arasında fark yok demedim nerenizle anlıyorsunuz merak ediyorum, retina ekranı kaç kişi farkedebilir dedim mesajım önceki sayfada duruyor bi zahmet okuyun da yorum yazın.

apple'ın kaç modeli var nokia'nın kaç modeli var?
apple'ın hitap ettiği kesim belli ama nokia her kesime hitap ediyor, bir çok işletim sistemi mevcut birçok modeli mevcut nokia telefonlarının model sayısı binleri geçmiştir, bi zahmet bırakın da 3 tane telefonu da düzgün yapsın apple.
Mesele retina ekranı farketmek değil,N8 ile iPhone 4'ü karşılaştırdığında iPhone'un ekranı daha iyi olması:oke:Yoksa ister retina olsun ister Amoled yeter ki üstün seviye bir görüntü versin.Bu arada mesele 3 telefon yapıp da adam gibi yapmak değil,yaptığın tüm telefonların adam gibi olmasıdır:hmmm

----------Eklendi @ 22:49:27 ---------- Yazıldı @ 22:43:17 ----------

forum da konusu var bak istersen birçok teknolojisini nokia'dan çalmış iphone 600 milyon dolar tazminat ödeyecek, eğriye eğri doğruya doğru demeyi bilelim artık ben n8'in eksilerini kabul ediyorum ve yazıyorum, bana iphone'un n8 den üstün taraflarını yaz yani ipohe'nun yapıpta n8'in yapamadığı şeyleri sırala bizlerde görelim arada ki farkı madem iphone dünyanın en üstün telefonu diyorsun:)
Bu arada 600 milyon diyip fazla büyütmelelim,haberini ben de takip ettim her sattığı iPhone 4 için %1'den daha azına tekabür ediyor.Tabi burada mesele ne kadar tazminat aldığından çok patenti bana aitti diyebilmek:oke:

pRime.

pRime.

Üye
symbian kullananlar sürekli gözlerini gerçeklere kapatıp bu kusurları görmezden geldikleri sürece tabii ki tartışma çıkar.

Evet symbian'ın kusurlarını yaşayanlar yaşamayanlara senin işletim sistemin de kasıyor, donuyor şu marka daha iyi, diye direttiği sürece kavga çıkacak ve sorun yaşamayan kullanıcı kendini savunmak zorunda kalacak...

mcnpl4

mcnpl4

Üye

bu lafı üstüme alınmıyorum.. gercekler apacık ortada symbian iyi durumda deil ama n8 donanımsal olarak bnm ihtiyacımı iyi kötü göruyorm tabikıde androıd daha ıyı bısey dıyemem ama elımden geldıınce
tartısma yaratmamaya calısıyorum bu konuda.. koru korune symbıanın ve n8 ın kotulemesınden rahatsız oluyorum sadece:oke:

OğuzcanAbi

Üye
artık hepsi :D

Üst Alt