i9070 advance 4.4.4 SlimKat

Sponsorlu Bağlantılar

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
i9070 advance 4.4.4 SlimKat
Evet arkadaşlar i9070 advance için SilimKat 4.4.4

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
En stabil en iyi performans ve en iyi yazılım , inanın samsung bile böyle bu kadar güzel hoş bir yazılım çıkaramazdı doğrusu yok yok ne ararsanız var , telefonunuzu tanıyamayacaksınız!!!

Yazılımın adı cm11 üzerinden slimkat romdur . Ben bir çok costum rom denedim bunun kadar kusursuz olan rom görmedim.

Şimdi cihazınızda ki rom 4.1.2 olması lazım sürüm fark etmez ; tek tek anlatıyorum ben uzun zamandır kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.

Yükleme talimatları;
1) Telefonun dahili hafıza ve hafıza kartını tamamen silin hatta biçimlendirin sonra fabrika ayarlarına döndürün yedek almayı unutmayın özellikle de rehberinizi Google ile sekronize edin oyun ve uygulamalarınız var ise t.beckap ile yedekleye bilirsiniz.

2) Cihaz rootlu olsun ve geliştirici seçeneklerden usb hata ayıklama aktif olsun

3) Recoveri modu yükseltin yani;cwm 6.0.2.8 kurulu olsun eğer cwm ve root nasıl yapılacak bilmiyorsanız buraya bakın;

Samsung Galaxy S Advance Kullanıcılar Kulübü Ana Konu( Her Türlü Yardım Ve Destek ) - MaxiCep

4)Bu işler tamam ise şimdi cm11 i yükleyerek işe başlayalım;
Link deki costum rom cm11 i indirin;

indirdiğiniz Romu telefonun hafıza kartına yada dahili hafızaya atın ve recovery ile önce : wipe data/factory reset sonra wipe cache partition yaptıktan sonra yükleyebilirsiniz.

bu ilk aşamaydı cihaz açılsın biraz kurcalayın dilerseniz gapsları da yükleyip bu şekilde kullana bilirsiniz sorun olmaz cm11 biraz daha sade ve özdür ama daha fazla özellik ve şekil olsun derseniz o zaman slimkat romu yükleyelim ben şiddetle tavsiye ediyorum cm11 den daha güzel

Şimdi 2. aşamaya geçelim , linkten slimkat romu ve gapps dosyalarını indirelim ve her ikisini de cihazda bir klasöre atalım dahili yada hafıza kartı fark etmez(recovery mod ile her ikisini de görebilirsiniz)

slimkat_4.4.4 sadece final rom olan en son çıkanı indirin!

gappslar;(tavsiye edilen mini olan gappslar daha az yer kaplıyor)dilerseniz normal olanı da yada fuuull olanı da yükleyebilirsiniz,burası isteğe bağlıdır.

6)ilk önce recovery mod ile slimkat 4.4.4 romu yüklüyoruz ve cihazı açıyoruz biraz kurcalayın ve cihazı kapatın tekrar recoveri moda alın son olarak gapps dosyasını yükleyin!

Cihaz açılınca hiç bir ayar yapmadan yani google play girişi dil ayarları filan direk next diyip telefonu açın sonra hemen fabrika ayarlarına geri dönün açılınca google play ayarlarını ve diğer ayarları kurabilirsiniz hepsi bu kadar ,
Hadi hayırlı olsun.güle güle kullanın

daha fazla bilgi ve detay için;

by flo0008 e ve xda foruma teşekkürler

ayrıca telefonunuzda radio yok yüklemek için;

buyurun link spirit fm radio 19.08.2014

kurulumu yapın ve kulaklığı takın sonra uygulamayı açın root yetkisini aldıktan sonra ortadaki anahtara basın
settings e girin ;
Bant:world200khz(tavsiye edilen)nort america(tekli frekansları çekmez)
audio/method: galaxy s3/note/s2_ıcs
volume scale:60 yapın bu size kalmış ses seviyesi
hadi hayırlı olsun

not : eğer hava durumu witgeti beğenmediyseniz alternatif olarak cm11 in hava durumu uygulamasını kullana bilirsiniz sadece t.beckap ile dashclock widgeti devre dışı bırakın sonra witgetlerden cm11 hava durumu uygulamasını aktif edin (witget 1.resimde mevcut )
link:

Son düzenleme:

Mücteba

Mücteba

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: gonuldostu82

Çağlar Zeytin

Üye
Hocam merhabalar rom için teşekkürler ben carbon rom 4.4.2 den direk buna geçiş yaptım ama sanırım tema desteği yok bu romda yada ben göremedim birde uygulamalar kısmında sd karta taşı butonu yok bu sorunun var mı çözümü link2sd den de hata veriyor taşımıyor

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Hocam merhabalar rom için teşekkürler ben carbon rom 4.4.2 den direk buna geçiş yaptım ama sanırım tema desteği yok bu romda yada ben göremedim birde uygulamalar kısmında sd karta taşı butonu yok bu sorunun var mı çözümü link2sd den de hata veriyor taşımıyor

ben bu olayı araştırdım hatta bir zat kendimde test ettim ve konu bile açtım bu olay 4.4.3 den sonra kaldırılmış yani costum rom ile alakalı bir olay değil stock rom ile alakalı daha acık konuşmak gerekirse daha iyi olmuş önceden soruyordu oyun yada uygulamanın verilerini sd karta taşıyayım mı diye şimdi sormadan direk taşıyor orada kalanlar zaten kalması gerekenler taşınamaz olan 3. şahız verilerdir

yani kısaca sorun yok o alan yetmiyorsa ya hafızası daha çok olan bir telefon alacaksın yada hafıza kartını bir takım programlar ile o alanı genişleteceksin

Son düzenleme:

Çağlar Zeytin

Üye
Eyvallah hocam cm 11 10062014 maclaw ın 4.4.3 sürümüne geçtim memnunum sağol

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah hocam cm 11 10062014 maclaw ın 4.4.3 sürümüne geçtim memnunum sağol
rica ederim önemli değil dostum ben teşekkür ederim

bu arada konu güncellendi slimkat 4.4.4 oldu haftaya wifi tether uygulaması da ilave edilecek!

alperen 8181

Üye
bende xxlqe rom var direk cm 11 yüklemeden slimkatı flashlayıp diğerlerini flaslasam bir sorun olur mu ? birde yukardaki mega linkinde 3 tane slimkat 4.4.4 zip var hepsi inip yüklencek mi ?

Son düzenleme:
gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
bende xxlqe rom var direk cm 11 yüklemeden slimkatı flashlayıp diğerlerini flaslasam bir sorun olur mu ? birde yukardaki mega linkinde 3 tane slimkat 4.4.4 zip var hepsi inip yüklencek mi ?
olmaz slimkat ı kurabilmen için önce cm11 i kurmalısın ! zaten yüklemeye çalışırsan cihaz açılmaz!

en son olan20140711 yani
gapps olarak ben mimigapps ları kullanıyorum4.4.4 bu isteğe bağlı full olanda tüm google play hizmetleri var ben sana mini olanı tavsiye ederim

bu arada fm radio 4.4.4 için güncellendi yenisi konuya eklendi bilginize

Son düzenleme:

alperen 8181

Üye
Peki bu işlemeleri yaparken root atmadan yapsam olur mu ?
Cmw yerine twrp de aynı işi görür mü ?

Son düzenleme:

alperen 8181

Üye
Cok sagol su anda telefonda rehber acilmuyor yedegi alamiyorum haliyle yedegi almadan islemleri yapsam sıkıntı olur mu ?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Cok sagol su anda telefonda rehber acilmuyor yedegi alamiyorum haliyle yedegi almadan islemleri yapsam sıkıntı olur mu ?
google playdan sekronize yapmış olmanız lazımdı ki yapmışsınızdır herhalde google play a girin aktif olduğunuzda ayarlar google oradan rehberi sekronize edin!

alperen 8181

Üye
Tamam sagolun bu gece gecicem slimkata insallah cocore kerneli gerekli mi peki slimkatin yaninda ?

alperen 8181

Üye
Tamam birde dahili ve harici hafizayi bicimlendirirken pc ye baglayip oradan mi bicimlendiriyoruz birde mesela bu slimkati felan yuklerken telefonun pc.ye tum islemler yapilana kadar bagli mi kalmasi lazim ?

Son düzenleme:
gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Tamam birde dahili ve harici hafizayi bicimlendirirken pc ye baglayip oradan mi bicimlendiriyoruz birde mesela bu slimkati felan yuklerken telefonun pc.ye tum islemler yapilana kadar bagli mi kalmasi lazim ?
dahili hafızayı fabrika ayarlarına geri döndürünce soruyor oradaki kutucuğu aktif edersen dahili hafızan sıfırlanır bunu mutlaka yap diğer romdan alıntılar kalmasın! hafıza kartını pc de biçimlendirmen daha uygun olur

ve son olarak slimkat romu recoveri mod ile yüklüyorsun pc ile işin yok kablo ile filan işin yok! ana konuda 1. sayfayı oku recoveri mod hakkında genel bilgi çok

alperen 8181

Üye
Tamam hocam anladim sadece usb hata ayiklama modunu aciyoruz ya ondan dedim kablo mu olucak diye ilerleyen zamanlarda o modu kapatırsak sorub olur mukardeşim dediğin gibi yükledim uygulamalar durdur diye hata veriyor napmalıyım ?_

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Tamam hocam anladim sadece usb hata ayiklama modunu aciyoruz ya ondan dedim kablo mu olucak diye ilerleyen zamanlarda o modu kapatırsak sorub olur mukardeşim dediğin gibi yükledim uygulamalar durdur diye hata veriyor napmalıyım ?_

burada ki kernel dosyasını zipli bir şekilde telefona at recoveri mod ile yükle sonra slimkat romu tekrar kur eğer yine sorun çıkarsa Fabrika ayarlarına geri dön

Son düzenleme:

alperen 8181

Üye
tamam ben halletmiştim zaten sorun oldu cm 11 yükledim fabrika ayarlarına geri döndüm ondan sonra slimkat yükledim fabrika ayarlarına geri döndüm düzeldi
bu kernel noluyor güzel bir şey olursa bunu ya yükleyelim

Üst Alt