Sailfish Os Nexus 4'e Portlandı

Sponsorlu Bağlantılar

murattiy

murattiy

Üye
3.4.0 linux kernel kullanılıyor.telefon dil açılışına Türkçe ekledim
tabi alt klasörler kaldı 64 adet :)

Son düzenleme:
NEXUS

NEXUS

Üye
Hala Paylaşılmadı mı bu ?? :D

0MG90

0MG90

Üye
Tüm cihazlara destek gelse çok iyi olur

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Konu güncellendi :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Yeni sürüm eklendi

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Bu sailfish ne zaman android kernelinden boot olacak acaba. Gelse de denesek :)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Bu sailfish ne zaman android kernelinden boot olacak acaba. Gelse de denesek :)
android karneli ile boot olmasını düşünmek cok güzel fakat olacak iş degil ;)
geliştiricilerin ustalıkları konuşursa olur ama ben ihtimal bile vermiyorum :)

tapatalk

tapatalk

Üye
Galaxy nexusa cm kernelinden boot oluyor

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Hepsinde oyle zaten

erciyesliahmo

Üye
ben nexus 4e sailfish os denemek istiyorum dediğiniz gibi recovery mod da sırasıyla dosyaları yükleyeceğim ama bunları yapmam için telefonun rootlu veya bootloader kilidinın açık olması lazım mı
recovery mod da yüklemeye çalışıyorum fakat install zip from sdcard seçeneği yok ne yapmam lazım sırf sailfish os ve ubuntu touch kurmak için nexus 4 aldım fakat biraz bilgi sahibi olmam gerekiyor onu anladım yardım ederseniz sevinirim

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
ben nexus 4e sailfish os denemek istiyorum dediğiniz gibi recovery mod da sırasıyla dosyaları yükleyeceğim ama bunları yapmam için telefonun rootlu veya bootloader kilidinın açık olması lazım mı
recovery mod da yüklemeye çalışıyorum fakat install zip from sdcard seçeneği yok ne yapmam lazım sırf sailfish os ve ubuntu touch kurmak için nexus 4 aldım fakat biraz bilgi sahibi olmam gerekiyor onu anladım yardım ederseniz sevinirim
Öncelikle cihazın rootlu olması gerek, sonra multirom" yükle google play den veya siteden
multirom manager uygulamasını acıp tamamını kurmasına izin ver
recovery, kernel ve bootloader icin gerekli
kurulum bitince cihaz her acılışta boot ekranı gelecek secim icin imajın üzerine iki kere tıkla

Buradan cyanogenmod ve sailfish imajları indir hafıza kartına at

Multirom/rom ekle/sailfish olarak ilerle
ilk secim cm sonra sailfish olarak flashla hepsi bu kadar.

erciyesliahmo

Üye
teşekkür ederim yardımınız için dediklerinizi deneyeceğim bir de ubuntu touch kurmak istiyorum sitede kolay anlatımı var fakat yeni kararlı sürümü you tube de izledim 15.04 diye yazıyor sizden ricam ben bu işlere heveslıyım bunun için ekstra telefon( nexus4 bu iş için en uygun diye) aldım ama nasıl yapmam gerekiyor dosyaları bir türlü bulamadım

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
teşekkür ederim yardımınız için dediklerinizi deneyeceğim bir de ubuntu touch kurmak istiyorum sitede kolay anlatımı var fakat yeni kararlı sürümü you tube de izledim 15.04 diye yazıyor sizden ricam ben bu işlere heveslıyım bunun için ekstra telefon( nexus4 bu iş için en uygun diye) aldım ama nasıl yapmam gerekiyor dosyaları bir türlü bulamadım
Bu işlere yeni başladıysan sailfish ile biraz antreman yap ;) ubuntu icin fazlası gerekiyor.

erciyesliahmo

Üye
doğru diyorsun hızlı koşan çabuk yorulur şimdilik sailfish ile idare ederim ama ubuntu kurulumuda sailfish gibi iki dosya ile kurula biliyor daha fazlası derken onu anlamadım

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
doğru diyorsun hızlı koşan çabuk yorulur şimdilik sailfish ile idare ederim ama ubuntu kurulumuda sailfish gibi iki dosya ile kurula biliyor daha fazlası derken onu anlamadım
Konu linkleri sadece wiki lerde olmak kaydı ile yasaklandı neden?
Cok kişi bootloader ve kernel yüzünden cihazlarını calışmaz hallere soktular

Tabi genede bakacagım dersen buyrun ;)

Üst Alt