Sailfish Os Nexus 4'e Portlandı

Sponsorlu Bağlantılar

murattiy

murattiy

Üye
n900 ve n9 da kullandim.yarim kalmis birçok portlama husrani yasandi her iki cihazda .ama simdi nexus 4 kullanıyorum.android en son versiyon ilk alan cihaz ...firefox sıkıntisiz caliyor.ubuntu touch calisiyor.multirom ile sayisiz OS farklı farklı calistirma sansi var.sailfish kurmak isterim dosya bulamadim.bilgi paylaşan olursa sevinirim.linux bilgim iyidir

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
n900 ve n9 da kullandim.yarim kalmis birçok portlama husrani yasandi her iki cihazda .ama simdi nexus 4 kullanıyorum.android en son versiyon ilk alan cihaz ...firefox sıkıntisiz caliyor.ubuntu touch calisiyor.multirom ile sayisiz OS farklı farklı calistirma sansi var.sailfish kurmak isterim dosya bulamadim.bilgi paylaşan olursa sevinirim.linux bilgim iyidir

öncelikle seni görmek güzel :)
N9 veya N900 icin gerek android gerek Sailfish portları stabil olmak icin son viraja girdi ;)
en cok üzerinde durulan konular
nitdroid ile sailfish oldu

android cihazların lideri Nexus serisi icin kurulum 2.5 dakika sürmüş
portun tamamen bitmesi icin biraz daha zaman isteniyor
stabil olmadan paylaşım yapılması yasak oldugu söyleniyor

ayrıca konuya buradan dahil olabilirsiniz ;)

orjinal konu icerigi

0MG90

0MG90

Üye
Htc Hd2 bunu da açsın artık pes diyeceğim :)

symbianmanyağı

symbianmanyağı

Üye
jolla'da cordova qt ile html5 desteği mevcuttur.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ona bakarsan n9'da da hydra ile mevcut ama benim dediğim bu değil. direk çekirdekten uygulama desteği firefox os gibi.

symbianmanyağı

symbianmanyağı

Üye
hydra sadece bir uygulama. cordova qt ise bir gelistirme ortamidir.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
üst düzey kullanıcılar için ilk kurulum yakında geliyor
İngilizce iyi olan arkadaşlar için kılavuz var
Bağlantılar ve daha fazlası
ilk deneyimi her zaman olduğu gibi gene ileri düzey olan arkadaşlar denemiş olacak

WeiLSiDe

WeiLSiDe

Üye
üst düzey kullanıcılar için ilk kurulum yakında geliyor
İngilizce iyi olan arkadaşlar için kılavuz var
Bağlantılar ve daha fazlası
ilk deneyimi her zaman olduğu gibi gene ileri düzey olan arkadaşlar denemiş olacak

Bu nasıl bi üslup anlamıyorum.
Üst düzey arkadaşlar kullancak, ileri düzey deneyecek.
Arkadaşım bu kadar yukardan konuşuyosun madem; alt düzeydekiler için lütufta bulunki kolaylaştır konuyu, sebeplensin cahiller. :sukur:

Son düzenleme:
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Bu nasıl bi üslup anlamıyorum.
Üst düzey arkadaşlar kullancak, ileri düzey deneyecek.
Arkadaşım bu kadar yukardan konuşuyosun madem; alt düzeydekiler için lütufta bulunki kolaylaştır konuyu, sebeplensin cahiller. :sukur:
Dostum yazılımı kim geliştiriyorsa ona söylemelisin bana degil
Benim elimde olan bir durum degil olsa zaten anlatımı yapmış olurduk
pdf de oldugu gibi adam konu linklerini zaten vermiş konulara ileri düzey kullanıcılar icin dagıtım yapacakları söyleniyor
Kolay kurulumları anlatıma renk katacak
ileri düzey kullanıcılar yapmıyormu?
bu durumda her kolaylık gene kullanıcılara baglı degilmidir?

tapatalk

tapatalk

Üye
Bu işleri sürekli üst düzey kullanıcılara göre gösterenler ubuntuymuş oymuş buymuş saçmalayanları dinlemeyin. ben firefox os ubuntu touch os web os sistemlerinin hepsini g.nexus cihazımda cwm'den kurdum

ArMaGeDdOn_87

Üye
Eğer jolla N9 a kurulursa bir tane N9 alırım :) ama kesin olarak ne zaman kurulabilir ?

0MG90

0MG90

Üye
N9 a kuruldu zaten Sailfish

ArMaGeDdOn_87

Üye
evet biliyorum kurulduğunu ama eksikler var sanıyodum ? yani entegrasyon olması için çalışmalar yapılıyodu yoksa yanlış mı biliyorum ?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Bu işleri sürekli üst düzey kullanıcılara göre gösterenler ubuntuymuş oymuş buymuş saçmalayanları dinlemeyin. ben firefox os ubuntu touch os web os sistemlerinin hepsini g.nexus cihazımda cwm'den kurdum

sailfish de aynı şekilde kurulacak, zaten android kernelinden boot edecekler bildiğim kadarıyla.
evet biliyorum kurulduğunu ama eksikler var sanıyodum ? yani entegrasyon olması için çalışmalar yapılıyodu yoksa yanlış mı biliyorum ?

yakın bi zamanda dalvik ve kamera hariç herşey çalışır. dalvik için daha yüksek sürüm kernel gerekli.

ArMaGeDdOn_87

Üye
sailfish de aynı şekilde kurulacak, zaten android kernelinden boot edecekler bildiğim kadarıyla.

yakın bi zamanda dalvik ve kamera hariç herşey çalışır. dalvik için daha yüksek sürüm kernel gerekli.
tam olarak ne zaman yüklenmeye hazır olur ?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
bi fikrim yok ama şu yeni gelen sürüm ile sanırım dediğim yere kadar gelirler. Kernel portu biterse zaten o zaman sorunsuz sürümler gelir.nokia nın driverları kapalı tüm sorun buradan çıkıyor zaten. android'in de alpha sürümlerden ileri gidememesi bu sebepten

ArMaGeDdOn_87

Üye
bi fikrim yok ama şu yeni gelen sürüm ile sanırım dediğim yere kadar gelirler. Kernel portu biterse zaten o zaman sorunsuz sürümler gelir.nokia nın driverları kapalı tüm sorun buradan çıkıyor zaten. android'in de alpha sürümlerden ileri gidememesi bu sebepten
zor iş :) en iyisi yeni çıkacak olan cihazın türkiye de satılmasını beklemek :)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
kusura bakma ama hazırlayanlar kimler?
cwm ile kurabilmek icin gercek boyutta dönüşüm gerçekleşiyor peki neden hala nexus icin gelmedi?
bak mesela adam videoda kurmuş degilmi??
Demekki hala uğraşıyor? şimdi söyleyin bu kişi kim üst düzey degilmi?

tapatalk

tapatalk

Üye
kusura bakma ama hazırlayanlar kimler?
cwm ile kurabilmek icin gercek boyutta dönüşüm gerçekleşiyor peki neden hala nexus icin gelmedi?
bak mesela adam videoda kurmuş degilmi??
Demekki hala uğraşıyor? şimdi söyleyin bu kişi kim üst düzey degilmi?
Hazir olmamasi nerden kurulacagini degistirmez

Üst Alt