Gm dscovery 2 mini(gionee v4s) için CM 13 6.0 Marsmallow Port rom yükleme//anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
Gm dscovery 2 mini(gionee v4s) için CM 13 6.0 Marsmallow Port rom yükleme//anlatım
uyarılar
1)yapılacak ilşlemler cihazınıza zarar verebilir uygulamak kişin sorumlululuğundadır
bu konuda sizlere Gm discovery 2 mini ye 6.0 marsmallow kurmayı anlatacağım arkadaşlar türkdevs kurucusu tarafından portlanmış cynogenmod 13 romudur:)
gerekli dosyalar
1)(.zip) rom dosyası indirmek için
2) audio fix dosyası indirmek için
3) gapps dosyası indirmek için

anlatım
not: twrp ve root gerekledir (anlatım konusunu sonradan açağım)
not2: paylaştığım lolipop stock romu kurduysanız o romun karnelinin üzerine bu romu kesinlikle kuramazsınız bu romu kurmak için stock kitkat romunda olması gerekir

1) gerekli dosyalar bölümünde verilen zip dosyalarının tümünü indirin ve bir klasöer içinde sd kartınıza atın
2) cihazı ses açma+güç tuş kombinasyonu ile twrp modunda başlatın
3) twrpden wipe seçeneği ile gelişmiş veya standart wipe yapın
4) install seçeneği ile rom-audio fix-gapps paketlerini ard arda sırasıyla kurun
5) reboot system now yapın ve cihaz açılana kadar bekleyin
---

not: bu aşamada reboot system nowa tıkladığınızda cihaz kapanırsa telaş etmeden cihazın bataryasını çıkarıp takın ve güç duğmesi ile cihazuı açaak açılmasını bekleyin sorun çıkmayacaktır
---
6) cihaz açıldığında ayarları yapın ve android 6.0 yüklü cihazınızın tadını çıkarın

notlar ve yorumlar
bilinen hatalar

*Auto Focus Çalışmıyor
*Kulaklık Takınca Kulaklık ikonu Durum Çubuğunda Görünmüyor.
*parlaklık en sona kadar indirdiğinizde ve ekran otomatik kapanırken maximuma çıkıyor
*sesler telefon hoperlorünü kullanırken kendi kendine kısısılabiliyor veya açılabiliyor
*youtube uygulaması sorunlu çalışıyor
*2g/3g otomatik geçiş yok
*video arama desteği yok
*fm radyo yok
yorumlar
yüklemek için root ve twrp gereklidir anlatım konusunu açtığımda link vereceğim
hatalar yukarıda yazılıdır eğer marshmallow için değer diyorsanız kullanın (ben kullanıyorum,memnunum)
rom türkdevs kurucusu tarafından port edilmiş cm 13 romudur merak edenler için türkdevs konusuna gitmek için :)

Son düzenleme:

Üst Alt