Rpm Edition v5 (C6 v42.0.004) [Nokia 5800, RM-356 v60.0.003]

Sponsorlu Bağlantılar

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
PPM de VO2 dosyasını mı seçiyoruz

birde Not Found Hatası Alıyorum

• Beğen
Tepkiler: qweratomic

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
ya bi cevap verin yaaaaa

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye

qweratomic

qweratomic

Üye

Jaf ile flash atma TCK hazırlamış.Buradan hatasız kurabilirsin
Eger yapamazsan teamviewer ile ben sana yapabilirim

HAZIRLIK ADIMI: Bu aşamada bilgisayarımızda sürücü/program çakışmasını engellemek için mevcut sürücü ve programları kaldırmamız gerekecek. Bilgisayarınızdan aşağıdaki programlar varsa kaldırın:

- Nokia Connectivity Cable Driver
- Nokia Flashing Cable Driver
- Nokia Suite
-
-
- PC Connectivity Solution

Programlar varsa ve kaldırdıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows 7 ve Vista kullananlar için: Bilgisayarınız açıldıktan sonra Bilgisayar'a sağ tıklayıp 'Özellikler'e girin. Çıkan pencerenin sol bölmesindeki 'Gelişmiş sistem ayarlarları'na tıklayın. Daha sonra 'Donanım' sekmesine gelip 'Aygıt yükleme ayarları'na tıklayın. Buradaki pencerede önce 'Hayır,' ile başlayan cümleyi daha sonra çıkan seçeneklerden 'Sürücü yazılımını,' diye başlayan cümleyi seçin ve 'Tamam' diyerek pencereleri kapatın.

ADIM 1: arşivini indirip içinden çıkan programları şu sırayla kurun:

1) JAF Sürücüsü Otomatik Kurulum By Rambo_FT.exe
2) Nokia_Connectivity_Cable_Driver_tur.msi
3) Nokia_Flashing_Cable_Driver.msi
4) JAF_1.98.62 Tr.exe
5) OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.exe dosyasını kopyalayın ve C:\Program Files\Odeon\Jaf (64-bit sistemler için C:\Program Files (x86)\Odeon\Jaf) içine yapıştırın. Daha sonra bu dosyaya sağ tıklayıp Gönder > Masaüstü (kısayol oluştur)'u seçin. Ardından masaüstünüze gelip bu dosyanın kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın. Çıkan pencerede 'Uyumluluk' sekmesine tıklayın ve ayarlarının aşağıdaki gibi olmasını sağlayıp 'Tamam'a tıklayın.

Eğer 64-Bit işletim sistemi kullanıyorsanız, aşağıdaki işlemi yapın:

C:\Program Files (x86)\Odeon klasörünü kopyalayın ve C:\Program Files\ içine yapıştırın.

Telefonunuz Local Mode'de kalıyorsa tıklayın.

ADIM 2: Telefonunuza uygun indirdiğiniz arşivin içinden çıkan dosyaları telefonunuzun RM koduna göre aşağıdaki klasörlerden birinin içine atın. Bu klasörler yoksa siz oluşturun. 64-Bit işletim sistemleri içinde aynı klasöre atacaksınız.

Nokia 5228-5232-5233 RM-625 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-625
Nokia 5230 RM-588 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588
Nokia 5235 RM-588 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588
Nokia 5250 RM-684 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-684
Nokia 5530 RM-504 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-504
Nokia 5800 RM-356 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356
Nokia X6 RM-559 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-559
Nokia N97 RM-505 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-505
Nokia N97 Mini RM-555 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-555

ADIM 3: Masaüstündeki OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 kısayoluna çift tıklayarak çalıştırın ve çıkan pencerede GO'ya tıklayın.

Windows Vista ve 7 kullananlar için: OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler'e girin. Uyumluluk sekmesine girip aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ayarları değiştirip 'Tamam'a tıklayın. Daha sonra bu kısayola çift tıklayıp çalıştırın.
Önünüze bir JAF penceresi çıkacak. JAf penceresinde BB5 sekmesine tıklayın. Tıklama kutucuklarını soldan-saa doğru takiben sırasıyla şöyle işaretleyin:

1) El ile flash'ı işaretle
2) Kapalı USB'yi işaretle
3) Fab. Ayarı'nı işaretle
4) Normal Mod'u işaretle
5) CRT 308'in işaretini kaldır

Sonuç aynen aşağıdaki gibi olmalıdır:
Son olarak INI Seç.'e tıklayın. Telefonunuza göre çıkan listeden bir seçim yapın:
Nokia 5228-5232-5233 RM-625 için: RM-625 Nokia 5232/5233 CABLE
Nokia 5230 RM-588 için: RM-588 Nokia 5230 CABLE
Nokia 5235 RM-588 için: RM-588 Nokia 5230 CABLE
Nokia 5250 RM-684 için: RM-684 Nokia 5250 CABLE
Nokia 5530 RM-504 için: RM-504 Nokia 5530C-2 CABLE 5530
Nokia 5800 RM-356 için: RM-356 Nokia 5800D-1 XPRESSMUSIC CABLE 5800
Nokia X6 RM-559 için: RM-559 Nokia X6-00 CABLE 5800
Nokia N97 RM-505 için: Nokia N97-1 CABLE N97
Nokia N97 Mini RM-555 için: Nokia N97-4 MINI CABLE N97 MINI

Nokia 5250 kullanıcıları İçin: Bu telefon listede yer almamaktadır. Telefonu listeye katmak için JAF'tan çıkın ve dosyayı indirin ve ismini 'jaf_nok4models.ini' olarak değiştirip C:\Program Files\Odeon\Jaf (64-bit kullananlar için C:\Program Files (x86)\Odeon\Jaf) içine atıp eskisiyle değiştirin. Bundan sonra gerekli adımları tekrarlayın, telefonunuz listede görünecektir.

ADIM 3: JAF'ta telefonunuzu seçtikten sonra 3 özelliğin önündeki işaret yeşil renkte parlayacaktır.

Parlaması gereken özellikler: MCU, PPM ve APE Değişim.

Eğer özellikler burada belirtildiği gibi parlamıyorsa bir yerde hata yapmışsınızdır. Mutlaka en baştan başlayarak adımları tekrarlayın.

Bazı üyeler, bu adımda programın 'Statü ve Sonuçlar' kısmında çıkan 'Mevcut diller' kısmına bakarak CFW'nin dilinin hangisi olduğunu öğrenmeye çalışıyorlar. Burada yanlış bilgi verilmektedir. Siz hangi dil dosyalarını indirmişseniz, CFW'niz o dilde yüklenecektir. Eğer hangi dil dosyalarını indirdiğinizi hatırlamıyorsanız tekrar indirin.

ADIM 4:

Dikkat!

Bu adımda telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir! Veri kaybı yaşamak istemiyorsanız:

- Telefonda kayıtlı rehber kişileriniz varsa bunları SIM'e kopyalayın.
- Ajanda, Not bilgileriniz varsa bunları elinizle bir bir kağıda kalemle yazın. Çünkü Dosya yöneticisinden alacağınız yedekler C6v41 portuna geçtiğinizde çalışmamaktadır.
- Telefonun hafıza kartında önemli bilgilerinizi bilgisayarınıza kopyalayın.

Veri yedeklemesi yaptıktan sonra, önce telefonunuzu kapatın, USB kablosunu hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza takın. Şimdi JAF programının içerisindeki sağ kısmında yer alan 'FLASH' butonuna tıklayın ve çıkan soruya 'Evet' deyin. Daha sonra telefonunuzun açma-kapatma düğmesine çok kısa sürede basın ve basılı tutmadan elinizi çekin. Bilgisayar flash sürücülerini görmeye başlayacağı için ilk denemede telefonunuza flash atılamayabilir. Fakat vazgeçmeyin, 3-4 defa daha 'FLASH' butonuna tıklayıp, telefonun açma kapama düğmesine basın. Bir noktadan sonra telefonunuza flash atılacaktır.

Herhangi bir nedenden dolayı telefonunuzun ekranı beyaz iken flash sonlanırsa, telefonunuzun pilini çıkarıp-takın ve tekrar 'FLASH' butonuna basıp, telefonun güç düğmesine basın.

N97 ve N97 Mini sahipleri, telefonun güç düğmesine basmaları gerekmiyor. 'FLASH' butonuna basıp telefonu ondan sonra bilgisayara kablosuyla bağlayın.

Flash durumunu JAF programının 'Statü ve Sonuçlar' kısmından takip edebilirsiniz. JAF'ta bir hata ile karşılaşırsanız, telefonun flashının durduğu anda, 'Statü ve Sonuçlar' kısmının son 10 satırını kopyalayıp, konuya cevap olarak yapıştırın ve sorununuzu anlatın. Mutlaka bir çözüm bulunacaktır.

JAF telefonunuzu görürse 'Statü ve Sonuçlar' kısmında hızlı bir şekilde sonuçlar akmaya başlayacaktır. Flashlama aşamaları şu şekildedir (telefonunuzun ekranını izleyin):

1) Telefonunuz beyaz bir ekran olarak açılır ve uzun bir süre böyle kalır.
2) Telefonunuz 1 kere kapanıp-açılır ve 'Local Mode' yazısı görürsünüz.
3) Telefonunuz 1 kere daha kapanıp-açılır ve 'Test Mode' yazısını görürsünüz.
4) Telefonunuz son kez kapanıp-açılır önce siyah zemin üzerine beyaz NOKIA yazısı sonra açılış animasyonunu görürsünüz:

- - - Eklendi - - -

Team wiewer ile de yardım edebilirim.

- - - Eklendi - - -

Link silinmiş buradan indirebilirsin

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
Jaf ile flash atma TCK hazırlamış.Buradan hatasız kurabilirsin
Eger yapamazsan teamviewer ile ben sana yapabilirim

HAZIRLIK ADIMI: Bu aşamada bilgisayarımızda sürücü/program çakışmasını engellemek için mevcut sürücü ve programları kaldırmamız gerekecek. Bilgisayarınızdan aşağıdaki programlar varsa kaldırın:

- Nokia Connectivity Cable Driver
- Nokia Flashing Cable Driver
- Nokia Suite
-
-
- PC Connectivity Solution

Programlar varsa ve kaldırdıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows 7 ve Vista kullananlar için: Bilgisayarınız açıldıktan sonra Bilgisayar'a sağ tıklayıp 'Özellikler'e girin. Çıkan pencerenin sol bölmesindeki 'Gelişmiş sistem ayarlarları'na tıklayın. Daha sonra 'Donanım' sekmesine gelip 'Aygıt yükleme ayarları'na tıklayın. Buradaki pencerede önce 'Hayır,' ile başlayan cümleyi daha sonra çıkan seçeneklerden 'Sürücü yazılımını,' diye başlayan cümleyi seçin ve 'Tamam' diyerek pencereleri kapatın.

ADIM 1: arşivini indirip içinden çıkan programları şu sırayla kurun:

1) JAF Sürücüsü Otomatik Kurulum By Rambo_FT.exe
2) Nokia_Connectivity_Cable_Driver_tur.msi
3) Nokia_Flashing_Cable_Driver.msi
4) JAF_1.98.62 Tr.exe
5) OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.exe dosyasını kopyalayın ve C:\Program Files\Odeon\Jaf (64-bit sistemler için C:\Program Files (x86)\Odeon\Jaf) içine yapıştırın. Daha sonra bu dosyaya sağ tıklayıp Gönder > Masaüstü (kısayol oluştur)'u seçin. Ardından masaüstünüze gelip bu dosyanın kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın. Çıkan pencerede 'Uyumluluk' sekmesine tıklayın ve ayarlarının aşağıdaki gibi olmasını sağlayıp 'Tamam'a tıklayın.

Eğer 64-Bit işletim sistemi kullanıyorsanız, aşağıdaki işlemi yapın:

C:\Program Files (x86)\Odeon klasörünü kopyalayın ve C:\Program Files\ içine yapıştırın.

Telefonunuz Local Mode'de kalıyorsa tıklayın.

ADIM 2: Telefonunuza uygun indirdiğiniz arşivin içinden çıkan dosyaları telefonunuzun RM koduna göre aşağıdaki klasörlerden birinin içine atın. Bu klasörler yoksa siz oluşturun. 64-Bit işletim sistemleri içinde aynı klasöre atacaksınız.

Nokia 5228-5232-5233 RM-625 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-625
Nokia 5230 RM-588 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588
Nokia 5235 RM-588 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588
Nokia 5250 RM-684 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-684
Nokia 5530 RM-504 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-504
Nokia 5800 RM-356 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356
Nokia X6 RM-559 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-559
Nokia N97 RM-505 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-505
Nokia N97 Mini RM-555 için: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-555

ADIM 3: Masaüstündeki OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 kısayoluna çift tıklayarak çalıştırın ve çıkan pencerede GO'ya tıklayın.

Windows Vista ve 7 kullananlar için: OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler'e girin. Uyumluluk sekmesine girip aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ayarları değiştirip 'Tamam'a tıklayın. Daha sonra bu kısayola çift tıklayıp çalıştırın.
Önünüze bir JAF penceresi çıkacak. JAf penceresinde BB5 sekmesine tıklayın. Tıklama kutucuklarını soldan-saa doğru takiben sırasıyla şöyle işaretleyin:

1) El ile flash'ı işaretle
2) Kapalı USB'yi işaretle
3) Fab. Ayarı'nı işaretle
4) Normal Mod'u işaretle
5) CRT 308'in işaretini kaldır

Sonuç aynen aşağıdaki gibi olmalıdır:
Son olarak INI Seç.'e tıklayın. Telefonunuza göre çıkan listeden bir seçim yapın:
Nokia 5228-5232-5233 RM-625 için: RM-625 Nokia 5232/5233 CABLE
Nokia 5230 RM-588 için: RM-588 Nokia 5230 CABLE
Nokia 5235 RM-588 için: RM-588 Nokia 5230 CABLE
Nokia 5250 RM-684 için: RM-684 Nokia 5250 CABLE
Nokia 5530 RM-504 için: RM-504 Nokia 5530C-2 CABLE 5530
Nokia 5800 RM-356 için: RM-356 Nokia 5800D-1 XPRESSMUSIC CABLE 5800
Nokia X6 RM-559 için: RM-559 Nokia X6-00 CABLE 5800
Nokia N97 RM-505 için: Nokia N97-1 CABLE N97
Nokia N97 Mini RM-555 için: Nokia N97-4 MINI CABLE N97 MINI

Nokia 5250 kullanıcıları İçin: Bu telefon listede yer almamaktadır. Telefonu listeye katmak için JAF'tan çıkın ve dosyayı indirin ve ismini 'jaf_nok4models.ini' olarak değiştirip C:\Program Files\Odeon\Jaf (64-bit kullananlar için C:\Program Files (x86)\Odeon\Jaf) içine atıp eskisiyle değiştirin. Bundan sonra gerekli adımları tekrarlayın, telefonunuz listede görünecektir.

ADIM 3: JAF'ta telefonunuzu seçtikten sonra 3 özelliğin önündeki işaret yeşil renkte parlayacaktır.

Parlaması gereken özellikler: MCU, PPM ve APE Değişim.

Eğer özellikler burada belirtildiği gibi parlamıyorsa bir yerde hata yapmışsınızdır. Mutlaka en baştan başlayarak adımları tekrarlayın.

Bazı üyeler, bu adımda programın 'Statü ve Sonuçlar' kısmında çıkan 'Mevcut diller' kısmına bakarak CFW'nin dilinin hangisi olduğunu öğrenmeye çalışıyorlar. Burada yanlış bilgi verilmektedir. Siz hangi dil dosyalarını indirmişseniz, CFW'niz o dilde yüklenecektir. Eğer hangi dil dosyalarını indirdiğinizi hatırlamıyorsanız tekrar indirin.

ADIM 4:

Dikkat!

Bu adımda telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir! Veri kaybı yaşamak istemiyorsanız:

- Telefonda kayıtlı rehber kişileriniz varsa bunları SIM'e kopyalayın.
- Ajanda, Not bilgileriniz varsa bunları elinizle bir bir kağıda kalemle yazın. Çünkü Dosya yöneticisinden alacağınız yedekler C6v41 portuna geçtiğinizde çalışmamaktadır.
- Telefonun hafıza kartında önemli bilgilerinizi bilgisayarınıza kopyalayın.

Veri yedeklemesi yaptıktan sonra, önce telefonunuzu kapatın, USB kablosunu hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza takın. Şimdi JAF programının içerisindeki sağ kısmında yer alan 'FLASH' butonuna tıklayın ve çıkan soruya 'Evet' deyin. Daha sonra telefonunuzun açma-kapatma düğmesine çok kısa sürede basın ve basılı tutmadan elinizi çekin. Bilgisayar flash sürücülerini görmeye başlayacağı için ilk denemede telefonunuza flash atılamayabilir. Fakat vazgeçmeyin, 3-4 defa daha 'FLASH' butonuna tıklayıp, telefonun açma kapama düğmesine basın. Bir noktadan sonra telefonunuza flash atılacaktır.

Herhangi bir nedenden dolayı telefonunuzun ekranı beyaz iken flash sonlanırsa, telefonunuzun pilini çıkarıp-takın ve tekrar 'FLASH' butonuna basıp, telefonun güç düğmesine basın.

N97 ve N97 Mini sahipleri, telefonun güç düğmesine basmaları gerekmiyor. 'FLASH' butonuna basıp telefonu ondan sonra bilgisayara kablosuyla bağlayın.

Flash durumunu JAF programının 'Statü ve Sonuçlar' kısmından takip edebilirsiniz. JAF'ta bir hata ile karşılaşırsanız, telefonun flashının durduğu anda, 'Statü ve Sonuçlar' kısmının son 10 satırını kopyalayıp, konuya cevap olarak yapıştırın ve sorununuzu anlatın. Mutlaka bir çözüm bulunacaktır.

JAF telefonunuzu görürse 'Statü ve Sonuçlar' kısmında hızlı bir şekilde sonuçlar akmaya başlayacaktır. Flashlama aşamaları şu şekildedir (telefonunuzun ekranını izleyin):

1) Telefonunuz beyaz bir ekran olarak açılır ve uzun bir süre böyle kalır.
2) Telefonunuz 1 kere kapanıp-açılır ve 'Local Mode' yazısı görürsünüz.
3) Telefonunuz 1 kere daha kapanıp-açılır ve 'Test Mode' yazısını görürsünüz.
4) Telefonunuz son kez kapanıp-açılır önce siyah zemin üzerine beyaz NOKIA yazısı sonra açılış animasyonunu görürsünüz:

- - - Eklendi - - -

Team wiewer ile de yardım edebilirim.

- - - Eklendi - - -

Link silinmiş buradan indirebilirsin

kardeş
teama gel
şifreyi söylüyüm özelden

- - - Eklendi - - -

tmm
sağol
kardeş
gerek kalmadı video da adam use ini yi işaretlemiyo bende işaretlemedim ondan şuan yükleniyor

qweratomic

qweratomic

Üye
tamam kolay gelsin

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
yalnız bi kç hata var
sensörler çalışmıyor
birde bella barı cfw ye tam gömerseniz olmazmı yanı bi
program felan açtığımızda ekran belle barın altına kçmasın . Yani ekran çözünürlüğü 6++x360 olsun(++belle barın sığacağı yer ne kadarsa o kadar küçültme yapın) ileriki güncellemelerde bunlara dikkat ederseniz cfw daha büzel olur

- - - Eklendi - - -

birde sayı yazmak icin basılı tutunca harf de cıkıyor mesela j5 m6 d3 .1 p7

qweratomic

qweratomic

Üye
yalnız bi kç hata var
sensörler çalışmıyor
birde bella barı cfw ye tam gömerseniz olmazmı yanı bi
program felan açtığımızda ekran belle barın altına kçmasın . Yani ekran çözünürlüğü 6++x360 olsun(++belle barın sığacağı yer ne kadarsa o kadar küçültme yapın) ileriki güncellemelerde bunlara dikkat ederseniz cfw daha büzel olur

- - - Eklendi - - -

birde sayı yazmak icin basılı tutunca harf de cıkıyor mesela j5 m6 d3 .1 p7
Rpm Edition v5 Belle kullanıyorum hiç hata yok

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
Harikaa :alkis

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
kardeş telefonu yeniden başlatınca tel hafızasını temizleme özelliği eklerseniz güzel olur
bknz: haqanguven in belle cfw sindeki gibi

Xanymore

Xanymore

Üye
Belle top barın versiyonu resimleriyle aynı demi denicem kardeşim eline sağlık devamını dileriz.

- - - Eklendi - - -

Flash server algılanamadı diyor :hmmm

- - - Eklendi - - -

Biriniz nokia 5800 XM v60 için jaf dosyalarını atabilirmi 5.1 bellenin :D

abbaa

Üye
Hocam gerçekten çok güzel olmuş ama malefef deneyemedim

FILES SET FOR FLASHING:
MCU Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356_60.0.003_prd.core.C0r
PPM Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356_60.0.003_prd.rofs2.V02
CNT Flash file: NONE
APE Variant file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356_60.0.001_026_000_U01.uda.fpsx
Detected P-: 90009699
P- nokia module version 01.02
Init usb communication...
PRESS POWER ON NOW!
Searching for phone...Found
Sending RAW loader...
Using —ø͞012.005
Elf2flash 09.11.000
CMT RAW loader...
Patching RAW boot step1...
Patching RAW boot step2...
Patching RAW boot step3...
Sending RAW Loader...
....................Loader Sent!
Stage 2 starting..................PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
...........Phone prepared OK!
Waiting for the phone to boot...
Searching for phone...
Phone rebooted but not in flash mode...

Sürekli bu hatayı almaktayım naptıysam olmadı lütfen yardım edin

muxo

muxo

Üye
bu cfw'nin bence artık 6. sürümü cıkmalı

Cr79696

Üye
Belle Top Barda sorun oluştu yalnız :( Görüntü burdaki gibi değil saçma böyle silik bi görüntüsü var

Knight43

Knight43

Üye
bişey sormak istiyorum aslında 2 şey birincisi neden hafıza kartını biçimlendirmemiz gerekiyo yedeğini al yok tekrara kopyala fln uğraştırıyo biçimlendirmek yerine çıkarsak olmazmı ve flahs dosyaları dediğiniz ne onları indirmemize gerek varmı
kardeş sadece hafıza kartından sys system private resource data gibi sistem klasörlerini silsen yeterli biçimlendirilmiş gibi oluyo zaten.:alkissebebine gelince: :nono:önceki fw den kalan bazı artık dosyalarla çakışıp stabil bir performans almayı engellediği ya da çeşitli hata ve problemlere sebep olduğu için gereklidir.

lazye

lazye

Üye

FILES SET FOR FLASHING:
MCU Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356_60.0.003_prd.core.C0r
PPM Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356_60.0.003_prd.rofs2.V02
APE Variant file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356_60.0.001_026_000_U01.uda.fpsx
PRESS POWER ON NOW!
Sending RAW loader...
Using —ø͞012.005
Elf2flash 09.11.000
CMT RAW loader...
Sending RAW Loader...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
Searching for phone...

Telefn flash modunda değil diyo ... Bataryayı çıkart tak tekrar flashlamayı dene ...

- - - Eklendi - - -

FILES SET FOR FLASHING:
PRESS POWER ON NOW!
Sending RAW loader...
Using —ø͞012.005
Elf2flash 09.11.000
CMT RAW loader...
Sending RAW Loader...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
Searching for phone...

Telefn flash modunda değil diyo ... Bataryayı çıkart tak tekrar flashlamayı dene ...

Üst Alt