Nokia N9 Flash (Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
C7 de ölüyordu eski telefonum ama dead phone flash ile sorun çözülüyordu ana korktum şimdi :(

korkma ciğerim korkma cihaza overclock denemezsen brick edemezsin :) Sen aldın mı telefonu?

MertcaN9

MertcaN9

Üye

korkma ciğerim korkma cihaza overclock denemezsen brick edemezsin :) Sen aldın mı telefonu?

evet :D ama bir süre hiç bir şey yapmadan kullanacam biraz alışayım C7 de olduğu gibi sonra dalarım terminal flash vs.. ama C7 de flash kesilse bile dead phone flash vardı ya :D

pRime.

pRime.

Üye
flash işlemini eğer varsa dizüstü bilgisayarlardan yapın bence.

azraelazrail

azraelazrail

Üye
sağolasın tşk

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
rica ederim :)

ertooth

ertooth

Üye
Nitdroid yüklemiştim tekrardan N9 'a flash atmak için başlıyorum fakat sillyboot booting den dolayı çıhazı usb kabloyu pc'ye takar takmaz çıhaz usb modundan çıkıyor.sillyboot yüzünden Telefon kapalı moduna geçmiyor.Anlatımınızda Flash atmak için telefon kapalı olması gerekiyor demişsiniz.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Nitdroid yüklemiştim tekrardan N9 'a flash atmak için başlıyorum fakat sillyboot booting den dolayı çıhazı usb kabloyu pc'ye takar takmaz çıhaz usb modundan çıkıyor.sillyboot yüzünden Telefon kapalı moduna geçmiyor.Anlatımınızda Flash atmak için telefon kapalı olması gerekiyor demişsiniz.
zaten flash atılırken cihaz kapalı olmalı kardeşim yazılım güncelleme degilki açık şekilde yapılsın

ertooth

ertooth

Üye
[ENGİN];5549546' Alıntı:
zaten flash atılırken cihaz kapalı olmalı kardeşim yazılım güncelleme degilki açık şekilde yapılsın
cihaz kapatıyorum usb kablosunu cihaza takar takmaz açılış ekranı geliyor.Telefonda 2 işletim sistemi var Nitdroid ve Megoo..are you sure you understood me

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
flasher -i kodunu girerek mi deniyorsunuz yoksa girmeden mi ?

ertooth

ertooth

Üye
cihaz usb kablo ile bağlandığımda kapalı modda iken hemen flash işlemine başladım cmd kodundan sonra şu kodları girdim sırası ile enter ederek fakat sonunda windows şu dosyayı açamıyor uyarısı veriyor.o dosyayı ismini şimdilik bilemiyeçeğim
059M4Z8 klasör içindeki dosyalardan birini açamadığı için kurulum başlayamadı.

cd C:\NaviFirm+ 1.7

cd Fw

dir

cd 059M4Z8

flasher -i

flasher.exe -f -F DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3.427.6_PR_LEGACY_427_ARM_RM-696_PRD_signed.BIN -F

DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3.NOMAPS.5_EMMC_NOMAPS.BIN -R

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Flasher -i den sonra bağlayacaksınız cihazı.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Geçmiş olsun :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
hayırlı olsun :)

gececikaramavi

gececikaramavi

Üye
o dosyaların hepsini işaretleyip indirsek ne olur yani işaretlenmeyenler ne işe yarıyor?