Nokia N9 Flash (Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
çok duacı olurum :D

- - - Eklendi - - -

hehhh işte tam da buydu istediğim :D peki bir şey sormak istiyorum aynı şekilde parmak ile kaydırara klavye qwerty oluyor mu ? yani geçişler nasıl sağlanıyor ?

evet kardeşim klavyeler arası geçiş var.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Neden boyle savunma geregi duydun bilmiyorum. Bu forumda boyle bir konunun bu zamana kadar olmamasi da hala muammadir. Bolum bir iki aylik bir bolum degil ki. Buyuk bir eksikti ve can kardesimiz tamamlamis. Ayrica burada bulunmayan konu icin de baska bir foruma yonlendirmen baska bir muamma.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

Flash atma konusu arada unutulup gitti NITDroid'di oydu şuydu buydu derken. Fark edip konuyu açtığın için teşekkür ederim.

Şimdi gelelim muammaya. Konu açılmadıysa MeeGo Türkiye'deki dökümanlara bakılabilir veya konu aç tuşuna basılıp bu eksiklikten bahsedilebilir zira sorun yaşayan arkadaşlarımız konu olarak bu sorunlarını dile getiriyorlar. Ben şahsen cihazıma hiç flash atmadığım ve gereğini duymadığım için konuyu açmak da aklıma gelmedi. Öte yandan mert kardeşimizin de işi başından aşkın olabiliyor zaman zaman ama forumda yaptıklarını hepimiz biliyoruz.

Bir daha konu açılmamış muammaya bak diyip insanlardan bilgi saklıyormuşuz gibi bize gönderme yapacak olanlar MeeGo forumundaki forumdaki diğer konulara bakarlarsa sevinirim.

Bence olayı kişiselleştirmeyelim Serdar :) Ben de zaten saydıklarını düşünerek açtım konuyu,aslında MeeGo Türkiye de kini kopyalacaktım bir ara ama uğraşmak istedim daha güzel oldu :)

pRime.

pRime.

Üye

Bence olayı kişiselleştirmeyelim Serdar :) Ben de zaten saydıklarını düşünerek açtım konuyu,aslında MeeGo Türkiye de kini kopyalacaktım bir ara ama uğraşmak istedim daha güzel oldu :)

Eline sağlık çok da güzel yapmışsın.

pRime.

pRime.

Üye
Bu arada MeeGo Türkiye dediğimiz yer "başka bir forum" değil Linux vakfı destekli resmi bir topluluktur yani aslında burası orası için başka bir forum niteliğinde. Orayı reklam yapmak için değil referans olması için gösteriyoruz ve kullanıyoruz. Bunu N9 kullanıp burada takılan üyeler de biliyor ve o siteden faydalanıyorlar. Her gördüğüm anlatımı, konuyu kopyalayıp yapıştırmak benim işime gelir şahsen ama bu şekilde forumda prim yapmayı pek etik bulmuyorum.

Bölümün bir iki aylık olmadığı açılan konuların sayısından ve niteliğinden zaten belli oluyor bilmem anlatabildim mi? Bu forumdaki ilk paylaşımları kimin yaptığına bakarsak sanırım muamma ortadan kalkacaktır. Hatta anlatım konularının bile bir kısmını oturup kendim yazdım meego türkiye'deki dökümanlardan habersiz olarak. "Flash atma konusunu açmamışsınız muammaya bak" diyerek sağa sola gönderme yapmaya çalışmak emeğe resmen saygısızlıktır.

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bence senin üstüne alınman gereken birşey değil Serdar sonuçta sen bir moderatör değilsin ya da daha iki üç ay evveline kadar N9 kullanıcısı bile değildin,üstüne alınma.

pRime.

pRime.

Üye
Bence senin üstüne alınman gereken birşey değil Serdar sonuçta sen bir moderatör değilsin ya da daha iki üç ay evveline kadar N9 kullanıcısı bile değildin,üstüne alınma.
İyi de Can n9'um yokken de o konuları da biz açıyorduk. Flash atma konusu olmayınca mı eksik oldu? Onu da sen açtın işte hem de detaylıca anlamışsın mis gibi konu olmuş.

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

İyi de Can n9'um yokken de o konuları da biz açıyorduk. Flash atma konusu olmayınca mı eksik oldu? Onu da sen açtın işte hem de detaylıca anlamışsın mis gibi konu olmuş.

Eyvallah da sonuçta bölümün modu var veya bir sürü kullanıcı var,sadece sana söylenmiş gibi algılama demek istiyorum ;)

- - - Eklendi - - -

Anlatım güncellendi flasher -i komutundaki ufak bir hata düzeltildi,flash işlemi ile ilgili resimler konuldu,işlem borno_vali üyemizin cihazında uygulandı ve herhangi bir sorun yaşanmadı :).

- - - Eklendi - - -

konuya mert_1047 arkadaşımızın verdiği RootFS ve eMMC dosya linkleri eklenmiştir.

MertcaN9

MertcaN9

Üye
Neden boyle savunma geregi duydun bilmiyorum. Bu forumda boyle bir konunun bu zamana kadar olmamasi da hala muammadir. Bolum bir iki aylik bir bolum degil ki. Buyuk bir eksikti ve can kardesimiz tamamlamis. Ayrica burada bulunmayan konu icin de baska bir foruma yonlendirmen baska bir muamma.

iyide bu yaptığında ortamı germek olmadı mı sırf kızıştırmak yada ? başka bir foruma yönlendirmemiş serdar abi ayrıca sadece oradan da yardım alınabileceğini flash konusunda yazmış.

- - - Eklendi - - -

evet kardeşim klavyeler arası geçiş var.

nasıl oluyor geçişler peki :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
iyide bu yaptığında ortamı germek olmadı mı sırf kızıştırmak yada ? başka bir foruma yönlendirmemiş serdar abi ayrıca sadece oradan da yardım alınabileceğini flash konusunda yazmış.

- - - Eklendi - - -

nasıl oluyor geçişler peki :D

klavyeyi sağa sola kaydırarak kardeşim.

Bu arada Ali abi yazısında Serdar ı kastetmemişki sonuçta Serdar ın böyle konu hazırlama mecburiyeti yok moderatörde değil neden Serdar olarak algıladınız anlamadım.

radoslaf

radoslaf

Üye
Ellerine Sağlık Can abi bu anlatım önceden olsaydı 3 saat seni uğraştırmazdım flahlamak için =) bu arada yeniden çok saol yardımların için :D

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Ellerine Sağlık Can abi bu anlatım önceden olsaydı 3 saat seni uğraştırmazdım flahlamak için =) bu arada yeniden çok saol yardımların için :D

Bir dahaki sefere(inşaallah gerek kalmaz)kendin halledersin artık kolayca :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

ne demek kardeşim her zaman yardım ederim :)

ertooth

ertooth

Üye
Flash işlemi esnasında elektirikler kesildiğini var sayarsak n9'a elvadamı yoksa tekrar Flash işlemi yapılabilirmi.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Flash işlemi esnasında elektirikler kesildiğini var sayarsak n9'a elvadamı yoksa tekrar Flash işlemi yapılabilirmi.

cihaz malf durumuna düşebilir bu durumdan kurtarılabiliyor ama brick olursa çok çok zor.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
[ENGİN];5470079' Alıntı:

mezarını mı kazacaz telin o zaman :D

abi brick cihazı açacağına çöpe at daha iyi :)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
[ENGİN];5470156' Alıntı:

brick olan cihazı açtırıyormuşsun ama ona kullanım kredisi falan alıyomuşsun kredi bittiğinde gene kapanıyormuş falan