Nokia N9 Flash (Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
[ENGİN];5395736' Alıntı:
ne ki bu sailfish?

Jolla'nın MeeGo su abi :) İşletim sisteminin kod adı sailfish. N9 un harmattan ı gibi

- - - Eklendi - - -

Phoenixi tavsiye etmiyorum N9 ve N900 gibi cihazlarla tam uyumlu değil her türlü kod verilemiyor flashlamada çeşitli hatalara sebep oluyor en temizi flasherla flashlamaktır. Tavsiyem flasher kullanılmasıdır.

aynen en garantisi ve en düşük risklisi.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
birinden N9 bulup denemek istiyorum :ehe
Teşekkürler paşa :)

MertcaN9

MertcaN9

Üye
Phoenixi tavsiye etmiyorum N9 ve N900 gibi cihazlarla tam uyumlu değil her türlü kod verilemiyor flashlamada çeşitli hatalara sebep oluyor en temizi flasherla flashlamaktır. Tavsiyem flasher kullanılmasıdır.

anladım teşekkürler MrCommanDTr eminim alışacağım :D ama sürekli dediğin gibi flash atacak bir durum yok çünkü CFW denen olay yok sanırım N9 ama yinede mert gibi senin gibi bilgili her an yardımcı olabilecek üyelerin bu forumda olması beni çok mutlu ediyor :D artık size sık sık danışacağım alışana kadar :D şimdiden vereceğim rahatsızlıklardan dolayı özürlerimi sunarım size :)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
anladım teşekkürler MrCommanDTr eminim alışacağım :D ama sürekli dediğin gibi flash atacak bir durum yok çünkü CFW denen olay yok sanırım N9 ama yinede mert gibi senin gibi bilgili her an yardımcı olabilecek üyelerin bu forumda olması beni çok mutlu ediyor :D artık size sık sık danışacağım alışana kadar :D şimdiden vereceğim rahatsızlıklardan dolayı özürlerimi sunarım size :)

özür ne demek kardeşim keyif duyarız.. Mert hoca bana çok ama çok yardımcı oldu hemde her konuda bende bişeyleri öğrendim artık bende insanlara yardımcı olup,MeeGo ve N9 u sevdirmek istiyorum..

- - - Eklendi - - -

birinden N9 bulup denemek istiyorum :ehe
Teşekkürler paşa :)

Benim cihazı servise verirsem ordan alırsın paşa bi denersin :ehe Rica ederim.

mert_1047

mert_1047

Üye

Rica ederim. Her zaman danışabilirsiniz özel mesajdan daha çabuk cevap alırsınız takıldığınız bi konu olursa özelden danışın yardımcı olmaya çalışırız.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
biz görecekmiyiz bu fish'i :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Abi N9 a resmi olarak sunulmaz ama %90 ihtimalle flashlamayla kurulur ya da nitdroid gibi olabilir.

MertcaN9

MertcaN9

Üye
Rica ederim. Her zaman danışabilirsiniz özel mesajdan daha çabuk cevap alırsınız takıldığınız bi konu olursa özelden danışın yardımcı olmaya çalışırız.

hocam mesajlarını çok uzun zamandır takip ediyorum zaten gerek güncellemelerin nasıl dağıtıldığını gerekse diğer konularda ki gerçekten çok üstün bilgilerin var farkındayım inş. bizede nasip olacak faydalanmak. yeni cihazlarda hep ilk anda korkum oluyor ama sonra ne gelirse :D eminim bir süre sonra terminal olayına da alışacam en basitinden örnek vereyim qwerty klavye ile hayatta mesaj yazamam :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Est. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz :).

Şuan için kesin bişey yok 23 kasımda sailfish tanıtılacak cihaza donanımına dair biraz bilgi verilecek. O zaman olaylar biraz daha netlik kazanır.

Mübalağa ettim üstadım :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
hocam mesajlarını çok uzun zamandır takip ediyorum zaten gerek güncellemelerin nasıl dağıtıldığını gerekse diğer konularda ki gerçekten çok üstün bilgilerin var farkındayım inş. bizede nasip olacak faydalanmak. yeni cihazlarda hep ilk anda korkum oluyor ama sonra ne gelirse :D eminim bir süre sonra terminal olayına da alışacam en basitinden örnek vereyim qwerty klavye ile hayatta mesaj yazamam :D
alfanümerik klvye yaparız sana :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Eline emegine saglik can. Buyuk eksik oldugu konudaki mesajlardan da anlasiliyor. Bu zamana kadar boyle bir anlatim yapilmamis olmasi da ayri bir muamma. Yol gosterici ,n9 almak isteyenlere cesaret verici bir konu icin emegi gecenleri kutluyorum.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Eline emegine saglik can. Buyuk eksik oldugu konudaki mesajlardan da anlasiliyor. Bu zamana kadar boyle bir anlatim yapilmamis olmasi da ayri bir muamma. Yol gosterici ,n9 almak isteyenlere cesaret verici bir konu icin emegi gecenleri kutluyorum.

Ne demek abi :) Forumda olması gerekliydi gerçekten.. Teşekkür ederim :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
henüz bunu beceremedik :ehe

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
x terminal den yapıyoruz bunu

pRime.

pRime.

Üye

Ne demek abi :) Forumda olması gerekliydi gerçekten.. Teşekkür ederim :)
Flash atma konusu arada unutulup gitti NITDroid'di oydu şuydu buydu derken. Fark edip konuyu açtığın için teşekkür ederim.

Şimdi gelelim muammaya. Konu açılmadıysa MeeGo Türkiye'deki dökümanlara bakılabilir veya konu aç tuşuna basılıp bu eksiklikten bahsedilebilir zira sorun yaşayan arkadaşlarımız konu olarak bu sorunlarını dile getiriyorlar. Ben şahsen cihazıma hiç flash atmadığım ve gereğini duymadığım için konuyu açmak da aklıma gelmedi. Öte yandan mert kardeşimizin de işi başından aşkın olabiliyor zaman zaman ama forumda yaptıklarını hepimiz biliyoruz.

Bir daha konu açılmamış muammaya bak diyip insanlardan bilgi saklıyormuşuz gibi bize gönderme yapacak olanlar MeeGo forumundaki forumdaki diğer konulara bakarlarsa sevinirim.