Nokia N8 vs Samsung S8530 Wave II Detaylı Kıyaslama 'Oyunlar'

Sponsorlu Bağlantılar

mavrick

mavrick

Üye
kolay gelsin ne diyelim.

N8 den önce S8500 kullanan biri olarak ve halen dolabımda kullanılmadan duran S8500 duran biri olarak;

wave N8 e kamerada ezilir.

işin içine samsungapps i ve ovistore u katarsanız symbian badayı her şekilde ezer.

dokunmatikde çok abartı bir fark yok.

internette wave N8 e fark atar. N8de ancak uygulamalarla kastırarak izlediğiniz videoları sayfaları wave çoçuk oyuncağı gibi açar. Wave de flash10 desteği yok şuan 2.0 güncellemesiyle gelecek deniyor galiba ama şuanki internet tarayıcısı bile N8 den 5 kat iyi.

kullanılabilirlik açısından wave daha rahat. çağrı cevapmala, sonlandırma, mesaj yazma, telefonun klasik ayarları gibi basit şeylerde wave daha iyi. sabah alarmın sesinin yüksekliğini bile ayarlayabilirsiniz. N8 de sadece açık kapalı var :)

tasarım olarak wave daha iyi.

wave bana 4 güne yakın gidiyordu neredeyse, N8 2 gün. (neden çünkü wavede ne oyun var ne uygulama tabi şarjı uzun gider :) )

wave kulaklığa daha yüksek ses çıkışı veriyordu, N8 de sona dayıyorum sesi.

mail, chat, sosyal paylaşım tarzı uygulamalarda N8 daha iyi. wave sorunlu bu konularda, hala güncelleme gelsinde çalıştıralım, uygulama yüklersen düzelir, şu FW yi yükleyin çalışıyor gibi eksikleri çok.

wave kulağa daha hoş geliyor gibi ama neticede wave dolapta, N8 cepde :)

sen wavei ilk alansınheralde şuan badaya 570 mb oyun geldi iki tane daha geldi ,kaç aydır da var zaten ,nasıl oyun yokmuş bir açıklada anlıyalım:ehe

aybek1453

Üye
Sunu da ekleyeyim.Mail,sosyal ag konusunda wave nin ustune yok.Sosyal hub premium sayesinde hersey anlik.Face,mailler,msn falan.Msn de de herzaman onlinesiniz.Mesaj geldi hoop cepte.Faceye mesaj,yorum falan aninda haber.Video atardimda cepten giriyorum.Yasal fw de yok ama cok basit bir sekilde Turk fw sini yukleyebiliyorsunuz. Oyun konusunda da spiderman oyununun boyutlarini vereyim. Wave deki 550mb N8 deki 129mb

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
o dediğin şeyler n8dede var anlık bildirimler ;)

aybek1453

Üye
O yukaridaki arkadas sorunlu yazmis.Yanlis bilgilendirmeyi duzelttim.Bu yazimi unutmayin.max 2-3 aya kadar n8 vs wave tartismasi yapilmayacak.

sh0ck

sh0ck

Üye
sen wavei ilk alansınheralde şuan badaya 570 mb oyun geldi iki tane daha geldi ,kaç aydır da var zaten ,nasıl oyun yokmuş bir açıklada anlıyalım:ehe

Bırakında hangisi daha iyi, daha çok uygulama var, şu iyi bu iyi tartışmalarını.. En azından bi kenara atın fanboyluğu.

Bişey değil , Tartışma çıkacak, Arkadaşın konusunu kilitlettirceksiniz modlara..

• Beğen
Tepkiler: pRime. ve brksnr

aybek1453

Üye
Bilgilendirme amacli acilmis guzel bir konu olmus bence.Tartisma olmadigi icin ben de yazdim.Insallah boyle gider tartismaya donmez.Donerse yazmam zaten.Duzeyli fikirlere herzaman saygiliyiz.Tesekkurler :)

• Beğen
Tepkiler: aagkn ve brksnr

esatgelmedi

Üye
telefonlara puan vererek kendini bu konuda bir otorite gibi göstermeye çalışmışsın. bence bu yanlış. keşke değerlendirmeni yapıp puanlamayı okuyuculara bıraksaydın. iyi niyetli olduğun konusunda bir şüphem yok. ama telefonları değerlendirip puan verme işini profesyonellere bırakmalısın bence. karşılaştırma yapmak ciddi bir teknik bilgi ve tecrübe gerektirir. seninki gibi bir araştırmanın sonuçları sadece yapan kişiyi bağlar. her şeye rağmen eline sağlık. teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: .eRCaN.
.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
telefonlara puan vererek kendini bu konuda bir otorite gibi göstermeye çalışmışsın. bence bu yanlış. keşke değerlendirmeni yapıp puanlamayı okuyuculara bıraksaydın. iyi niyetli olduğun konusunda bir şüphem yok. ama telefonları değerlendirip puan verme işini profesyonellere bırakmalısın bence. karşılaştırma yapmak ciddi bir teknik bilgi ve tecrübe gerektirir. seninki gibi bir araştırmanın sonuçları sadece yapan kişiyi bağlar. her şeye rağmen eline sağlık. teşekkürler.

Dediğin gibi arkadaşın kötü bir niyeti yok bence de.Zaten kendine göre puan vermiş.Ama vermese daha iyi olurdu.Teknik bilgi ve tecrübenin gerektiği konusunda da katılıyorum :oke:

mavrick

mavrick

Üye
Bırakında hangisi daha iyi, daha çok uygulama var, şu iyi bu iyi tartışmalarını.. En azından bi kenara atın fanboyluğu.

Bişey değil , Tartışma çıkacak, Arkadaşın konusunu kilitlettirceksiniz modlara..

doğru bilgiye saygım sonsuz eğer doğru yazılırsa,ama birileri çıkıp tarafsız numarası yapıp konuyu değiştiriyor,sonra kendi yorumu ekleyip konuya nokta koyuyor,benim çoğu tartışmada k...çımı yırtma sebebim buydu doğrular yazılsın lafım yok

• Beğen
Tepkiler: brksnr
AYNA

AYNA

Üye
tek led flaşhın zifiri karanlıkta bu kadar aydınlattığını bilmiyordum aynı xenon gibi.ama uzağa bu kadar etkisi yoktur dimi ledin?

ThebLue16

ThebLue16

Üye

kardeş sen oyunları megabyte ile mi ölçüyosun ki

• Beğen
Tepkiler: brksnr
sh0ck

sh0ck

Üye
tek led flaşhın zifiri karanlıkta bu kadar aydınlattığını bilmiyordum aynı xenon gibi.ama uzağa bu kadar etkisi yoktur dimi ledin?

Uzun mesefelerde etkisi olacağını sanmıyorum.. N96 kullanmıştım zamanında Çift Led Flash vardı, yakın çekimlerde aynı bunun gibi.. Ama uzakta hiç bir etkisi yok...

Bu arada; N8'in odaklayamamasını sebebi, Wave'de flashın iki kez yanması, ilki odaklamak için ortamı aydınlatıyor, ikincisi ise fotografı çekerken aydınlatıyor.

brksnr

brksnr

Üye
Oyun konusunda da spiderman oyununun boyutlarini vereyim. Wave deki 550mb N8 deki 129mb
Oyun boyutunun farkı işletim sistemiyle alakalı sanırım yani sonuç olarak Symbian biraz daha rahat bir sistem(arayüz veya hız bakımından değil istenen donanım bakımından yani yanlış anlama :D ) demek istediğim oyunlar arasında çokta fark yok :oke:

TheORCUN

TheORCUN

Üye
Oyun boyutunun farkı işletim sistemiyle alakalı sanırım yani sonuç olarak Symbian biraz daha rahat bir sistem(arayüz veya hız bakımından değil istenen donanım bakımından yani yanlış anlama :D ) demek istediğim oyunlar arasında çokta fark yok :oke:

Symbian donanımı yormayan bir işletim sistemi; gerek CPU gerek Hafızadan %200lerde tasarruf sağlayabilir. Diğerlerine göre..

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Oyunlar incelemesi eklendi

*n8 asphalt 5 videosu yenilendi ...

mavrick

mavrick

Üye

uzağada güzel etkisi var resim koyarım bugün

--------------- Ekleme ---------------

kardeş sen oyunları megabyte ile mi ölçüyosun ki

farkettiysen benarkadaş oyun yok dediği için cevapverdim sen olayı ben oyunları karşılaştırıyorum zanneddin, anladımsenin suyunada gideriz diyelimki öyle o zman bu 5kat farkı ne??? bada 5 kat dahamı kasıyo symbiandan :ehe

kasıyosa neden 500 mhz lik wave 525 de bada var???:naughty:

öyle bişey yok wave 90 triangle oynatan bir sisteme sahip oldugu için oyun şirketleri görselliği ön plana çıkarmak için oyunu daha geniş yani daha fazla içerik ekliyorlar aynı iphone meselesi gibi

AYNA

AYNA

Üye
uzağada güzel etkisi var resim koyarım bugün

tek led ile zifiri karanlıkta çekilmiş uzak fotosu koyar mısın bi bakayım?

--------------- Ekleme ---------------

Uzun mesefelerde etkisi olacağını sanmıyorum.. N96 kullanmıştım zamanında Çift Led Flash vardı, yakın çekimlerde aynı bunun gibi.. Ama uzakta hiç bir etkisi yok...

Bu arada; N8'in odaklayamamasını sebebi, Wave'de flashın iki kez yanması, ilki odaklamak için ortamı aydınlatıyor, ikincisi ise fotografı çekerken aydınlatıyor.

bunu dedinde aklıma satiom geldi oda gece ilk odaklarken led yanıyodu sonra flash patlıyodu..

pcwolf

pcwolf

Üye
Sunu da ekleyeyim.Mail,sosyal ag konusunda wave nin ustune yok.Sosyal hub premium sayesinde hersey anlik.Face,mailler,msn falan.Msn de de herzaman onlinesiniz.Mesaj geldi hoop cepte.Faceye mesaj,yorum falan aninda haber.Video atardimda cepten giriyorum.Yasal fw de yok ama cok basit bir sekilde Turk fw sini yukleyebiliyorsunuz. Oyun konusunda da spiderman oyununun boyutlarini vereyim. Wave deki 550mb N8 deki 129mb

Sence bunun kodlamayla alakası olamaz mı, diyelim badada normal kalite ve hd kalite oyun var. Boyutlarında çok da fark olmaz bence. Symbian ve bada arasındaki aynı oyunların boyut farklarının bu kadar fazla olması normal olamaz mı?

aybek1453

Üye
Sence bunun kodlamayla alakası olamaz mı, diyelim badada normal kalite ve hd kalite oyun var. Boyutlarında çok da fark olmaz bence. Symbian ve bada arasındaki aynı oyunların boyut farklarının bu kadar fazla olması normal olamaz mı?
Yukarıda arkadaş cevabını vermiş.5 kat fark var,10-15mb değil.

Neyse oyun değerlendirme sonucu çıktı.Fazla anlatmama gerek yok.

mavrick

mavrick

Üye

alakası kesinlikle var anlamadığım şu 120 mb oyunla 500 mb oyunu nasıl bir tutabiliyosunuz??