Nokia N8 vs Samsung S8530 Wave II Detaylı Kıyaslama 'Oyunlar'

Sponsorlu Bağlantılar

ByWorth

ByWorth

Üye
5 parmak tanımasını istiyorsan iphone alıcaksın
ya şu işler okadar değişik bir hal aldı ki..
yok ötekinde şu işlemci var bunda yok
saçma sapan kıyaslama yapmayın zorla n8 satmıyolar adama
yok gitar çalıcakmış bilmem ne

Gitar çalmak için n8 aldıysan yanlış seçim yapmışsın. Kimse gitar çalarım diye 5 parmak destekli dokunmatik almaz heralde.

İşe yarayabilir, doğrudur ama ekranları karşılaştırmadınız heralde, iphonenin ekranı nerdeyse n8 kadar var.
N8 5 parmak algılasa nolcak merak ediyorum, neyse kimseyi tutan yok aradaki fiyatı sadece 5 parmak desteği(ve gitar çalmak için ise) için verecekseniz gitar alın daha iyi..:)

Söylediklerimi hangi ruh halinde bu şekilde algılıyosunuz bilmiyorum. Gitar çalmak için almadım ama çalınabilseydi güzel olurdu dedim.. Bir telefon alıyosunuz, ("Kimine göre bütçesini hayli hayli aşan bir telefon") şu da olsaydı, bu da olsaydı ister istemez diyor insan.. Merak ediyorum gitar çalınabilseydi çalmayacak mıydınız? Hani fena mı olurdu.. Gözümüz kapalı almadık telefonu. Araştırdık fiyat ve donanım olarak uygunu bu geldi aldık, keşke şu da olsaydı dememeli miyiz anlamıyorum ki.. Ve yine diyorum, söylediklerimi hangi ruh halinde bu şekilde algılıyabiliyosunuz?

• Beğen
Tepkiler: brksnr ve pRime.

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Kamera incelemesi Eklendi

• Beğen
Tepkiler: brksnr ve pRime.
TheORCUN

TheORCUN

Üye
Kamera hakkındaki görüşüne katılamıyorum; evet aydınlatması çok çok iyi wawe'in. Ama fazlası da bozuyor fotoğrafı. Yazılar okunmuyor; azcık da göz yoruyor ve (sanırım yatak) arkaplan anlaşılmıyor... N8'inki böyle değil...

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
evet aynen dediğin gibi güçlü led flaş koyduklarından cok fazla aydınlatıyor ancak yazıyı değilde gece belli bir büyük nesneyi çekerken daha güzel gösteriyor wave 2

muratcan1905

Üye
ilginç ama wave 2 daha fazla aydınlatmış çift led den dolayı sanırım

eaagent

eaagent

Üye
Gayet güzel bir karşılaştırma.
Emeğe saygı...

--------------- Ekleme ---------------

Arama özelliği olmayan müzik çalar samsung'unkinden çok daha iyi de bi kere...
Wave 2'de wolfson çipi varsa bi link verir misin?

bu link :

onu yada bunun müzik çaları daha iyi demiycem çünkü music playerla çok alakam yok arkadaş link istemş verdm ama emn olun wave 2nin k baya baya güzel :)

2. olarak kamera sadece yüzeysel karılaştırılmış 12 mp ve 5 mp tabiki çok farklı değerler ama wave 2 ninkininde kalır yanı yok gerçekten özellikle kameradaki özellikler ve çekm kaltesi konusunda :)

pcwolf

pcwolf

Üye
Söylediklerimi hangi ruh halinde bu şekilde algılıyosunuz bilmiyorum. Gitar çalmak için almadım ama çalınabilseydi güzel olurdu dedim.. Bir telefon alıyosunuz, ("Kimine göre bütçesini hayli hayli aşan bir telefon") şu da olsaydı, bu da olsaydı ister istemez diyor insan.. Merak ediyorum gitar çalınabilseydi çalmayacak mıydınız? Hani fena mı olurdu.. Gözümüz kapalı almadık telefonu. Araştırdık fiyat ve donanım olarak uygunu bu geldi aldık, keşke şu da olsaydı dememeli miyiz anlamıyorum ki.. Ve yine diyorum, söylediklerimi hangi ruh halinde bu şekilde algılıyabiliyosunuz?

Senin bakış açından bakmayarak söylediğim kesin..
İphonede gitar çalıyolardı ben de çalmak isterdim sorusuna öyle bi cevap verilir diye düşündüm. Çünkü gitar çalınıyosa ekranı çok uygun ona, büyük çünkü. Ama n8deki ekran o iş için hiç uygun değil. Ondan dolayı yanlış seçim yapmışsın dedim, 5 parmağın oraya sığıyosa problem değil.

delice_doluca

Üye
incelemeler için teşekkürler.. şu androidin menülerine ve özellikle samsungun simge anlaşıyına, vicıtlarına alışamadım ama arka plan resimleri beni benden alıyor.. çok süper derinlik anlayışına sahipler.. hele şu galaxy tabda venedik gibi birşey vardı, yada bir nehir görüntüsü mü ne öyle birşey.. bi bulabilsem direk n8 e arka plan yapacağım..

• Beğen
Tepkiler: brksnr
eaagent

eaagent

Üye
Arkadaşım bunu biliyorum ben Wave2'de var mı diyorum ben GalaxyS ve Wave'de değil...

arkadaşım wave ve wave 2 ekranları hariç tamamen herşeyiyle aynı cihazlardır yani var ;)

incelemeler için teşekkürler.. şu androidin menülerine ve özellikle samsungun simge anlaşıyına, vicıtlarına alışamadım ama arka plan resimleri beni benden alıyor.. çok süper derinlik anlayışına sahipler.. hele şu galaxy tabda venedik gibi birşey vardı, yada bir nehir görüntüsü mü ne öyle birşey.. bi bulabilsem direk n8 e arka plan yapacağım..

wave 2 nin ilk geldğindeki wallpaperı da venedik die biliorum ama :S :D

delice_doluca

Üye
arkadaşım wave ve wave 2 ekranları hariç tamamen herşeyiyle aynı cihazlardır yani var ;)

wave 2 nin ilk geldğindeki wallpaperı da venedik die biliorum ama :S :D

doğru tahmin etmişim :) bir de bulabilsem onu ..

SaNMaM

Üye
Bildiğim kadarıyla wave 2 de ortam ışığı dedektörü de yok.

mavrick

mavrick

Üye
anubis kusura bakma karşılaştırman çok kötü wave e adil davranmıyosun,bak merakla bekleyenler var bari düzgün karşılaştır hatta bence şu müzik çaları ayrıntılıkarşılaştır,ben sana o müzik çalarda en az 10 tane estetik gösteririm sen hiçbirini göstermedin,onu geçtim telefonu yanbile çevirmedin,çevirmeli kütüphaneyi,menü sırasını manuel ayarlama,parmağını sola kaydırınca playlist çalma,önizleme değişimi,görsel efektler 3 tane bunların hiçbirini göstermiyosun sonra n8 daha kullanışlı diyosun:tebessüm:ayrıntılı gösterde bırak millet karar versin hangisi daha kullanışlı

4PuNiSHeR

4PuNiSHeR

Üye
Puanlamada yanlışlık yapmışsın toplamda :)

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
anubis kusura bakma karşılaştırman çok kötü wave e adil davranmıyosun,bak merakla bekleyenler var bari düzgün karşılaştır hatta bence şu müzik çaları ayrıntılıkarşılaştır,ben sana o müzik çalarda en az 10 tane estetik gösteririm sen hiçbirini göstermedin,onu geçtim telefonu yanbile çevirmedin,çevirmeli kütüphaneyi,menü sırasını manuel ayarlama,parmağını sola kaydırınca playlist çalma,önizleme değişimi,görsel efektler 3 tane bunların hiçbirini göstermiyosun sonra n8 daha kullanışlı diyosun:tebessüm:ayrıntılı gösterde bırak millet karar versin hangisi daha kullanışlı

zaten kötü çekimdi ben şimdi tekrar detaylı bir müzik çalar incelemesi yapacagım sen merak etme ;)

delice_doluca

Üye
eaagent, teşekkür ederim :)

egemen1903

Üye
kolay gelsin ne diyelim.

N8 den önce S8500 kullanan biri olarak ve halen dolabımda kullanılmadan duran S8500 duran biri olarak;

wave N8 e kamerada ezilir.

işin içine samsungapps i ve ovistore u katarsanız symbian badayı her şekilde ezer.

dokunmatikde çok abartı bir fark yok.

internette wave N8 e fark atar. N8de ancak uygulamalarla kastırarak izlediğiniz videoları sayfaları wave çoçuk oyuncağı gibi açar. Wave de flash10 desteği yok şuan 2.0 güncellemesiyle gelecek deniyor galiba ama şuanki internet tarayıcısı bile N8 den 5 kat iyi.

kullanılabilirlik açısından wave daha rahat. çağrı cevapmala, sonlandırma, mesaj yazma, telefonun klasik ayarları gibi basit şeylerde wave daha iyi. sabah alarmın sesinin yüksekliğini bile ayarlayabilirsiniz. N8 de sadece açık kapalı var :)

tasarım olarak wave daha iyi.

wave bana 4 güne yakın gidiyordu neredeyse, N8 2 gün. (neden çünkü wavede ne oyun var ne uygulama tabi şarjı uzun gider :) )

wave kulaklığa daha yüksek ses çıkışı veriyordu, N8 de sona dayıyorum sesi.

mail, chat, sosyal paylaşım tarzı uygulamalarda N8 daha iyi. wave sorunlu bu konularda, hala güncelleme gelsinde çalıştıralım, uygulama yüklersen düzelir, şu FW yi yükleyin çalışıyor gibi eksikleri çok.

wave kulağa daha hoş geliyor gibi ama neticede wave dolapta, N8 cepde :)

• Beğen
Tepkiler: dentaytr, Cezzbedici3 ve brksnr

kolera87

Üye
asphalt 5 n8 de sensörle oynanıyor ayarlarını yapmamışsın

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3