Nokia N8 vs. Canon 550D DSLR [Kamera karşılaştırması]

Sponsorlu Bağlantılar

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
Bunda var birşey.. Bu arkadaş ban yediyse tartışmayı yaratan suçludur bence..

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Teşekkürler,telefonumla birkez daha gurur duydum.

tavbiy

tavbiy

Üye
valla arkadaslar eger cekimler gercek ve gercekten n8 ile 550 arasındaki kıyaslama ise resimlere baktıgımız da dikkatli secici göz ile bakarsak en dikkatimi ceken acık havadaki bulut resimleri doygunluk ve tonlama n8 de daha iyi gel gelelim yanlarda kalan karanlık kesimlerde ise 550 daha iyi.
ama diyecegim su arkadaslar n8 olmus n bilmem kaç olmus onemli değil öenmli olan cebimizde böyle güzel bir makineyi her an lazım oldugunda direk cebimizden çıkartıp da anlik resimleri YETERİNCE iyi kalite cekebiliyor olmamızdır. sonucta hepimiz elimizdeki markası ne olursa olsun modeli ne olursa olsun cebimizdeki teknoloji harikası ürünleri kullanıyor olmamız hepimize yetiyor. ne verki 5mp olmus 8 mp olmus kaç olursa olsun tüm özellikleri içinde barındıran aletleri tek tek tasımak yerine tek bir cihazda tasıyoruz ve kullanıyoruz sonucta. hepimizide yetiyor. benim ilk telefonum ericson t610 du... nerden nereye bakın

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Quaresma53

Quaresma53

Üye
:d: güldürme beni elinde n8 olsa böyle demiceğini bildiğim için sus bence :ehe n8 düşmanı

:D:D elimde n8 niye olsun yaw o takoza(tasarım bana göre rezalet) niye para werym dostum :D ayrıca bu karşılaştırma tamamen tarafsız bakılınca tam bi saçmalık bence o makine sadece foto için tasarlanmış n8 kamerası o kadar iyi olamaz bu zaten olaya aykırı :D o makinenin fiyatı n8in nerdeyse iki katı ne anlatıyosnz la :D:D

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
Bak benim anlatmak istediğim n8i begenirsin beğenmezsin ama sonucta profesyonel 2000 tl civarı bir fotoğraf makinesiyle karşılaştırılıyor bnce renkleri oldukçada doygun n8in. Sonuçta biri telefon biri özel yapılmış foto çekmek için. Tamam canon 550d üstün ama bir telefon ona yakın cekimler verebiliyor anlatmak istediğim bu. :oke:

kale72

Üye
Bak benim anlatmak istediğim n8i begenirsin beğenmezsin ama sonucta profesyonel 2000 tl civarı bir fotoğraf makinesiyle karşılaştırılıyor bnce renkleri oldukçada doygun n8in. Sonuçta biri telefon biri özel yapılmış foto çekmek için. Tamam canon 550d üstün ama bir telefon ona yakın cekimler verebiliyor anlatmak istediğim bu. :oke:

kime anlatiyosan... Bakin yine ceza alicak olsamda bu sefer soyleyecegimden geri kalmam., artik yorum yapmayin su konuya., niye kilitlenmiyo bu konu anlamadim..n8 takoz da o canon kagit kadar demi.p

Quaresma53

Quaresma53

Üye

ona lafm yok zaten bende nokia kullanyorun keske o makineden daha iyi olsa tabiki isterm =) ana suan pek mumkun grunmuyo

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
Sonçta biri 1000 tl diğeri 2000tl Birini telefon artık birçok özellik olarak kullanıyorsun diğeri sadece çekim. Zaten şuanda n8 en iyi kamerası olan cep telefonu.

Quaresma53

Quaresma53

Üye
kime anlatiyosan... Bakin yine ceza alicak olsamda bu sefer soyleyecegimden geri kalmam., artik yorum yapmayin su konuya., niye kilitlenmiyo bu konu anlamadim..n8 takoz da o canon kagit kadar demi.p

yaw hey Allahim :D sen hangi prof nakineyi led gordun ki bunu begenmyosun, ayrica n8 bana gore gerek kalinligiyla gerek kamera cikintsyla hic fazlasyla kaba ;)

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
:D:D elimde n8 niye olsun yaw o takoza(tasarım bana göre rezalet) niye para werym dostum :D ayrıca bu karşılaştırma tamamen tarafsız bakılınca tam bi saçmalık bence o makine sadece foto için tasarlanmış n8 kamerası o kadar iyi olamaz bu zaten olaya aykırı :D o makinenin fiyatı n8in nerdeyse iki katı ne anlatıyosnz la :D:D

nokia nın amiral gemisi n8 takozsa(bence tasarımı gayet iyi sadece menü tuşu ortada olabilirdi) c7 ne allah aşkına şık görünüşü dışında ne var kız mısın sen görünüşe para veriyosun :D la lı lu konuşma ceza yemeyelim ;) n8 takozsa c7 ince bi kiremittir :D o takozun içi gayet dolu ama c7 de ne var :D nfc deme hangi ülkede yaşadığını hatırlatırım n8 in o makinayla karşılaştırılması bile sizi çıldırtıyo dimi sizin telefonunuzun bırak makinalarla hiç bi telefonla bile karşılaştırılmadığını iyi biliyoruz kameranız beş para etmez 2 yıl önceki kameralardan farkı ne :D hadi iyi akşamlar

Quaresma53

Quaresma53

Üye
Sonçta biri 1000 tl diğeri 2000tl Birini telefon artık birçok özellik olarak kullanıyorsun diğeri sadece çekim. Zaten şuanda n8 en iyi kamerası olan cep telefonu.

keske tasarimda kamera kadar iyi olsydi =D O zaman onu alabilirdim =)

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
Bence çoğu kişi n8in tasarımını begeniyor bende begenerek aldım sonuçta zevk meselesi ancak bunu bu kadar tekrar edip burda tartışma çıkmasına gerek yok arkadaşım :oke:

----------Eklendi @ 23:59:24 ---------- Yazıldı @ 23:59:07 ----------

nokia nın amiral gemisi n8 takozsa(bence tasarımı gayet iyi sadece menü tuşu ortada olabilirdi) c7 ne allah aşkına şık görünüşü dışında ne var kız mısın sen görünüşe para veriyosun :D la lı lu konuşma ceza yemeyelim ;) n8 takozsa c7 ince bi kiremittir :D o takozun içi gayet dolu ama c7 de ne var :D nfc deme hangi ülkede yaşadığını hatırlatırım n8 in o makinayla karşılaştırılması bile sizi çıldırtıyo dimi sizin telefonunuzun bırak makinalarla hiç bi telefonla bile karşılaştırılmadığını iyi biliyoruz kameranız beş para etmez 2 yıl önceki kameralardan farkı ne :D hadi iyi akşamlar
Herşeyi anlatmışsın mustafa :naughty:

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
yaw hey Allahim :D sen hangi prof nakineyi led gordun ki bunu begenmyosun, ayrica n8 bana gore gerek kalinligiyla gerek kamera cikintsyla hic fazlasyla kaba ;)

sevgiline almıcaksın telefonu merak etme telefon dediğin elde ve cepte az da olsa hissedilmeli c7 yi bi tutsan 2 dk da ısınır patlar :kop::kop: biz o makinadan iyi çekiyo demedik kıyaslanıyo ve bayada yarışıyo ezilmiyo başa baş nerdeyse dedik düşün küçücük telefon o çıkıntı bu yüzden var hadi canım hadi :d:

karasahinemre

Üye
:koş:ya kimse aldığı malı kötülemez ki konu amacını aştı :koş:

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
:koş:ya kimse aldığı malı kötülemez ki konu amacını aştı :koş:

bencede ama kimsenin başkasının telefonlarına laf atma tahrik etme aşağılamasıda gerektirmez N8 ci lerin nerde C7 yi kötülediğini gördünüz C7 den üstün bi telefonumuz olduğu halde ezici konuşmadık ama bunlara noluyo ne havalara girmişler anlamadım

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
Bende katılıyorum tamam sevmezsin ama bu kadar tekrar edilmez.

Quaresma53

Quaresma53

Üye

hahaaaaa xD yaw ilahi gece gece iyi guldum he =D n8 dye ovdugun takozun kamerasi haric ne ozelligi war bi anlatsana =D amiral gemisiymis peeeh =D nfc gemiye binmeyi unutmus :D nasl oturmussa icine atadaki fiyat farki amma savundun yaw madem foto o kadar onemli gdip dijital alaydin smdi onlada kiyaslarsnz he =D

karasahinemre

Üye
birisi auto focus mu dedi?

kale72

Üye
anlayis yok ki sende n8 in ozelligi heran yaninda tasiyabilecegin bi multimedia cihazi olmasi.. He r zaman yanimizda kocaman fotograf makinesi mi tasicaz

Üst Alt