Karşılaştırma Nokia Lumia 1520, Lumia 930 ya da ONE M8 For Windows ; Tercihiniz hangisi olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Bir Telefon Alacak Olsanız Tercihiniz Hangisi Olur?

• Kullanılan toplam oy
    81
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
1520 benim için fazla söze gerek yok

BelaMonte

BelaMonte

Üye
gene 1520. rengi tasarımı.. Ama farklılık olsun diye m8 de tercih edilebilir

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Anket kafa kafaya gidiyor. Acaba bu cihaz ülkemizde de satışa çıktığında alanları karşılaştırsak sonuç ne olur. Benim tahminim One for Windows diyenlerin büyük çoğunluğu iş cihazı almaya geldiğinde yine bir tedirginlik yaşayıp o kararsızlığı Nokia'ya olan güvene teslim edecekler.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
ÖZGÜNBEY

ÖZGÜNBEY

Üye
Hafıza kartı desteği olmaması, gleance ekran desteği eksikliği ve fiyat olarak yüksek seviyede olması desek. Şahsen bu 930a vereceğim paraya az üzerine çıkıp 1520 gibi bir canavar alırım. (Kendi kişisel görüşüm. Linç girişimine başlamayın) :)
Abi eksiklikleri göz ardı edilemez (gerçi glance screen'i eksiklik olarak görmeyenler de var) ama 1520'yi kullanabilmek için de fiziksel şartların yeterli olması lazım. Fiziksel şart derken, ellerin yeterince büyük olmasını kastediyorum. Öyle herkes kullanamaz 1520'yi. Eminim ki buradakilerin çoğu 1520'yi kullanamayacak el ölçülerine sahip. Adamın elleri küçücük, ama 1520 çığırtkanlığı yapıp sağa sola tavsiye ediyo, hatta gidip kendisi de alıyo, sonra kullanamamaktan şikayet ediyo, satmak için yırtınıyo. E hani sağa sola tavsiye ediyodun, şimdi niye satmaya uğraşıyon? Madem kullanamıyon, ne diye gidip alıyon?
Şimdi buradakilerin de çoğu aynı şeyi yapıyo, 1520'yi yerlere göklere çıkarıyolar, ama eminim ki yarısı hatta yarısından fazlası 1520'yi rahatlıkla kullanamayacak el ölçülerine sahip. Ha el ölçüleri yeterli olsa bile taşıma konusunda problem olduğunu, her kıyafette (özellikle de kot pantolonlarda) taşımanın rahat olamadığını biliyoruz.
Kaldı ki 1520 bir telefon değil, o bir phablet. Bence telefon için ideal ekran boyutu ölçüleri 4.5-5.5 inch.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
valla 1520yi zaten büyüklüğü yüzünden eledim, param olsa 930 alırım diyordum ta ki HTC One çıkana kadar :) aslında kararsızım, Nokia'ya özel uygulamalar Nokia Camera vs insanı 930a kaydırıyor ama onları bi kenara koyarsak donanımı ve tasarımından dolayı HTCye de ciddi şekilde kayıyorum ve oyumu da HTCden yana kullandım :) zaten 820nin kamerası bile işimi görüyor HTCninki de görür :) he onu alacak para? nasılsa yok, o yüzden dert yok tasa yok, 820ye devam :)

• Beğen
Tepkiler: emz
ardacumhur

ardacumhur

Üye
Anket kafa kafaya gidiyor. Acaba bu cihaz ülkemizde de satışa çıktığında alanları karşılaştırsak sonuç ne olur. Benim tahminim One for Windows diyenlerin büyük çoğunluğu iş cihazı almaya geldiğinde yine bir tedirginlik yaşayıp o kararsızlığı Nokia'ya olan güvene teslim edecekler.

Belki de bunu ilk yapacak olan ben olacağım çünkü MS Nokia'yı aldım dese de Nokia'ya ayrıcalık yapılacaktır. Gerek uygulama özelleştirmesi gerek özel güncellemeler ile.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Ama şunu söyleyebilirim belki alakasız gelecek ama Samsung S6 çıktığında WP sistemi ile çıksa patlama olur diyorum isteyen android istyen WP sisteminde alsa çünkü samsung yazılımın yanında donanımıda üst düzeyde

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Şimdi düşünüyorum da mevcut pozisyonda Windows Phone platformunu tercih eden bir kullanıcı için fiyatı belli olmamasına rağmen One for Windows oldukça iyi bir seçenek. Çok iyi satışlara imza atacaktır ve bir çoğumuz tavsiye ederiz.

Bir de farklı bir açıdan bakalım. Bu cihazın ülkemize gelmesi muhtemelen Ekim belki de kasım ayını bile geçebilir. O dönemde Nokia cephesinden Snapdragon 805 chipset ve QHD ekran bir cihaz duyurusu gelirse sonuç ne olur.

Peki ya McLaren ertelenmeseydi ertelenmesine bu cihazla bir ilgisi olabilir mi? kafamda deli sorular. :ehe

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı, Murat Alper, ceza87 ve 1 kişi daha
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Şu McLaren neyin nesi ne özellikler var çok merak ediyorum daha doğrusu cihazı piyasaya çıkmasını istiyorum elime aldığımda incelediğimde yapmışlar mı diyecem yoksa yine geride kalmış mı diyecem

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
McLaren ın ertelenmesi ile htc nin ne alakası olabilir ki, Bir de bi açıklama yapılmıştı çok büyük bir şey geliyor diye, o şey McLaren da mı kullanılacak ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
McLaren ın ertelenmesi ile htc nin ne alakası olabilir ki, Bir de bi açıklama yapılmıştı çok büyük bir şey geliyor diye, o şey McLaren da mı kullanılacak ?
Evet McLaren'de kullanılacak. Xbox'daki Kinect benzeri temassız kontrol. Ayrıca çok üst düzey yeni bir kamera teknolojisi olacaktı.

HTC'nin McLaren ertelenmesindeki payı ise Microsoft'un HTC'nin cihazını böyle üst düzey bir cihazla baltalamamak için jest yapabileceğini düşünüyorum. Belki de ertelenmedi fakat One for Windows'un McLaren dedikodularına kurban gitmemesi için ertelendi açıklaması sızdırılmış olabilir.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve Rock Ve Roll
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
McLaren S 6 yada note 4 ile çakışabilir mi ? İphone 6 önce çıkar belki rakiplerin nabzını kolluyorlar ama onlardan sonra çıkıp daha donanımı düşük bir cihaz ile eleştiri toplarlar bence

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
McLaren S 6 yada note 4 ile çakışabilir mi ? İphone 6 önce çıkar belki rakiplerin nabzını kolluyorlar ama onlardan sonra çıkıp daha donanımı düşük bir cihaz ile eleştiri toplarlar bence
Note 4 ün rakibinin 1530 şeklinde geleceğini düşünüyorum. Daha sızmamış bile olsa da :) iphone ve Windows Phone her şeyin donanım olmadığını ispat ediyor şu piyasaya. Gereksiz yere donanım yükseltip fiyat artırmaya bence gerek yok. Ha bunu Windows Phone cihazlar için söylüyorum, iphone her türlü pahalı satıyor zaten :)

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Note 4 ün rakibinin 1530 şeklinde geleceğini düşünüyorum. Daha sızmamış bile olsa da :) iphone ve Windows Phone her şeyin donanım olmadığını ispat ediyor şu piyasaya. Gereksiz yere donanım yükseltip fiyat artırmaya bence gerek yok. Ha bunu Windows Phone cihazlar için söylüyorum, iphone her türlü pahalı satıyor zaten :)
Fiyatın arttığına katılmıyorum donanım için 930 fiyatı ile S5 deki fiyat 300-400 gibi fark ediyor o da samsung tutulmuş olduğundan Nokia daha ucuza verebilir diye düşünüyorum

suyunsesi

suyunsesi

Üye
İllede McLaren. :)
Listeye baktığımda kesinlikle L1520 derim. Telefonda yok yok çünkü. Telefonun büyüklük ve kullanım zorluğuna ise şu şekilde katılmıyorum. Bu satışlarda olumsuzluğa yol açıyor mu? Bence tercih meselesi olup pek yol açmıyor. Tanıdığım eli ufacık bayanların ve yollarda gördüğüm bazı bayanların nedense ellerinde koca koca telefonlar var. Bir kısmında Lumia 1320, bir kısmında da Samsung un Note serilerini falan görüyorum. Açıkçası şaşırıyorumda. Büyüklüğü bayanlar dert etmiyor galiba :)

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
İllede McLaren. :)
Listeye baktığımda kesinlikle L1520 derim. Telefonda yok yok çünkü. Telefonun büyüklük ve kullanım zorluğuna ise şu şekilde katılmıyorum. Bu satışlarda olumsuzluğa yol açıyor mu? Bence tercih meselesi olup pek yol açmıyor. Tanıdığım eli ufacık bayanların ve yollarda gördüğüm bazı bayanların nedense ellerinde koca koca telefonlar var. Bir kısmında Lumia 1320, bir kısmında da Samsung un Note serilerini falan görüyorum. Açıkçası şaşırıyorumda. Büyüklüğü bayanlar dert etmiyor galiba :)
dert etmezler tabi çantaları var onların :)

• Beğen
Tepkiler: csH ve suyunsesi
luckysleven

luckysleven

Üye
Lumiadaki goz atma ekrani ufak gibi gozuken ama secim sebebine neden olan bir ozellik. Buna azicik daha zorlarsak here uygulamalarinida ekleyebiliriz. Durum boyle olunca htc ninde bu farklari ortadan kaldirmasi lazim ve kendine has uygulamalarla gelmeli. Numara engelleme mesela bu cogu insan icin cok onemli htc bunlari goz ardi etmemeli. Sadece kasa yapmakla olmadigini 8s ve 8x le gormustur umarim.

Olaki htc bu tip ozel uygulamalara alternatif yada aynilarini telefonlarina koyarsa onde ben olmak uzere bir cok kullanici lumiasini cope atar ve htc kullanir.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Lumiadaki goz atma ekrani ufak gibi gozuken ama secim sebebine neden olan bir ozellik. Buna azicik daha zorlarsak here uygulamalarinida ekleyebiliriz. Durum boyle olunca htc ninde bu farklari ortadan kaldirmasi lazim ve kendine has uygulamalarla gelmeli. Numara engelleme mesela bu cogu insan icin cok onemli htc bunlari goz ardi etmemeli. Sadece kasa yapmakla olmadigini 8s ve 8x le gormustur umarim.

Olaki htc bu tip ozel uygulamalara alternatif yada aynilarini telefonlarina koyarsa onde ben olmak uzere bir cok kullanici lumiasini cope atar ve htc kullanir.
Bizim şirketteki çöp kutularını temizlettim hepsi emrinizde:ehe

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Aybin.Kilic ve luckysleven
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Ben her zaman en üst düzey telefonu tercih ederim zırt pırt telefonda değişmem en iyisini almak isterim

rcxy

Üye
1520 nin boyutu etrafımdaki insanlar için ilk çekince noktası olmasına karşın ellerine aldıklarında telefondan etkilenmelerini gizleyemediklerini çok net bir şekilde görebiliyorum. Açıkçası kot, şort, takım elbise pantolunu hepsinin ön, arka ceplerinde çok rahat bir şekilde taşıdım telefonu bu yaz, hiçbir sıkıntı da yaşamadım. Ellerim çok büyük olmamasına karşın rahat bir şekilde de kullanabiliyorum. Hatta bazen tek elle kullanmayı deniyorum yürürken, biraz riskli akrobatik hareketlerle nerdeyse kullanabiliyorum bile:)
Göz atma ekranı telefonu çok sık açıp kapayan birisi olarak benim için çok faydalı bir özellik. Here uygulamaları da bizzat yurt dışı tatilimde test ettiğimden söyleyebilirim ki, büyük nimet gerçekten. Off line harita kullanımı internetsiz iken yurt dışında can kurtarıyor.
Demem o ki oyumu 1520'ye verip eşitliği bozuyorum:)

• Beğen
Tepkiler: csH

Üst Alt