Karşılaştırma Nokia Lumia 1520, Lumia 930 ya da ONE M8 For Windows ; Tercihiniz hangisi olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Bir Telefon Alacak Olsanız Tercihiniz Hangisi Olur?

• Kullanılan toplam oy
    81
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Nokia Lumia 1520, Lumia 930 ya da ONE M8 For Windows ; Tercihiniz hangisi olur?
HTC'nin dün itibariyle Android platformundaki amiral gemisi ONE M8'in Windows Phone işletim sistemli versiyonunu duyurmasıyla Windows Phone platformu yeni bir rekabete ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Uzun bir süredir Windows Phone platformunun lideri olan Nokia bugüne kadar en üst seviye cihazları da Windows Phone platformunda kullanıcılara sunmuştu. Fakat HTC'nin duyurduğu bu cihaz artık dengeleri de değiştirecek gibi görünüyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Nokia geçtiğimiz yıl Ekim ayında düzenlediği Nokia World etkinliğinde Lumia 1520'yi duyurmuş ve Windows Phone platformunun en güçlü cihazı Lumia 1520 olmuştu. Lumia 930 ise 2 Nisan'da Build Geliştirici Konferansında tanıtılmasına rağmen oldukça geç sayılabilecek bir periyodda kullanıcılarla buluştu. Nokia'nın her iki üst seviye cihazı da Qualcomm Snapdragon 800 chipsete sahip ve 2 GB RAM barındırıyor. Lumia 1520 6" Full HD ekrana sahipken Lumia 930 5" Full HD AMOLED ekrana sahip. Lumia 930'un en büyük handikapı ise 2420 mAh bataryası ve MicroSD kart desteği bulunmaması.

HTC ONE M8 For Windows ise günümüz şartlarında ideale yakın donanım özelliklerine sahip. Qualcomm Snapdragon 801 chipset, Lumia cihazlarında kullanılan Snapdragon 800 chipsete oranla daha güçlü. 5" boyuta sahip Full HD Super LCD3 ekran ise oldukça başarılı. 2600 mAh batarya barındıran ONE M8 For Windows'un batarya süresi ise bir günden fazlasını çok rahat çıkarabilecek kapasitede. 32 GB dahili depolama alanına rağmen MicroSD kart desteği sunulması ise en büyük artısı olarak görülebilir.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

HTC ONE M8 For Windows'un rakipleri olan Lumia cihazlarına karşı ise bazı büyük dezavantajları var. Bunlardan ilki ise tabiki UltraPixel kameranın kullanılması. Nokia'nın Pureview OİS destekli kameraları ile başedebilmesi biraz zor görünüyor.

Bu üç Windows Phone akıllı telefon arasında tercih yapsanız hangisini seçerdiniz? Anketimize katıldıktan sonra tercih sebeninizi, size göre bu cihazların artı ve eksilerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ___kaptan___, ANIL ve Aybin.Kilic

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Tasarım, ekran boyutu ve Nokia kalitesi için Lumia 930 diyorum.

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Kamera biraz daha iyi olsa m8 derim

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

csH

csH

Üye
En yakın zamanda 930 alacağım htc nin kamerası iyi olsaydı bile şu an wp cihazlarına verdiği destek ortada

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

ihsan.snmz

Üye
Nokia daha hakim şimdilik windowsa. Bende nokiayı seçerdim.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yüksek donanım wp de her şey demek değildir.
Şahsen bütçem el verse kesinlikle 1520 alırdım.
Wp piyasasında htcnin 8s cihazına yaptığı ortada. Birde Nokia'nın ekstra güncelleme paketi yayımlanması da artı bir değer. Htc gitsin androi d piyasasında oynasın!!!

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___, Rainesto ve Rock Ve Roll
m542tf

m542tf

Üye
Ekranı dolayısı ile l1520 aldım bu telefonlar arasından yine l1520 alırdım.

• Beğen
alical33

alical33

Üye
sanal tuşlar yerine kapasitif tuş olsaydı ses kalitesi için htc yi düşünebilirdim bide ekranı 5.5 falan olsaydı şimdilik 1520 her şeyime yetiyor :)

• Beğen
Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
1520 ekran boyutu çok iyi, bataryası, donanım olarak 930 dan daha iyi o yüzden 1520
HTC zaten olmasa da olur

• Beğen
braayn

braayn

Üye
1520 aldım mutluyum kullanıyorum yok yok cihaz

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Nokia hayranı olmama rağmen Htc One aklımı aldı resmen :)

eRdaL.

eRdaL.

Üye
Boyutlarının daha kullanışlı olduğunu düşündüğüm için 930

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
1520 bence her yönden 1520 en iyisi ama küçük ekran seviyor olsaydım M8 derdim. 930 bence çok gereksiz bir telefon. Keşke QSD 801 kullansaydı da 1520den bir fazlası olsaydı. Tasarım vs M8 bence çok daha iyi 930dan.

ANIL

ANIL

Admin
HTC One M8'i tercih ederim. Daha güçlü donanıma ve şık bir görünüme sahip.

• Beğen
Tepkiler: GianniInfantino
___kaptan___

___kaptan___

Üye
Nokia Lumia 1520 tercih ederdim çünkü uzun ömürlü bataryası daha büyük ekranı beni cezbediyor tasarımı da hoşuma gidiyor artırılabilir hafıza da büyük bi artı benim için :tebessüm:

Nokia Lumia 930 da tercihim olabilirdi ama artılamayan hafıza ve batarya sorun olur benim açımdan ama 930'un da tasarımı harika :tebessüm: :bilmm

• Beğen
emz

emz

Üye
Abi tek derdim bu 1520'nin 4.5" veya 5" inç ekranlısını piyasa sürmeleri. Ekranı büyük o çok kullanışsız oluyor cepte taşıma veya elde tutmak için. Ama donanım çok iyi. Ekrandan dolayı 930 :(

Telgrafla gönderildi. [(L520) - ( İNADINA 512 MB RAM!! --> MS, NOKİA )]

• Beğen
ÖZGÜNBEY

ÖZGÜNBEY

Üye
Millet 930'u gömmüş bile vay anasını... Daha doğru düzgün kullanan yok, daha doğru düzgün perakendeci firmalarda yok, ama her ne hikmetse istenmeyen cihaz ilan edilmiş. Enteresan...

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Millet 930'u gömmüş bile vay anasını... Daha doğru düzgün kullanan yok, daha doğru düzgün perakendeci firmalarda yok, ama her ne hikmetse istenmeyen cihaz ilan edilmiş. Enteresan...
Hafıza kartı desteği olmaması, gleance ekran desteği eksikliği ve fiyat olarak yüksek seviyede olması desek. Şahsen bu 930a vereceğim paraya az üzerine çıkıp 1520 gibi bir canavar alırım. (Kendi kişisel görüşüm. Linç girişimine başlamayın) :)

• Beğen
Tepkiler: emz
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
ben htc one m8 for windows alırdım tasarımı çok güzel bence :oke:

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Kesinlikle M8 tercih ederim, ses donanımı benim için şu aşamada önemli, kamerası da NL920 kadar olduğundan yeterli gelecektir.

Ancak Nokia'ya özel güncellemeler kafamı karıştırıyor. :hmmm

Üst Alt