N900 USB OTG (Host Modu) Beta' ya Ulaştı...

Sponsorlu Bağlantılar

Kara-vicdanli

Kara-vicdanli

Üye
rica kardes sorunun giderilmesine sevindim.
Ayrica kernel yeni guncellenmesi cikti onda sorun giderilmistir rahatlikla guncelleyebilirsiniz.

kuavo15

kuavo15

Üye
iyiki yükelememişim bu proje daha depolara konulmadan önce yükledim telefon kapanmıyordu format atmak zorunda kaldım ve şuan telefonumu bu zamana kadar en iyi şekilde yapılandırdığım şekildi geçen yüklemeye hazırlandı warnınıg yazısı geldi uyardı işte şöyle şeler olabilir diye geri ret ettim :)

kuafor2009

Üye
|-)
hay içine edeyim ya. Uygulamaları uygulayıp burada yardımcı olmaya çalışan ben ve benim gibilerin yaşadığı sıkıntı bu işte. Uygulamayı kaldırdım otomatik olarak kernel çekirdeğide gitti. Telefonu kapattım açtım açılmıyor. Nokia yazısı geliyor tekrar kapatıp açıyor. Usb kabloda yanımda değil. Format atamıyorum. şuan işyerindeyim bütün gün gelefonum kapalı kalacak

hay içine edeyim be. Ondan sonra teknoloji özürlüleri kalkar yok o çalışmıyo yok şu şöyle yok bu böyle. Görün işte deneyip sizlere sunabilmek için kendi cihazımızı heba ediyoruz, kendi zamanımızdan çalışıyoruz. Ama yine yaranamazsın yine yaranamazsın...

bu yazdıklarımı okumayıp sivri zekalı birisi kalkıp depodan programı yükleyip yükledikten sonra kaldırıp telefon açılmadığında gelip buraya sizin yüzünüzden böyle oldu falan filan derse eğer kötü patlarım...

gulu seven dıkenıne katlanıcak . Ama yınede bı tesekkuru eksık etmeyız yardım ve paylasımlardan dolayı tskler :)

volkov

Üye
benimde başıma aynı şey geldi hemde daha burda bahsedilmeden önce flash attım düzelttim telefonu. ama benim anladığım kadarıyla kernel 'i güncellemeyince bi problem olmuyor ve güncel olarak gelen kernel in açıklamasını okudum ve anladığım kadarıyla overclock olayını zaten kernel kapatıyor ben update etmedim kerneli şu anda ve kullanıyorum hemde overclock yapabiliyorum ama usb otg yi daha tam olarak test edemedim .

SilentOne

SilentOne

Üye
bu arada n900 n8 i de geçti :D zaten linüx olmasndan dolayı süper

ziya68

ziya68

Üye
Selam arkadaslar bir seyi sizlerle paylasayim sicagi sicagina coookkkk onemli...
h-e-n bunu depolardan yukledim...
ertesi gun yani bugun update geldi. ve yukledim..
yanirsira kernelde geldi.. onuda yuklemek zorunda kaldim.
yuklendi ve hic bir sorun yok aksama kadar telefonu kullandim..
eee
sonra burdaki yazilanlari gorunce merak ettim aklima birden cepi kapatip acmak geldiiiiiii..
geldi ama basimda belaya girdi..
cep acilirken anormal sekilde sol ustte linux pengueni ikonu ve altindada epeyce bir yazi..
sonrada kernel starting de kalip durdu...
devami olmadi..

firmware flash atim dedim !
U tusu felan hic bisey ifade etmiyor...
pc ye baglanti kurdurmuyor pc cihazi tanimiyor.
maemo forumlarini arastirdim..
ve neticeyi cozduk..
flasher-3.5.exe bunu pc ne yukle..
C: program files maemo klasorun icinde flasher-3-5 klasoru olur.
icine RX-51_2009SE_20.2010.36-2_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin dosyayi kopyala..
cmd yi ac
cd C:\Program Files\maemo\flasher-3.5 entere bas..
flasher-3.5 -F RX-51_2009SE_20.2010.36-2_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin --flash-only=kernel -f -R entere bas..
cmd ekraninda baglanti kurulmadi cepin baglanmasini bekliyor diye yazi olur..
o esnada cepi pc ye bagla... U tusuna gerek yok !!
U tusuna basmadan direkt bagla ve aninda yukleme baslicaktir bir kac saniyelik is..
artik cep eski haline geri donmus ve sorunsuz calisiyor olacaktir..
bu islem sadece hata sorunu verdiren kerneli tekrar yuklemektir.
mevcut programlarina oyunlarina felan zarari yoktur..
olurda bu durumla karsilasan olur diye bunlari paylastim saygilar..

kardes ayni sorunu bende yasadim yapmak icin indirip pc kurdum ama flasher-3-5 actigim zaman pro acilir acilmaz kapaniyor geri acaba windows 7yi desteklemiyor mu? senin pcde hangi sistem kurulu? gerci garantisi var tlf ama

gazi kardes yazdiklarina a´dan z´yekatiliyorum en cokta su cümleye sinir oluyorum
kurabilen arkadaslar varmi bi sorun yoksa bende kuracam gibi cümleler:angry:

yalnizkalp21

Üye
Hay içine edeyim ya. Uygulamaları uygulayıp burada yardımcı olmaya çalışan ben ve benim gibilerin yaşadığı sıkıntı bu işte. Uygulamayı kaldırdım otomatik olarak kernel çekirdeğide gitti. Telefonu kapattım açtım açılmıyor. Nokia yazısı geliyor tekrar kapatıp açıyor. USB kabloda yanımda değil. Format atamıyorum. Şuan işyerindeyim bütün gün gelefonum kapalı kalacak

Hay içine edeyim be. Ondan sonra teknoloji özürlüleri kalkar yok o çalışmıyo yok şu şöyle yok bu böyle. Görün işte deneyip sizlere sunabilmek için kendi cihazımızı heba ediyoruz, kendi zamanımızdan çalışıyoruz. Ama yine yaranamazsın yine yaranamazsın...

Bu yazdıklarımı okumayıp sivri zekalı birisi kalkıp depodan programı yükleyip yükledikten sonra kaldırıp telefon açılmadığında gelip buraya sizin yüzünüzden böyle oldu falan filan derse eğer kötü patlarım...
ya dostum hakketten sen dogru soluyon ha biraz arstirma yapti nokia bile senin gibiler sayesinde baya tasarruf saglamiş

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kara-vicdanli

Kara-vicdanli

Üye
kardes ayni sorunu bende yasadim yapmak icin indirip pc kurdum ama flasher-3-5 actigim zaman pro acilir acilmaz kapaniyor geri acaba windows 7yi desteklemiyor mu? senin pcde hangi sistem kurulu? gerci garantisi var tlf ama

kardes yanlis yapiyorsunda ondan. yazilanlari tam okusan nerde yanlis yaptigini anlaman lazim.
flasher-3-5 yukleyip ardindan da ona tiklayip calistirilacak bir program degildir.....
windows xp ve windows7 de uyumludur.
senin pc de sorun yok sadece yanlis yapiyorsun.
cmd ile islemler gerceklestiriliyor !
yani baslaya bas arama yerine cmd yaz , ekranda cmd gorursun ve ekrana gelen siyah pencerenin icinde yazmis olduklarimi uygulayacaksin..

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
22.11.2010 - 23:00 itibari ile depodan güncelleme bilgisi geldi ve güncelledim. Bilginize...

Hostmode API version : 20101110

ziya68

ziya68

Üye
kardes yanlis yapiyorsunda ondan. yazilanlari tam okusan nerde yanlis yaptigini anlaman lazim.
flasher-3-5 yukleyip ardindan da ona tiklayip calistirilacak bir program degildir.....
windows xp ve windows7 de uyumludur.
senin pc de sorun yok sadece yanlis yapiyorsun.
cmd ile islemler gerceklestiriliyor !
yani baslaya bas arama yerine cmd yaz , ekranda cmd gorursun ve ekrana gelen siyah pencerenin icinde yazmis olduklarimi uygulayacaksin..[/QUOTE]

sagol kardes simdi oldu ama tlf garantiye verdim cts günü 2 hafta n900sen ayri kalacam idarelik bi sony ericsson verdiler sorma cok tuaf ilk defa sony ericsson kullaniyorum

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Merhaba arkadaşlar USB OTG özelliği için bulunan aparatı satın aldım. Az önce elime ulaştı. N900 ve USB bağlantı işlemlerini yapıyorum. N900' e 4GB Kingston marka USB bellek taktım. N900' den h-e-n uygulamasını çalıştırdım.

1 - Speed HostMode
2 - VBUS Boost off
3 - Enumerate
4 - Mount
5 - Mount

işlemini yaptıktan sonra belirli aralıklar ile USB Beleğimin ışığı yanıp yanıp sönüyor. N900' den Dosya Yöneticisine girdiğimde USB Belleğimi göremiyorum. High Speed HostMode,
Speed HostMode, Low Speed HostMode tek tek 3 butonuda denedim. Dediğim gibi USB Belleğimin ışığı yanıp sönüyor. Bu işlemi uygulayan varmı acaba ? Benmi yanlış yapıyorum ?

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

Problemi çözdüm arkadaşlar. Problem USB Bellekten kaynaklanıyor. Deneme yanılma yönteminden anladığım bu oldu. Bende 3 adet USB Bellek var. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi 2. ve 3. USB' ler aynı seri fakat 1. USB farklı seriden. 3 USB Bellekte Kingstonun kendi ürünü. USB Belleklerin üzerinde bulunan logo' ya dikkat ederseniz 2. ve 3. USB aynı seri fakat 1. USB aynı seriden değil. Kısacası 2. ve 3. USB Belleği N900' e taktığım zaman görmüyor. Fakat 1. USB' yi N900' e taktığımda görüyor içerisine giriyorum müziklerimi dinledim resimlereime baktım. Baya hoşuma gitti. Anlamadığım nokta USB' ler arasında neden ayrımcılık yapıyor :)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

Dosya Yöneticisi

Segate 1TB

Segate 1TB | Film Klasörü

Segate 1TB | Oyun Klasörü

Segate 1TB | Program Klasörü

Yukarıdaki ekran görüntülerinden anladığınız gibi N900' e Segate Marka 1TB' lık Taşınabilir HDD' mi taktım ve mükemmel çalışıyor. HDD' nin içindeki 720P Filmleri dahi izledim hemde takılmadan direk PC' de izleme keyfi gibi :) N900 Canavar canavar :)

gkmn11

gkmn11

Üye
dostum paylaşımların için çok teşekkür ederim, banada yardım edebilirsen çok sevinirim ben depolardan bulamadım host modu bilmiyorum acaba başka bir isimle mi çıkıyor,birde youtube videolarını n900 le nasıl indirebiliriz önerdiğin bir program veya yöntem varmı çok teşekkür ederim

--------------- Ekleme ---------------

dostum paylaşımların için çok teşekkür ederim, banada yardım edebilirsen çok sevinirim ben depolardan bulamadım host modu bilmiyorum acaba başka bir isimle mi çıkıyor,birde youtube videolarını n900 le nasıl indirebiliriz önerdiğin bir program veya yöntem varmı çok teşekkür ederim

Dosya Yöneticisi

Segate 1TB

Segate 1TB | Film Klasörü

Segate 1TB | Oyun Klasörü

Segate 1TB | Program Klasörü

Yukarıdaki ekran görüntülerinden anladığınız gibi N900' e Segate Marka 1TB' lık Taşınabilir HDD' mi taktım ve mükemmel çalışıyor. HDD' nin içindeki 720P Filmleri dahi izledim hemde takılmadan direk PC' de izleme keyfi gibi :) N900 Canavar canavar :)
[/QUOTE]

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Depo' dan h-e-n yazarak aratırsan yükleyebilir ve USB HOST MODE özelliğini kullanabilirsin.

YouTube gelince o siteyi pek kullanmadığım için ve onunla olan şeyler ilgimi çekmediği için açıkacası bende ne var ne yok bilmiyorum. Araştırıp bulup paylaşmam gerekiyor.

gkmn11

gkmn11

Üye
çok sağolasın sayende telefonumu çok daha fazla seviyorum
Depo' dan h-e-n yazarak aratırsan yükleyebilir ve USB HOST MODE özelliğini kullanabilirsin.

YouTube gelince o siteyi pek kullanmadığım için ve onunla olan şeyler ilgimi çekmediği için açıkacası bende ne var ne yok bilmiyorum. Araştırıp bulup paylaşmam gerekiyor.

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
çok sağolasın sayende telefonumu çok daha fazla seviyorum

Rica ederim. N900 sevilmeyecek gibimi :) Yakın zamanda USB' den çalışan DVD-RW alıcam. Bakalım CD' den yada DVD' den N900' de film izleyebilecekmiyim... :)

volkov

Üye
arkadaşlar ben bu (h-e-n) programını yükledim çıkar çıkmaz ve elimde dişi usb aparatıda var yanlız programı yükledikten sonra linux kernel'in güncellemesinide yaptım ama yükledikten sonra ilk farkettiğim şey cpufrequi programının overclock yapma özelliği kapanmıştı ve telefonu kapatınca tekrar açılmadı flash atarak düzelttimiştim. yanlız şimdi programı tekrar yüklemeye çekiniyorum daha doğrusu yükleyip kernel'i update etmek çekiniyorum siz bunu kullanırken nasıl bir yol izlediniz bu konuda bilgi alabilirmiyim.

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
arkadaşlar ben bu (h-e-n) programını yükledim çıkar çıkmaz ve elimde dişi usb aparatıda var yanlız programı yükledikten sonra linux kernel'in güncellemesinide yaptım ama yükledikten sonra ilk farkettiğim şey cpufrequi programının overclock yapma özelliği kapanmıştı ve telefonu kapatınca tekrar açılmadı flash atarak düzelttimiştim. yanlız şimdi programı tekrar yüklemeye çekiniyorum daha doğrusu yükleyip kernel'i update etmek çekiniyorum siz bunu kullanırken nasıl bir yol izlediniz bu konuda bilgi alabilirmiyim.

Aynı sıkıntıyı bende yaşadım. İlk sayfadaki mesajlarıma bakarsanız yazdım zaten. Telefonuma flash attım ve Faster Application ile yüklenmesi gereken herşeyi tek tek buldum ve işaretledim. Daha sonra onaylayıp herşeyi tek tek otomatik olarak yükledi. Telefonu kapatıp açtığımda eski sorun oluşmadı. Çihazım şuan 100MHz overclock ayarlı, h-e-n yüklü ve kernel çekirdek yüklü. Tabi ekstra programlarımda yüklü. Şuan problemsiz. İstersen dediğim gibi yap.

Üst Alt