N900 USB OTG (Host Modu) Beta' ya Ulaştı...

Sponsorlu Bağlantılar

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
N900 USB OTG (Host Modu) Beta' ya Ulaştı...

Nokia N900 için Alpha düzeyindeki USB OTG desteği Beta sürümüne ulaştı. Yeni sürümde, yamanın arayüzü tamamen yenilenirken, 3 farklı USB hızı için destek eklendi ve bir çok yeni cihaz artık daha stabil bir şekilde desteklenebiliyor. Yeni arayüzde bir Yardım penceresi de mevcut. USB OTG, Yüksek hızda Flash sürücüler, sabit disk ve CD sürücüleri, hızda kablosuz fareleri, Düşük hızda normal fare ve klavyeleri kullanabilmeyi amaçlıyor.

deserter.06

deserter.06

Üye
kardeş kablosuz maus la n 900 ü kullanabilirrmiyiz
yada ona uygun kablolu mausu nerden alırız

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
kardeş kablosuz maus la n 900 ü kullanabilirrmiyiz
yada ona uygun kablolu mausu nerden alırız

Kullanıldığını gösteren videolar izledim YouTube' den ama ben uygulamadım o yüzden net bir yanıt veremeyeceğim...

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Uygulama depolarda yayınlandı. Yüklemek isteyen arkadaşlar yükleyebilir. Ben yükledim. Bağlantı aparatım olmadığı için deniyemedim. Yakında denerim...

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Uygulamayı yükledim OverClock ayarları sıfırlandı. Kernel çekirdeğini uygulamanın kullandığı çekirdeğe göre ayarladığı için 600MHz' den yukarı çıkamıyorum. O yüzden kaldırdım. Bilginiz olsun...

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hay içine edeyim ya. Uygulamaları uygulayıp burada yardımcı olmaya çalışan ben ve benim gibilerin yaşadığı sıkıntı bu işte. Uygulamayı kaldırdım otomatik olarak kernel çekirdeğide gitti. Telefonu kapattım açtım açılmıyor. Nokia yazısı geliyor tekrar kapatıp açıyor. USB kabloda yanımda değil. Format atamıyorum. Şuan işyerindeyim bütün gün gelefonum kapalı kalacak

Hay içine edeyim be. Ondan sonra teknoloji özürlüleri kalkar yok o çalışmıyo yok şu şöyle yok bu böyle. Görün işte deneyip sizlere sunabilmek için kendi cihazımızı heba ediyoruz, kendi zamanımızdan çalışıyoruz. Ama yine yaranamazsın yine yaranamazsın...

Bu yazdıklarımı okumayıp sivri zekalı birisi kalkıp depodan programı yükleyip yükledikten sonra kaldırıp telefon açılmadığında gelip buraya sizin yüzünüzden böyle oldu falan filan derse eğer kötü patlarım...

ypazarcik

Üye
Birileri önden yürüyecek... :)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Önden yürümekten şikayetçi değilimde teknoloji özürlüsü olup teknoloji canavarı ürünler alanlardan şikayetçiyim. Neyse...

osilayer

Üye
Hay içine edeyim ya. Uygulamaları uygulayıp burada yardımcı olmaya çalışan ben ve benim gibilerin yaşadığı sıkıntı bu işte. Uygulamayı kaldırdım otomatik olarak kernel çekirdeğide gitti. Telefonu kapattım açtım açılmıyor. Nokia yazısı geliyor tekrar kapatıp açıyor. USB kabloda yanımda değil. Format atamıyorum. Şuan işyerindeyim bütün gün gelefonum kapalı kalacak

Hay içine edeyim be. Ondan sonra teknoloji özürlüleri kalkar yok o çalışmıyo yok şu şöyle yok bu böyle. Görün işte deneyip sizlere sunabilmek için kendi cihazımızı heba ediyoruz, kendi zamanımızdan çalışıyoruz. Ama yine yaranamazsın yine yaranamazsın...

Bu yazdıklarımı okumayıp sivri zekalı birisi kalkıp depodan programı yükleyip yükledikten sonra kaldırıp telefon açılmadığında gelip buraya sizin yüzünüzden böyle oldu falan filan derse eğer kötü patlarım...

Nokia, N900 modelini bu yuzden Turkiyeye getirmedi. Bizim insanımız fazla ugrasmayi sevmiyo. armut piş ağzıma düş mantalitesi daha yaygın oldugu icin. simdi senin yasadigin problemi bilgisiz bir kullanicinin yasadigini düşün.. vay nokianin haline :)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nokia, N900 modelini bu yuzden Turkiyeye getirmedi. Bizim insanımız fazla ugrasmayi sevmiyo. armut piş ağzıma düş mantalitesi daha yaygın oldugu icin. simdi senin yasadigin problemi bilgisiz bir kullanicinin yasadigini düşün.. vay nokianin haline :)

Buda bir etken tabi. Lafa geldimi en zeki biz oluruz icraata geldimi bir halta yaramazlar. Ancak alırlar ellerine telefonları N900 ile N97 yi kıyaslarlar. Benim telefonum şöyle benim telefonum böyle hava atarlar. Ama karşı taraf bilmez ki bu dangalak bu telefonu sadece Alooo demek için eşşek yükü ile para vermiştir. Neyse ya. Görüyorum zaten burada kimin nekadar bilgili olduğunu kimin bu cihazı ne amaçla kullandığını hepimiz görüyoruz işte. Ben ve benim gibiler yapıyor teknoloji özürlüleride hazıra konuyor daha doğrusu konmaya çalışıyor. Neden çünkü çalışan bir uygulamayı kurmayı bile beremiyor ve kalkıp burada yapamadınız edemediniz sizin yüzünüzden diyebiliyorlar.

Siz gidin sadece ALOOO deyin. Bukadar bile fazla size...

emin0005

emin0005

Üye
BENDE SOYLEMENE RAGMAN Bİ YUKLIYEYIM DEDIM FORMAT ATMAK SORUN OLMAZ DEDIM OLACAGI FORMAT OLSUN DEDIM AMA .BİRAZ Tlf kafayı yedı acıkcası ısıklar falan gıttı ekran ısıgı acılışı degıstı u bott la acılıyor du ona ne oldu anlamadım ama sımdı baktımda guncel versıyonu cıkmıs bı denıyeyım sımdı belkı sorunları giderilmiştir umarım.

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Format ve sorun öyle mi güldürmeyin beni N900' ümü aldığımdan bu yana kadar tahmini olarak 20 kere format atmışımdır. Hem Flash hem Hard Format. Söylediklerinizin hiçbirini yaşamadım. Cihazda da önceye dayanan bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sorun olsa cihazı kullanmazdınız zaten. Demek ki problem kullancıda yani sizde... ;)

ymz83

Üye
Arkadaşlar ben kurdum harika bişey ne bağlarsan bağla çalıştırıyor,tek sorun ful speed yazan kısımda sürücü yok diyor o kadar.Programla yapılan overclock ta sorun çıkıyor telefon sıksık takılıyor ancak x terminalle yaptığımızda daha sitabil ve hızlı saygılar.

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
F*ull speed yazan kısım yüksek hızlı usb bellekler yada sürücüler için. Demek ki tağtığınız aparatlar o kategoriye girmiyor ki sürücü yok diyor. Deneyip kullanıp yorumuzunu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim... :oke:

emin0005

emin0005

Üye
programı fuul spedes te calıstırdım ve cıkınca tlf calısıyordu ama ekran ısıgı bırden gıttı 2 dk sonra falan gerı geldı ınanan ınansın ınmayan ınanmasın kımseyı bu olanlardan ınanadırmak zorunda da degılım sadece olanları baslattım u botto yazılımım vardı meego ısletım sımtemını kuracaktım tlfu actıgımda penguen cıkıyordu jyazılar gecıyordu programı kurduktan sonra o zalılar akmamaya basladı bunlar oldu yanı bırseylerı paslaşmak ıstedım sadece bazı akadaşlar ıcın...

Kara-vicdanli

Kara-vicdanli

Üye
Selam arkadaslar bir seyi sizlerle paylasayim sicagi sicagina coookkkk onemli...
h-e-n bunu depolardan yukledim...
ertesi gun yani bugun update geldi. ve yukledim..
yanirsira kernelde geldi.. onuda yuklemek zorunda kaldim.
yuklendi ve hic bir sorun yok aksama kadar telefonu kullandim..
eee
sonra burdaki yazilanlari gorunce merak ettim aklima birden cepi kapatip acmak geldiiiiiii..
geldi ama basimda belaya girdi..
cep acilirken anormal sekilde sol ustte linux pengueni ikonu ve altindada epeyce bir yazi..
sonrada kernel starting de kalip durdu...
devami olmadi..

firmware flash atim dedim !
U tusu felan hic bisey ifade etmiyor...
pc ye baglanti kurdurmuyor pc cihazi tanimiyor.
maemo forumlarini arastirdim..
ve neticeyi cozduk..
flasher-3.5.exe bunu pc ne yukle..
C: program files maemo klasorun icinde flasher-3-5 klasoru olur.
icine RX-51_2009SE_20.2010.36-2_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin dosyayi kopyala..
cmd yi ac
cd C:\Program Files\maemo\flasher-3.5 entere bas..
flasher-3.5 -F RX-51_2009SE_20.2010.36-2_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin --flash-only=kernel -f -R entere bas..
cmd ekraninda baglanti kurulmadi cepin baglanmasini bekliyor diye yazi olur..

o esnada cepi pc ye bagla... U tusuna gerek yok !!
U tusuna basmadan direkt bagla ve aninda yukleme baslicaktir bir kac saniyelik is..
artik cep eski haline geri donmus ve sorunsuz calisiyor olacaktir..
bu islem sadece hata sorunu verdiren kerneli tekrar yuklemektir.
mevcut programlarina oyunlarina felan zarari yoktur..
olurda bu durumla karsilasan olur diye bunlari paylastim saygilar..

mustafaatilla

mustafaatilla

Üye
yukledim n8 aparatıyla bağlantıladım 8gb lik flash ı gördu veri transferi gerçekleşti arkadaşlar yarın 10tblik hdd den film izlemeye çalışacağım izdenimlerimi paylaşacağım

gazi kardeşim durumuna üzüldüm 2 tel kullanmanın avantajını yaşadım fakat kapatıp açınca bir problem olmadı (guncellemeleri kabul etmedim bir program calışıyorsa memnundam guncelleme yapmam ;))

gkmn11

gkmn11

Üye
kardeşim paylaşımın için teşekkür ederim fakat benim bir sorunum var aynı durum bendede oldu dediğin gibi
cmd yi ac
flasher-3.5 -F RX-51_2009SE_20.2010.36-2_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin --flash-only=kernel -f -R entere bas..
cmd ekraninda baglanti kurulmadi cepin baglanmasini bekliyor diye yazi olur a kadar geliyorum fakat sonra telefonu bağladığımda 10 dakika bile beklesem bir faaliyet olmuyor bütün gece perişan oldum valla okumadığım forum kalmadı ya bir yardımcı olursan sevinirim dostum sağolasın şimdiden.
Selam arkadaslar bir seyi sizlerle paylasayim sicagi sicagina coookkkk onemli...
h-e-n bunu depolardan yukledim...
ertesi gun yani bugun update geldi. ve yukledim..
yanirsira kernelde geldi.. onuda yuklemek zorunda kaldim.
yuklendi ve hic bir sorun yok aksama kadar telefonu kullandim..
eee
sonra burdaki yazilanlari gorunce merak ettim aklima birden cepi kapatip acmak geldiiiiiii..
geldi ama basimda belaya girdi..
cep acilirken anormal sekilde sol ustte linux pengueni ikonu ve altindada epeyce bir yazi..
sonrada kernel starting de kalip durdu...
devami olmadi..

firmware flash atim dedim !
U tusu felan hic bisey ifade etmiyor...
pc ye baglanti kurdurmuyor pc cihazi tanimiyor.
maemo forumlarini arastirdim..
ve neticeyi cozduk..
cmd yi ac
cmd ekraninda baglanti kurulmadi cepin baglanmasini bekliyor diye yazi olur..
o esnada cepi pc ye bagla... U tusuna gerek yok !!
U tusuna basmadan direkt bagla ve aninda yukleme baslicaktir bir kac saniyelik is..
artik cep eski haline geri donmus ve sorunsuz calisiyor olacaktir..
bu islem sadece hata sorunu verdiren kerneli tekrar yuklemektir.
mevcut programlarina oyunlarina felan zarari yoktur..
olurda bu durumla karsilasan olur diye bunlari paylastim saygilar..

--------------- Ekleme ---------------

kardeşim paylaşımın için teşekkür ederim fakat benim bir sorunum var aynı durum bendede oldu dediğin gibi
cmd yi ac
cmd ekraninda baglanti kurulmadi cepin baglanmasini bekliyor diye yazi olur a kadar geliyorum fakat sonra telefonu bağladığımda 10 dakika bile beklesem bir faaliyet olmuyor bütün gece perişan oldum valla okumadığım forum kalmadı ya bir yardımcı olursan sevinirim dostum sağolasın şimdiden.
bu arada bu işlemi hem xp de hemde windows 7 32 bit denedim her ikisindede sonuç alamıyorum en son suitable usb device not found,waiting diye bir yazı çıkıyor cmd de öyle kalıyor

Kara-vicdanli

Kara-vicdanli

Üye
cmd ekraninda ..
suitable usb device not found,waiting..
buraya kadar islemlerinizi eksiksiz uygulayin..
n900 u elinize alin.
pilini cikartin.
usb kablosu ile pc ye bagla..
bagli iken pilini tak...
cmd ekraninda bi anda yuklemeler baslar ve bitmesi gerekli..
bu bir kac saniyelik islemdir.
sadece kerneli yukler.
ardindan cep kendiliginden acilmaya baslar olay biter.

yaptiginiz islemlerden sonra halen olmuyor ! ve suitable usb device not found,waiting de duruyorsa.
o zaman donanimsal bir sorun var..
ya usb kablosunda yada PC de yada cep te.
farkli usb girislerinde deneyin.
usb pc ye taktiginizde kulaginiz pc de olsun cepi usb ile bagladiginizda ses gelmesi gerek !
ses felan yoksa o zaman ya kabloda ya pc de sorun var.
ve saatin oldugu yerdede hata olustu yuklenmeyen aygit var gibi mesajda alabilirsiniz o normaldir.

Onceden yazdim ama tekrarliyorum.
U tusuna basma felan yokk..
yukarida yazdigim gibi uyguladiginizda ve hersey yolunda ise normal sartlarda isiniz bitmesi lazimdir.
kolay gelsin.

gkmn11

gkmn11

Üye
çok sağol yaptım sayende,teşekkür ederim.
cmd ekraninda ..
suitable usb device not found,waiting..
buraya kadar islemlerinizi eksiksiz uygulayin..
n900 u elinize alin.
pilini cikartin.
usb kablosu ile pc ye bagla..
bagli iken pilini tak...
cmd ekraninda bi anda yuklemeler baslar ve bitmesi gerekli..
bu bir kac saniyelik islemdir.
sadece kerneli yukler.
ardindan cep kendiliginden acilmaya baslar olay biter.

yaptiginiz islemlerden sonra halen olmuyor ! ve suitable usb device not found,waiting de duruyorsa.
o zaman donanimsal bir sorun var..
ya usb kablosunda yada PC de yada cep te.
farkli usb girislerinde deneyin.
usb pc ye taktiginizde kulaginiz pc de olsun cepi usb ile bagladiginizda ses gelmesi gerek !
ses felan yoksa o zaman ya kabloda ya pc de sorun var.
ve saatin oldugu yerdede hata olustu yuklenmeyen aygit var gibi mesajda alabilirsiniz o normaldir.

Onceden yazdim ama tekrarliyorum.
U tusuna basma felan yokk..
yukarida yazdigim gibi uyguladiginizda ve hersey yolunda ise normal sartlarda isiniz bitmesi lazimdir.
kolay gelsin.

Üst Alt