MSI Monster ASUS laptop önerisi !!!???

Sponsorlu Bağlantılar

ugurgs66

Üye
    Konu Sahibi
O derece yani :) aklımda biseyler tam şekillenecekken bi yorum yapıyorsun aklım karışıyor yanlış anlama kardeşim iyi anlamda diyorum bilgine sağlık ben sana şunu soruyum en iyisi elimde 2000 tl para var eylülün ortalarını beklemek istiyorum ve büyük ihtimal msi biraz daha ucuzlar şimdi soruyorum asus n56vz mi msi ge60 0ND veya bi başka serisi mi yoksa lenova y500 veya y580 mi bunu cevaplayacak kadar araştırma yapmışsın belli :)

badmus

badmus

Üye

asusun genelde sesi çok kısık ama yeni modellerde yok diye biliyorum lenovolar genel anlamda sıkıntısız. Msi'da 4 hoparlör ve thx studio yazılımı var. Ablamda samsung var sabah masaüstünün yanındaydı 2+1 vardı ne kadar çok ses çıkıyo kolonlarmı bağlı dedi:)

Evet msi genelde ses konusunda iyi ama yukarida linkini verdigim asus laptop'un ses hakkindaki açıklaması

SonicMaster Premium ve MaxxAudio 3

Bang & Olufsen ICEpower® işbirliğiyle geliştirilmiş olan Waves MaxxAudio, SonicMaster Premium çözümünü daha iyi hale getirerek ses kalitesini en üst seviyeye getiren profesyonel özellikler ekler. Berrak sesi tüm aralıkta sunmayı başaran N Serisi dizüstü bilgisayarlarda çok daha güçlü bas için özel bir bağımsız bas hoparlörlerine yer veriliyor, taşınabilir bilgisayarlardaki en iyi ses kalitesi elde ediliyor.

Ama gercekten bu laptop'un kullanicisi olarak soyleyeyim. Gerçek anlamda ses kalitesi ve yuksekligi baya iyi.

• Beğen
Tepkiler: ozakin70
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ben asusa kötü demedim zaten. Benim favori markam her zaman asustur ancak bu fiyata msi varken sırf asus daha iyi bir marka diye asus alınmaz. Asus 10 sene bozulmayacaksa o 9 sene bozulmaz ama aynı parayı verip daha iyi performans almak bana daha mantıklı geliyor. Ses konusunda asusun eski modelleri baya sıkıntılıydı cep telefonu kadar çıkıyordu ama yenilerde çözdüler. Msi ise gerçekten bu konuda iyi tertemiz ve yüksek ses veriyor bir laptopa göre. Arkadaşımda hp var i7'li ışıklı olan model var bilirsiniz. Beats hoparlör var ama benimki yan yana koyunca onun sesini bastırdı aynı şarkıda. 4 hoparlör var ve alttaki hoparlörler tam touchpadin altındaki kıvrımların orada ve orası kıvrımlı haliyle sesi ordan iyi iletiyor 2 hoparlörde menteşelerin orada var gayet iyi ses veriyor diğer laptoplara göre.

Şimdi uğur kardeş senin soruna gelince dediğim gibi asusu her konuda beğenirim ama n56 konusunda biraz casper politikası izleyip rakamları şişirmiş. Örneğin ge60 ile n56 vatanda yan yana duruyor bilinçsiz bir müşteri baktığı zaman aaa bunda 1 tb hard disk var ekran kartı 4 gb 16 gb ram hemde asus diyip ona tav olur. Ama 16 gb ram koyduğu laptoba hangi mantıkla 5400 rpm hard disk koymuş anlamış değilim. 16 gb ram fazlasıyla gereksiz şuan bir oyuncu için bile 4 gb yeter. Ancak en iyisi 6'dır hani daha fazla boş olsun diye. 8 ilerisi için iyidir fazlasıyla yeter ama 16 nedir gereksiz tamamen. Msi'da 750 hard disk var ama dönüş hızı 7200 rpm yani daha hızlı işlem daha fazla kopyalama ek olarak hard diskin küçük olması daha iyi performans demek. İki arazi düşünün biri 7.5 diğeri 10 dönüm orada birşeyiniz var hangisinde aradığınızı daha kolay bulursunuz ? Tabiki küçük olanda yani 250 megabaytın önemi yok er sıkıntınız varsa harici diskler hergün ucuzluyor alırsınız oraya doldurursunuz daha iyi performans sağlar hem hard disk boş kaldımı bi de düzenli birleştirme yapıldımı tadından yenmez. Gelelim ekran kartı konusuna yine bilinçsiz müşteri baktığı zaman 4 gb ekran kartına vurulabilir. Ama isterse 16 gb olsun ekran kartında artık boyutun önemi yok asustaki kartı gt650m ddr3 128 bit msidaki gtx660m zaten GTX'i gördünüzmü nvidia gpulu bir kartta bilinki o oyun kartıdır gddr5 ve ddr3ten daha fazla performans verir. Yani daha keyifli bir oyun deneyimi demek. 2 gb ise fazlasıyla yeter şuan en kral oyuna bile 1 gb yetiyor 2 gb çok rahat yani mesela msi'a 2 gb gddr5 gtx660m taksanda aynı performansı alırsın 6 gb gtx 660m taksanda aynı performansı alırsın boyutun önemi yok.

Bu yüzden rakamlar sizi yanıltmasın ona göre karar verin. Eğer asusta 7200 rpm hard disk olsaydı 750 gb olsaydı 1 olsada olur önemli olan rpmsi, 4 gb yerine 2 gb gtx660 veya gt750 falan olsaydı asus daha iyi bir seçim olurdu. Biraz üçkağıtçılık yapmışlar sanki ama objektif konuşurum her zaman forumda tanırlar beni n56 kasası ge60 kasasından üstün. Ama msi'ada hak vermek lazım yüksek donanıma düşük fiyat yapınca bir yerlerden kısmak zorunda kalıyor ancak bu lafım sizi yanlış yönlendirmesin 6 aydır kullanıyorum henüz çizik yok üzerinde ve hergün okula götürüp getiririm bilgisayar bölümü öğrencisiyim yani yabana atılacak bir kasası yok ancak asus bu konuda daha üstün tabiki.

Gelelim y500'e lenovo gerçekten laptop işinde çığır açtı hiç yokken piyasayı alt üst etti çok güzel cihazlar çıkardı. Tabi her markada olduğu gibi sorunlu modelleri oldu ancak düşük fiyata güzel cihazlar yaparak laptop piyasasında söz sahibi olmayı başardılar. Ancak oyun laptopunda çuvalladılar sanki ilk başta lenovo almadığıma pişman olur gibi oldum ikisi arasında kalmıştım sonra iyiki msi almışım dedim çünkü msi'ın bazı sorunları vardı hepsi çözüldü ancak y500'ün sorunları duruyor sli'ın getirdiği sorunlar falan var. Kasada oldukça kabaymış heralde bu konu da çok şikayet var. Ama tabi msi kadar olmaları zor adamlar sürekli gamebook yapıyor lenovo yeni girişti ve bu güzel birşey ne kadar rekabet olursa o kadar iyi olur. Eğer msi hakkında daha fazla merak ettiklerin varsa ge60'ın konusunu açmıştım notebook bölümünde konu açmıştım kullanıcılar kulübü tarzında bulamazsan link atarım şuan mobilim bende :)

ozakin70

ozakin70

Üye
N56 nin serisi var ben 7200 rpmlisinide gordum bi arastirmak lazim testlerde yüzde 90 küsürlerde notlar almış ve windowsun gereksiz notlandırma sisteminden 7.9 almıs

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Harbi gereksiz o aynı makinelerde yapılan testlerde bile çok farklılık gösteriyor :) n56 güzel ama 5400 hiç olmamış ben görmedim hiç 7200 olanını arkadaşımdaki de 5400

Uhops

Uhops

Üye
Ben asusa kötü demedim zaten. Benim favori markam her zaman asustur ancak bu fiyata msi varken sırf asus daha iyi bir marka diye asus alınmaz. Asus 10 sene bozulmayacaksa o 9 sene bozulmaz.....

Ellerine sağlık.

ugurgs66

Üye
    Konu Sahibi
Tamam msi iyide yattı kafama çok saol kardeş şimdi geldi modeline :D seninki hangi model ?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Bendeki ge60 ond 453tr

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Gördüğüm kadarıyla zaten arkadaşlar gerekli desteği sağlamışlar, SSD'li bir MSI senin hertürlü işini kolaylıkla görecektir diye düşünüyorum.

Eğer fiyatı yükseltip Amerika'dan alma ihtimalin varsa bunu incelemeden geçme :good:

ugurgs66

Üye
    Konu Sahibi
Yok 2000 den sadece 100 fazla verebilirim de bu da fenaymış :) fiyatlar çok uçuk 2000 tlye i7 li bi msi bulamayacağım galiba ssd yi sonradan halledebilirim biraz geleceğe yönelik olsun istedim

Uhops

Uhops

Üye
Yok 2000 den sadece 100 fazla verebilirim de bu da fenaymış :) fiyatlar çok uçuk 2000 tlye i7 li bi msi bulamayacağım galiba ssd yi sonradan halledebilirim biraz geleceğe yönelik olsun istedim
Fiyatlar şuan çok yüksek ben aldığım zamanlarda 459tr'nin fiyatı 1830:tl:lere kadar düşüyordu. ben ssdli modeli 2077:tl:ye aldım. Şuan ise ssd'siz i5li frredoslu modeller 2050ye çıkıyor. USD:1,93200128 Türk Lirası belki beklersen düşebilir. 1 ay önce falan 1,8lerdeydi.

ugurgs66

Üye
    Konu Sahibi
Beklemek en iyisi en azından değecek bir marka umarım ucuzlar iyi bi fiyata iyi.bi.model alırım destek için teşekkürler kardeş benden kaçar sizin de gözünüze takılırsa indirim buraya yazar mısınız size zahmet

ardacumhur

ardacumhur

Üye

Cihaz canavar :good:

Beklemek en iyisi en azından değecek bir marka umarım ucuzlar iyi bi fiyata iyi.bi.model alırım destek için teşekkürler kardeş benden kaçar sizin de gözünüze takılırsa indirim buraya yazar mısınız size zahmet

Tabi ki ama bu konuda olmayabilir üst konularda aktif oluyor genelde orayı takip etmeyi ihmal etmeyin

Üst Alt