Karşılaştırma lumia 930 vs lumia 1520 hoparlörler nasıl

Sponsorlu Bağlantılar

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
lumia 930 vs lumia 1520 hoparlörler nasıl
başlığı açarken farkettim aynı soruyla pek çok konu açılmış
benim bu sorulara ek olarak birkaç sorum daha olacak
şu anda lumia 925 kullanıyorum tam bir nokia hayranıyım tasarım+kalite forever nokia (inşallah seneye CESte tüm ihtişamıyla geri döner :) )
seneye 4 çekirdekli bir üst seviye lumia'ya terfi etmeyi düşünüyorum şimdiden bakıyorum da bir yanım 1520 diğer yanım 930 diyor karar veremedim bende size danışayım dedim
öncelikle yeni cihazda aradığım özellikler şöyle
uzun süre kullanımda yavaşlama olmamalı
ekranın parlaklığı benim için önemli; günlük hayatımın çoğu açık havada geçiyor.
ses konusunda çok titizim eski telefonum c601di sesini bilen bilir 5+1 gibi öterdi şimdiki telefonum lumia 925 onun yanına bile yaklaşamıyor ve dikkatinizi çektimi bilmiyorum lumia 1520nin hoparlör ızgarası 925e benziyor ama siz kullananlar sesini daha iyi bilirsiniz nasıldır canlımı 925ten iyimi yoksa aynı seviyedemi (930cular aynı soru sizin içinde geçerli :) )
günlük hayatımda çok gezen biriyim hele yazın tüm günüm dışarıda geçiyor pil konusunda hangi cihaz daha iyi
yine çok gezen biri olarak boyut nasıl (1520nin boyutunu çook iyi biliyorum ve elleri kürek gibi olan birisi olarak kavrama konusunda sıkıntım yok :) cepte nasıl olur gezmeye yatkın mı ayrıca ekran çerçeve oranı nasıl 925inki azcık kalındı
gövde dayanıklılığı nasıl metal ile polikarbonat arasonda bariz fark varmı çizilmeye karşı.
hangi cihaz olursa olsun turkcellden alıcam garanti konusunda karın ağrısı çekmeye hiiiç niyetim yok( l.925i servise yolladım turkcell çok iyi iş çıkarıyor aracılık konusunda)temin etme konusunda hangi cihaz sıkıntılı oluyor özellikle renk konusunda 1520re sarı rengi sevdim
yorumlarınızı bekliyorum

emz

emz

Üye
Ben bu yazını okuduktan sonra her türlü 1520 diyorum. Batarya iyi, boyut sorun değil daha ne olsun? Cepte belki sığma sorunu olur ama onun dışında çok kullanışlı ve mükemmel bir cihaz. Hoparlöründen emin olamadım sadece ama gerisi senin aradıkların. Üstüne bulacağını sanmam :)

theseusx

theseusx

Üye
Benim 1520 nin sesi çok iyi çıktı çarşıda falan gayet net duyuyorum. Cızırtı yok. Ama 930 u bilemem hiç denemedim.

erhanercan

erhanercan

Üye
Bendeki 920 ve 925 in dış ses hoparlörü son sesteyken boğulma oluyor, bu cihazların dış seslerini bende merak ettim

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Lumia 920 kullanıyorum ve Çin malı tellerde bile daha iyi hoparlör vardır. Ama 1520 ve 930 bilemem.

serinaga

serinaga

Üye
1520'nin ses oldukça güçlü ve sağlam. Öyle ki bazen boşluğuma geliyor, çalmaya aniden başlayınca irkildiğim oluyor.

zaakaan

zaakaan

Üye
Standlı kılıfıyla beraber kullanıyorum. Ona rağmen cebimde çok rahatsızlık vermiyor bana. Cebimde geniş biraz, onun etkisi de olabilir. :) Sesi gayet iyi, hatta bazen rahatsız oluyorum, ses seviyesini 1'e kadar düşürüyorum. 10'da hiç kullanmıyorum, genel olarak 3-5 arasında kullanıyorum. 1 yılı doldu ve herhangi bir yavaşlama söz konusu değil ki bu 930 için veya diğer Windows Phone telefonlar içinde geçerlidir sanıyorum ki. :) Pil konusu iyi zaten. Ekran parlaklığını en üst seviyede tutarsan açık havada da sorun olmayacaktır. Bu kadar. :)

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
Bendeki 920 ve 925 in dış ses hoparlörü son sesteyken boğulma oluyor, bu cihazların dış seslerini bende merak ettim
aynen o boğulma olayı 1520de yada 930da oluyormu yazın bol bol telefondan film izleyen biri olarak merak ediyorum
Standlı kılıfıyla beraber kullanıyorum. Ona rağmen cebimde çok rahatsızlık vermiyor bana. Cebimde geniş biraz, onun etkisi de olabilir. :) Sesi gayet iyi, hatta bazen rahatsız oluyorum, ses seviyesini 1'e kadar düşürüyorum. 10'da hiç kullanmıyorum, genel olarak 3-5 arasında kullanıyorum. 1 yılı doldu ve herhangi bir yavaşlama söz konusu değil ki bu 930 için veya diğer Windows Phone telefonlar içinde geçerlidir sanıyorum ki. :) Pil konusu iyi zaten. Ekran parlaklığını en üst seviyede tutarsan açık havada da sorun olmayacaktır. Bu kadar. :)
şu tanıtımda gösterilen kılıfmı kullandığın ? bende ondan alacam nerden aldın ?
1520'nin ses oldukça güçlü ve sağlam. Öyle ki bazen boşluğuma geliyor, çalmaya aniden başlayınca irkildiğim oluyor.
ses yüksekliği iyi anladığım kadarıyla peki netlik kulaklıkla dinlediğin gibi net çıkıyormu

erhanercan

erhanercan

Üye
aynen o boğulma olayı 1520de yada 930da oluyormu yazın bol bol telefondan film izleyen biri olarak merak ediyorum

ses yüksekliği iyi anladığım kadarıyla peki netlik kulaklıkla dinlediğin gibi net çıkıyormu
Aynen orta seviyedeki sesi ile son ses seviyedeki dış sesinde bir fark boğulma tepki oluyor mu

zaakaan

zaakaan

Üye

Tanıtımda gösterilen kılıf hangisi bilmiyorum da cihazla birlikte gelmişti benim kılıf, ayrı olarak almadım.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
Tanıtımda gösterilen kılıf hangisi bilmiyorum da cihazla birlikte gelmişti benim kılıf, ayrı olarak almadım.
İyiymiş ayriyeten kafa yormaya gerek yok yani
Peki ses nasıl şu boğulma olayı oluyormu karşılaştırdın mı hiç

• Beğen
Tepkiler: erhanercan
zaakaan

zaakaan

Üye
İyiymiş ayriyeten kafa yormaya gerek yok yani
Peki ses nasıl şu boğulma olayı oluyormu karşılaştırdın mı hiç
Şimdi 2 şarkıda denedim, bana boğulma yokmuş gibi geldi. Çok az olabilir belki farkı anlayamayacağım kadar, bilemiyorum. Bu arada alacağın zaman yanında kılıf veriyorlar mı sor mutlaka, bazı yerlerde vermiyor olabilirler. Ben Evkur benzeri senetle satış yapan bir yerden almıştım.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi 2 şarkıda denedim, bana boğulma yokmuş gibi geldi. Çok az olabilir belki farkı anlayamayacağım kadar, bilemiyorum. Bu arada alacağın zaman yanında kılıf veriyorlar mı sor mutlaka, bazı yerlerde vermiyor olabilirler. Ben Evkur benzeri senetle satış yapan bir yerden almıştım.
turkcellden alırım muhtemelen garanti konusunda güveniyorum
sesi mümkünse c601 5800 n8 gibi bir modelle karşılaştırır mısın

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve erhanercan
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bence hiçbir cihaz 6233 5800 a yaklaşamaz ses konusunda. Keşke Lumialar daki ses çipi kaliteli olaydı diyorum bazen.

zaakaan

zaakaan

Üye
turkcellden alırım muhtemelen garanti konusunda güveniyorum
sesi mümkünse c601 5800 n8 gibi bir modelle karşılaştırır mısın
Tabi, C6-01 ile kıyaslarım fırsatını bulunca. Ama hemen yapamayacağım kıyası maalesef.

kamuraN021

kamuraN021

Üye
L720 L920 L925 ve N8 hepsini kullandım belki bir 5800 olamaz ama lumia 930 bir harika ses kalitesi var tabi 5800 da çift hoparlör vardı

erhanercan

erhanercan

Üye
930 hoparloru mono muydu

Esendağlı

Esendağlı

Üye
L920>L1020 ve şu anda da L1520 kullanıcısı olarak 1520 ikisinden de iyi ama bence en iyi değildir bu konuda, yani öyle aman aman bir hoparlörü yok bence.

zaakaan

zaakaan

Üye
Deneme imkanı bulabildim. C6-01'in ses şiddeti kesinlikle 1520'den daha fazla ama seste bozulma da bir o kadar fazla. 1520 çok daha net bir ses veriyor.

serinaga

serinaga

Üye
Arkadaşlar L1520 güçlü bir sesin yanında boğulma olmadan kaliteli bir ses veriyor, bundan emin olabilirsiniz.