Telefon Tavsiyesi lumia 1820 ve 935 konseptim

Sponsorlu Bağlantılar

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
lumia 1820 ve 935 konseptim
Malum ne zamandır Microsofttan flagship modeli bekliyoruz kimi phablet istiyor kimi normal telefon ve bende piyasanın durumunu göz önüne alarak( modellerin özellikleri ve fiyatları) bir konsept hazırladım umarım beğenirsiniz
Başlamadan önce belirteyim ben bu telefonu Nokia'nın çıkarmasını isterdim çünkü ancak Nokia'nın yapacağı yenilikleri içeriyor.
Yeni cihazımızın iki versiyonu olacak 5inçlik bir telefon(lumia 935-940-ne isterseniz deyin ) ve 6 inçlik bir phablet (lumia 1820 )
Microsoft (Nokia) Telefonu bugünlerde çıkartacak olsa şöyle olmalı;
5 inçlik İGZO destekli amoled ekran (İGZO bir ekran eklentisidir hangi ekran olursa olsun oled-lcd farketmez ekranın daha az güçle çalışmasını sağlar-%50ye kadar daha az-)
Full hd ekran ve kırılmaya karşı dayanıklı gorilla glass 3 ekran paneli ayrıca bu panel titreşimi emen bir malzeme ile desteklenecek (kırılmaz camların kırılmasına yol açan şey baskı değil titreşimdir fazla titreşim camın bütünlüğünü kaybetmesine yol açar)
Snapdragon 810 işlemci (ısınma sorunu olursa 805te olabilir)
3gb ram (aslında 2gb ta yeter ama cahil milleti etkilemek için androidin göz boyama tekniğini kullanmak iyi bir fikir olabilir -cahil=Windows Phoneun düşük ramle kusursuz çalıştığını bilmeyen fandroidler-)
Adreno 4xx CPU
Lumia 925 temelli gövde tasarımı (çerçeveler çok daha ince olacak ayrıca parlak sarı -1520deki gibi- kırmızı yeşil be turuncu gibi renk seçeneği olacak-donuk renkler sıktı artık bkz.lumia 640-530-
25-30megapiksel 8 lensli OİSli purewiew kamera( 6 lensi 8 yapmanın vakti geldi Microsoft çıkaracak olsa Nokianın kamera üstünlüğünü ele geçirir Nokia çıkaracak olsa hala eski Nokia olduğunu -kamera konusunda liderlik- ispatlar )
Selfie kamerası önemli bir bileşen artık (her ne kadar ben kullanmasam da) bu yüzden gelişmiş bir selfie kamerası lazım mesela şöyle 8megapiksellik OİS destekli pureview bir kamera iyi iş görür (üstünlük sadece mp ve flaş değildir lens düzeni ve OİSte önemli unsurlardır)
Her iki kamera da 4k video çekebilecek
4 adet stereo hoparlör (tıpkı Nokia n1deki gibi metal gövdeye eklenecek -kenarlara) hoparlörler tıpkı 5800daki gibi bir çalışma düzenine sahip olacak sesler birbirini boğmayacak
3000 mah civarı batarya
Kablosuz şarj
C sınıfı USB portu (ters çevrilebilir)
En fazla 8 tercihen 7.5 mm kalınlık
130-140gram civarı ağırlık

İşte lumia 935 (940)

Gelelim lumia 1820ye
Çoğu özellik aynı olacak bununla birlikte bu cihaz eylülde tanıtılacak (tıpkı lumia 1520 gibi) bu yüzden birkaç artısı olmalı
Meselâ full hd ekran 2k olarak güçlendirilecek (yine İGZO ile desteklenecek)
İşlemci snapdragon 815-yeni versiyonu - olacak
3800 mah batarya
Aynı şekilde 25-30mp arka 8mp ön kamera
7.5mm civarı kalınlık
Lumia 1520 temelli tasarım (metalle güçlendirilmiş -yine cıvıl cıvıl renklerle gelecek-)

Bunların yanında her iki cihazın da devreleri hidrofobik olacak yani suyu itecek bu sayede içine su işlese bile bozulmayacak(hoş nokialar içine su işlese bile bozulmuyor ama bunu vurgulamak lâzım)
Yine her iki cihaz da ses ve hareketle kontrol edilebilecek(belli bir ölçüde)
Her iki cihazın da ekran çerçeveleri olabildiğince ince olacak ekran camları eğimli olacak (bilindik lumia tasarımı)

Her iki cihaz da yanında aynı renkte kılıf, kulaklık vb aksesuarlar ile gelecek
Bunlara ek olarak ayrı bir kılıfla güneş enerjisinden şarj olabilecekler (altın-baskı güneş paneliyle desteklenerek yapılacak bu kılıflar kızıl ötesi ışık ile bile cihazı şarj edebilecek-ayrıca bu paneller kağıt kadar incedir yani tuğla gibi bir kılıf olmayacak)

Lumia 930(940) 400 $
Lumia 1820 450-480$ civarı bir fiyatla gelecek(lumia 925 o civarda gelmişti)

Bonus
2015 malum giyilebilir teknolojilerin yılı bu yüzden 1820 ile birlikte bir akıllı saatte olmalı
Diğer firmaların aksine bu saat koca koca ekranı olmayacak daha çok telefonla(ve diğer cihazlarla) etkileşimi kolaylaştıracak
Saatimizde basit ve şık bir ekran olacak(şu geçen 2013te ortalıkta gezinen Nokia akıllı saat konsepti gibi)
Şöyle 4-5 gün pil ömrü olmalı(Nokia'nın esnek batarya patenti burada devreye giriyor saatin kayışında da ek bataryalar olacak)
Bilindik biyosensörlere ek olarak kasların kasılmasını algılayan sensörlerle desteklenecek bu sayede sadece telefonla değil pc televizyon vb cihazlarla da etkileşimi olacak
Bu saatle telefona komut verebilecek ve telefonun yazması için sesle mesaj verebileceğiz(geliştirilen cortana ile olacak)
Yine bu cihaz da güneş enerjisi ile şarj olabilecek.
Bununda fiyatı 80-100 $ civarı olsun hadi hayrını görün :D

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Lumia 940 & 940 XL :bangin:

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
9xx xl olayını sevmiyorum telefon büyük model numarası da büyük olmalı
hem kabul et "1820" yazması da söylemesi de keyifli
Ben de sevmiyorum ama artık o isimlendirmeye geçiyor Microsoft. Yapacak bit şey yok.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
seri üretime ne zaman geçiyorsun :)

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
Faruk Aytekin

Faruk Aytekin

Üye
Hayaller 1820 hayatlar 820 (hala cyan)

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
seri üretime ne zaman geçiyorsun :)
Nokia ne zaman telefon çıkarırsa
onun dönüşünün şerefine

valla bu telefonları Nokia çıkarsa kimse androidin yüzüne bakmaz (microsoft çıkarsa diyecem ama çıkartacağı yok)

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
Amma az yorum aldı ha
3d çizim olmadan keyfi mi çıkmıyor ne
Resimli konu olsa 1 hafta tepede kalırdı

asroma7

asroma7

Üye
nokia ahh efsane nokia sırf telefonda nokia yazıyor diye kullanıyorum. Symbian kullanmış, WP kullanmış. Android kullanmış önemli değil, Yani. :) 2016 da. Android ile geri döneceği söylentileri var.

Serhan

Serhan

Üye
nokia ahh efsane nokia sırf telefonda nokia yazıyor diye kullanıyorum. Symbian kullanmış, WP kullanmış. Android kullanmış önemli değil, Yani. :) 2016 da. Android ile geri döneceği söylentileri var.
Emre Aktaş gelicek şimdi sus :sirit:

• Beğen
Tepkiler: preatorian

Emre

Üye
meego ve symbian here maps güncellemesi geldi, geliştiricisi kalmamışken nerden çıktı bu ? biri bana açıklasın?

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
meego ve symbian here maps güncellemesi geldi, geliştiricisi kalmamışken nerden çıktı bu ? biri bana açıklasın?
Tam anlamadım ben meego ve symbianın kullandıkları here maps uygulamasına mı geldi güncelleme

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
Aynen ya seneye nasip olursa lumia 1520 alacam sırf Nokia diye birde pil gücü var tabi ayrıca 4 çekirdek işlemci daha iyi olur :)
Olur ya Nokia bir de böyle bir cihaz ile geri dönerse önümüzdeki yaz falan :)

asroma7

asroma7

Üye
sırf o yazı için 1 ay sonra bastırıp alcam NL1520 yi :)

• Beğen
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
Garip, bazı uygulamalar hala güncelleme alıyor whatsapp, Facebook gibi ama Nokia'nın kendi uygulaması güncelleme almış enteresan Nokianın o eski modellere bir daha güncelleme vermeyeceği söyleniyordu, bu bir geri dönüşün işareti olabilir mi

• Beğen
Tepkiler: RetaXter

Emre

Üye
Aynen ya seneye nasip olursa lumia 1520 alacam sırf Nokia diye birde pil gücü var tabi ayrıca 4 çekirdek işlemci daha iyi olur :)
Olur ya Nokia bir de böyle bir cihaz ile geri dönerse önümüzdeki yaz falan :)
sırf o yazı için 1 ay sonra bastırıp alcam NL1520 yi :)
sırf nokia için alıyorsanız 2016 kadar sabredin, nokia tasarımcısını microsofta satmadığı için lumia 1520 930 tasarımlı telefonlar çıkarabilir.
Garip, bazı uygulamalar hala güncelleme alıyor whatsapp, Facebook gibi ama Nokia'nın kendi uygulaması güncelleme almış enteresan Nokianın o eski modellere bir daha güncelleme vermeyeceği söyleniyordu, bu bir geri dönüşün işareti olabilir mi
yaşlı kurt sinyal veriyor

• Beğen

Üst Alt