Lumia 920 şarj olurken şarj düşüyor

Sponsorlu Bağlantılar

StartTheGame

StartTheGame

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 şarj olurken şarj düşüyor
Arkadaşlar bende microsoft yani nokianın evrensel hızlı şarj aleti var özellikle bunu aldım genpa dan çünkü diğer şarj aletlerinde daha çabuk yaşıyordum bu sorunu şimdi Lumia 920 ile telefonda şarj olurken oyun oynamasam bile whatsappda mesajlaşırken yada facebookta şarj düşüyor ve arka planda çalışması kapalı her uygulamanın whatsapp ve messenger dışında arka planda açık bi oyun falan olmadığından da eminim uçuş moduna alıp şarja taktığımda şarj 1 saatte %30 anca oluyor reset atsam bile kaç kere gitmedi sorun biliyorum telefonu değiştirme vakti geldi bende 950 'yi bekliyorum usb veya adaptör de bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü genpadan aldım bi sıkıntısı olacağını zannetmiyorum zaten qr kodunu okuttuğumda da doğru sayfa çıkıyordu bu sorun neden kaynaklanıyor 950 nin çıkmasına da az kaldığı için bataryayı değiştirmek istemiyorum bu sorun 2 gün önce yoktu şimdi tekrardan nüksetmeye başladı bu sorunu çözmek için napmam gerekli yardım ederseniz çok makbule geçer teşekkür ederim :)

merlin19

merlin19

Üye
telefonu sıfırla internetten rom indirip kurdun ise ondanda olabilir bence wp 8.1 ile update 1 ve 2 ile güncelle Preview for Developers ile ve Windows Insider ile wp 10 önizleme kur cihaz biraz sapıtsın ısınsın kasılsın sonra cihazı sıfırla sonra Windows Phone Recovery Tool ile cihazı geri wp 8.1 e getir sorunun kalmaz 4 yıl kahrımı çekti ve şarj sıkıntısı yaşamadım pek ve asla 3g de kullanma şarjı sömüren bizim cihazlarda 3g ve dediğimi yaptıktan sonra cihazını 5v 1 amper yerine 5 v 2 amper 3 amper gibi şarj aleti ile doldur bir kaç gün bataryayı şokla kendine gelsin sonra orjinal şarjı ile yada bir bilgisayar ile bir kaç gün şarj et not : bazı pclerin usb portu 3 volt olur ve düşük yani yavaş şarj eder şoklamadan sonra en ideal doldurma şekli hem uzun gider hemde kolay şarj bitmez bazı portlar 5 volttur zaten cihaz uyarır yavaş şarj oluyor diye

StartTheGame

StartTheGame

Üye
    Konu Sahibi
Valla bendeki kaç volt bilmiyorum zaten wp8.1 update 2 de telefon güncel şekilde dediğiniz işler riskli değil mi ?
Telefonun bataryayı kurtarayım derken telefonuda goturebilir yani

enessrsy

enessrsy

Üye
Aynı sorun bende de vardı TP10'da iken ama 8.1'e döndüm rahatladım çok şükür. Pil bozuk herhalde diyordum şimdi maşallah günü çıkarıyorum artık

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Bu konularda bir sürü zahmete katlanarak sorunu araştırmak yerine
En iyi yöntem elektronikçilere ya da bu konuyla ilgili iyi iş yapan, konusunda deneyimli her hangi bir servise götürerek pil kapasite ölçümü yaptırmaktır.
Diğer yöntemleri denemeye çalışmak yararsız gibi geliyor.

sahanemir

sahanemir

Üye
Adaptörün kablosunu değiştirmeyi deneyin farkın oradan olduğunu düşünüyorum.

merlin19

merlin19

Üye
valla ben şuanda wp10 kullanıyorum 920 cihazıma da wp10 kurmuştum ve inanılmaz şarj emiyordu format atıp geri wp 8.1 e döndüm ve 7x24 saat netten hiç çıkmadan ki aktif net kullanırım 2g ile 3 günü buluyordu şarjım ama 3g sıkıntı büyük ihtimal 3g açıktır sende onu kapat bazı ayarlar yap

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar bende microsoft yani nokianın evrensel hızlı şarj aleti var özellikle bunu aldım genpa dan çünkü diğer şarj aletlerinde daha çabuk yaşıyordum bu sorunu şimdi Lumia 920 ile telefonda şarj olurken oyun oynamasam bile whatsappda mesajlaşırken yada facebookta şarj düşüyor ve arka planda çalışması kapalı her uygulamanın whatsapp ve messenger dışında arka planda açık bi oyun falan olmadığından da eminim uçuş moduna alıp şarja taktığımda şarj 1 saatte %30 anca oluyor reset atsam bile kaç kere gitmedi sorun biliyorum telefonu değiştirme vakti geldi bende 950 'yi bekliyorum usb veya adaptör de bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü genpadan aldım bi sıkıntısı olacağını zannetmiyorum zaten qr kodunu okuttuğumda da doğru sayfa çıkıyordu bu sorun neden kaynaklanıyor 950 nin çıkmasına da az kaldığı için bataryayı değiştirmek istemiyorum bu sorun 2 gün önce yoktu şimdi tekrardan nüksetmeye başladı bu sorunu çözmek için napmam gerekli yardım ederseniz çok makbule geçer teşekkür ederim :)

valla ben şuanda wp10 kullanıyorum 920 cihazıma da wp10 kurmuştum ve inanılmaz şarj emiyordu format atıp geri wp 8.1 e döndüm ve 7x24 saat netten hiç çıkmadan ki aktif net kullanırım 2g ile 3 günü buluyordu şarjım ama 3g sıkıntı büyük ihtimal 3g açıktır sende onu kapat bazı ayarlar yap

Evet maalesef öyle.
Yeni nesil cihazlarda da durum aynı mı bilmiyorum ama 920, 820 gibi ilk nesil cihazlarda W10 TP resmen şarjı kafaya dikip içiyor, yarım gün bile gitmiyor çoğu zaman.

Konuyu açan arkadaşın problemine gelince;
Şarj aletinin adaptöründe bir sorun olabilir diye tahmin ediyorum.
"Amperi düşük" bir şarj adaptörü söz konusu olabilir.
Kullandığınız şarj adaptörlerinin Output kısmındaki rakamın "en az 1,0 Amper ve daha üstü" olmasına dikkat etmelisiniz.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Evet maalesef öyle.
Yeni nesil cihazlarda da durum aynı mı bilmiyorum ama 920, 820 gibi ilk nesil cihazlarda W10 TP resmen şarjı kafaya dikip içiyor, yarım gün bile gitmiyor çoğu zaman.

Konuyu açan arkadaşın problemine gelince;
Şarj aletinin adaptöründe bir sorun olabilir diye tahmin ediyorum.
"Amperi düşük" bir şarj adaptörü söz konusu olabilir.
Kullandığınız şarj adaptörlerinin Output kısmındaki rakamın "en az 1,0 Amper ve daha üstü" olmasına dikkat etmelisiniz.
En önemli, en hayati olmasına rağmen dikkat etmediğimiz, hafife aldığımız bir konudur.
Yüzlerce lira vererek aldığımız bir cihazı o'na zarar verecek kalitesizlikte olan bir şeye bağlıyoruz.

StartTheGame

StartTheGame

Üye
    Konu Sahibi
kullandığım şarj aleti bu arkadaşlar

Üst Alt