Lumia 920 Şarj sorunu ( Şarjdayken bile pil seviyesi düşüyor )

Sponsorlu Bağlantılar

StartTheGame

StartTheGame

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 Şarj sorunu ( Şarjdayken bile pil seviyesi düşüyor )
Arkadaşlar KVK 2 Yıl garantili 2013 te Nokia Lumia 920 aldım , ilk haftalar çok sağlam gidiyordu şarjı MC4 Real Racing 2 oyna oyna bitmiyordu , sonra ki haftalar düşmeye bi başladı düşüş o düşüş bidaha yükseltemedim, parlaklık otomatik hep düşükde kalıyor güneşte durmadığım için , nfc , konum , wifi kapalı , glance kapalı , hassasiyet duşuk , ekran rengi soluk ve cidden 4 saatde taş çatlasa 5 saatde bitiyor şarjı , hadi onu geç telefon şarjdayken dahi şarjı düşüyor ve tek whatsapp dan mesajlaşıyorum diğer arka planda herşey kapalı , tek whatsapp açık ki bildirimleride kapalı hani ama şarj %15 se %13 e düşüyor en geç 5 dakikada vede git gide düşüyor , napsam ne eylesem şu şarjı halledebilirim , illallah ettim artık sıtkım sıyrıldı beddua ediyorum Nokia ya Microsoft , servislede uğraşmak istemiyorum hani sürdürüyorlar insanları kalibrasyon dedikleri şeyi de yaptım çare yok bi turlu olmadı napmalıyım sizceHa unuttum,söylemeyi orjinal kutu içinden çıkan şarj aletini,kullanıyorum , samsung orjinal s5 şarj aleti denedim yine aynı , diğer samsung ve bide LG G3 şarj aleti denedim yine aynı yine aynı

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
920 kullanıyorum. ilk haftalar dediğin gibi her şeye dayanıyordu batarya ancak sonraları istikrarı düşmeye başladı. en son %100 bataryanın 3 saatte bittiğini görünce kvk dan batarya aldım (70 TL) şu an gayet normal. Demek istediğime gelirsem ben de ve başka cihazlarda da şarjda iken şarj düşüyor ama nasıl kullandığına bağlı bu Asphalt 8 falan oynardım şarjda düşerdi yine de.Ayrıca

bu uygulamayı kur tam kalibrasyon yap 1.30 saat sürüyor. bak bakalım düzelecek mi o da olmadı google den 920 batarya kalibrasyonu nasıl yapılır diye arat o da olmadı yeni batarya al kendine. 3 seçeneğin var.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
garantiye yolla yada şarj kablosuyla da alakalı olabilir

pirenuri

pirenuri

Üye
Şarj kablosuyla alakalı olduğunu sanmıyorum farklı şarj aletlerinde denedim diyor. Usb soketinde problem olabilir. Bende iki kere aynı sorun oldu. 1.sinde şarj aletinde problem varmış. 2.sinde soketinde problem çıktı değiştirdim soketi düzeldi ama benim batarya da folloş oldu. Saat sabah 8 de %100 şarjla başlıyorum, sadece mobil veri açıyorum , saat 12.30 da %30lars duşuyor . Ayrıca eskiden gece bırakınca %1-2 azalırdı. Şimdi %20 azalıyor bir gecede. Benim de bataryayı değiştirmem lazım

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
dediğim gibi değiştirmeden önce bir kalibrasyon yapın düzelmezse değiştirin. son çareniz olsun değiştirmek

beats

beats

Üye
Bir de uçak modunda şarj etmeyi dene, ayrıca Lumia Cyan güncellemesi Lumia 920'me hiç yaramadı pil tasarrufu çalışmıyor bende de tasarrufu her zaman yapıyorum ne ekran ışığı kısılıyor ne tuşların ışığı kapanıyor. Acil bir güncelleme şart.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Sen gene format at. Arka planda çalışan hatalar olabilir. Hele prewiev sürümü kullanıyorsan..

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ne Kadar Enterasan Sorunlar :blink:

• Beğen
Tepkiler: Aytaç-01
Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Bir de uçak modunda şarj etmeyi dene, ayrıca Lumia Cyan güncellemesi Lumia 920'me hiç yaramadı pil tasarrufu çalışmıyor bende de tasarrufu her zaman yapıyorum ne ekran ışığı kısılıyor ne tuşların ışığı kapanıyor. Acil bir güncelleme şart.
vardır başka bir şey onda.

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Benzer durum gelmişti 920 kullanırken başıma.Hiç uğraşmadan Nokia Care verdim telefonu 1 hafta sonra geri aldım ve sorunum kalmadı.Tabi o zamanlar Amber güncellemesi yüklüydü.

skynet

Üye
Hocam bende sadece zamala sorunu vardı ama ne olmuşsa artık dediğiniz gibi bende de güç tasarrufu sürekli aktifken bile ne ekran kararıyor nede tuş ışıkları kapanıyor iyice bozuldu uygulama :dry:

beats

beats

Üye
Hocam bende sadece zamala sorunu vardı ama ne olmuşsa artık dediğiniz gibi bende de güç tasarrufu sürekli aktifken bile ne ekran kararıyor nede tuş ışıkları kapanıyor iyice bozuldu uygulama :dry:
Geri bildirim yaptım ama, ne denli faydalı olur bilmem. Bir ara Diagnostics geri bildirim uygulaması verdı o da çalışmıyordu bende, onla da denemek lazım.

StartTheGame

StartTheGame

Üye
    Konu Sahibi
Lumia alırsan 1-0 geride başlarsın akılsızmışım cidden şimdi zamanında 1.500₺ ya NL920 alacağıma 1.750₺ ye Sony Xperia Z2 alsaydım diyorum , bataryayı değiştirsem de 2 gün sonra yine aynı olacak hocamPil uygulaması kalibrasyonunu denedim , normal kendim kapanana kadar kalibrasyon yaptım olmadı

beats

beats

Üye
Lumia alırsan 1-0 geride başlarsın akılsızmışım cidden şimdi zamanında 1.500₺ ya NL920 alacağıma 1.750₺ ye Sony Xperia Z2 alsaydım diyorum , bataryayı değiştirsem de 2 gün sonra yine aynı olacak hocamPil uygulaması kalibrasyonunu denedim , normal kendim kapanana kadar kalibrasyon yaptım olmadı
Lumia ilk çıktığında bırak Xperia Z2'yi Z serisi bile yoktu. :) Xperia S falan vardı.

• Beğen
Tepkiler: PureFood
Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Lumia kullandığımdan beri hiçbir pişmanlık yaşamadım. Her sorunun bir çözümü vardır.

• Beğen
Tepkiler: emz
lost68

lost68

Üye
Telefonu bosta dene 1 gün yada 2 gün sadece format at ve whatsapp kur öyle dene o zaman da yapacak mı

StartTheGame

StartTheGame

Üye
    Konu Sahibi
Attım kardeşim attım o kadar paralı uygulamam gitti çare değil tekrar mı gitsin , Lumia ilk çıktığında Xperia S vardı ama ben Lumia 920 yi alırken Z2 vardı kardeşim bilgilendirme için sağol :)

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Attım kardeşim attım o kadar paralı uygulamam gitti çare değil tekrar mı gitsin , Lumia ilk çıktığında Xperia S vardı ama ben Lumia 920 yi alırken Z2 vardı kardeşim bilgilendirme için sağol :)
yedekleyip atsaydın sen de. bende de ücretli uygulamalar var ancak yedekleyip cyan attım hiçbir sorun yaşamadan hepsini geri yükledim

PureFood

PureFood

Üye
Geri bildirim yaptım ama, ne denli faydalı olur bilmem. Bir ara Diagnostics geri bildirim uygulaması verdı o da çalışmıyordu bende, onla da denemek lazım.
Abİ NSRT ile Cyan flaşlayayım diyordum da, sağlam yazılımı riske atmayayım diyorum yazdıklarını okuduktan sonra?

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Abİ NSRT ile Cyan flaşlayayım diyordum da, sağlam yazılımı riske atmayayım diyorum yazdıklarını okuduktan sonra?

Ben yaptım recovery tool ile 2 defa. Hiçbir sıkıntı olmadı.

• Beğen
Tepkiler: PureFood