Haber Lumia 530 Resmi Duyurusu Yapıldı İlk Demo Videosu Yayınlandı.

Sponsorlu Bağlantılar

...decode...

...decode...

Üye
Microsoft Store muhtemelen bu yıl sonlarına doğru açılacak ama MSStore'ların Nokia Türkiye çalışanlarıyla ilgisi yok. Bu konuyu da MS Türkiye Genel Müdürü Sayın Tamer Özmen bey ile konuşma fırsatım olmuştu. Onlar da açılmasını çok istiyor fakat mevzuattan kaynaklanan sorunların aşılması biraz geç oluyor.

Ayrıca Nokia yapılanmasında Nokia Shop'lar Nokia'ya ait değil. Franchise bayilik sistemi var. O yüzden de bu konudaki sorunların büyük çoğunluğu bu sistemden kaynaklanıyor.
abi Microsoft Store açılırsa fiyatlar konusunda da araya aracı firmalar girmeyeceğinden dolayı rahatlayacağımızı söylemek mümkün herhalde. Atıyorum Surface serilerinin ülkemizde herhangi bir şirket tarafından getirilmemesinden dolayı paralel ithalat ürünleri geliyor ve fiyatlar aşırı fahiş oluyor. Surface tabletlerin Türkiye'de şu anda tek satışını yapan yer İstanbul Bilişim. 3.000 tl'lerde seyrediyor. Resmi store açıldığı zaman makul fiyatlara gelmesini bekleyebiliriz sanırım tüm ürünler açısından (Lumia, XBOX, Surface gibi)

• Beğen
Tepkiler: papakudioflu

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
abi Microsoft Store açılırsa fiyatlar konusunda da araya aracı firmalar girmeyeceğinden dolayı rahatlayacağımızı söylemek mümkün herhalde. Atıyorum Surface serilerinin ülkemizde herhangi bir şirket tarafından getirilmemesinden dolayı paralel ithalat ürünleri geliyor ve fiyatlar aşırı fahiş oluyor. Surface tabletlerin Türkiye'de şu anda tek satışını yapan yer İstanbul Bilişim. 3.000 tl'lerde seyrediyor. Resmi store açıldığı zaman makul fiyatlara gelmesini bekleyebiliriz sanırım tüm ürünler açısından (Lumia, XBOX, Surface gibi)
Xbox One zaten halihazırda Microsoft aracılığıyla Teknosa'larda ön siparişli satışa çıktı. Fiyatı da yurt dışı kıyaslandığında vergiler hariç makul sayılabilir.

...decode...

...decode...

Üye
Xbox One zaten halihazırda Microsoft aracılığıyla Teknosa'larda ön siparişli satışa çıktı. Fiyatı da yurt dışı kıyaslandığında vergiler hariç makul sayılabilir.
XBox'u örnek olsun diye söylemiştim ama Lumia-Surface fiyatları bu olayla birlikte iyice makul seviyelere gelir bence :)

narnia16

narnia16

Üye
Microsoft Store muhtemelen bu yıl sonlarına doğru açılacak ama MSStore'ların Nokia Türkiye çalışanlarıyla ilgisi yok. Bu konuyu da MS Türkiye Genel Müdürü Sayın Tamer Özmen bey ile konuşma fırsatım olmuştu. Onlar da açılmasını çok istiyor fakat mevzuattan kaynaklanan sorunların aşılması biraz geç oluyor.

Ayrıca Nokia yapılanmasında Nokia Shop'lar Nokia'ya ait değil. Franchise bayilik sistemi var. O yüzden de bu konudaki sorunların büyük çoğunluğu bu sistemden kaynaklanıyor.
İyi de abi bu franchise veren adamlar hiç mi denetim yapmıyor?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
İyi de abi bu franchise veren adamlar hiç mi denetim yapmıyor?
Yapıyorlar ama adamlar yöneticilerin denetime geleceği dakikayı bile biliyor. E denetleyen de sistemin parçası olunca devletin malı deniz misali oluyor.

PureFood

PureFood

Üye
Telefon tasarım olarak falan güzel de, 525 alırım ben alacak olsam :)

• Beğen
Tepkiler: bozokluht
Fenomenon

Fenomenon

Üye
surface tabletlerin makul seviyeye gelmesi imkansız çünkü tabletlerin kendisi zaten çok pahalı :)

4MaGuS

4MaGuS

Üye
bu 530 un pili ne kadardı oda iyi ise çok iyi olur düşük fiyatlı bir wp cihazı için

Son düzenleme:
dakamon

dakamon

Üye

Umarım MS store lar şu nokia store ları bitirir. Hali hazırda bitmiş durumdalar zaten içleri bomboş kimse gitmiyor. Belki Microsoftun adı ile lumialar daha çok satılabilir. Zaten teknoloji mağazalarındaki satış elemanları ayrı bir problem adamlar özellikle lumia merak edenler yada almak isteyen olunca direk onu almayın hiç önermem cihazın çok eksiklikleri var mağazası eksik özellikleri eksik gelin size samsung verelim demeleri beni bitiriyor çoğu kez karşılaştım bu durumla.
Ayrıca adam gibi mağazalardaki teşhir edilen lumia modellerine gerekli güncellemeleri yapsalar içlerine bilinen birçok uygulamaları yükleseler azıcık ilgi gösterseler insanlar daha çok lumialara yöneleceklerdir. Çoğu mağaza çalışanlarına cihazlar hakkında ders verdiğimde olmuştur çoğu zaman. Çok bilgisiz ve ilgisizler bu cihazlara bu çalışanlar.
Teknik servis konusunda da MsTürkiye ve Nokia Türkiye umarım daha adam akıllı işler yaparlar. Apple ı biraz örnek alsınlar. Türkiye deyiz diye her türlü pisliği yaşamak zorunda değiliz.

• Beğen
Tepkiler: skynet ve emz
4MaGuS

4MaGuS

Üye

ms nokia yı alınca aynı zamanda magazalarınıda almadımı eğer öyleyse saçma değil mi biraz nokia adı altında magaza var nokia ürünü yok belki ismide kullanılmıyacak tüm magazaların ms ye geçmesi gerekiyor bence belki bu şekilde servis sorununada bir çözüm bulur kvk ile anlaşma falan yapılır

Üst Alt