Haber Lumia 530 Resmi Duyurusu Yapıldı İlk Demo Videosu Yayınlandı.

Sponsorlu Bağlantılar

Fenomenon

Fenomenon

Üye
Abi o zaman ismini 530 değil 430 koysun. Bu 500 serisinin ismine yazık. Batırdılar ismini :(

Telgrafla gönderildi. [(L520) - ( İNADINA 512 MB RAM!! --> MS, NOKİA )]
bu konuda haklısın

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Arkadaşlar telefonun fiyatına göre vereceği kullanıcı deneyimi çok çok iyi. Evet isim olarak aynı seride olmasına rağmen Lumia 525'ten Ram olarak geride. Fakat Dört çekirdekli işlemci farkını da göz önüne almak lazım. Sonuç olarak 500 TL barajının altında kaç tane telefon Lumia 530'un verdiği kullanıcı deneyimini yaşatır bir de ona bakmak lazım.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
abi bugün Nokia Türkiye'nin facebook sayfasında Lumia 530'u tanıtmışlardı bir fotoğrafla, Türkiye'de ne zaman satışa çıkacak dediğimde bugün satışa çıktı dediler ama ben hiçbir yerde göremedim. Sadece Nokia shoplarda falan mı satışa çıktı?
şu anlık belki büyük şehirlerde vardır ama tüm türkiye ye ve magazalara yayılması en geç 1 haftayı bulur diye düşünüyorum ilk günler sadece turcell ve nokia shopta belki bulursunuz

dakamon

dakamon

Üye
Arkadaşlar telefonun fiyatına göre vereceği kullanıcı deneyimi çok çok iyi. Evet isim olarak aynı seride olmasına rağmen Lumia 525'ten Ram olarak geride. Fakat Dört çekirdekli işlemci farkını da göz önüne almak lazım. Sonuç olarak 500 TL barajının altında kaç tane telefon Lumia 530'un verdiği kullanıcı deneyimini yaşatır bir de ona bakmak lazım.

500 tl altında kalması beni şaşırtır :) yahu ne yiyecek bu Nokia taş mı :D para kazanacak mı acep o telden :D

Bay H

Bay H

Üye
Lumia 530, 4 farklı renk seçeneği ve 499 ₺ fiyat etiketiyle satışta.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Emre

Üye
Lumia 530; turuncu, yeşil, gri ve beyaz renk seçenekleri ile 499 ₺ fiyat etiketiyle cihaz satışta.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
ben bunu alırım kardeşime tamamdır bilgi için :tşk:

skynet

Üye
525 varken buna para verilmez

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
449TL olması lazım fiyatın. Tabi bu gibi satıcılar ellerindeki diğer cihazların patlamamaları için fiyatta direnebilir

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Güncellemeye gelince umursamazlık yapmasınlar??

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Lumialarda artık NOKIA yazısı olmayacak şeklinde haberler vardı fakat hala daha NOKIA yazıyor??

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
500 tl altında kalması beni şaşırtır :) yahu ne yiyecek bu Nokia taş mı :D para kazanacak mı acep o telden :D
Açık konuşmak gerekirse Nokia Türkiye ürün müdürü Sayın Ali Mutlu Direk ile yaptığımız sohbette bu cihazlardan kesinlikle kar almadıklarını mümkün olduğu kadar düşük fiyattan satmaya çalıştıklarını belirtmişti. Fakat bu örnekte de görüldüğü üzere satıcıların yüksek kar amaçları engellenemiyor.

Nokia bu yüzden Amerika'daki operatör anlaşmalarıyla düşük fiyatı garanti altına alıyor. Fakat bu stratejiyi ülkemizdeki operatörlerle de uygulamak sancılı.

skynet

Üye
525'in tek artısı 1gb ram
530'un tek artısı doğuştan wp 8.1 ve daha iyi performans 1.2 ghz dört çekirdek olması
Tek artısı ram değil kamerada 530 dan iyi :)
Örnek: 525 HD video çekebiliyor ama 530 480p çekiyor.

dakamon

dakamon

Üye
Açık konuşmak gerekirse Nokia Türkiye ürün müdürü Sayın Ali Mutlu Direk ile yaptığımız sohbette bu cihazlardan kesinlikle kar almadıklarını mümkün olduğu kadar düşük fiyattan satmaya çalıştıklarını belirtmişti. Fakat bu örnekte de görüldüğü üzere satıcıların yüksek kar amaçları engellenemiyor.

Nokia bu yüzden Amerika'daki operatör anlaşmalarıyla düşük fiyatı garanti altına alıyor. Fakat bu stratejiyi ülkemizdeki operatörlerle de uygulamak sancılı.

Bu yüzden nasıl ki Apple stroe geldi Türkiye de dükkan açtı microsoft stroe da Türkiye'ye gelmesi lazım. Ayrıca siz boyle o adamla sohbet falan ediyorsanız Nokia store larında içler acısı durumda olduğunu ayrıca Nokia teknik servislerininde berbat halde olduklarını bi iletirseniz çok makbule geçer.
Şu fiyata bakınca her türlü 525 götürür hatta 520 ile de kafa kafaya derim :)en azından 520 ve 25 in kasası daha güzel kapasitif tuşları var mis gibi :) ama fiyat 450 tl olsaydı f/p telefonu olarak 520 den daha iyi derdim

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Fixed focus nedir abi ya 2014'teyiz.;)

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
380 TL'ye bile 525 alınmışken buna 499 TL verilmez.

• Beğen
Tepkiler: emz, bozokluht ve dakamon
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Bu yüzden nasıl ki Apple stroe geldi Türkiye de dükkan açtı microsoft stroe da Türkiye'ye gelmesi lazım. Ayrıca siz boyle o adamla sohbet falan ediyorsanız Nokia store larında içler acısı durumda olduğunu ayrıca Nokia teknik servislerininde berbat halde olduklarını bi iletirseniz çok makbule geçer.
Şu fiyata bakınca her türlü 525 götürür hatta 520 ile de kafa kafaya derim :)en azından 520 ve 25 in kasası daha güzel kapasitif tuşları var mis gibi :) ama fiyat 450 tl olsaydı f/p telefonu olarak 520 den daha iyi derdim
Microsoft Store muhtemelen bu yıl sonlarına doğru açılacak ama MSStore'ların Nokia Türkiye çalışanlarıyla ilgisi yok. Bu konuyu da MS Türkiye Genel Müdürü Sayın Tamer Özmen bey ile konuşma fırsatım olmuştu. Onlar da açılmasını çok istiyor fakat mevzuattan kaynaklanan sorunların aşılması biraz geç oluyor.

Ayrıca Nokia yapılanmasında Nokia Shop'lar Nokia'ya ait değil. Franchise bayilik sistemi var. O yüzden de bu konudaki sorunların büyük çoğunluğu bu sistemden kaynaklanıyor.

• Beğen
Tepkiler: ...decode...

Üst Alt