LG G4 Alacak Arkadaşlar Almayın!!!

Sponsorlu Bağlantılar

The Pancar

The Pancar

Üye
Benim 2 arkadaşımında g4 telefonlarında sorun oluşmuş servise verdiler

xmustx

xmustx

Üye
Kronik ana kart sorunu

veli-_-802

veli-_-802

Üye
    Konu Sahibi
vala ben parayı öderken hızlıyımda kocaman firma cihazı değiştirirken mi yavaş olacak güldürmeyin allah aşkına. O zaman ücret iadesi yapsınlar. !

furyzer0

furyzer0

Üye
Senin yaşadığın sorunları yaşayan kaç kişi daha var ? Yani demek istediğim şu sen aldın telefonu belki o telefonda bir donanım sıkıntısı var üretimde bir şeyler gelmiş başına tüm telefona ve markaya mal edemezsin senin görüştüğün müşteri temsilcisi belki insanlara sana davrandığı gibi davranıyordur LG telefon kullandığımdan demiyorum bunları genel olarak söylüyorum bende Samsungu sevmiyorum ama arkadaşın biri yukarıdaki yorumlarda S3 Neo ile ilgili deneyimini paylaştı senin yaşadığın sorunlar LG kullanan herkeste olsaydı hak verebilirdim ama bu düşünce yapısı çok yanlış
Google a kronik bootloop sorunu yaz anlarsın

Sent from mTalk using lumia950

• Beğen
Tepkiler: veli-_-802
veli-_-802

veli-_-802

Üye
    Konu Sahibi
Google a kronik bootloop sorunu yaz anlarsın

Aynen yeni cihaz gelse ve ben onu alsam bile bu sorunun olmayacağının garantisini bile veremez bunlar. LG ye nasılda bulaştım. Vay be.

Luck Star

Luck Star

Üye
LG işte ne bekliyorsun G5'te aynı daha kaç ay oldu Ghost Screen sorunu başlamış dandik firma almayın aldırmayın. Sony den farkı kalmadı.

• Beğen
Tepkiler: veli-_-802
wegas23

wegas23

Üye
kardeş benim cihaz galiba stok bekliyormuş senin ki noldu ? Bu arada sizce G3 var miydir G4 gönderirler mi

veli-_-802

veli-_-802

Üye
    Konu Sahibi
kardeş benim cihaz galiba stok bekliyormuş senin ki noldu ? Bu arada sizce G3 var miydir G4 gönderirler mi
Ben zaten değişimi kabul etme taraftarı değilim. Tüketici hakem heyetine başvurdum. Kararı bekleyeceğim. Şu saatten sonra isterlerse G6 versinler umrum da değil. Ücreti geri iade etsinler yeter. G4 verirler bence nede olsa arızalı birdünya ürün var 1 tanesini verirler.

wegas23

wegas23

Üye
Ben zaten değişimi kabul etme taraftarı değilim. Tüketici hakem heyetine başvurdum. Kararı bekleyeceğim. Şu saatten sonra isterlerse G6 versinler umrum da değil. Ücreti geri iade etsinler yeter. G4 verirler bence nede olsa arızalı birdünya ürün var 1 tanesini verirler.
Keşke G4 verseler sorunum kalmaz ama G3 verecekler inşallah salı gününe kadar ürünü yollamazlar salı günu tam 20.iş günu oluyor ayın 5. de servise yollamıştim salı günu gelmezse bende tüketici hakem heyetine şikayetçi olacam ücret iadesi veya üst model değişimi ile.
Peki ne gibi işlemler yaptın bana da anlatır misin bende yaparım

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Benim arkadaş g3 ekran sararmadan servise yolladı sorun hal edilmedi hakem heyetine verdi para iadesi karar alındı. Bu sefer lg mh ve canlı destek telefona bakmıyorlar. Bu nedir lg süngerden cihaz üretip enayi mi arıyor. Aman dikkat g2 den sonra lg mobil bitti

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wegas23

wegas23

Üye
Benim arkadaş g3 ekran sararmadan servise yolladı sorun hal edilmedi hakem heyetine verdi para iadesi karar alındı. Bu sefer lg mh ve canlı destek telefona bakmıyorlar. Bu nedir lg süngerden cihaz üretip enayi mi arıyor. Aman dikkat g2 den sonra lg mobil bitti

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende aslında g4 istiyorum değişimle ama vermiyorlar

FK5896

FK5896

Üye
Keşke G4 verseler sorunum kalmaz ama G3 verecekler inşallah salı gününe kadar ürünü yollamazlar salı günu tam 20.iş günu oluyor ayın 5. de servise yollamıştim salı günu gelmezse bende tüketici hakem heyetine şikayetçi olacam ücret iadesi veya üst model değişimi ile.
Peki ne gibi işlemler yaptın bana da anlatır misin bende yaparım
bende tüketici hakem heyetine başvurucam dilekçeyi yazdım ama evden çıkamıyorum sıcaktan.. dilekçede bütün yaşadığım her şeyi anlattım ve sonunda "para iadesi" istediğimi belirttim pazartesi kaymakamlığa gidip vericem dilekçeyi bakalım neler olcak bazıları 5 6 ayda sonuçlanıyor bazılarıda 15 20 günde hallediyolar diyolar..

wegas23

wegas23

Üye
bende tüketici hakem heyetine başvurucam dilekçeyi yazdım ama evden çıkamıyorum sıcaktan.. dilekçede bütün yaşadığım her şeyi anlattım ve sonunda "para iadesi" istediğimi belirttim pazartesi kaymakamlığa gidip vericem dilekçeyi bakalım neler olcak bazıları 5 6 ayda sonuçlanıyor bazılarıda 15 20 günde hallediyolar diyolar..
5-6 ay kadar uzun sürüyor mu :hmmm bakalım galiba bu önümüz de ki hafta belli olacakmış cihazım eğer G4 olursa daha uğraşmam ama G3 diyor ben de G4 istiyorum :blush:

karayel90

karayel90

Üye
Baya bi beklersiniz 2-3 ay falan fatura bedeli iadesi için benim arkadaşımın abisi LG G2'nin fatura bedelini bu kadarlık bi süre zarfında almıştı kronik ekran yanmasından dolayı
Anlamadığım LG cihazların çoğunda ghost screen yada ekran yanması(sararması) sorunları olmasına rağmen daha hala neden ıps panel kullanıyorlar anlamış değilim:bilmem:
Garanti bitti benim cihazın ekran az olsada sararmaya başladı.Bundan önce ölü pikselden ekran değişmişti değişmeseydi çoktan yanmıştı 1-2 kere benimde ekran

wegas23

wegas23

Üye
Baya bi beklersiniz 2-3 ay falan fatura bedeli iadesi için benim arkadaşımın abisi LG G2'nin fatura bedelini bu kadarlık bi süre zarfında almıştı kronik ekran yanmasından dolayı
Anlamadığım LG cihazların çoğunda ghost screen yada ekran yanması(sararması) sorunları olmasına rağmen daha hala neden ıps panel kullanıyorlar anlamış değilim:bilmem:
Garanti bitti benim cihazın ekran az olsada sararmaya başladı.Bundan önce ölü pikselden ekran değişmişti değişmeseydi çoktan yanmıştı 1-2 kere benimde ekran
Bi de saolsun artık alışkanlık yapmış cihaz ne zaman çıkacak ne zaman gelecek dediğiniz de hemen haftaya pazartesi veya hafta başında iseniz direk cuma arayın diyorlar cuma günu de tekrar pazartesi diyorlar saolsunlar öyle yapa yapa 18 iş günümü doldurdular bakalım görecez eğer tekrar G3 yollarsalar kabul etmem direk ücret iadesi isteyecem G4 ancak yollarlarsa bi şey demem

alone61

Üye
selamlar bende 1 ay kadar oldu LG G4 alalı. ilk soru pişmanmısın sorulduğunda evet diycem düşünmeden. çümkü Lumia930 ve Lumia 830 kullanıcısıydım kankimin ise İphone 6 sı var onuda arada alıp inceliyorum. androidler herkeste var ve herkeste bir yada birden fazla şikayetler mevcut. Windowsphonenin akıcılığı stabilliğinin gözüne gidiyim. çok akılcı tasarlanmış stabil çalışan hızında en ufak bir düşüş olmayan kullanımı kolay bir işletm sistemi. İphone ise hızlı ve stabil çalışma doğasında var. adamlar android telefonlardaki rami işlemciyi bilmem neyi şişirdikçe şişirmiyorlar. gerek duymuyorlar çünkü. androidin doğasında hep hatalar eksikler , donmalar vs olacaktır ve her güncelleme sistemi daha çok tüketecektir. buna ilave olarak üretilen telefonun teknik sorunları (ısınma yavaşlama gibi) ortaya çıkan sonuç reklamlarda tanıtımlardaki o muhteşem teknolojiyi bizlere pek sunmuyor. Lg G4 androis 6.0 ve sonrasındaaki ara güncellemeye rağmen telefondaki (basit bir oyun oynarken) ısınma yavaşlama geç algılama ve ek kötüsü ekran ısınması gibi sorunlar devam etmekte.bu arada lg g2 ile kıyasladım youtube aynı videoları defalarca açılışı yada internette gezinme sitelere bağlantı hızı falan benim g4 ten biraz daha hızlı olduğunu farkettim. yaniben kağıt üzerindeki verilere bakma gördüğüme inanırım. g3 ün çift tıklayınca ekran uyandırma süresi ise benim g4 ten daha hızlı çünkü algılaması ve tepkisi bendekinin yavaş. internetteyken yada mesajlaşmalarda ekranı dikey yatay dündürmelerde çok gecikiyor bazen defalarca algılamıyorda. kalıyor öylece. ok sinir bozucu durumlar mesaj yazmak isteyip ekranın yatay konuma gelmemesi. 1600tlye internetten LG Türkiye garantili aldım. güzel yönleri çok iyi yönleri olmasına rağmen yazılımsan ve donanımsal hatalar insanı pişman ediyor. aşırı işemci ısınması ve ekran ısınması(ekran ısınırsa dokunmatik algıı zayıflar gecikir yada hiç algılamaz. masanın üstüne koyulduğunda saate bakim deyip az kenara çift tıkladığınızda salakça sallanması dünmesi falan rezil edici bir durum. ama bunun dıiında tasarımı ve arka kahverengi deri kapağı çok hoş. kamera olayı ise testlerdeki gibi muhteşem değil ama gayet güzel sonuçlar veriyor.(dslr kullanıcısıyımda)

furyzer0

furyzer0

Üye
Maalesef geçen sene snapdragon 808 ve 810 olan çoğu cihazda var benim l950 de de ısınma sorunu mevcut normal kullanımda performans düşmüyor ama oyunların bazılarında düşüş görüyorum. Bu sene ki 820 ye işe iyi diyorlar 4 çekirdeğe düşmesi çok iyi olmuş bence de android sorunlu bir sistem ama her sistemin eksiği var ios kapalı wp de yarı kapalı androidi doğru kullanınca çok iyi olabiliyor ama fazla ilgi isteyen bir sistem son kullanıcıdan bu kadar dikkatli olmasını isteyemezsin

Luck Star

Luck Star

Üye
İos betasinda şuan bir sürü sorun var cihaz ısınıyor androidin ısınma neden snapdragon islemcidir. Performansı var evet iyi ama isindiktan sonra bir işe yaramıyor. Diğer işlemcileri de denemenizi tavsiye ederim androide kötü gözle bakmayın. Bu kavurucu sıcakta exynos islemcim 35 dereceyi geçmiyor.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

furyzer0

furyzer0

Üye
İos betasinda şuan bir sürü sorun var cihaz ısınıyor androidin ısınma neden snapdragon islemcidir. Performansı var evet iyi ama isindiktan sonra bir işe yaramıyor. Diğer işlemcileri de denemenizi tavsiye ederim androide kötü gözle bakmayın. Bu kavurucu sıcakta exynos islemcim 35 dereceyi geçmiyor.

Aslında snapdragonlar iyi düşük ve orta segmentleri hiç ısınmıyor nedense yüksek işlemcilerinde sorun var ancak 820 gayet iyi sanırım

Luck Star

Luck Star

Üye
Ben iyi olacağını sanmıyorum söyle iyi değil çünkü ben snapdragon 800 kullanırken telefon ısınmıyor derdim önceki telefonum iPhone 4sti ve deli gibi isiniyordu. Yani daha soğuğunu görmediğim için ısınmıyor derdim halbuki exynos ile kiyaslarsak ısınıyor.

LG g5 te ghost screen çıkmış bu sorun ekran ısınınca olur başka türlü bir açıklaması olamaz demek ki ısınıyor zaten htc forumunda ısınıyor gibi bir yazı görmüştüm şuan kalkıp ısınıyor diyemesek de bariz belli oluyor.

Orta seviye vs aynen sorun yok ben de bilmiyorum rekabet etmek için olmayan teknolojiyi dibine kadar kullanıp zorluyor herhalde. Exynos gectigimden beri en çok ısı ve pil konusunda rahatım zaten doğal olarak ısınan telefon daha çok batarya harcar.