[L5][E610/E612/E617][ROM][4.4.2 KİTKAT] Unofficial CyanogenMod 11 Builds Çıktı!!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

anadolulu03

Üye
Lg l5e guncelleme yaparken securty eror vermisti. Daha sonra tekrar guncelleme yaptim. Normal yukledi ama acilirken yine aynisini diyor bu isleni defalarca yaptim. Yine aynisini diyor. Ne yapmaliyim. Lutfen yardim.

hyavuzas

Üye
driver eksik olabilir eksik degilse kdz uptaderle orjinal kdz yukleyin

erkanbey06

Üye
hocam bu l5 2 e460 da yüklenebilir mi acaba?

ahmetayaz76

Üye
Arkadasim dedigin gibi herseyi yaptim fakat recovery mode getiremedim lutfen yardimci olurmusunuz?

frkanyldz

frkanyldz

Üye
kardeşim diyelimki geri orjinal roma dönmek istedeim nasıl yapacam onu...

folfol322

folfol322

Üye
gapps leri indiremiyorum upload edebilir misiniz?

qweqweqqq

Üye
Hocam elimde e612 var bu root room konularindan pek anlamiyorum daha ilk adimda tokezledim root yapamiyorum frama adli .apk dosyasini indirip kurdum dedigin gibi supersu ve gandalf seciyorum fakat secince program kapatiliyor root sanirim basarisiz oluyor googleplaydan rootchecker diye bir app indirdim check ediyorum rootsuzdur diyor frama`nin bir kac eski versiyonunuda indirdim ama sonuc yine ayni bende ilk adimi gecmeden digerlerine devam etmiyim diyorum

folfol322

folfol322

Üye
Hocam elimde e612 var bu root room konularindan pek anlamiyorum daha ilk adimda tokezledim root yapamiyorum frama adli .apk dosyasini indirip kurdum dedigin gibi supersu ve gandalf seciyorum fakat secince program kapatiliyor root sanirim basarisiz oluyor googleplaydan rootchecker diye bir app indirdim check ediyorum rootsuzdur diyor frama`nin bir kac eski versiyonunuda indirdim ama sonuc yine ayni bende ilk adimi gecmeden digerlerine devam etmiyim diyorum
Framaroot un son sürümünü indir. (Telefonun v20 sürümdür muhtemelen, ona göre anlatıyorum basitçe) SuperSu seç, Gandalf de (Bunları yapmadan önce telefonu bi resetlemeni öneririm) "Root Success, please reboot" gibi bi yazı çıkması lazım. Çıkmazsa kendin telefonu resetle, açılınca yüklü olan programlarına bak. SuperSu programını yüklemiş olması lazım. Yüklü değilse onu da google play'den yükle. Ben son zamanlarda yaptığım denemelerde bu şekilde çözebilmiştim durumu ama işe yarıyor. Root olup olmadığını denemek istersen "Es Dosya Yöneticisi" indir, kur, açtığında menüde "Araçlar" sekmesinde "Root Gezgini" diye bir seçenek var. Tıkladığında "SuperSu" istek gönderir. Muhtemelen de çalışır zaten. Ondan sonra yapmak istediğini yapabilirsin. (Tabii yanlış anlattığım yer varsa, konuya daha hakim arkadaşlar yardım edecektir eminim)

--------------

NOT: Halen gapps leri indiremiyorum, biri şu gapps leri yükleyebilir mi lütfen yafs :D :D (Ya da Xda dan istediğim bi gapps kullanabiliyor muyum? Eğer öyleyse bazı konular gördüm içerisindeki uygulamaların ne olduğu da yazan, deneyebilirim)

• Beğen
Tepkiler: qweqweqqq

qweqweqqq

Üye
Hocam eyvallah ilgin icin dediklerini bir deneyeyim başini agritirim biraz olmazsa
Framaroot un son sürümünü indir. (Telefonun v20 sürümdür muhtemelen, ona göre anlatıyorum basitçe) SuperSu seç, Gandalf de (Bunları yapmadan önce telefonu bi resetlemeni öneririm) "Root Success, please reboot" gibi bi yazı çıkması lazım. Çıkmazsa kendin telefonu resetle, açılınca yüklü olan programlarına bak. SuperSu programını yüklemiş olması lazım. Yüklü değilse onu da google play'den yükle. Ben son zamanlarda yaptığım denemelerde bu şekilde çözebilmiştim durumu ama işe yarıyor. Root olup olmadığını denemek istersen "Es Dosya Yöneticisi" indir, kur, açtığında menüde "Araçlar" sekmesinde "Root Gezgini" diye bir seçenek var. Tıkladığında "SuperSu" istek gönderir. Muhtemelen de çalışır zaten. Ondan sonra yapmak istediğini yapabilirsin. (Tabii yanlış anlattığım yer varsa, konuya daha hakim arkadaşlar yardım edecektir eminim)

--------------

NOT: Halen gapps leri indiremiyorum, biri şu gapps leri yükleyebilir mi lütfen yafs :D :D (Ya da Xda dan istediğim bi gapps kullanabiliyor muyum? Eğer öyleyse bazı konular gördüm içerisindeki uygulamaların ne olduğu da yazan, deneyebilirim)

Hocam dene dediklerini yaptim fakat sonuc alamadım bir kac screenshot aldim onlarida eklemeye calisacagim

folfol322

folfol322

Üye
KDZ yüklemeyi biliyor musun? Eğer KDZ yükleyebilirsen, yani yenilemiş gibi bişi olur muhtemelen, ondan sonra muhtemelen tamamlayabilirsin işini :D Telefonunu fabrika ayarlarına çekip bir KDZ yüklersin (Google'da LG Optimus L5 firmware diye arattığında çıkar güncel KDZ listeleri) Türkiye için v20C KDZ var bunu bulup yükleyebilirsin. Sanırım yeni yüklenen KDZ'nin ardından da sorunsuz çalışacaktır.Rom yüklerken hata aldım;

Installation aborted.
Finding update package
Opening update package
Installing update...
set_metadata_recursive some changes failed.
E: Error in /external_sd/Custom Rom/01xxxrom.zip
(Status 7)

Bu nedir bilen var mı?

frkanyldz

frkanyldz

Üye
ben cm11 beta 9.1 yükledim tık yok zehir gibi çalışıo hemde android 4.4.4 enson sürüm :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: deneysim
Sin007

Sin007

Üye
Arkadaslar bende istoyorumbundan. Persembe gunu yuklemek lazim

uatakanf

uatakanf

Üye
Root etmeden önce bootloader kilidini acman lazım. Yoksa framaroot işe yaramaz.

LG-E612

Üye
bootlar cmw de gözükmüyor ?
boot kilidi açık bende üstelik

kutluay1

Üye
lg e610 a overclock kernel olmuyor sebebi nedir?

deneysim

Üye
Frameroot yükledim ve telefonu rootladı. Diger dosyayı indirip rardan çikardım bootloader bat dosyasını çalıştırmak istedim `paketi ayrıştırmada sorun var` uyarısı verdi. Usb hata ayıklama kutucuğu işaretli :(

kutluay1

Üye
beyler ben eskiye nasıl çevireceğim ya yardım

deneysim

Üye
Saygılar. Vallahi dün saatlerce uğraştım bir türlü beceremedim. Root, boot loader kilidi kırma, cwm yükle, cyanogen vesaire vesaire derken kafam allak bullak oldu. Adam gibi şu konuyu anlatan bir sitede bulamadım.
Önce telefon rootlanacak.
Sonra boot loader kilidi kırılacak. Sonra cwm yüklenecek
Sonra cm......
Bunlar hepsi ayrı ayrı bir konu. Ama bakıyorum anlatan sanki telefon uzmanına anlatır gibi tek sayfa üzerinden anlatıyor.
Telefon nasıl rootlanır
Boot loader kilidi nasıl kırılır
Cwm nasıl yüklenir

iblah60

iblah60

Üye
resimde hat takılı ama çalışmıyo gözüküyo bu bi sorun mu acaba...

Üst Alt