[L5][E610/E612/E617][ROM][4.4.2 KİTKAT] Unofficial CyanogenMod 11 Builds Çıktı!!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

kule169

kule169

Üye
    Konu Sahibi
[L5][E610/E612/E617][ROM][4.4.2 KİTKAT] Unofficial CyanogenMod 11 Builds Çıktı!!!!!
  • Evet arkadaşlar yanlış duymadınız Lg optimus L5 için 4.4.2 Kitkat custom rom geldi.Yabancı sitelerde mevcut ama ingilizce olduğu için birçok arkadaş yapamıyor.Bu yüzden bu konuyu açtım.Ben bizzat yükledim bir haftadır kullanıyorum ve ayarlardaki birkaç çeviri eksikliği dışında hiçbir noksanı yok.Gayet kullanışlı.

Neler Çalışıyor:

• GSM
    • Çağrı alma ve yapma
      • Ekran
    • Kamera(fotoğraf, video kamera ve panorama)
    • Ses çalma
    • Ses kayıt
    • Video oynatma
    • Dokunmatik
    • WiFi
    • Bluetooth
    • OpenGL rendering
    • Donanım video çözme ve kodlama
    • USB
    • SMS/MMS alma ve gönderme
Neler Çalışmıyor:
  • NFC
Öncelikle bilindiği gibi custom rom yüklemek için telefonumuzu rootlamak gerekiyor.

• Nasıl Rootlanır:
      • Tıkla indir
      • APK'yı kur
    • -SuperSU'yu seç ilk tarafta.
    • -Aşağıda olana ise Gandalf'ı seçin.
    • Tıklayın ve Done dediği zaman telefonu yeniden başlatın. Root Atıldı hayırlı olsun..
Ayrıca Bootloader kilidini kırmamız gerekiyor.Bunlar gözünüzü korkutmasın 5 dknızı almıyor bu işler.

Bootloader kilidini kaldırma:

Tıkla indir
-Rar Dosyasını çıkar.
-Telefonu Geliştirici SeçeneklerindenUSB hata ayıklamayı açın.
-çıkardığınız klasörde bootloader.bat dosyasını çalıştırın SuperSU istek yollayacaktır.Kabul edin. ve sonra Telefon yeniden başlayacaktır. (Eğerki başlamazsa Pili yeniden çıkarıp takın öyle başlatın)
-açtıktan sonra usb'yi bir daha takın ve recovery.bat dosyasını çalıştırın

Birde Telefonunuza Rom Manager programı yükleyip telefonu clockworkmod recoveryi flashlamak gerekiyor.Olayı en ince ayrıntısı ile anlatmaya çalışıyorum.Bilen arkadaşlar olabilir.Zaten Rom manageri açtığınız zaman en üstte flash cwm recovery yazar.Tıkladığızda cwm recovery flashlanmış olur.Dikkat edin arkadaşlar cwm'nin 6.0.4.7 sürümü olması gerekiyor.Telefonu cwm recovery ile daha önceden flashlamış olanlar verdiğim linkten bu sürümü yükleyebilir.Bu linkten verdiğim dosya direkt recovery moddan flashlanabilir.

Artık yükleme işlemini geçebiliriz:D:D:D

Bu Custom romumuz(En son Beta versiyonu :) ))

Bu da gappslerimiz yani google uygulamaları

Birde e-612 kullanıcıları verdiğim linkten bu kerneli yükleyecekler.

Bu dosyaların hepsini hafıza kartına atıyoruz.

Not:Bu rom sadece jellybean(v20) için geçerlidir.

Nasıl yüklenir:

• İlk önce telefonunuzu kapatın
    • Daha sonra ses kısma tuşu +home tuşu+açma/kapama tuşu kombinasyonuyla telefonu recovery modda açıyoruz.Lg logosu gelince açma/kapama tuşundan elimizi çekiyoruz.Diğer iki tuşa basmaya devam ediyoruz.
    • Karşımıza gelen ekranda Wipe data'ya tıklıyoruz.Yes diyoruz.(ses açma/kapama tuşu ve açma/kapatma tuşunu kullanıyoruz bunları yaparken)
    • Daha sonra Wipe cache diyoruz.Yine yes diyoruz.
    • Daha sonra install zip diyoruz.
    • choose zip from storage/sdcard. Sonra hafıza kartımızdan romumuzu bulup yüklüyoruz.
    • Telefonu yeniden başlatıyoruz.Recovery moda alıyoruz tekrar.
    • Şimdi aynı şekilde hafıza kartından gappsleri yüklüyoruz.(Daha sonra sadece e612 kullanıcıları kerneli yüklüyor.)
    • Daha sonra telefonu yeniden başlatıyoruz.
Yükleme bitmiştir yeni romunuz hayırlı olsun:alkis:alkis

Arkadaşlar şunuda söyleyim yanlış yaptığınız bireyden dolayı telefonunuza birşey olursa sorumlu değilim.

Bunlarda Ekran görüntüleri bizzat kendim çektim.

Bir teşekkürü çok görmeyin..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ART.INTELLIGENCE ve BULENT621975

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
güzel konu
:tşk:

Majardoma

Üye
Ram ne kadar yükseldi?

Majardoma

Üye
Mesela 4.4 402 mb yazıyordu hepsi aktif mi yoksa halen 386 mb mi?402 olunca ne kadar bize kalıyor saf hali 386 ise saf hali ne?

AVCIUGUR

AVCIUGUR

Üye
launcherın ismi :D Nemus launcher bi de statüs bar transparent değil.Kitkat olmamış bu :( ama yine de emeğine teşekkürler

kule169

kule169

Üye
    Konu Sahibi
launcherın ismi :D Nemus launcher bi de statüs bar transparent değil.Kitkat olmamış bu :( ama yine de emeğine teşekkürler
nemus launcher benim hosuma gidiyor o yüzden yaptım istiyosanız kendi orjinal launcherini kullanabilirsiniz status barın şeffaflığıda ayarlanabiiliyor :):)
Hocam yardımcı olursanız bende lg l7ye yapmayı düşünüyorum.
hocam l7 için farklı bir rom bulacağız geri kalan bütün işlemler aynı siz bana anlamadığınız yeri söyleyin ben size yardımcı oolurum
Hocam yardımcı olursanız bende lg l7ye yapmayı düşünüyorum.

ayrıca kusura bakmayın telefondan gönderdiğim için resim çıkmamış ram kullanımı %75 civarı oluyo en fazla

Son düzenleme:

13sefa13

Üye
Bu modu yüklemeden önce CM 10.2 kullanıyordum ve kişiselleştirme buna göre çok fazlaydı daha status bara pil yüzdesi gelmiyor oysa 10.2'de bildirim panelinin hemen herseyini ayarlamak mümkündü sadece o da değil mevcut SMS programini hangouts yaptı otomatik olarak uzun lafın kısası beğenmedim ben arkadaşın emeğine sağlık kurulumda hiçbir sıkıntı yaşamadım

kule169

kule169

Üye
    Konu Sahibi
Bu modu yüklemeden önce CM 10.2 kullanıyordum ve kişiselleştirme buna göre çok fazlaydı daha status bara pil yüzdesi gelmiyor oysa 10.2'de bildirim panelinin hemen herseyini ayarlamak mümkündü sadece o da değil mevcut SMS programini hangouts yaptı otomatik olarak uzun lafın kısası beğenmedim ben arkadaşın emeğine sağlık kurulumda hiçbir sıkıntı yaşamadım
status barda pil yüzdesi yazıyor bende hocam belki siz görmememişsinizdir sms programını hangouts yapması yüklediğimiz gappslerle alakalı bir durum isterseniz kaldırablirisiniz 10.2 biraz daha eski olduğu için daha çok kişiselleştirme olması doğrudur yeni sürümü çıktıkca bende eklemeyee çalışırım
yinede teşekkürler:worshippy::worshippy:

13sefa13

Üye
status barda pil yüzdesi yazıyor bende hocam belki siz görmememişsinizdir sms programını hangouts yapması yüklediğimiz gappslerle alakalı bir durum isterseniz kaldırablirisiniz 10.2 biraz daha eski olduğu için daha çok kişiselleştirme olması doğrudur yeni sürümü çıktıkca bende eklemeyee çalışırım
yinede teşekkürler:worshippy::worshippy:

Status bardaki pil yüzdesini nasıl ayarlıyoruz acaba ? Ben ayarlara baktım fakat bulamadım.

Edit:
Bir de rootlu olmuyor telefon herhalde ?

kule169

kule169

Üye
    Konu Sahibi
Status bardaki pil yüzdesini nasıl ayarlıyoruz acaba ? Ben ayarlara baktım fakat bulamadım.

Edit:
Bir de rootlu olmuyor telefon herhalde ?
hocam rootlu oluyor telefon ancak
apk dosyasi menude gözükmuyor onu bende tam anlamadimbirde ayarlar- interface- status bar -show status bar percentage isaretleyin

13sefa13

Üye
hocam rootlu oluyor telefon ancak
apk dosyasi menude gözükmuyor onu bende tam anlamadimbirde ayarlar- interface- status bar -show status bar percentage isaretleyin
Hocam bende ayarlarda interface gibi bir seçenek yok.

kule169

kule169

Üye
    Konu Sahibi
Hocam maalesef bende themes seçeneği dahi yok foruma resim atmayı bilmiyorum bilseydim atardımda ben bu sorunu nasıl çözücem acaba?
hocam bu linkten cwm flasladınızmı bu son sürümü çünkü daha sonra işlemleri tekrar yapın bide kerneli yükleyin bakalım sonuç ne olacak

13sefa13

Üye
hocam bu linkten cwm flasladınızmı bu son sürümü çünkü daha sonra işlemleri tekrar yapın bide kerneli yükleyin bakalım sonuç ne olacak

Hocam şimdi fark ettimde birçok özellik yok bende cwmden olsa gerek denerim hocam bu akşam yazarım tekrar teşekkürler ilgilendiğiniz içinŞimdide yeni bir sorun hocam sdcarda attığım dosyaları cwmde göremiyorum

kule169

kule169

Üye
    Konu Sahibi
Hocam şimdi fark ettimde birçok özellik yok bende cwmden olsa gerek denerim hocam bu akşam yazarım tekrar teşekkürler ilgilendiğiniz içinŞimdide yeni bir sorun hocam sdcarda attığım dosyaları cwmde göremiyorum
hocam birçok özelliğin olmaması cwm ile alakalı dediğim dosyayı flashlayın sdcard cwm de external sdcard olarak görünüyor belki karıştırıyorsunuzdur

Üst Alt