Tamir Destek veya Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

tahsin3323

Üye
    Konu Sahibi
Tamir Destek veya Yardım
Merhaba Ulefone Armor 6E telefonuma iki ay önce Denizde, power kablosunun olduğu yerden su teması oldu. (Telefonun IP68 ve IP69k koruması var normalde, aksesuar sandığım bir yerdeki vida gevşekti meğersem aksesuar değilmiş :-) oradan içeri su sızmış.)

Temas sonrası telefon Bootloop' a girdi. Marka ve Android logosundan sonra telefon sürekli restart atıyor ve telefonu şarjı bitene kadar kapatılamıyor du. Ve de recovery menüsüne girmeye çalıştığımda ise tuşlar takılı kalmış gibi kendi kendine basıyor, yukarı tuşu çalışıyor ve power ve aşağı tuşu çok zor basıyordu. Telefonun Tuş filmi bozulmuş olduğı düşüncesi ile çinden yeni tuş filmi aldım.
Telefonun içini açtığımda da tahmi ettiğim gibi sadece ve sadece tuş filminin oradan çok az bir su sızıntısı olduğunu gördüm. ana kart vb hiç bir yerde herhangi bir su izi yoktu. su tuş filiminin arkasına geçememiş.

Yeni aldığım tuş filmini taktım ancak bootloop sorunu devam ediyordu, telefona tekrardan stock yazılımını yükledim yine 10-15 dk lık bir bootloop sonrası telefon kendiliğinden bri şekilde açıldı. Sorunsuz ve bütün fonksiyonları tam bir şekilde çalışıyordu. Bu şekilde telefonu birkaç kez kullandım
Ama telefonun içini açmaya çalışırken yanlış bir yere temas sonrası ekranı arka tarafından çatlattım. Bu seferde Çin den yeni ekran sipariş ettim . bu süre zarfında telefonu 3-4 defa da kullandım. Yaklaşık 30-35 gün sonra ekran geldi ekranı taktım. telefonun bataryası uzun süre süre şarja takılı olmadığı için bimişti, şarja taktığımda telefon yeniden Bootloopta takılı kaldı, bu sefer telefon bootloptan hiç çıkmıyor.

  1. Telefon hiç bir şekilde Recovery moda girmiyor, Tuş filmini değiştiğimde telefon açıldığı zamanda denemiştim o zamanda girmiyordu, Muhtemelen öncesinde de girmiyor du. REcovery mode bastığımda yeniden logo ekranı gelip tekrardan boot loopa giriyor.
  2. Fastboot ve meta modda bağlantı kuruluyor.
  3. Hem Eu hem Non-Eu rom u yükledim sonuç aynı.
  4. ADB fast boot menüsünden Bootloader kilidini kaldıramıyorum çünkü telefon açılmadığı için gerekli izinleri veremiyorum.
  5. adb devices 'a cihaz gözükmüyor, (preloaderı geçemiyor bir türlü)
  6. adb fastboot ile cihaz bağlantısı gözüküyor
  7. Bootlader kilitli olduğundan TWRP veya herhangi bir custom rom yükleyip deneme yapamıyorum.

Anakart arızası dışında , ben bu telefonu yaparım biri var ise telefonu kendisine kargo ile yollayabilirim yada tarif edebilecek şunları şunları denersen olabilir derseniz , bende yapabilirim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler
 
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Deniz Suyu Sıkıntı Maalesef. Çabuk Oksitlendirip Çürütüyor. Sana İşin Ehli Bir Firma Lazım kı Çözsün Arızayı.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız


Eğer Soketler Su Almişsa Kısa Devre Yaptırmış Olabilir. Şarj VOltajı Ölçtürmelisin ki nerede ne var çiksin ortaya belki tuş basmıyordur yoksa neden kalsın kurtarma modunda? anakartta sıvı teması varmıydı hiç
 


Üst Alt